» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
7 / 16
»»

fujtajksel ::

Na Ikeini strani ne vidim nič o CRI?

bond007 ::

Piše na embalaži žarnice, poleg tega če zgooglaš model dobiš tole: http://www.ikea.com/ms/en_US/pdf/light_... pri modelu LED1221G7 piše: Colour rendering 87

fujtajksel ::

Tnx. Sicer nimam občutka kako je razlika videt, al je res opazno boljše kot običajne LED in neonke (CRI 80). Videl sem ene LED firme Soraa, ki se hvalijo s CRI 95, ampak so drage in še slabo dobavljive.

fujtajksel ::

The Player ::

Sm za probo kupu eno led žarnico GU10 z 350 lumni v šparu (simpex) in moram reči, da sem prijetno presenečen. Dajo veliko več svetlobe kot trenutne halogenke, ki jih imam (žal ne vem kok so le te močne), edino kar me moti je, da je snop večji kot je navedeno, ampak to je normalno za led žarnice, ker nimajo žarnic v globini tako kot halogenke.

če koga zanima, še ponudba v prospektu. Če je kdo preiskusil še ostale modele simpex žarnic se priporočam, da deli svoje mnenje ;)

http://www.sparslovenija.si/spar/2011/a...

pol3ni ::

Pozdravljeni
Sedaj imam v dnevni sobi take žarnice 4 kom



Vendar so po nekaj letih uporabe izgubile svetilnost oz.imajo tako rumenkasto svetlobo in bi rabil nekaj novega.V mislih imam nekaj takega

www.inled.si/led_zarnice/led_zarnice_e1...

A je to o.k.Ali mi priporočate kaj drugega.

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

MeGreat ::

Osebno imam doma te http://www.aliexpress.com/item/E27-7W-L...

Moč je pravilna 7w, lepa rumena svetloba, so aluminijaste in nimajo problemov z odvajanjem toplote.. Primerne so pa bolj za v reflektorje oz točkasto osvetlitev.

pol3ni ::

Ja saj jih tudi imam v reflektorjih. Kaj pa ta link ko sem ga jaz nalimal a te bi bile o.k

MeGreat ::

Osebno ne bi kupil led svetilke ki nima alumijastega hladilnika

pol3ni ::

A dobro,pa vem nekaj novega.Samo tako obliko kot si prilimal link verjetno ne bi dobil v reflektor-je predebela.Oblika bi morala bit taka kot jih imam sedaj

MeGreat ::

Nevem, malo prebrskaj ebay in aliexpress, sigurno je kaj. Kakorkoli moram omeniti da sta mi v zadnjih dveh dnevih od skupno 6 led luči iz zgornjega linka crknili 2. Imel sem jih približno eno leto, vprašanje če so trajale dalj kot 1000ur, kar je 1/50 predvidene dobe 50000ur :)

jest10 ::

Crknila ti je elektronika

energetik ::

V Merkurju sem končno zasledil konkretne LED na E27 navoju. Imajo 1600lumen @20W za 16EUR (firma EMOS). Do zdaj sem v fizičnih štacunah zasledil le bolj kot ne brljivke do 900lumen.
Še za 2x se zmanjša cena, pa bodo počasi izpodrinile CFL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

shadeT ::

Energetik kaj pa barva svetlobe?
Jaz uporabljam samo še 4500K - natural white.


No da delim še moje izkušnje:
Po lastnih testiranjih in ogromno izkušnjah kupujem samo še ene žarnice:
http://www.ebay.com/itm/310764555621?_t...

Kupil sem jih že skoraj 10 komadov za pri meni doma in pri starših. Vsi zelo zadovoljni!

Ker imam pri sebi luster z GU10 okovji in sem nad GU10 žarnicami totalno obupal sem kupil pretvornike na E27
http://www.conrad.si/Adapter-za-vznozek...

In zdaj imam tudi ponoči kot, da mi sonce sveti :)
Slika pri meni doma:



Sicer leva je malo drugačna, ampak ni moteča.

