» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
2 / 16
»»

nUUb ::

Imam doma 50W LED emitter in lahko zagotovim, da se jo da učinkovito hladiti z 92mm ventilatorjem pri 5V, seveda z hladilnikom, ne samo na base.








In če pogledate še kakšen posnetek tega mobilnega reflektorja, boste videli, da ni nateg, ampak je notri res 50W emitter.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

jest10 ::

RejZoR je izjavil:

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@jest10

ok, si zmagal, res se ne spoznam najbolj na vse to ampak zakaj potem napišejo 4500lm, če v resnici ni? potem je to veliko goljufanje... :P

Pri LEDicah kitajčki vedno bolj napihujejo številke. Včasih so bili le malo preoptimistični(recimo 1000lm pri xm-l lučkah, ki imajo v realnosti zaradi vseh izgub 700-800lm), sedaj pa že konkretno pretiravajo(1200-1800lm za xm-l lučke itd). Tako da če deliš reklamirano vrednost z 2, se ne boš dosti zmotil.
Sicer pa zakaj se prodaja "1500W" zvočnike za 10€? Kaplca detergenta pomije goro posode? V enem tednu shujšate 10kg?


No ja, ne meči vse v en koš. Lumni so lumni. Če se meri po ISO standardu je moč enaka. 1500W zvočniki za 10 EUR pa praktično vedno piše PMPO oz Peak Power kar vsi vemo da je moč, ki jo praktično oceniš na uč. Če piše RMS pa veš pri čem si.


Torej po katerem standardu potem merijo Kitajci?:|
Ker sem že pri XM-L LEDicah... Po specifikacijah ima XM-L T6 LEDica pri 25 stopinjah(ker pomeni res vrhunsko hlajenje) in 3A toku 910-975lm.
Kako na izsev vpliva hlajenje, ti lahko dosti pove že sledeči graf:


Vijola je LEDica pripopana direktno na hlajen bakreni blok, zeleno je ista LEDica pripopana na aluminjasto zvezdo, ki je pripopana na hlajen bakreni blok. V svetilkah so jasno pogoji glede odvajanja toplote še slabši, ter imaš še izgube na optiki.
Torej od kje Kitajčkom 1000-1800lm na XM-L T6 svetilkah?>:D

Pyr0Beast ::

>Po specifikacijah ima XM-L T6 LEDica pri 25 stopinjah(ker pomeni res vrhunsko hlajenje) in 3A toku 910-975lm.
To pomeni hlajenje s peltierjem
(odvisno tudi kje definiraš 25°C, na podnožju ali emiterju samem)

V bistvu pa vse kar kitajci delajo je - navijajo cifre - je ceneje kot pravi inžineering
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

25 stopinj na emiterju

Pyr0Beast ::

hohohohohohohoho
Ja
Nemogoče v kakršnikoli realni aplikaciji:))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Pri najnovejših XT-E in XP-G2 LEDicah so celo začeli podajati vrednosti pri 85 stopinjah na emiterju. Pri vseh starejših in tudi vsi ostali proizvajalci(razen če je posebej omenjeno) pa podajajo karakteristike pri 25 stopinjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Mo5 ::

Kaj pa v kuhinji za pod viseče omarice, za osvetljevanje kuhinjskega pulta, lahko kdo predlaga kako zadevo?
je primeren led trak ali kaj drugega?

lp,mo5

energetik ::

T5 fluorescentka. 100lm/W (boljše od včine LED), relativno poceni, dolžine tudi 1,5m in več. Prižge se v trenutku, delovni pult enakomerno osvetljen.
Neki takega:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

einstein :P ::

najbolje, da naročimo ledice iz kitajske ter izmerimo svetlobni tok, pa bomo videli ali kitajci goljufajo ali ne... tisto na prejšnji strani od p.m.p.o pa sploh ne glejte, ker niti ne obstaja natančnega merila za to. sem v tušu videl zvočnike za 10€ z močjo 3W in 300W p.m.p.o lol. potem ima moj 500W zvočnik 50kW p.m.p.o...

tole sem našel na enem tujem forumu, kjer so razpravljali o "p.m.p.o.":

Manufacturers uses it because big numbers looks better :)
as I know the PMPO is calculated by multipying some numbers as total input power, number of screws used and other numbers, nobody knows what their means and multiply by some unknown constant. So, the result is totally unusable number, reporting nothing about real capabilities :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Mo5 ::

energetik, kaj pa točkovne ledice, v kuhinji te veliko lepše izgledajo ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mo5 ()

energetik ::

Predlagu sem ti najbolj učinkovito rešitev, ki ima precej bolj ugodno razmerje lumen/EUR kot LED, zelo enakomerno osvetli pult, zbiraš pa lahko med vsemi barvami svetlobe od 2700-8800K. Rezervna T5 sijalka stane max 5EUR, zdrži pa 20.000h.

