» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
3 / 16
»»

Vikking ::

Jackass je izjavil:

francek1 je izjavil:

100 W žarnice se čisto normalno kupi v SLO.


Hm... ali ni to v nasprotju z EU direktivo?


Ne. Lahko jih prodajajoo do odprodaje zalog.

Jackass ::

Vikking: Dejansko bi moral imeti za 3. volframovo žarnico več lumnov, ampak jih dobiš manj?! To je več kot lažno oglaševanje, to je šolski primer goljufije.

To verjetno pojasni, zakaj proizvajalci kot sta Philips in Osram nimata LED žarnic s 500+ lumni. Očitno tehnologija še ni dovolj razvita, da bi dejansko jih bilo moč izdelati za tako rabo. Oz. je neekonomično, ker bi bila žarnica predraga.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

einstein :P ::

@jackass

kako, da nimata žarnic s 500+ lumni?

OSRAM SubstiTUBE Basic 1200mm

1900lm...

en primer...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Lahko pa greš tudi na HID tehniko, ki je približno enako varčna, kot LED, le da gredo lumni do več sto tisoč in tudi preko milijona, recimo HPS ali MH žarnice.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

M-XXXX ::

Vikking je izjavil:

Jackass je izjavil:

francek1 je izjavil:

100 W žarnice se čisto normalno kupi v SLO.


Hm... ali ni to v nasprotju z EU direktivo?


Ne. Lahko jih prodajajoo do odprodaje zalog.

A jih niso nazaj uvedli?

francek1 ::

Po novem to niso žarnice ampak grelci....:))
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

einstein :P ::

Saj pravzaprav res kar dobro grejejo ;) 90% gre itak v toploto, se pravi 90W toplote.

pri 100W žarnici seveda.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

einstein :P je izjavil:

@jackass

kako, da nimata žarnic s 500+ lumni?

OSRAM SubstiTUBE Basic 1200mm

1900lm...

en primer...


Pa dobro no, saj vemo o čem se pogovarjamo - o zamenjavi za navadne žarnice (E27, G9 itd). Seveda imajo močnejše žarnice drugih oblik in formatov in velikosti in...

Pod črto stvari kažejo na to, da bi dejansko potrebovali povsem nov pristop k osvetljavi, kjer bi imeli večje število slabših LED žarnic. Hm... glede na to, da so oblikovalci skregani z uporabnostjo, bi to znala biti lepa poslovna priložnost za koga, ki bi dejansko razumel koliko lumnov je potrebnih za osvetlitev dnevne sobe ipd. In znal to seveda združiti z elegantno in moderno obliko.
jAcKaSS

einstein :P ::

Pa dobro no, saj vemo o čem se pogovarjamo - o zamenjavi za navadne žarnice (E27, G9 itd). Seveda imajo močnejše žarnice drugih oblik in formatov in velikosti in...


Osram LED SUPERSTAR CLASSIC A advanced 75 ADV 14.5 W/827 E27 1055lm

Še link:

http://www.osram.com/osram_com/products...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

einstein :P je izjavil:

Pa dobro no, saj vemo o čem se pogovarjamo - o zamenjavi za navadne žarnice (E27, G9 itd). Seveda imajo močnejše žarnice drugih oblik in formatov in velikosti in...


Osram LED SUPERSTAR CLASSIC A advanced 75 ADV 14.5 W/827 E27 1055lm

Še link:

http://www.osram.com/osram_com/products...


Ok, vzamem nazaj, hvala! :)
jAcKaSS

einstein :P ::

Hej, ni problema ;)

Drugače, če rabiš točno določeno žarnico, ima Osram en iskalnik, v katerem izbereš pogoje (moč, velikost, navoj...)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Rabim G9 z 600 lumni, ampak nima noben od VELIKIH proizvajalcev, sem preveril (Osram, Philips, Megaman)! :|
jAcKaSS

einstein :P ::

Iz ebaya imaš možnost naročiti?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Jackass ::

Sem našel tudi take z 900 lumni na Amazonu, pa kaj ko vsi pravijo, da je v praksi potrebno deliti z 2. To pomeni 450 lumnov.
jAcKaSS

einstein :P ::

Ne poslušaj vsakega tukaj. Ni vse tako črno, kot pravijo drugi. Kupi eno, pa boš videl, kako se obnese. Če ni ravno neka sumljiva cena, potem moraš pričakovati najmanj 600lm.