NoXy ::

shadet te 84 led zarnice svetijo mocneje kot 100W klasicna zarnica. Tako da sigurno imas zelo svetlo :) zdaj pa prihajajo COB zarnice bi bilo treba tudi te preizkusjt. Sam mam doma COB gu10 12w in sveti enako ali boljse kot 50w reflektorksa zarnica.

shadeT ::

Sem tudi sam imel nekaj COB zarnic pa sem bil vedno razocaran. Sploh zato, ker sem hotel od reflektorske zarnice 360° osvetljeno :) zato sem obupal in naredil s koruzami in je zakon!

PS: če pa kdo rabi za razsvetlitev dvorišča/garaže itd in je važno edino, da je svetlo ko rabiš za ceno izgleda - to je res ogromna žarnica, ampak cool white katero imamo na dvorišču - je edino pamet! To sveti več kot 200W! PA še lepa bela svetloba je in je res kot sredi dneva celo dvorišče od ene žarnice.
http://www.ebay.com.au/itm/E27-Screw-B2...

energetik ::

shadeT je izjavil:

Energetik kaj pa barva svetlobe?
Jaz uporabljam samo še 4500K - natural white.
Te v Merkurju so 3000K, na žalost ni izbire druge CCT.
Kot sem rekel, zame so še predrage, ker CFL dobiš precej ceneje. Do zdaj sem nabavil le 2 LED reflektorčka za v kopalnico, kjer se luč pogosto prižiga in ugaša, poleg tega imajo LED prednost pred vsemi zaradi usmerjene svetlobe.

shadeT ::

Mnja...meni odkar sem probal 4500K, ne maram več drugega :)

energetik ::

shadeT je izjavil:

Mnja...meni odkar sem probal 4500K, ne maram več drugega :)
Za večerno vzdušje, spalnico, itd je 4500K preveč bela, vsaj zame.
Zato imam v luči kombinacijo 2700K in 6500K, prižgem po potrebi eno ali drugo ali pa oboje.

shadeT ::

Nama pa absolutno ustreza po celem stanovanju 4500K.

PhotoBlaz ::

Imam en specifičen problem pri zamenjavi klasičnih žarnic za LED.
Gre za 2 stenski vgradni lučki, ki jih prižiga in ugaša senzor v stenskem stikalu. Če zamenjam le eno žarnico za LED(katerokoli), sveti vse normalno, če pa zamenjam obe žarnici za LED pa svetita obedve mogoče le z 10% moči. Če eno iztaknem(katerokoli) druga neha svetiti. Kako lahko rešim ta problem, da bi LED žarnici svetili z max. močjo?

Description:
G4 24 3014 SMD 1.5W
Base: G4
Power: 1.5W
Voltage: 12V
Ra: 80
Lumens: 110Lm
Color: Warm White
Rated Lifetime: 10000H
Diameter: 9.5mm
Overall length: 34.5mm

PhotoBlaz ::

Bom kar sam odgovoril, ker sem našel enako težavo na drugem forumu. Težava je v senzorju, ker ni primeren za LED žarnice.
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

Vikking ::

A je že kdo sprobal: retro e27 led filament žarnico?

zanimivo: http://www.ledsmagazine.com/ugc/2014/06...







Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

energetik ::

Vikking je izjavil:

A je že kdo sprobal: retro e27 led filament žarnico?



Zgleda fajn zadeva, kakor sem gledal imajo po 100 lm/W. Primerno za svetilke, ki rabijo razpršeno svetlobo.
Zanimivo.

Vikking ::

V bistvu glede na prvi video, prikaže tip graf smeri osvetljenosti, tar da največ svetlobe s strani. Ker mi to zelo ustreza, saj v mojih lučeh žarnice ležijo. Večina teh led, svetio najbolje na vrhu (kar pomeni so idealne za luči pri kateri je žarnica obrnjena navzdol. Koruzne so zanič, saj niti 10w ne zmore osvetliti toliko kot 60w navadna na nitko. Ko pa imaš še "mlečen" pokrov, dobesedno ne zmore osvetliti toliko kot 40w navadna žarnica.

