» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
6 / 16
»»

Opkow ::

Hm to si imel fotoaparat v manual nacinu, ali avtomatskem?

Ker nekako sem pricakoval, da bo razlika med 25 in 60 W zarnico precej vecja. Pa ni.

NoXy ::

Primerjal sem to LED žarnico: http://www.ebay.com/itm/121235012278?va...

Ko sem jo primerjal s klasično 60W je svetila manj. Na oko bi rekel da tam nekje kot 40-50W žarnica.

Ugotovil sem da se najbolj splača kupiti LED žarnice z 5630 ali 5730 SMD diodami. Ki so narejene na tak način: http://www.ebay.com/itm/E27-ES-20W-84-L...

Zdaj pa je samo od vas odvisno kako močno rabite. Lahko rečem da če ima LED žarnice 40 5630 SMD diod sveti vsaj tako močno kot 40W klasična žarnica.

MeGreat ::

Nevem te corn zadeve sploh ne razumem kako bodo dalj časa delale, saj nimajo rešenega odvajanja toplote. Meni se 4w led z alu hladilnikom kar velikim segreje na 50 stopinj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

MeGreat ::

Dobil sem tole http://www.ebay.com/itm/400631324139?va...
9w aluminium smd. Dejanska poraba 5w, primerljiva z 20w halogensko. Zelo zadovoljen, lepo sestavljena, dobro odvajanje toplote, lepa warm white svetloba

Jackass ::

Meni se vedno bolj zdi, da dokler Osram, Philips in podobni ne bodo imeli v svoji ponudbi LED nadomestnih žarnic za običajne luči, da je to z razlogom.

Ti Kitajci jih sicer silijo, da razmišljajo malce hitreje, vendar bo pod črto s temi eBay žarnicami vedno tako, da bo nekdo zelo zadovoljen, ostalih 9 pa malo manj.

Lažni podatki o moči, nepremišljen dizajn... mislim, da pod črto lahko zaključimo, da ima tudi LED osvetlitev svoje specifike in da bi dobili od LED osvetlitve tisto, kar ponuja, v prvi meri potrebujemo nove luči oz. drugačen način osvetljevanja prostorov - več manjših virov.
jAcKaSS

energetik ::

Je tako. Jaz sem ugotovil, da je LED odlična, ko rabiš usmerjen vir svetlobe in kjer jih lahko namontiraš več (seveda če svetijo po več ur na dan; če se prižge 1x/dan za 10min, je še vedno boljša halogenka). Npr. nad umivalnikom.
Za splošno razsvetljavo oziroma kjer se potrebuje večje količne svetlobe iz 1 lustra, pa so boljše CFL oziroma halogenke.
Enostavno ni na voljo dovolj močnih LED (mislim na končan izdelek na E27 navoju, ne razne polizdelke). Spiralne CFL do 32W lahko stlačiš v praktično vsak luster in dajo čez 2100 lumnov.

MeGreat ::

Kaj pa vem, mene so pa prepričale LED. Tiste iz linka so mi zelo všeč, dober hladilnik, vir ni usmerjen preveč, lepa svetloba, znotraj kvalitetno narejena. Samo ne vzeti ne-smd ker tist je pa nekaj na roke pacano pa lotano ..


Najbrž bom vzel 4x21w , 4e po komadu se mi zdijo vredne

jebiveter2 ::

Za usmerjeni vir led zmaga, za neusmerjeni je na voljo poceni CFL.

Philips in podobni delajo dobre led lampe, samo ... niso poceni

comp007 ::

Sam imam po stanovanju v stropu nekaj SMD LED žarnic, warm white, široki kot, ostale so 50W halogenke. Z LED-icami sem zadovoljen, me pa zanima če ima kdo izkušnje s COB LED žarnicami, ki so bojda naslednja generacija od SMD. Predvsem pri Kitajcih je ponudba že kar velika, bral sem da imajo nekaj prednosti pred SMD, ne poznam pa nikogar ki bi jih imel.

mat xxl ::