Pa še to sem premalo napisal 700 vsaj.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Kaj pa vem, jaz sem precej natančen in občutljiv, tako da običajno opazim vse napake, ki jih kje zasledim (in jim včasih ne verjamem).

Sem ravno bral na Amazon.de, da je kupil nekdo 9W G4 LED žarnico in doma izmeril moč 2,16 W. Taka žarnica že v teoriji ne more dati od sebe navedenih 800 lumnov. (Povezava).
jAcKaSS

einstein :P ::

Saj pravim, če ni sumljiva cena... ;) 10EUR za 9W led je zelo poceni...

Pa tudi na sliki ne zgleda, kot neka 9W led.

Primerjaj recimo s tole:

http://www.amazon.de/Leuchtmittel-energ...

5W 420-450lm in skoraj enaka cena, kot pri tisti 9W z 800lm.

Vidiš, 8W, pa ima 450lm: http://www.amazon.de/GUMP-lampe-Leuchtm...

kako bo potem imela tista 9W 800lm?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Drugače pa naravnost zate:

10× 12W G9 LED s 750 lumni. Pa tole 99% ni lažen podatek, ker pri 12W je za led 750lm čisto normalno.

http://www.amazon.de/MENGS-lampe-Leucht...

odvisno, pa koliko jih rabiš, najprej lahko recimo tudi samo eno naročiš, pa je.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

energetik ::

einstein :P je izjavil:

Saj pravzaprav res kar dobro grejejo ;) 90% gre itak v toploto, se pravi 90W toplote.

pri 100W žarnici seveda.
Ne. Vse gre v toploto, najkasneje, ko svetloba zadane neko površino v sobi. Torej vse skupaj 100W grelec. Enako velja za LED. Če imaš 12W LED, je to 12W grelec.

einstein :P ::

Že, že ampak ti ne boš občutil toliko toplote. Je pa odvisno tudi, katere vrste sevanja ti imenuješ toplota.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

francek1 je izjavil:

100 W žarnice se čisto normalno kupi v SLO.

Čisto normalno zame pomeni, da grem v xyz najbližjo trgovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

Drugače pa naravnost zate:

10× 12W G9 LED s 750 lumni. Pa tole 99% ni lažen podatek, ker pri 12W je za led 750lm čisto normalno.

http://www.amazon.de/MENGS-lampe-Leucht...

odvisno, pa koliko jih rabiš, najprej lahko recimo tudi samo eno naročiš, pa je.


Lažen ni, je pa zavajujoč;)
750lm je ob vklopu. Ko se zadeva segreje si v rangu okoli 600lm.

energetik ::

einstein :P je izjavil:

Že, že ampak ti ne boš občutil toliko toplote. Je pa odvisno tudi, katere vrste sevanja ti imenuješ toplota.
Na koncu se vse skupaj absorbira v stenah, ki oddajajo daljno IR sevanje.
Ja, direktno z žarnice pa dobiš bližnje IR, in to kar 98% inputa. Grelec, ki odda zraven še malo svetlobe. ;)

Jackass ::

Hvala, einstein, ampak pri drugi žarnici istega proizvajalca (drug navoj, 8W LED, po podatkih 450 lm) je nekdo napisal, da sveti kot 25 W žarnica, čeprav bi pri 450 morala svetiti kot 40 W halogenka.

To pomeni, da niti 55 lumnov/W ne da od sebe.

Ne vem, se mi zdi, da vsi lažejo, vprašanje je le koliko kdo. Ampak je malo drag šport poizkusiti 5 različnih proizvajalcev, saj toliko ne bom prihranil v 2 letih z menjavo 1 žarnice. Če pa še ne bo v redu, sem jih pa sploh vrgel stran.
jAcKaSS

energetik ::

Jackass je izjavil:

Hvala, einstein, ampak pri drugi žarnici istega proizvajalca (drug navoj, 8W LED, po podatkih 450 lm) je nekdo napisal, da sveti kot 25 W žarnica, čeprav bi pri 450 morala svetiti kot 40 W halogenka.

