» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
5 / 16
»»

Brias ::

MeGreat je izjavil:

Upam da bo več kot 6w :). Bom pomeril.
Kaj pa misliš o teli ? http://www.ebay.com/itm/NEW-E27-220V-10...

Če delimo watte z 2, bi dobil ravno cfl ki jo iščem. Seveda če ima res 5000 lumnov je spet popolnoma neuporabno ker je to preveč


energetik ti je dobro odgovoril ... lumne pa ... ce pise od 5000-6000 ... malo pod 4000 jih ze lahko ima ... :)

energetik ::

105W CFL mora imeti 6000lm, to je malo pod 60lm/W. Recimo 32W Tornado ima slabih 2200lm.

jest10 ::

Ja, kvalitetna CFL. xyz kitajka ima brez skrbi lahko konkretno manj

NoXy ::

Dobil sem te LED žarnice: http://www.ebay.com/itm/191008912871?va...

Sem zelo zadovoljen, so majhne in svetijo kot 40W klasične žarnice. Če bodo zdržale 1000h sem na istem kot če bi uporabljal klasične 40W. Če pa bodo zdržale več pa pomeni to šparanje :)

šernk ::

Moja testna se po nekje 50 ur uporabe, ne ugasne v popolnosti. Tudi če jo odvijem ven še vedno ledice malce žarijo kakšnih 10minut.

bi kdo poznal razlog? Na začetku se to ni dogajalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

šernk je izjavil:

Moja testna se po nekje 50 ur uporabe, ne ugasne v popolnosti. Tudi če jo odvijem ven še vedno ledice malce žarijo kakšnih 10minut.

bi kdo poznal razlog? Na začetku se to ni dogajalo.
A ti stikalo slučajno prekinja nulo namest faze?

šernk ::

Ne vem stikala še nisem pregledal, ker se nimam še časa detajlno spustit v problem. Sicer pa kakšno vezo ima to pri izmeničnem toku? na slednjega se res ne spoznam kaj dosti, sem že 2x diplomiral iz njega 1x pri križni vezavi stikala za luč, drugič pri iskanju faze in nule v sklopu 10ih kablov :))

to opažam šele zadnje 3-4 dni, žarnica pa je bila montirana konec decembra.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

šernk je izjavil:

Ne vem stikala še nisem pregledal, ker se nimam še časa detajlno spustit v problem. Sicer pa kakšno vezo ima to pri izmeničnem toku?
Če je gor stalna faza se preko parazitskih kapactivnosti tok lahko sklene preko LED na recimo ohišje luči, ravno dovolj, da malo brlijo.

fujtajksel ::

šernk je izjavil:

Moja testna se po nekje 50 ur uporabe, ne ugasne v popolnosti. Tudi če jo odvijem ven še vedno ledice malce žarijo kakšnih 10minut.

bi kdo poznal razlog? Na začetku se to ni dogajalo.


Kondezator za glajenje flickerja za usmernikom? Čeprav to bi bilo že od začetka...

mat xxl ::

Ve kdo za kake GU10 čim močnejše pa normalnega izgleda ( ne, kot jogurtovi lončki) ?

fujtajksel ::

mat xxl je izjavil:

Ve kdo za kake GU10 čim močnejše pa normalnega izgleda ( ne, kot jogurtovi lončki) ?


Ima kdo izkušnje s temi
http://www.led-centrum.de/LED-Leuchtmit...

Nahrbtnik ::

šernk je izjavil:

Moja testna se po nekje 50 ur uporabe, ne ugasne v popolnosti. Tudi če jo odvijem ven še vedno ledice malce žarijo kakšnih 10minut.

bi kdo poznal razlog? Na začetku se to ni dogajalo.


Na začetku tega verjetno nisi niti opazil. Lučke brlijo zaradi parazitnih kapacitivnosti med vodniki, ki povzročajo šibke tokove.
Vzporedno LED veži zaporedno vezana 100 Ohm upor in 100nF kondenzator, pa bo bolje.

fujtajksel ::

mat xxl je izjavil:

Ve kdo za kake GU10 čim močnejše pa normalnega izgleda ( ne, kot jogurtovi lončki) ?