Če hočeš pa točkovne ledice zaradi izleda, pač nabavi. Boš pač nabavil zelo drago rešitev, ki ti bo za isto osvetljenost pulta požrla več elektrike kot T5. Tvoja odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mo5 ::

mama-šef kuhne- je bla proti neonki oz tem podobnim, ker naj bi prejšnja utripala in jo je to motlo

vzeli smo tole
  Sensio LED 24V 15W LED

Sensio LED 24V 15W LED

čeprav je bila res draga ampak, ker je včasih glavno da se hitro kupi ...

hvala vseeno za predlog, energetik

lp, mo5

energetik ::

Mo5 je izjavil:

mama-šef kuhne- je bla proti neonki oz tem podobnim, ker naj bi prejšnja utripala in jo je to motlo
To pa je posledica za lase privlečenih predsodkov, kaj češ.
T5 fluorescentke se uporabljajo samo z elektronskim balastom in _ne_ utripajo ter se prižgejo takoj.
Za konkretno višjo ceno boste imeli zdaj manj svetlobe in neenakomerno osvetljen pult.

nodrim ::

pa še pod postlo se jih da spravit :D

menjalnik ::

Mučijo me tele žarnice, ker so ugodne napram drugim, zanima me koliko se bi poznalo pri mesečni porabi, če imamo zdaj po bajti varčne pa bi premenjal z led?

Zanima me tudi, če so tele v Lidlu slabše kvalitete, ker so cenejše?

http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/SID-0D8...

M-XXXX ::

1,4 W, 100 lm

Praktično neuporabno :/

menjalnik ::

Kaj to pomeni, da oddaja premalo svetlobe?

Janac ::

Odajajo premalo svetlobnega toka.

energetik ::

menjalnik je izjavil:

Mučijo me tele žarnice, ker so ugodne napram drugim, zanima me koliko se bi poznalo pri mesečni porabi, če imamo zdaj po bajti varčne pa bi premenjal z led?
Če bi hotel točno enako osvetlitev, kot jo imaš zdaj z varčnimi, se pri porabi ne bi poznalo NIČ. Oz bi bil lahko celo na slabšem. Dobre LED in dobre varčne imajo vse tam okoli 60lm/W.
NE nasedaj reklamam, da so LED 5x učinkovitejše od CFL, ker niso.

jest10 ::

energetik je izjavil:


NE nasedaj reklamam, da so LED 5x učinkovitejše od CFL, ker niso.

So, so. Pri zelo, zelo majhnih močeh>:D Se pravi v realnosti neuporabno:P
Čeprav ravnokar prihajajo ven testni primeri LEDic, ki imajo malo čez 270lm/w pri dokaj solidni moči.

SplitCookie ::

Ne nimajo, sam marketing

Cifre se gibljejo pri 100 lumnih na W že lep čas. To koliko porabi pri nižjih močeh je brezvezno, ker keš ki ga skuriš za overkill-an emittor raje zagoniš za ekstra baterije, pri domači uporabi pa nekega efekta niti ni

The MK-R LED features a 7 mm x 7 mm footprint with a 6 mm optical source and delivers up to 1600 lumens at 15 W, 85°C
Verjetno tudi 6500K ali še kaj višje

Nikoli ni bil problem dosegati enormne učinkovitosti pri nižjih močeh, sam od tega, razen cifer s katerimi se hvališ, nimaš nič.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

jest10 ::

No MK-R da od sebe 200lm pri moči 1W. To pa niti ni več majhna moč.

energetik ::

jest10 je izjavil:

Čeprav ravnokar prihajajo ven testni primeri LEDic, ki imajo malo čez 270lm/w pri dokaj solidni moči.
Praktično nemogoče, idealni vir bele svetlobe ima tam do nekje 250lm/W. Kar pomeni da bi vso električno moč potrošil le za oddajanje fotonov v vidni svetlobi in to po krivulji spektra 5800K črnega telesa. Brez toplotnih izgub.
Višje pa niti teoretično ne moreš iti, ker potem svetloba ni več bela (niti kot navadna žarnica), ampak vse bolj zeleno-rumena.