To pomeni, da niti 55 lumnov/W ne da od sebe.
Saj sem že 100x napisal, da imajo LED na navoj večinoma okoli 60lm/W, tako kot večina CFL. Torej 450lm@8W je realna cifra.
25W halogenka da od sebe okoli 450lm, tako da je to čisto realna primerjava.

nUUb ::

Torej lahko rečemo, da je LED le marketinški nateg? Domače rešitve, kot 50W emitter, driver, hladilnik, ventilator, ne štejejo ravno za povprečnega uporabnika. Jaz vem da sem bil nategnjen s strani prodajalca, ki mi je prodal 12W LED na GU10 podnožju. Niti približno ne gre primerjati z nekaj let starim 10W emitterjem iz DX. Sicer pa so te predpostavke osnovane na "uč". Multimeter za meritev toka imam skurjen.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

einstein :P ::

Zakaj misliš, da je nateg? Dobro, nekateri te znajo nategnit ampak, če kupiš od priznanega proizvajalca, nebi smelo biti problema.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Jackass ::

energetik je izjavil:

Jackass je izjavil:

Hvala, einstein, ampak pri drugi žarnici istega proizvajalca (drug navoj, 8W LED, po podatkih 450 lm) je nekdo napisal, da sveti kot 25 W žarnica, čeprav bi pri 450 morala svetiti kot 40 W halogenka.

To pomeni, da niti 55 lumnov/W ne da od sebe.
Saj sem že 100x napisal, da imajo LED na navoj večinoma okoli 60lm/W, tako kot večina CFL. Torej 450lm@8W je realna cifra.
25W halogenka da od sebe okoli 450lm, tako da je to čisto realna primerjava.


Ne, običajna 40 W halogenka da od sebe pod 500 lm, 100 %. Jih menjam po tekočem traku in vem. Nove 33 W "varčne" halogenke (ki naj bi nadomestila 40 W običajne) imajo pa okrog 400 lumnov. Je pa cena teh varčnih halogenk x2.

Jaz kupujem včasih 42 W, ki so sedaj namesto običajnih 60 W halogenk in dajo od sebe 630 lumnov. OSRAM ima 48 W in imajo dobrih 700 lumnov.
25 W običajna halogenka da od sebe približno 300 lumnov, plus/minus.

Se strinjam, da bi moralo po podatkih iti skupaj, samo vprašanje, če res da od sebe 8 W ali morda zgolj 6.
jAcKaSS

miraldi ::

Zdravo.

Tudi jaz razmišljam o tem, da bi eno sobo opremil z LED žarnicami.

Naj najprev vprašam ali se to se to splača. Zanima me predvsem koliko je nižja poraba Led žarnic v primejavi
z navadnimi. Kolikšna naj bi bila življenska doba led žarnic?

Trebutno v luči na stropu 3 take žarnice:



Se pravi max je 50w na en navoj.

Koliko Ledic bi potem potrboval v eni žarnici oz. koliko ledic je sploh potrebnih, da se doseže moč 50w žarnice, kot je zgoraj na sliki.

Bi 4,5w ledic na žarnico bilo dovolj?

Kje se najbolj splača kupiti led žarnice in kater proizvajalce naj gledam, da bo zdržala žarnica dolgo čas?
Kolkiko naj bi bila normalna cena za led žarnico.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

RejZoR ::

Pismo, zadnjič sem testiral LED žarnice EMOS v Merkurju in sem bil prijetno presenečen.

E27 LED z 12W (75W po starem, 1050 lm). Day White izgleda prav hudo v večini luči in sferično steklo, ki pokriva LED elemente res lepo razprši svetlobo, da sploh nimaš občutka, da je LED. Cena? Slabih 10 EUR, kar je vbistvu že teritorij klasičnih varčnih žarnic, ampak brez slabosti (nič čakanja na polno svetilnost, nobene občutljivosti na vklope in izklope itd).