Tiste varčne so zanič glede osvetljenosti jih imam cel predal, nevem kam naj z njimi. Zaenkrat ni ustreznega nadomestka e27 na žarilno nitko, brez da ne zamenjaš celotni plafonar, se pravi z ohišjem.

jest10 ::

No tole kar si linkal ti ne bo kaj dosti pomagalo pri tvoji težavi. Res da je svetloba s strani, vendar je sam izsev bolj švoh. Ni dobrega hlajenja, tako da ne moreš imeti velikih moči.

energetik ::

Vikking je izjavil:

Tiste varčne so zanič glede osvetljenosti jih imam cel predal, nevem kam naj z njimi. Zaenkrat ni ustreznega nadomestka e27 na žarilno nitko, brez da ne zamenjaš celotni plafonar, se pravi z ohišjem.
Plafonjero se splača nadgraditi, torej ven odšraufaš E27 grlo in nalimaš tako ali podobno zadevo za ~10€:

Vikking ::

energetik, sicer zanimivo vendar ne reši problema. kot svetilnosti je zame rak rana led-a, ne mislim pa cel betonski strop navrtat da bom namestil toliko led žarnic da bi šrostor bil v celoti osvetljen, kot to stori žarnic ana žarilno nitko.

Tako pa obesiš takšno led na sredino stropa in imaš polovico kuhnijskih elementov v temi.

v mislim pa imam takšno zadevo: http://www.ebay.com/itm/LED-Panel-Lampe...

Verjetno ko se bom odločil, bo naslednja stvar ki jo bom sprobal prav ti LED paneli. 30cmx60cm.

shadeT ::

Jaz imam isto v kuhinji luster z vodoravnim ležiščem. Pa sem dal notri eno to:
http://www.ebay.com/itm/310764555621?_t...

Pa sem totalno zadovoljen! To sveti kot 100W + da je svetloba 4500K kar pomeni ni rumena, pa ni hladna bela. Je ravno vmes in mi je idealka. Imam pa še nad pultom LED trak in imam vse v kuhinji razsvetleno popolnoma :)

Vikking ::

Par strani nazaj boš našel moj test s slikami, ista koruza. Porazno!

Porazno pod mlečnim pokrovom, malo boljše brez kakršnegakoli pokrova, porazno pod steklenim pokrovom.

shadeT ::

Sicer slike niso več dosegljive, katere si prilepil na 2. strani. Ampak ti praviš da si kupil led žarnico z 1080 lumnov, ta ki sem jo jaz prilepil, pa je 2500-3000lm.

Jaz sem jih stestiral veliko, istega izgleda, ampak TOČNO TA KORUZA pa je boljša od vse, ki sem jih stestiral.

Res ti še enkrat priporočam.

Res pa je, da nimam pokrova (saj je itak prevelika žarnica in ga ne morem uporabljati hehe)

energetik ::

energetik je izjavil:

Sicer pa sem jaz z DX dobil 6W spot LED.
Evo, je že crknila. ;(( Zgleda, kot da sta 2 ledici v seriji crknili.
Klinc pa pocen ledice s Kitajske. Navadna spot žarnica na nitko mi je zdržala 4x več.
Da ne omenjam neizoliranih 230V na sprednji plošči, 1mm od kovinskega ohišja sijalke. Ne tega kupovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bond007 ::

Malo prepozno... Mesec nazaj dobil dve podobne po 2$ za test, izmerjeno imajo 3W, če je bila tvoja enaka:



Zgleda je dolgoročno res bolj pametno vzeti kako priznano zadevo od osrama ali ikeje -http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ..., itak so cene že tako padle, da s kitajci se neko šparanje iti je brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

energetik ::

Ja to je ta, elektronika ima identično. Za 230V na sprednji plošči sem zvedel na netu, in potem grem pomerit z voltmetrom in je res. Ne morš da verjameš.

negotiator ::

@energetik

To drži, imaš pa 50/50 možnosti, da dobiš fazo na sprednji del. Še vseeno pa je ta zadeva res nevarna in ne vem, kako lahko to sploh prodajajo.