Še nekaj domačega branja...
http://forums.whirlpool.net.au/archive/...
http://forums.whirlpool.net.au/archive/... http://www.lighting.philips.com/pwc_li/...

fujtajksel ::

Kaj pa tele Soraa Vivid 2 je že kdo prečekiral? Izgledajo edina brand GU10 majhna zadeva s kotom 60 stopinj, pa CRI 95... Se jih kje mogoče dobi kaj ugodneje?
http://www.soraa.com/public/docs/Spec-S...
http://www.whichledlight.com/products/s...

šernk ::

A ti stikalo slučajno prekinja nulo namest faze?


stikalo testirano in deluje normalno. Žarnica tudi prenešena na drugo lokacijo, kjer stikalo izklopi komplet elektriko v drugi kleti in žarnica ko jo prižgeš in nato ugasneš še nekaj časa malce žari (cca 30 sekund) potem pa ledice ena za drugo počasi počasi ugašajo (cca 5minut). Torej je več kot očitno, da na prvem nekje prihaja rahel električni tok konstantno do žarnice (moram eno vozlišče pregledat - druge opcije ne vidim, razen če je samo stikalo fuč in rahlo prevaja)

druga žarnica, ki jo imam te vrste se normalno ugaša tudi na tej lokaciji. Tako da mi je vse skupaj še manj jasno.

Vzporedno LED veži zaporedno vezana 100 Ohm upor in 100nF kondenzator, pa bo bolje.


gre se za to vrsto žarnice: http://www.ebay.com/itm/191008912871?va...

kam bi kaj vezal? Naj grem razdirat...za ta denar raje vržem v smeti pa imam klasično varčno gor. Kot pravim žarnice so bile nabavljene za test: koliko svetijo, če zdržijo, koliko zdržijo. Me pa zanima kako bo vseskupaj to vplivalo na življensko dobo, da ne en dan samo ustreli vse skupaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fujtajksel ::

šernk je izjavil:


stikalo testirano in deluje normalno. Žarnica tudi prenešena na drugo lokacijo, kjer stikalo izklopi komplet elektriko v drugi kleti in žarnica ko jo prižgeš in nato ugasneš še nekaj časa malce žari (cca 30 sekund) potem pa ledice ena za drugo počasi počasi ugašajo (cca 5minut). Torej je več kot očitno, da na prvem nekje prihaja rahel električni tok konstantno do žarnice (moram eno vozlišče pregledat - druge opcije ne vidim, razen če je samo stikalo fuč in rahlo prevaja)

> Tudi če jo odvijem ven še vedno ledice malce žarijo kakšnih 10minut.


Če sveti tudi ko jo odviješ ven, potem je več kot očitno, da do nje ne prihaja noben tok. Lahko da se kakšen kondenzator v vgrajeni elektroniki počasi izprazni. Si prepričan da res sveti če jo odviješ ven?

šernk ::

100% prepričan, ker sem jo odnesel res v popolno temo in je v roki še vedno malce svetila.

ampak kot sem rekel, potem se počasi ugasne vse skupaj v roku 5ih minut če jo odvijem, medtem ko če je privita na lokaciji A se nikoli ne popolnoma ugasne in tudi 1 uro in več malce daje od sebe, v kolikor jo prestavim na lokacijo B se pa po tem ko žarnico ugasnem, ponovno v roku 5ih minut popolnoma ugasne. Zato sklepam da mora od nekje vleči rahel tok, tudi če je stikalo na off.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fujtajksel ::

A si poskusil v grlu na lokaciji A zamenjat fazo in nulo, pa preveril če stikalo ne prekinja nule namesto faze?
Mislim, fazenprifer tudi sveti, čeprav čez fazenprifer teče preko tebe v zemljo zelo majhen tok.

energetik ::

šernk je izjavil:

100% prepričan, ker sem jo odnesel res v popolno temo in je v roki še vedno malce svetila.

ampak kot sem rekel, potem se počasi ugasne vse skupaj v roku 5ih minut če jo odvijem, medtem ko če je privita na lokaciji A se nikoli ne popolnoma ugasne in tudi 1 uro in več malce daje od sebe, v kolikor jo prestavim na lokacijo B se pa po tem ko žarnico ugasnem, ponovno v roku 5ih minut popolnoma ugasne. Zato sklepam da mora od nekje vleči rahel tok, tudi če je stikalo na off.
Če jo odviješ in še sveti sta samo 2 možnosti:
- da se počasi prazni kakšen kondi v napajalnem delu
- fosforescenca

Sicer pa CFL in podobne zadeve malo zasvetijo tudi, če se z drsanjem po laminatu naelektriš in primeš za svetlobno cev.