Od iste firme sem tud probaval 5W GU10 reflektorske in so tud svetile noro močno. Na drugi strani sem gledal še od OSRAM, ki so malenkost dražje na W, ampak je pač firma, če kdo da kaj več na to.

So zgleda proizvajalci navalili na LED z vsemi sredstvi, ker tole je pa že res zelo dostopno vsakemu uporabniku in je skor neumno ne izbrat LED namesto navadne varčne. Študuram, da bi vse varčne zamenjal z LED...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

miraldi je izjavil:

Zdravo.

Tudi jaz razmišljam o tem, da bi eno sobo opremil z LED žarnicami.

Naj najprev vprašam ali se to se to splača. Zanima me predvsem koliko je nižja poraba Led žarnic v primejavi
z navadnimi. Kolikšna naj bi bila življenska doba led žarnic?
Primerjava LED z varčnimi je približno 1:1. LED:navadna = 1:4,5 To pišem za iste lumne oziroma osvetlitev.
Življenska doba je pri takih zadevah precej odvisna od verjetnosti. Lahko ti bo zdržala 10000, 20000h, ai pa ti bo nekaj na elektroniki crknilo drugi dan.

miraldi je izjavil:

Trebutno v luči na stropu 3 take žarnice:



Se pravi max je 50w na en navoj.
Tole niti pod razno ni 50W sijalka, verjetno nekje 11-15W?

miraldi je izjavil:

Koliko Ledic bi potem potrboval v eni žarnici oz. koliko ledic je sploh potrebnih, da se doseže moč 50w žarnice, kot je zgoraj na sliki.

Bi 4,5w ledic na žarnico bilo dovolj?
Poglej koliko W ima ta varčna, ki jo imaš zdaj. Vsaj toliko W morajo imeti LED, da bo osvetlitev primerljiva.

Vikking ::

Jaz sem kupil EMOS G4 (pa je žička odpadla). Kupil sem tudi EMOS G10 pa je ob prižigu luči crknala (računa nisem imel več da bi mi vrnili denar).

energetik ::

RejZoR je izjavil:

Pismo, zadnjič sem testiral LED žarnice EMOS v Merkurju in sem bil prijetno presenečen.

E27 LED z 12W (75W po starem, 1050 lm). Day White izgleda prav hudo v večini luči in sferično steklo, ki pokriva LED elemente res lepo razprši svetlobo, da sploh nimaš občutka, da je LED. Cena? Slabih 10 EUR, kar je vbistvu že teritorij klasičnih varčnih žarnic, ampak brez slabosti (nič čakanja na polno svetilnost, nobene občutljivosti na vklope in izklope itd).
Če so podatki pravilni, za slabih 10EUR res ni slaba zadeva. Če seveda zdrži vsaj tistih 6000-8000h kot CFL.

RejZoR je izjavil:

So zgleda proizvajalci navalili na LED z vsemi sredstvi, ker tole je pa že res zelo dostopno vsakemu uporabniku in je skor neumno ne izbrat LED namesto navadne varčne. Študuram, da bi vse varčne zamenjal z LED...
LED ima prednost (zaenkrat) predvsem tam, kjer rabiš usmerjeno svetlobo in/ali se pogosto prižiga/ugaša. Za splošno osvetlitev prostora, kjer sijalke svetijo dolgo časa, je CFL še vedno najugodnejša rešitev (nekaj zaradi cene nekaj pa zaradi razpršenosti vira).

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Vbistvu ta EMOS-ova zelo lepo razprši svetlobo. Edino kar je da ne sveti proti delu kjer je navoj ampak samo stran. Sploh zanimivo pa izgleda v visečih lučeh, kjer je steklo v obliki tulca, se svetloba zelo lepo postopoma razprši po steklu navzdol. Men je blo ful všeč.

Tko da je to vbistvu edina omejitev. Probal sem jih tud v navadni plafonjeri na 2 žarnici in je tud izgledalo normalno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

NoXy ::

Ker se na trgu LED luči hitro stvari spreminjajo, se mi zdi da je prav da pokažem eno dobro LED luč.

