» »

Primerjava dveh koalicijskih pogodb

Primerjava dveh koalicijskih pogodb

SDS - oblak besed

LZJ-PS - oblak besed

Slo-Tech - V soboto smo dobili novega mandatarja, s čimer so pri SDS tudi izdali svojo koalicijsko pogodbo. Svojo različico pogodbe so razkrili tudi pri LZJ-PS. Ker je danes lahko že vsak blogger raziskovalni novinar, se vprašajmo, kaj lahko naredi računalničar s takšnimi dokumenti.

Dokumenta sta seveda čudno skenirana PDF-ja, kar se sicer lepo prikaže na iPadu, ni pa najbolj všeč računalnikom. Zatorej poženete čez PDF vaš najljubšo programsko opremo za optično prepoznavo besedila in se znajdete z besedilom pogodbe. Obširna besedila je vedno zanimivo prikazati kot oblak besed. Dokumentoma odstranimo najbolj pogoste besede, ki ne dodajo informacije v dokument, kot so "koalicija" in "Slovenija".


Besedilne datoteke pa je mogoče tudi primerjati. Internet hitro razkrije orodje, WCopyfind, ki izlušči zelo lepo primerjavo. Seveda ujame samo točna ujemanja besed, je pa dovolj pametno, da mu lahko razložimo, da želimo najti samo ujemanja 6 besed ali več ter se s tem izognemo prevelikemu šumu. Izkaže se, da sta si dokumenta kar podobna, zatorej okoli vsega tega naredimo še preprost spletni vmesnik.



Spletni vmesnik do primerjava koalicijske pogodb SDS s LJZ-PS

Takšna groba analiza seveda ne najde morebitnih vsebinskih sprememb, kot tudi ne razlike v stavkih zaradi spremembe spolov ali konteksta. To je nekaj, česar se lahko loti kakšen nadebudni politolog ali zainteresiran član civilne družbe. Ko je že pri tem, lahko uporabi še katerega izmed spletnih servisov, da začne z njim voditi evidenco, kjer primerja posamezne člene koalicijskih pogodb z dejanji vlade oz. glasovanji opozicije.

Idej je mnogo, se splača čakati medijske hiše?

98 komentarjev

«
1
2

tony1 ::

Genialno! :D

Prepisano s pravopisnimi napakami vred ;((
Revizijski postopki morajo biti hitri in učinkoviti, vsaka revizija mora biti zaključena najkasneje venem mesecu.


Skratka, razočaran sem... :8)

brodul ::

Epic
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Matevžk ::

tony1 je izjavil:

Genialno! :D

Prepisano s pravopisnimi napakami vred ;((
Revizijski postopki morajo biti hitri in učinkoviti, vsaka revizija mora biti zaključena najkasneje venem mesecu.


Skratka, razočaran sem... :8)

No ja, nič nenavadnega. Očitno pač del, ki ga je zahtevala ena od dveh strank, ki sta se pogajali na obeh straneh. So pač najprej v mejlu poslali vsebino PS-u, potem kasneje pa še SDS-u, oboji so samo prekopirali iz mejla v pogodbo.
lp, Matevžk

Valvoline ::

Hehe kdo je plonkal kdo pa orginal pisal.

:D

jype ::

Afaik je oboje napisal Virant.

galu ::

Pohvale avtorjema, da sta se spomnila narediti kaj takega.;)

@jype
Celotna že ne...
Tako to gre.

gendale ::

whoever wins we lose torej
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Ne celotna, dovolj, da to pojasni "kopiranje", IMHO.

GoodSatanist ::

Nabor besed je boljši pri SDS.

jype ::

TC99> Nabor besed je boljši pri SDS.

Odvisn kere črke maš.

GoodSatanist ::

Realno gledano. Če to kaj v praksi pomeni, da bo vlada bolje delala, pa nimam pojma.

jype ::

Aja, sm mislu da o scrabble govoriš.

Realno gledano je kaj bolje?

ziga7 ::

tony1 je izjavil:

Genialno! :D

Prepisano s pravopisnimi napakami vred ;((
Revizijski postopki morajo biti hitri in učinkoviti, vsaka revizija mora biti zaključena najkasneje venem mesecu.


Skratka, razočaran sem... :8)


Za pravopisne napake je kriv sistem za prepoznavo besedila. Nad kom ali čem si torej razočaran?

Tatmrmm ::

js sm morda naiven ker sem mlad
sam učem je fora da ljudstvo odloča
če lahko mandatarja določajo na takšen način?

Matevžk ::

Lolo, naš sistem je parlamentarna demokracija. Volitve niso tekma med ZJ in JJ, ampak določajo le razmerje v parlamentu.

Recimo, da bi v izrazito bipolarnem svetu imeli 3 stranke: sorodni X1 in X2 ter popolnoma nasprotno Y. Ljudje bi bili opciji X bolj naklonjeni, a glasovi bi se med X1 in X2 razdelili: vsaka bi prejela po 30% glasov. Y bi bila relativna zmagovalka s 40%. Se ti ne zdi, da je posteno, da vlado sestavi koalicija X, ne pa relativna zmagovalka?

Dodatek: razmere v Sloveniji so seveda bolj zapletene zaradi obstoja sredinskih strank, ki so zainteresirane za sodelovanje s komerkoli, če le lahko uveljavljajo svoje interese (praviloma enake predvolilnim obljubam volilcem).
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevžk ()

Grumf ::

Matevžk: zaj. tole. Problem je Virant, ki je igral na karto pridobivanja
zmerno mislečih in je potem te glasove nesel desnici. In ker ZJ ni neumen, se
je na koncu strinjal z vsem kar je Virant želel v koaliciji, pa je Virant vseeno
šel k JJu (ergo: Virant je ze od vsega zacetka hotel biti z JJem in je samo
iskal izgovor). Potem je tukaj še Desus, kjer imajo Erjavčka, ki verjetno zaradi
sorodstvenih vezi s Patrijo hoče iti v koalicijo z JJem, zoprno pa je, ker je
3/4 volilcev njegove stranke ex. partizanov 8-).