Jaz sem jih uporabil na nekem projektu, so nabavljene na Syluxu v Slo, in moram reči, da zadeva sedaj po pol leta deluje, ko prvi dan , res pa je, da je pomembna tudi kvaliteta samih luči, svetilnost je prav neverjetna in je prepričala tudi mene , kot skeptika, ker smo to vgradili bolj na način, sedaj to v bodoče bo pa kaj močnejšega, pa se je pokazalo, da je stvar dovolj močna že sedaj.

comp007 ::

Kako močne pa si vzel? Si jih kaj primerjal s SMD ali halogenkami? Jaz imam 6W, svetijo pa precej bolj od 50W halogenk. Najprej sem sprobal belo barvo, s katero je izgledalo kot v bolnici, potem pa warm white, ki pa daje lepo svetlobo.

jebiveter2 ::

Če jim priskrbiš dobro hlajenje so precej večne zadeve.

Sam boš opazil malenkostno spreminjanje barvnega odtenka v prvih 1000h.

Bistvenih razlik ni, ker čipi so isti, ponujajo le mnogo večje moči.

Vikking ::

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal tukaj.

Rad bi zamenjal t8 žarnico (flouroscentna), z led t8. Vem da ohišje nima štarterja. Je potem samo plug&play ali je potrebno odstranit še kakšen balast (kolikor gledam se naj bi odstranil "inductor balast", na tistih ki nimajo štarterja).

MeGreat ::

Odstrani se balast in se doda kratkostično povezavo

energetik ::

Vikking je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal tukaj.

Rad bi zamenjal t8 žarnico (flouroscentna), z led t8. Vem da ohišje nima štarterja. Je potem samo plug&play ali je potrebno odstranit še kakšen balast (kolikor gledam se naj bi odstranil "inductor balast", na tistih ki nimajo štarterja).
Raje nabavi elektronski balast in furaj naprej T8 fluorescentko, boš prišel bolje skozi.

Sicer pa sem jaz z DX dobil 6W spot LED. Primerjava s 30W halogenko kaže, da je LED bolj igračka. Meritve kažejo, da je na polici direktno pod svetilko 2x manjša osvetljenost, pol metra stran pa enaka kot pri 30W halogenki.
Sicer pa mi merilnik porabe kaže, da porablja 2W pri cosFi=1, iz meritev toka in napetosti pa izračunam 10VA. Tako da mi ni čisto jasno, kaj naj si mislim. Je bla pa pocen.
Po drugi strani pa 5W LED iz Bauhausa za 14EUR sveti precej bolje od halogenke. Očitno so te kitajske zadeve bolj tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Brias ::

za usmerjeno e14, 6000k naroci to zarnico ... pa bos spremenil misljenje o kitajcih in se vrnil na to, da je pac kot povsod po svetu treba kupiti od pravega :)

http://www.ebay.com/itm/EN24-New-High-P...

- A+++++ izdelava
- A+++++ svetilnost
- A+++++ cena ( 5.54 USD )

energetik ::

Brias je izjavil:

za usmerjeno e14, 6000k naroci to zarnico ... pa bos spremenil misljenje o kitajcih in se vrnil na to, da je pac kot povsod po svetu treba kupiti od pravega :)

http://www.ebay.com/itm/EN24-New-High-P...
Jah, tale zgleda precej bolje. Ampak rabim 3000K, da paše k vsem ostalim v kopalnici.

rs1975 ::

kupujem luči, pa imam ogledano tole luč, katera je dobavljiva v dveh izvedbah - kot klasika in kot LED.

http://www.eglo.com/international/Produ...

Klasika ima možnost priklopa 2 žarnic 2x 18W, LED pa 1x 17W.

Je svetilnost za obe izvedbi enaka, oz. koliko je to prevedeno v Lumne in v Watte za stare klasične žarnice. Iščem luč, ki bi svetila cca. 200W še po starem...

MeGreat ::

Jaz imam 3x18w cfl kot nadomestek prejšnjim 150w, oziroma 4x7w led

energetik ::

rs1975 je izjavil:

kupujem luči, pa imam ogledano tole luč, katera je dobavljiva v dveh izvedbah - kot klasika in kot LED.

http://www.eglo.com/international/Produ...