šernk ::

- da se počasi prazni kakšen kondi v napajalnem delu


pa to zna biti kaj narobe ali ne? Lahko pomeni da je vse skupaj odletelo že po cca 50ih urah uporabe?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fujtajksel ::

Lej, če ena dela tako, druga drugače, najbrž nekej res smrdi.
Ni tako nenavadno da elektronika včasih crkuje na začetku predvidene življenjske dobe. Eni prodajalci LED se celo hvalijo s tem, da jih v okviru QC nekaj ur "starajo", tako da se pokaže kar se ima pokazat pri delovni temperaturi.

NoXy ::

Primerjava med E27 LED Corn Bulb Light Lamp 220V 18W 84 LED SMD 5730 Warm White in Halogenska 70W->(92W)
Link do LED: http://www.ebay.com/itm/131022464486?ss...

Halogen 70W->(92W):


LED 18W 84 LED SMD 5730 Warm White:



LED sveti veliko bolje, sem zadovoljen :)

bond007 ::

Kako se pa teh 18W hladi? Nikjer ni videti hladilnih reber..Je vsaj masa aluminija za temi ledicami?

NoXy ::

Realna poraba je 15,4W. Po 1h delovanju če primem kovino od te namizne lučke kjer je vstavljena žarnica je malo mlačna na otip. Mislim da ni problema z hlajenjem.

MeGreat ::

Dotakni se žarnice ne pa kovine od namizne lučke, pa potem poročaj

NoXy ::

Po 1,3h je sprednji del žarnice mlačen. Na sredini je malo bol topla jo lahko brez problema držiš. Spet na drugem delu na sredini pa je vroča da se je lahko samo dotakneš, zgleda je tam blizu znotraj vezje. Bom videl kako bo to vplivalo na življensko dobo. Saj če bo zdržala vsaj 1200h sem že na plusu, če pa je topla mi je pa čisto vseeno.

bond007 ::

To je kr malo čudno, ker nekam toplota mora it. In glede na izkušnje z xm-l svetilko na baterije, ki kuri tam 10-12w in se konkretno segreje že po 10-20 min uporabe. Jo lahko stehtaš, ker mogoče je tisti valj aluminija poln...

NoXy ::

Tehta 121g
Znotraj pa izgleda tako:

MeGreat ::

Razlika je da v baterijskih svetilkah so tiste ledice navite do max, tukaj pa pomoje niti na 50% maximuma ne delujejo. Dobra svetilka samo za moje pojme malo draga

NoXy ::

Tako je, te ledice ne delajo s polno zmoglivosjo. Takšna(84led) z SMD 5630 pa stane 10$.

jest10 ::

MeGreat je izjavil:

Razlika je da v baterijskih svetilkah so tiste ledice navite do max, tukaj pa pomoje niti na 50% maximuma ne delujejo. Dobra svetilka samo za moje pojme malo draga

10W je 10W, pa ni važno kje. Imaš enako količino proizvedene toplote.

francek1 ::

jest10 je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Razlika je da v baterijskih svetilkah so tiste ledice navite do max, tukaj pa pomoje niti na 50% maximuma ne delujejo. Dobra svetilka samo za moje pojme malo draga

10W je 10W, pa ni važno kje. Imaš enako količino proizvedene toplote.

Daleč od tega. Gretje zavisi od tega, kolikšen del energije se pretvarja v toplotno energijo...Na splošno velja, da je izkoristek LED svetil blizu 90%, to pa pomeni, da 10W LED oddaja le 1 W toplote.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

bond007 ::

Seveda ja. ~90% gre v toploto... Luminous efficacy @ Wikipedia

francek1 ::

bond007 je izjavil:

Seveda ja. ~90% gre v toploto... Luminous efficacy @ Wikipedia

Razumevanje napisanega ravno ni tvoja prednost, kajne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bond007 ::

Kaj je tukaj za razumet? Franci no, vsaj pogooglaj predn bedarije pišeš...