Na tem videoposnetku je primer žarnice, ki pojasni vse skupaj:



PS: tista od bond-a je videti precej identična, vsaj po tem, kar se vidi na sliki, čeprav nekatere imajo spredaj še stekleno ploščico, da se prepreči stik nevednega uporabnika z nevarno napetostjo.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Imam kar nekaj teh žarnic iz DX a, so take, kot iz zgornjega linka, očitno jih moram malo z fazempriferjem pobožati, da vidim. Če bo vse ok, pa še na hitro z roko :).

Spock83 ::

A je sploh kakšnen led nadomestetek za zamenjavo navadne žarnice? Spravljam se, da bom naredil "Smart home", da se zadeva samodejno vklaplja, zatemni itd.. Veliko bo on/off. Torej bi rabil nekaj zanesljivega in ustrezna barva svetlobe. Kaj priporočate. Ti razni kitajci odpadejo, ker crkuje in ni zanesljivo.

gexi45 ::

Lidl ma akcijo žarnic http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?id=356 in me zanima če mi lahko kdo razloži kakšna je razlika med žarnicami vem kaj so lumni pa tisti w oziramo koliko energije porabi nevem pa v čem je fora da so različnih oblik bulb, tubes, spiral tubes...

energetik ::

gexi45 je izjavil:

Lidl ma akcijo žarnic http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?id=356 in me zanima če mi lahko kdo razloži kakšna je razlika med žarnicami vem kaj so lumni pa tisti w oziramo koliko energije porabi nevem pa v čem je fora da so različnih oblik bulb, tubes, spiral tubes...
Kako to misliš? Nabaviš tisto, kar boljše paše v luč oz. kar ti je bolj všeč, če govoriš o obliki.

Za reflektorčke so boljše LED (podnožja E14, G10 itd), za splošno razvetljavo več dobiš s CFL.
Ampak tiste LED v "akciji" so smešne, bogih 200 lumnov za 5€... Dobijo se za tako in še manjšo ceno reflektorčki s 350 lumni.

NiKeC ::

Jaz sem nabavil te (ko so bile v akciji - cena 6,5 € na komad): http://www.tehnox.si/led-zarnica-12w-e2...
Svetijo vrhunsko, elektronika je Samsungova... Imam jih po celem stanovanju.

Za primerjavo sem jih še nekaj naročil iz DX - in so v primerjavi s temi V-Tac zanič ;)

jest10 ::

Vseeno pa zavajajo. 1055lm niti slučajno ni enakovredno 100W obični žarnici.

negotiator ::

jest10 je izjavil:

Vseeno pa zavajajo. 1055lm niti slučajno ni enakovredno 100W obični žarnici.


Jaz imam 18W CFL (Narva) in piše, da ima 1010lm. Če upoštevaš pretvornik 6, pride 108W, pa še kak watt manj, zaradi razlike med 1010 in 1055lm, pa je nekje tam. Je pa odvisno od faktorja...

PS: pardon, kak watt več. Ja, potem pa res ni. Ampak 110 ali 120W navadne žarnice niso ravno standardne.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

taz ::

Če koga zanima, jysk ima fajn akcijo za 10w e27 led sijalke Duracell. Dejte se prej pozanimat kje imajo zalogo, ker hitro zmanjkujejo. So tudi bolj švoh verzije 5€.

jest10 ::

negotiator je izjavil:

jest10 je izjavil:

Vseeno pa zavajajo. 1055lm niti slučajno ni enakovredno 100W obični žarnici.