Klasika ima možnost priklopa 2 žarnic 2x 18W, LED pa 1x 17W.

Je svetilnost za obe izvedbi enaka, oz. koliko je to prevedeno v Lumne in v Watte za stare klasične žarnice. Iščem luč, ki bi svetila cca. 200W še po starem...
Če sem prav pogledal tale tvoj link, ima ta luč 2x 18W fluorescentke na E27 navoju in hkrati še RGB LED 17W, torej nek hibridni model.
Sicer 2x18W CFL naredi ene 2200 lumnov, kar je toliko kot 150W klasika. Če je res zraven še 17W LED, sveti vse skupaj kot cca. 230W klasika.

rs1975 ::

energetik je izjavil:

rs1975 je izjavil:

kupujem luči, pa imam ogledano tole luč, katera je dobavljiva v dveh izvedbah - kot klasika in kot LED.

http://www.eglo.com/international/Produ...

Klasika ima možnost priklopa 2 žarnic 2x 18W, LED pa 1x 17W.

Je svetilnost za obe izvedbi enaka, oz. koliko je to prevedeno v Lumne in v Watte za stare klasične žarnice. Iščem luč, ki bi svetila cca. 200W še po starem...
Če sem prav pogledal tale tvoj link, ima ta luč 2x 18W fluorescentke na E27 navoju in hkrati še RGB LED 17W, torej nek hibridni model.
Sicer 2x18W CFL naredi ene 2200 lumnov, kar je toliko kot 150W klasika. Če je res zraven še 17W LED, sveti vse skupaj kot cca. 230W klasika.

Zgleda, da je res hibrid, ker vidim da piše da je RGB LED, s katerim v bistvu uravnava tudi barvo...

skyline ::

Za osvetlit mam delovno sobo (cca. 10 m2), na voljo mam stropni reflektor s tremi lučmi. Trenutno mi 3x60W halogenke ravno še zadostujejo, kar se tiče svetilnosti, hočem pa stran od rumene svetlobe.

Iščem LEDice (GU10 bajonet), ~4000 K, verjetn rabim ene 8 W? Soliden CRI zaželjen, ni pa huda prioriteta. Kje iskat oz. nabavit?

Če mi uspe prit čez s cca.15 EUR/žarnico, bom že kr vesel. Hvala!

energetik ::

Bolj računaj z 3x15W+ za isto osvetljenost.

Zgodovina sprememb…

user-pass ::

V zadnji stevilki Stiftung Warentesta so naredili test LED svetilk, halogenskih zarnic in varcnih sijalk. Ni jih prav veliko, nekaj pa.
 Test 1/2

Test 1/2


 Test 2/2

Test 2/2



Preverjali so tudi dejansko svetilnost.

skyline ::

OK, kje v SLO dobit kej močnejšega? Lokalna elektro štacuna mi ponuja največ 6 W lampe, ki ne dajo kej preveč od sebe.

Želel bi si pa možnost testa v štacuni in opcijo vračila naslednji dan, če se žarnice slučajno ne obnesejo. Gorenjska/LJ.

Okapi ::

V zadnji stevilki Stiftung Warentesta so naredili test LED svetilk, halogenskih zarnic in varcnih sijalk. Ni jih prav veliko, nekaj pa.
Po testu sodeč kakšnih pomembnih razlik pri LED sploh ni, razen v ceni (kjer je razmerje 1:5). Kupiš najcenejše in to je to.

O.