In sicer: http://www.ebay.com/itm/E14-12W-5630-SM...

E14 12W 5630 SMD 60 LED Warm White Corn Light

Naredil sem primerjavo z navadno žarnico 60W in to LED. Fotografiji sta spodaj. Fotoaparat je bil nastavljen na M mode.(na obeh posnetkih enake nastavitve)

Kklasična 60W:


LED 12W 5630 SMD 60 LED Warm White Corn Light(realna poraba 11W):


Po fotografijah in tudi v živo lahko rečem da LED sveti močneje od 60 W žarnice. Na pamet primerljivo z 70W žarnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoXy ()

jebiveter2 ::

Po fotografijah in tudi v živo lahko rečem da LED sveti močneje od 60 W žarnice.

Prvih nekaj dni in dokler se ne ogreje. Hkrati ima tudi višjo barvno temperaturo.
Odvisno od tipa napajanja, svetilnost tudi niha v skladu z omrežno frekvenco.

Kklasična 60W

Nima 60W porabe.
Ni nova.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

... svetilnost niha v skladu z omrežno frekvenco...


Kaj bolj butastega pa že dolgo ne.

jebiveter2 ::

Cervantes je izjavil:

... svetilnost niha v skladu z omrežno frekvenco...


Kaj bolj butastega pa že dolgo ne.


Če ne znaš brati celotne povedi in nisi tehnično pismen, je edina butasta stvar; tvoj komentar.

V primeru kapacitivnega napajalnika, niha svetilnost skupaj z nihanjem omrežne napetosti.

einstein :P ::

jebiveter2 je izjavil:

Cervantes je izjavil:

... svetilnost niha v skladu z omrežno frekvenco...


Kaj bolj butastega pa že dolgo ne.


Če ne znaš brati celotne povedi in nisi tehnično pismen, je edina butasta stvar; tvoj komentar.

V primeru kapacitivnega napajalnika, niha svetilnost skupaj z nihanjem omrežne napetosti.


Hm, kakšen je pa kapacitivni napajalnik, lahko kakšen link?

Tole misliš? Capacitive power supply @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

jebiveter2 je izjavil:

Cervantes je izjavil:

... svetilnost niha v skladu z omrežno frekvenco...


Kaj bolj butastega pa že dolgo ne.


Če ne znaš brati celotne povedi in nisi tehnično pismen, je edina butasta stvar; tvoj komentar.

V primeru kapacitivnega napajalnika, niha svetilnost skupaj z nihanjem omrežne napetosti.

Napetosti, miško, ja. Ti si napisal frekvence. Vsaj svoj post preberi, preden bedasto repliciraš.
Če ti ja seveda znana razlika med frakvenco in napetostjo.

Zgodovina sprememb…

jebiveter2 ::

Cervantes je izjavil:

jebiveter2 je izjavil:

Cervantes je izjavil:

... svetilnost niha v skladu z omrežno frekvenco...


Kaj bolj butastega pa že dolgo ne.


Če ne znaš brati celotne povedi in nisi tehnično pismen, je edina butasta stvar; tvoj komentar.

V primeru kapacitivnega napajalnika, niha svetilnost skupaj z nihanjem omrežne napetosti.

Napetosti, miško, ja. Ti si napisal frekvence. Vsaj svoj post preberi, preden bedasto repliciraš.
Če ti ja seveda znana razlika med frakvenco in napetostjo.


Oj miško. Glede na to, da ne razumeš niti osnov slovenščine, pojdi nazaj v šolo, saj, če ne znaš brat, to ni moja stvar.

Obe povedi sta popolnoma pravilne, napačno je samo tvoje razumevanje in tu raje priznaj lastno napako, kakor pa da se smešiš.

Cervantes ::

jebiveter2 je izjavil:

Po fotografijah in tudi v živo lahko rečem da LED sveti močneje od 60 W žarnice.

Prvih nekaj dni in dokler se ne ogreje. Hkrati ima tudi višjo barvno temperaturo.
Odvisno od tipa napajanja, svetilnost tudi niha v skladu z omrežno frekvenco.

Kklasična 60W

Nima 60W porabe.
Ni nova.