Jaz imam 18W CFL (Narva) in piše, da ima 1010lm. Če upoštevaš pretvornik 6, pride 108W, pa še kak watt manj, zaradi razlike med 1010 in 1055lm, pa je nekje tam. Je pa odvisno od faktorja...


100W obična žarnica ima okoli 1500lm

energetik ::

jest10 je izjavil:

negotiator je izjavil:

jest10 je izjavil:

Vseeno pa zavajajo. 1055lm niti slučajno ni enakovredno 100W obični žarnici.


Jaz imam 18W CFL (Narva) in piše, da ima 1010lm. Če upoštevaš pretvornik 6, pride 108W, pa še kak watt manj, zaradi razlike med 1010 in 1055lm, pa je nekje tam. Je pa odvisno od faktorja...


100W obična žarnica ima okoli 1500lm
1340 lm, natančno.

denabiker ::

Kupil sem jih včeraj v Hoferju, 2 LED žarnice 10W/810lm, danes že ena utripa. Kvaliteta čungalunga:)

taz ::

denabiker je izjavil:

Kupil sem jih včeraj v Hoferju, 2 LED žarnice 10W/810lm, danes že ena utripa. Kvaliteta čungalunga:)

Po koiko jih prodajajo? Bom imel v mislih da niso da, hvala. Uporablja kdo LED sijalke/svetilke za namizno luč? Če ja, koliko W imaste, pa vam je dovolj svetlo? Namreč drugi teden dobim to Eglo svetilko
, pa sm v dvomih a naj dam 12W(1055lm) al 15W(1500lm) sijalko not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

papasmrk ::

Pozdravljeni,
jaz sem iz DX-a naročil tole http://www.dx.com/p/h-win-firi-hbl16-e2... in moram reči da sem kar zadovoljen. Prostor 25 m2 osvetli kar konkretno in ni tista klasična rumena svetloba kot pri nitnih žarnicah. Bomo videli kako dolgo bo zdržala.

energetik ::

taz je izjavil:

denabiker je izjavil:

Kupil sem jih včeraj v Hoferju, 2 LED žarnice 10W/810lm, danes že ena utripa. Kvaliteta čungalunga:)

Po koiko jih prodajajo? Bom imel v mislih da niso da, hvala. Uporablja kdo LED sijalke/svetilke za namizno luč? Če ja, koliko W imaste, pa vam je dovolj svetlo? Namreč drugi teden dobim to Eglo svetilko
, pa sm v dvomih a naj dam 12W(1055lm) al 15W(1500lm) sijalko not.
Na tvojem mestu bi dal 1500lm, svetlobe na pisalni je težko preveč. Jaz imam cca. 1600lm, CFL.
Sicer pa imaš lepo izbiro ugodnih LED v Merkurju, imajo celo 20W, za cca. 20€. 15W se mi zdi da je 17€, švohnejše pa so precej cenejše.

taz ::

energetik je izjavil:

taz je izjavil:

denabiker je izjavil:

Kupil sem jih včeraj v Hoferju, 2 LED žarnice 10W/810lm, danes že ena utripa. Kvaliteta čungalunga:)

Po koiko jih prodajajo? Bom imel v mislih da niso da, hvala. Uporablja kdo LED sijalke/svetilke za namizno luč? Če ja, koliko W imaste, pa vam je dovolj svetlo? Namreč drugi teden dobim to Eglo svetilko
, pa sm v dvomih a naj dam 12W(1055lm) al 15W(1500lm) sijalko not.
Na tvojem mestu bi dal 1500lm, svetlobe na pisalni je težko preveč. Jaz imam cca. 1600lm, CFL.
Sicer pa imaš lepo izbiro ugodnih LED v Merkurju, imajo celo 20W, za cca. 20€. 15W se mi zdi da je 17€, švohnejše pa so precej cenejše.

Super hvala, bom skoču pogledat do Merkurja, bo pa najverjetneje "padla" 15W.
««
7 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461083 (5325) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265110 (4175) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235416 (4435) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121371 (90295) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015733 (14228) energetik

Več podobnih tem