Brias ::

tole sem videl danes pri sosedu ...

zanimivo.... se malo manjka, do mainstreama ... :)

Misure del prodotto
Flusso luminoso: 1000 lm
Diametro: 95 mm
Potenza: 16.5 W
12 eur



http://www.ikea.com/it/it/catalog/produ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

energetik ::

Brias je izjavil:

zanimivo.... se malo manjka, do mainstreama ... :)
Misure del prodotto
Flusso luminoso: 1000 lm
Diametro: 95 mm
Potenza: 16.5 W
12 eur
Je res, ledice se _počasi_ približujejo točki, ko bi lahko bile enakovredne CFL. Matra jih samo še svetilnost na eno enoto (=bučka na E27 navoju) in pa cena. CFL take zmogljivosti(lm/W) kot je zgoraj stane 4x manj.
LED imajo pa že prednost pri usmerjenih virih, kot so reflektorske žarnice in pa seveda tam, kjer se pogosto prižigajo/ugašajo.
Še par let, pa mi bodo mogoče zanimive za nabavt (trenutno uporabljam samo v kopalnici nad umivalnikom za testiranje).

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Dobil in stestiral sem svojo prvo LED svetilko - G9 7W COB LED. Naročena prek AliExpress.

 G9 7W COB LED

G9 7W COB LED



Na žarnici seveda ni nobene oznake, tako da ali sploh je kakšna razlika med tisto pri kateri oglašujejo 7W in tisti, pri kateri 5W ali manj, je seveda vprašanje.

Navedeno je bilo, naj bi oddala dobrih 500 lm, resnica je bližje polovici tega ~20 W halogenka. Mere so sicer relativno blizu originalnim halogenkam, tako da jo je moč spraviti v večino obstoječih svetil.

Vzel sem Warm white, vendar je za odtenek bolj bela kot halogenka. Je pa zelo čudna svetloba, moj občutek ob njej je, kot da bi imel malce težave z vidom. Morda spekter ni zvezen in določene valovne dolžine manjkajo?

Pod črto, moral sem poizkusiti, vendar sem povsem razočaran. Nakupa ne priporočam.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

jest10 ::

Morda spekter ni zvezen in določene valovne dolžine manjkajo?

To je itak značilno za vse LED in CFL svetilke. Te poceni LEDice imajo CRI večinoma 70-80.

SimplTech ::

@Brias: če prav razumem si tole žarnico iz IKEE videl dejansko v akciji.

Za kuhinjsko luč nad jedilno mizo iščem nadomestek za klasično varčno CCFL žarnico (14W). Ker na tej mizi večkrat delam stvari, ker rabim dosti svetlobe, me zanima ali je to kar si prilepil nek smiseln upgrade.

Brias ::

@simpltech

pomojem ti bo ta dosti bolje svetila kot ccfl ...

sploh ce je luc direktno nad mizo in ce je svetilni del zarnice obrnjen na mizo ...

SimplTech ::

Luč je direktno nad mizo - neka osnovna viseča zadeva iz IKEE:



Hvala za predlog, bom dodal na seznam za naslednji nakupovalni izlet čez mejo.

energetik ::

SimplTech je izjavil:

@Brias: če prav razumem si tole žarnico iz IKEE videl dejansko v akciji.

Za kuhinjsko luč nad jedilno mizo iščem nadomestek za klasično varčno CCFL žarnico (14W). Ker na tej mizi večkrat delam stvari, ker rabim dosti svetlobe, me zanima ali je to kar si prilepil nek smiseln upgrade.
Moje mnenje - ne boš kaj dosti profitiral glede svetlobe s tisto LED od Briasa (1000 lm), če sploh.
Nabavi rajši močnejšo kvalitetno spiralno CFL (predlagam Osram DSST 23W (ca. 1600 lm) ali pa celo Philips Tornado 32W (ca. 2100 lm)), pa boš videl, kaj je to svetloba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mat xxl ::

Fantje tole je zakon ..... 38w imam že 6 mesecev v kuhinji sveti, kot cca 180 - 200 w žarnica in precej precej močneje, kot 2 varčni žarnici spiralni po 25W !

http://www.internetnatrgovina.com/led-n...

energetik ::

mat xxl je izjavil:

Fantje tole je zakon ..... 38w imam že 6 mesecev v kuhinji sveti, kot cca 180 - 200 w žarnica in precej precej močneje, kot 2 varčni žarnici spiralni po 25W !

http://www.internetnatrgovina.com/led-n...
Tole podčrtano ne bo držalo, razen če mi izmeriš svetilnost.
Po podatkih iz linka ima tole 2100 lumnov, 2x25W spiralni CFL imata pa skupaj 3000-3300 lumnov. Tudi trditev z linka, da je 50% prihranka v primerjavi s fluorescentkami je za lase privlečena.