Most of the electricity in an LED becomes heat rather than light (about 70% heat and 30% light)
Thermal management of high-power LEDs @ Wikipedia

Ko upoštevaš še izgube driverja + slabšo učinkovitost zaradi dodatnega fosforja za warm white si tam na 80-90% vse energije gre v toploto pri LED viru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

energetik ::

francek1 je izjavil:

Daleč od tega. Gretje zavisi od tega, kolikšen del energije se pretvarja v toplotno energijo...Na splošno velja, da je izkoristek LED svetil blizu 90%, to pa pomeni, da 10W LED oddaja le 1 W toplote.
Ah, daj no.
10W LED porablja 10W moči, od katere se ca. 10% (=1W) spremeni v vidno svetlobo, ostalo pa direktno v toploto.

No, na koncu se tudi tisti 1W svetlobe spremeni v toploto, ko se enkrat absorbira po sobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MeGreat ::

Kaj so led sploh kaj bolj učinkovite kot cfl?

energetik ::

Ne. Razen redkih primerov, ki so ponavadi dragi. Od T5 in T8 fluorescentk so pa manj učinkovite.
Recimo CFL Osram Dulux Superstar so že zelo blizu 70lm/W.
T5 fluorescentke majo pa že po defoltu blizu 100lm/W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jest10 ::

No ja, recimo MK-R so dosti učinkovitejše od T5. Če se prav spomnem okoli 130lm/w pri max toku in 200lm/w pri nizki obremenitvi. Jih pa jasno dobiš le v namenskih svetilkah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

MeGreat ::

Amm, bi lahko brez teh kratic. Klasična e27 poceni cfl vs klasična e27 led iz kitajske. Katera je bolj učinkovita?

jest10 ::

cfl

NoXy ::

Kakšna je razlika med 5630 in 5730 SMD diodami? Po specifikacijah naj bi imele enake zmoglivosti.

bon_bon ::

NoXy je izjavil:

Kakšna je razlika med 5630 in 5730 SMD diodami? Po specifikacijah naj bi imele enake zmoglivosti.


dimenzija diod je različna - po mojem. Prva je 5,6mm x 3mm, druga pa5,7mm x 3mm.
Za druge razlike naj pa mojstri povedo.
lp !

bon_bon

Brias ::

NoXy je izjavil:

No potem bom pa jaz poskusil kupiti tisto z SMD diodam 5630(21W) 14 diod. Pa da vidimo kako se bo obnesla.


si ze dobil? :)

MeGreat ::

Jaz sem dobil http://www.ebay.com/itm/350893240952?va...
naročil sem 12w e27, realna poraba je 4w, sveti slabo, segreje se na 60stopinj(aluminijasto ohišje). Zelo nezadovoljen, v primerjavi z 20w halogensko 3x slabše

telexdell ::

3 diode in 12W?! Ni variante.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MeGreat ::

Štiri so. Dobro 12w nisem pričakoval, samo mičken več pa vseeno. Sem pisal kitajcu da se je zmotil in mi poslal 4w verzijo :)

jest10 ::

telexdell je izjavil:

3 diode in 12W?! Ni variante.

Hmm.... 1 dioda ima lahko 20+W.

telexdell ::

jest10 je izjavil:


Hmm.... 1 dioda ima lahko 20+W.

Popolnoma možno. A takšne diode se običajno ne uporabljajo v svetilkah za splošno uporabo.

PS- \MeGreat: štiri diode 4x1=4 W. Po mojem se Kitajec ni zmotil ampak te je lepo nategnil.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

nejodagreat ::

Jaz sem danes dobil eno LED žarnico z Ebay-a, ki sem jo naročil za sprobat. Naročil sem 12 W, ki je na voljo tu. No, ko sem jo priklopil preko merilca porabe je ta pokazal, da porablja slabe 4 W. Verjetno je enaka kot pri @MeGreat....

Na hitro sem naredil tri slike, na katerih sem primerjal to žarnico z klasičnima, eno 60 W in eno 25 W. Po želji lahko "test" ponovim, ker to zdaj je blo res "na hitro".

 25 W klasična žarnice

25 W klasična žarnice



 60 W klasična žarnica

60 W klasična žarnica



 "12 W" LED žarnica

"12 W" LED žarnica




Lepo se vidi manjši kot pri LED žarnici, drugače bi pa rekel da je po oddani svetlobi ta LED žarnica kar podobna 60 W klasični. Res pa da sem probaval v zelo majhnem prostoru...
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27460501 (4743) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265067 (4132) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235382 (4401) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594120692 (89616) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015617 (14112) energetik

Več podobnih tem