SplitCookie je izjavil:

Cifre se gibljejo pri 100 lumnih na W že lep čas.
Ja, mogoče sami emiterji. Če greš pa iskat kompleten izdelek (Philips, Osram, Sylvania...), ki ga všraufaš v standardni navoj in priklopiš na 230V~, pa se v štacunah gibljejo 40-60lm/W, le redki primerki dosegajo 80lm/W.
Tudi najslabša CFL ima ~50lm/W, večina večjih okoli 60lm/W.

jest10 ::

energetik je izjavil:

jest10 je izjavil:

Čeprav ravnokar prihajajo ven testni primeri LEDic, ki imajo malo čez 270lm/w pri dokaj solidni moči.
Praktično nemogoče, idealni vir bele svetlobe ima tam do nekje 250lm/W. Kar pomeni da bi vso električno moč potrošil le za oddajanje fotonov v vidni svetlobi in to po krivulji spektra 5800K črnega telesa. Brez toplotnih izgub.
Višje pa niti teoretično ne moreš iti, ker potem svetloba ni več bela (niti kot navadna žarnica), ampak vse bolj zeleno-rumena.

Okoli 250lm/W je omejitev pri CRI=100. Da se iti še višje, samo jasno pade CRI.
klik Kakor sem zasledil ima tale LEDica CRI 80

Ja, mogoče sami emiterji. Če greš pa iskat kompleten izdelek (Philips, Osram, Sylvania...), ki ga všraufaš v standardni navoj in priklopiš na 230V~, pa se v štacunah gibljejo 40-60lm/W, le redki primerki dosegajo 80lm/W.
Tudi najslabša CFL ima ~50lm/W, večina večjih okoli 60lm/W.

V teh lampah se večinoma uporabljajo stari emiterji. CREE XP-E in ekvivalenti od drugih firm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

energetik ::

jest10 je izjavil:

energetik je izjavil:

jest10 je izjavil:

Čeprav ravnokar prihajajo ven testni primeri LEDic, ki imajo malo čez 270lm/w pri dokaj solidni moči.
Praktično nemogoče, idealni vir bele svetlobe ima tam do nekje 250lm/W. Kar pomeni da bi vso električno moč potrošil le za oddajanje fotonov v vidni svetlobi in to po krivulji spektra 5800K črnega telesa. Brez toplotnih izgub.
Višje pa niti teoretično ne moreš iti, ker potem svetloba ni več bela (niti kot navadna žarnica), ampak vse bolj zeleno-rumena.

Okoli 250lm/W je omejitev pri CRI=100. Da se iti še višje, samo jasno pade CRI.
klik Kakor sem zasledil ima tale LEDica CRI 80
Je res. Vseeno pa rabiš emiter, ki direktno oddaja fotone večine vidnega spektra, ne posredno preko pretvorbe v fosforjih, kjer imaš po defoltu izgube energije pri pretvorbi npr. moder --> rdeč foton (v toploto gre 30-50% energije). Zato močno dvomim, da jim je uspelo doseči 276lm/W.
Ali pa se lažejo glede CRI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jest10 ::

Zakaj bi se pa lagali:|
Emiterja, ki bi direktno oddajal ves spekter ni. Vedno imaš vmes fosfor.
No dotični emiter ima nevtralnobelo farbo(4401K) tako da nima glih pretirano rdeče farbe, pri kateri je največ izgub.

Jackass ::

Živjo,

bom nadaljeval kar to temo, da ne odpiram nove. Iščem zamenjavo za G9 halogenke in razmišljam o LED različici, vendar potrebujem 600+ lumnov.

Na Amazonu sem našel 2-je:
69x5050SMD-630lm-2800-3300K-White-220-240V 7W
36x5050-700-750lm-2700-3200K-7w

Obe imata enak tip ledic 5050, a naj bi bila 2. žarnica s približno pol manj ledicami močnejša od prve. Kako za vraga je to mogoče?
jAcKaSS

jest10 ::

Mogoče je, pač bolj učinkovite LEDice(5050 je samo velikost, imaš pa en kup različnih proizvajalcev).
V realnosti obe vrednosti lepo deli z 2, pa boš nekje na pravi svetilnosti>:D

Glej, če nimaš namenske luči za LEDice, potem pozabi na veliko svetilnost. Vsi ti nadomestki navadnih žarnic imajo strašne probleme s hlajenjem pri večjih močeh, zato je utopično pričakovati realnih 7+W in 500+lm.

Jackass ::

Ja, to sem bil precej presenečen zadnjič v trgovini, ko so imeli neke demo žarnice, kako je vroča (mislim, za nekaj W)!

V sobi imam 2x 40 W halogenke (~1000 lm), ampak zamenjam vsaj 4 letno, kar je kar precej denarja. Poleg tega gorijo 10ur dnevno in bi s prehodom na varčne ali led žarnice kar nekaj prihranil letno. Vendar nikakor ne najdem 500+ lm varčnih ali led žarnic. Kot si sam omenil na nekaterih piše 600 ali 700 lm, vendar tisti bolj realni uporabniki poročajo, da dajo dejansko od sebe dobrih 400lm.