IQ42 ::

Na stopnišču sem ime dve 35W OSRAM Linestra lampici, ki sta crkavali tako na pol leta.
Zdaj imam cca 3m dolg LED strip 5050, ki mi vleče na 12V cca 1A, svetlobe več kot prej (tako na uč).
Kar je bolj važno, imam tudi mir, pa še fino izgleda.
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

energetik ::

IQ42 je izjavil:

Na stopnišču sem ime dve 35W OSRAM Linestra lampici, ki sta crkavali tako na pol leta.
Zdaj imam cca 3m dolg LED strip 5050, ki mi vleče na 12V cca 1A, svetlobe več kot prej (tako na uč).
Kar je bolj važno, imam tudi mir, pa še fino izgleda.
OSRAM Linestra je klasična žarnica na nitko, ki precej crkuje.

negotiator ::

energetik je izjavil:

Brias je izjavil:

zanimivo.... se malo manjka, do mainstreama ... :)
Misure del prodotto
Flusso luminoso: 1000 lm
Diametro: 95 mm
Potenza: 16.5 W
12 eur
Je res, ledice se _počasi_ približujejo točki, ko bi lahko bile enakovredne CFL. Matra jih samo še svetilnost na eno enoto (=bučka na E27 navoju) in pa cena. CFL take zmogljivosti(lm/W) kot je zgoraj stane 4x manj.
LED imajo pa že prednost pri usmerjenih virih, kot so reflektorske žarnice in pa seveda tam, kjer se pogosto prižigajo/ugašajo.
Še par let, pa mi bodo mogoče zanimive za nabavt (trenutno uporabljam samo v kopalnici nad umivalnikom za testiranje).


Približujejo? saj že zdavnaj obstajajo...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Ne naročajte teh: http://www.ebay.com/itm/131246315673?_t...

narejena je sicer na zunaj ok, vendar 5*3W je nekje na ravni 40W navadne žarnice (ne halogenke). Svetloba je sicer OK, kakšnega utripanja nisem zaznal. Ampak od 15W žarnice sem pričakoval da bo vsaj nekje na nivoju 60W navadne žarnice (upanje je bilo seveda tam 80W, ker imam v kleti eno na corn 12W in lahko rečem da je na nivoju 70W navadne), pa mislim da bi bilo potrebno kar 27W vzeti. Bom ob priložnosti izmeril, koliko porabi v resnici.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kixs ::

Ce imas kaksen "power meter" za preverjanje el.porabe, preveri koliko W dejansko porabi. Js sem lani kupil ene LED 3W GU10, ki naj bi bile ekvivalent 30W halogenki. Svetijo pa veliko manj. Sem za foro preveril koliko res porabi in ima porabo pod 1W, ker mi pokaze 0W. V glavnem tri res svetijo kot ena 30W halogenka. Imam v planu nekje res dobiti pravih 3-7W LED GU10 za zamenjavo 30-50W halogenk.

šernk ::

Ga nimam ampak si ga bom ob priliki izposodil, zato sem tudi rekel da bom ob priložnosti preveril porabo v resnici, ker nad 8W je ne pričakujem.

ampak kitajska "27W", ki da kaj od sebe je potem le še kak evro cenejša od osramovih led žarnic, ki so verjetno vsaj malce bolj preverjene in je dejanskih 12W nekje ekvivalent 80W navadni
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

Ima kdo kakšne izkušnje z LED reflektorji moči 50W? Že dolgo sem že gledal zadeve, zadnjič pa sem slučajno vzel enega na bolšjem trgu za 20 €. Sveti približno za 300W klasičnega halogenskega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

šernk ::

Mah kar je reflektorjev imam sam dobre izkušnje. Na traktor sem dal 2 moči 10W in so super za dolge ponoči, tako da razmišljam da bi še 2x18W ali 1x 60W namontiral na lok.

pred hišo so nam navadno 250W (ali celo 300W) žarnico javne razsvetljave zamenjali z 25W led in zadeva je več kot solidna.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

The Player ::

Pozna kdo kako trgovino v Sloveniji kjer bi se dal dobit dobre (in poceni oz. dober rang price/performance) LED žarnice (GU10 in E27 priključek)?