No, če zgornjega res nisi napisal ti, se globoko opravičujem.

jebiveter2 ::

A znaš brat celotno poved ?

Odvisno od tipa napajanja, svetilnost tudi niha v skladu z omrežno frekvenco.

V skladu v tem primeru pomeni natanko to: Da se spreminja z amplitudo napetosti in ugasne ko gre skozi 0.

In ne, ne pomeni, da je svetilnost odvisna glede na frekvenco mreže. Čeprav pri takem tipu napajalnika, tudi je.

NoXy ::

Koliko W pa torej porabi 60W klasiča žarnica? Meni je logično da 60W?

No pa če gledamo tako, da klasična žarnica res ni bila nova in je že izgubila nekaj svetilnosti. Pri primerjavi pa je bila LED 12W 5630 SMD 60 LED vseeno svetljejša. Bi bila njuna svetilnost če bi bili obe novi približno enaka.

Torej če ta LED luč zdrži vsaj 2000h svetenja se nakup izplača. Če pa zdrži dlje pa je to samo še večji prihranek.(gledamo ceno obeh žarnic in ceno elektrike ki jo porabljata)

energetik ::

NoXy je izjavil:

Koliko W pa torej porabi 60W klasiča žarnica? Meni je logično da 60W?
Ja, koliko pa. Par % gor/dol, glede na omrežno napetost.

NoXy je izjavil:

No pa če gledamo tako, da klasična žarnica res ni bila nova in je že izgubila nekaj svetilnosti. Pri primerjavi pa je bila LED 12W 5630 SMD 60 LED vseeno svetljejša. Bi bila njuna svetilnost če bi bili obe novi približno enaka.

Torej če ta LED luč zdrži vsaj 2000h svetenja se nakup izplača. Če pa zdrži dlje pa je to samo še večji prihranek.(gledamo ceno obeh žarnic in ceno elektrike ki jo porabljata)
V 2000h bi s tem prišparal ca. 14€. Če je ledica stala toliko, potem ja.

jebiveter2 ::

Koliko W pa torej porabi 60W klasiča žarnica? Meni je logično da 60W?

Manj kot 60W

koliko manj pa je odvisno od proizvajalca. Se najdejo tudi take ki odstopajo za 10% dol po moči. Svetilnost je temu seveda primerna.

Rekordna je bila 200W lampa ki je imela le 147W.

energetik ::

No, to je čisto odvisno od primerka, ampak večina jih porablja skoraj nazivno moč.
Seveda odvisno od napetosti, pri nas je velikokrat le 220V in takrat 60W žarnica porabi ~56W, sem ravno zadnjič meril. Pri 230V bi bilo pa zihr 60W.
Pri nazivni napetosti sigurno ne bo nobena odstopala za 10% in več, razen če je napaka v izdelavi.

Lonsarg ::

Ko se glede prihranek bi se lohka primerjalo z bolj direktno konkurenco, varčnimi žarnicami. LED so vsaj še enkrat dražje, tak da morajo kar precej dlje zdržati kot zgolj 2000h. Ampak saj to skoraj vedno drži, splača se kupit recimo 50% močnejše kot rabiš, ker potem upada svetilnost. V takem primeru imaš jih potem lahko res 20 let.

energetik ::

V primerjavi s CFL LED nikoli ne prinesejo nazaj svoje višje cene, razen na mestih, kjer se res pogosto prižigajo in ugašajo.

Lonsarg ::

No ja, jaz sem svojih 5 GU10 LEDic nabavil zgolj za 5€ v hofer akciji in to ne kitajc firma. Varčne žarnice, ki imajo protekcijo pred vklopi in vsaj 10 000h pa stanejo podobno. Tak da niti ni pint, da bom na elektriki prihranil glede na varčne. Prihranil bom na žarnicah, ker naj bi LED v teoriju zdržal precej več kot 10 000.

Oziroma že če zdržijo teh 10 000 sem profitiral malenkost na elektriki napravm varčnim.
««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461010 (5252) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265105 (4170) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235414 (4433) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121263 (90187) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015708 (14203) energetik

Več podobnih tem