Glede na to, da je tema o LED žarnicah, malo off topic, ampak ali kdo ve za kakšne varčne 9 W G9 žarnice?
jAcKaSS

einstein :P ::

"Vendar nikakor ne najdem 500+ lm varčnih ali led žarnic."

Kako, da ne, če imam jaz v namizni svetilki 1010lm 18W varčno žarnico?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Jackass ::

G9? Če da, kje si kupil? :)
jAcKaSS

Jackass ::

To je najmočneje kar najdem... OSRAM duluxstar nano twist dst 9w 840 G9
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

energetik ::

Zamenjaj celo luč, pa boš imel lumne, ki jih rabiš. Verjetno tudi ceneje kot sijalke na G9 podnožju.

Jackass ::

Pri luči je pomembna še oblika in cena. Oblikovalci pa so pa kot je splošno znano skregani z uporabnostjo.
jAcKaSS

3man ::

Izkoriščam temo za vprašanje o LED žarnicah.
V stanovanjskem objektu je več hodnikov, ki so osvetljeni z "plafonjerami" na 3 m v katerih žarijo nitne 40W e27 žarnice. Recimo, da osvetljujejo dovolj, nebi pa se branili močnejše razsvetljave. Luči na hodnikih se prižigajo nekajkrat na dan in nikoli ne gorijo dlje od časa prehoda hodnika neke osebe.
Nitne žarnice vsaketoliko crknejo in zaloga je praktično pošla, zato začenjamo razmišljati o menjavi. Oziramo se po LED in CFL sijalkah in zanima me, kako ste reševali prehod iz navadnih nitnih žarnic na nove, varčenjše alternative v podobnih situacijah.
LED ali še vedno CFL?

energetik ::

Če je taka uporaba, kot si napisal, so CFL fail. Razen če ne nabaviš tiste specialne CFL od Osrama, ki je namenjena taki uporabi, ampak je precej draga, pri nas jo mislim da ne dobiš.
Najceneje je, da si greš na HR iskat novo zalogo navadnih žarnic 40 ali 60W.
Druga varianta so še halogenke ali pa LED. Na tvojem mestu bi šel na HR, sicer pa zamenjaj z LED.

3man ::

CFL za večkratno prižiganje in ugašanje se dobijo pri nas, tudi Osramove, so pa dražje.
Halogenke se mi zdi, da so bistveno dražje, kot nitne žarnice in samo malenkost manj požrešne. Tale ideja za v HR pa ni slaba, hvala!
Kaj pa LED vs CFL z vidika odpadka - katera je manj škodljiva na koncu? Za obe pa se mi zdi, da je za njihovo proizvodnjo porabljene ogromno ene energije.

einstein :P ::

Jackass je izjavil:

G9? Če da, kje si kupil? :)


Žal, E27 :) Zamenjaj svetila, pa bo ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Vikking ::

E27 na nitko, se dobijo še skoraj vspovsod. Prav presenečen, da je robe vsepovsod dovolj.

E27 led se ne obnese, sem sprobal 10w, katerih proizvajalec je obljubljal 980lm. Kar pomeni če se je lagal za 20% bi morala svetiti nekje v rangu 60w na nitko, katere so se uporabljale. Kar mi je bilo sprejemljivo.
Zaključek: svetenje porazno, sploh ko uporabiš pokrov (mlečna svetloba, ali steklena). Ni svetilo niti v rangu 40w na nitko. Brez pokrova mogoče 40w. Kupil sem "storžaste" led in se zaenkrat ne obnese, lahko pa zatrdim da kljub 5 uram gorenja niso postale vroče in se jih je dalo z roko prijeti brez težav.

3man ::

Vikking je izjavil:


E27 led se ne obnese, sem sprobal 10w, katerih proizvajalec je obljubljal 980lm. Kar pomeni če se je lagal za 20% bi morala svetiti nekje v rangu 60w na nitko, katere so se uporabljale. Kar mi je bilo sprejemljivo.
Zaključek: svetenje porazno, sploh ko uporabiš pokrov (mlečna svetloba, ali steklena). Ni svetilo niti v rangu 40w na nitko. Brez pokrova mogoče 40w. Kupil sem "storžaste" led in se zaenkrat ne obnese, lahko pa zatrdim da kljub 5 uram gorenja niso postale vroče in se jih je dalo z roko prijeti brez težav.