Zanima me tudi katere znamke priporočate?

namenjene bi bile predvsem za branje (koliko je priporočena svetlost v lumnih za branje)

Če kdo kupuje preko ebay-a in je roba preverjena se tudi tega priporočila nebi branil :)

hvala!

TehDucky ::

http://www.inled.si/led_zarnice/led_zar...

Tele so super, jih je pa 6-10 na sobo v mreži na stropu in ne le ena.

Edit: Tople barve priporočam. Super za branje, sploh v nočnih urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

The Player ::

TehDucky je izjavil:

http://www.inled.si/led_zarnice/led_zar...

Tele so super, jih je pa 6-10 na sobo v mreži na stropu in ne le ena.


Hvala ti!

Točno te uporabljaš? Si jih nabavu v tej trgovini? Če si kake so tvoje izkušnje, si zadovoljen?

Mi zna kdo povedat kako je glede kota snopa svetlobe? Sedaj uporabljam halogenke in ne vem kok ima kot snopa svetlobe, a vidim, da obstaja možnost med 120 stopinjskim kotom vse do 40 stopinj.

se pravi kaj je bolje imeti, bolj razpršen snop ali bolj koncentriran/usmerjen? Ali me bo razpršen kot (120 stopinj) kaj motil? Npr. da mi bo svetloba sijala v oči ko bom bral. Imam 4 vtičnice za GU10 luči ca 1-1,5m nad mizo.

fujtajksel ::

120 stopinj, to resno? Doslej sem videl pri "reflektorjih" največ 60 stopinj, pa še te niso bile nikoli na zalogi...
Načeloma imajo tudi halogenke vsaka svoj kot ki mogoče nekje piše. Kakšnega rabiš je odvisno od situacije, ali hočeš intenzivno osvetlit določeno stvar ali manj intenzivno večje področje.
Pri meni nad kuhinjskim pultom se GU10 50W običajne 36 stopinjske halogenke ravno še nekako obnesejo, sem pa poskusil Osramovo LED zamenjavo z istim nazivnim kotom in se ni. Svetila v enem svojem kotu (?) celo malo močneje, okrog pa skoraj nič.
Pa pri tehle je še problem barva, moja hoče rumene kot halogenke 2700K (sicer stvar okusa, bolj bele so ponavadi malo svetlejše).

TehDucky ::

Pravzaprav jih še nisem montiral, bratranec mi jih je priporočil. Bo pa celo stanovanje montirano s telimi ledicami po vsej verjetno.

Barva "toplo" bela še vedno bolj potegne na navadno belo, kot pa na rumeno, medtem ko hladna bela mora verjetno svetiti izredno modro (ledice se mi zdi da imajo nagnenje proti bolj modri barvi).

Bratranec ima v kvadratni sobi 9 teh ledic, in montirano na dva gumba, prvi jih prižge 5 (v obliki 5 na konci, sepravi koti in sredina) medtem ko druga pa ostale štiri. Za normalno je prvih 5 dovolj, če se pa otroci hočejo igrat pa prižge še ostale 4. Na hodniku, ki je bolj ozek in bel pa uporablja 2W (na linku so 5W).

Nad kuhinjskim pultom so 36-40° nekje na 50-70cm, ostale 120° so pa na 1m po sobi in 50cm od prvih vrat.

bond007 ::

Če kdo rabi ne preveč močne led žarnice - imajo v Ikeji 6,3W, 400 lumnov, e14 in e27 s solidnim CRI>85 za 2,99EUR: http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()
««
6 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461086 (5328) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265110 (4175) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235416 (4435) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121383 (90307) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015733 (14228) energetik

Več podobnih tem