E, take odgovore rabim. Plafonjere so ravno iz mlečnega stekla.
Hvala.

energetik ::

3man je izjavil:

CFL za večkratno prižiganje in ugašanje se dobijo pri nas, tudi Osramove, so pa dražje.
Halogenke se mi zdi, da so bistveno dražje, kot nitne žarnice in samo malenkost manj požrešne. Tale ideja za v HR pa ni slaba, hvala!
Kaj pa LED vs CFL z vidika odpadka - katera je manj škodljiva na koncu? Za obe pa se mi zdi, da je za njihovo proizvodnjo porabljene ogromno ene energije.
Z vidika odpada bi rekel da so tam-tam. OK, pri CFL imaš še Hg.
Ja, halogenke stanejo skoraj kot najcenejše CFL, zato se ne izplačajo, ker CFL porabijo bistveno manj in prišparaš v primerjavi s halogenkami, tudi če jih veliko menjavaš.
Zato pa pravim, da so najboljša rešitev za tako uporabo (nekaj sekund svetenja) klasične na nitko, ker so tako poceni. Ko sem bil na morju na HR, sem videl da imajo prav lepo izbiro.

Apple ::

Malo si bom sposodil temo :D...

Ali se je kdo že srečal z LED trakom za povozne površine? Rad bi nalepil/vgradil LED trak v garažo...
LP, Apple

jest10 ::

energetik je izjavil:


Najceneje je, da si greš na HR iskat novo zalogo navadnih žarnic 40 ali 60W.
Druga varianta so še halogenke ali pa LED. Na tvojem mestu bi šel na HR, sicer pa zamenjaj z LED.

A niso zdej tudi pri njih ukinili običnih žarnic? EU pa to.

energetik ::

jest10 je izjavil:

energetik je izjavil:


Najceneje je, da si greš na HR iskat novo zalogo navadnih žarnic 40 ali 60W.
Druga varianta so še halogenke ali pa LED. Na tvojem mestu bi šel na HR, sicer pa zamenjaj z LED.

A niso zdej tudi pri njih ukinili običnih žarnic? EU pa to.
Zanimivo vprašanje.. Možno, da bodo tudi oni imeli bolj mehak prehod. Na začetku septembra sem tam še videl 100W žarnice.

Vikking ::

Še vedno se prodajajo žarnice na žarilno nitko e27. Videl v več trgovinah. Kar pomeni da je zaloge vsepovsod še dovolj (so pač pred sprejetjem zakona, napolnili skladišča, glede na to da niso občutljive na rok trajanja).

M-XXXX ::

jest10 je izjavil:

energetik je izjavil:


Najceneje je, da si greš na HR iskat novo zalogo navadnih žarnic 40 ali 60W.
Druga varianta so še halogenke ali pa LED. Na tvojem mestu bi šel na HR, sicer pa zamenjaj z LED.

A niso zdej tudi pri njih ukinili običnih žarnic? EU pa to.

Saj zdaj so tudi v Slo uvedli nazaj žarnice :)

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vikking ::

3man je izjavil:


E, take odgovore rabim. Plafonjere so ravno iz mlečnega stekla.
Hvala.


Za lažjo predstavo 60w na nitko vs 10w LED SMD E27 storži.. Slike so že v drugi temi, pa da ne iščeš:


60w na žarilno nitko (proizvajalec na škatli navaja 710 lm), pod pokrovom 2 žarnici


toplo bela žarnica 10w LED SMD E27 storž (prodajalec navaja 1080 lm), pod pokrovom 2 žarnici


Po odstranitvi pokrova, je bil prostor malo bolje osvetljen a niti blizu 60w žarnici na nitko. Že po samih "krakih" na stropu se vidi koliko bolje sveti na žarilno nitko. Tako da sem led žarnici prodal naprej.

Lonsarg ::

Moje izkušnje(GU10 LEDice sem že ene dvoje kupoval) kažejo da bo žal treba pri nakupu LED žarnic se zanašat na znamke, preverjene modele, ki dejansko veš prave karakteristike. Ker noname je res križ, se vprašaš kaj inšpektorji delajo, da dovolijo tako lažno prodajanje. Sam potem prideš pa do problema cena in je nakup LED manj in manj smotrn. Trenutne GU10 LED reflektorji bodo počasi res že svetili preslabo in bom vseeno spet malo šel v nakup:)

Jackass ::

francek1 je izjavil:

100 W žarnice se čisto normalno kupi v SLO.


Hm... ali ni to v nasprotju z EU direktivo?
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()
««
2 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461139 (5381) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265114 (4179) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235417 (4436) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121463 (90387) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015737 (14232) energetik

Več podobnih tem