Skratka, oba, Virant in Desus sta izigrala ljudi, ki so ju volili, zdaj pa ti meni
povej če se to tebi zdi pošteno.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Matako ::

Tale oblak besed bi Zokiju lahko pomagal kot plonk-cegelc v intervjujih ipd.

Ker... se grem staviti, da lastne pogodbe ni niti prebral niti se ne spominja, kaj se je menil. Če mene vprašate je on največje razočaranje: pred volitvami je oblak besed z opisi Zokija na veliko v sredini kazal SPOSOBEN - v resnici pa se je izkazal za enega precej medlega zmedenca, ki ne zna kaj dosti, če mu stvar ni položena v naročje. Pa še borec ni. Skratka.. nateg.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Spy ::

Grumf je izjavil:

Matevžk: zaj. tole. Problem je Virant, ki je igral na karto pridobivanja
zmerno mislečih in je potem te glasove nesel desnici.
Skratka, oba, Virant in Desus sta izigrala ljudi, ki so ju volili, zdaj pa ti meni
povej če se to tebi zdi pošteno.

Tvoj razmislek je brez vrednosti, ker lahko obrnes zgodbo in prides do enakega sklepa. Skratka povedal nisi nic, saj niso volili DLGV in Desus izkljucno (kao) levicarji.

JesusChrist ::

Spet sami doktorji in brihtne glave kar se tiče politike :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

joebanana ::

Programa pač vsebujeta enake besede, ker pišeta o enakem področju. Drugače pa sta programa različna.

PNG ::

Joebanana, kako pa potem tole razlagaš:

Revizijski postopki morajo biti hitri in učinkoviti, vsaka revizija mora biti zaključena najkasneje venem mesecu.

Ja, obe pogodbi imata isto napako (venem). To je ena izmed mnogih?

JesusChrist ::

Kdo je od koga kopiral? ;D Jankovać od SDS, ko jim je ta pred volitvami na TV podaril cel njihov osnutek "taskov"? ;D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

bradek ::

Pohvale za idejo in izvedbo!

vidz81 ::

Meni link do PS pogodbe ne dela...
Ima kdo alternativnega?

Ali pa, če kdo ve, koliko strani šteje pogodba od PS, SDSova jih 69?

Najlepša hvala!

Matevžk ::

Grumf je izjavil:

Skratka, oba, Virant in Desus sta izigrala ljudi, ki so ju volili, zdaj pa ti meni
povej če se to tebi zdi pošteno.

Si njun volilec? Poznaš koga, ki je in je razočaran nad odločitvijo strank?

Iskreno povedano, ne vem, kako je z Desusovci; v medijih se je napihovala ena stran, pa dvomim, da je bil to nepristranski prikaz. Po drugi strani od Virantovcev poznam enega volilca in ta je dogajanje komentiral takole: "Zato sem jih volil. Da delajo na obeh straneh in vidijo, kje njihovemu programu, ki se mi zdi dober, bolje kaže." Je pa res ekonomsko gledano Virant skrajno desni (razprodati državno premoženje, nižati davke, ...), tako da v tem oziru pri levici res ni imel kaj iskati ...

Seveda pa lahko vztrajate pri teorijah zarote in Viranta imenujete trojanski konj -- kakor želite ...

PNG je izjavil:

Joebanana, kako pa potem tole razlagaš:

Revizijski postopki morajo biti hitri in učinkoviti, vsaka revizija mora biti zaključena najkasneje venem mesecu.

Ja, obe pogodbi imata isto napako (venem). To je ena izmed mnogih?

Preberi komentarje od začetka in premisli, preden komentiraš. Ta feonmen sva z Jype-om čisto lepo pojasnila.
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevžk ()

boogie_xlr ::

Plagiat.

yimi ::

Bravo!

Gandalfar ::

vidz81 je izjavil:

Meni link do PS pogodbe ne dela...
Ima kdo alternativnega?

Ali pa, če kdo ve, koliko strani šteje pogodba od PS, SDSova jih 69?

Najlepša hvala!


http://static.slo-tech.com/stuff/koalic...
http://static.slo-tech.com/stuff/koalic...

habermas ::

Bravo za tale prispevek! To je za mene več vredno kot vse poročanje RTV-ja in POP-tvja pred volitvami in po njih.

Ali se lahko enkrat osredotočimo na skupne cilje, namesto na delitve levo, desno, naši, vaši? Tega je na zgoraj omenjenih portalih vrh glave.

Nekaj časa nazaj sem že razmišljal (v času Pahorjeve vlade), o spletnem portalu, ki bi bil neodvisen od državnih institucij in bi lahko na njem predlagali ideje za izboljšanje situacije v Sloveniji, se pravi kar mi hočemo direktno (ne preko posrednikov - poslancev). Potem bi lahko kdorkoli dodal v stilu wikipedije svoje predloge, nadgradnje in bi na ta način pilili neko idejo, da bi postala zelo dobra. Zraven bi bil še gumb všeč/podpiram.

Stranke bi zadevo nekaj časa gledale kot marginalno, če bi pa zadeva dosegla kritično maso bi pa zagrabili zadevo in se hvalili, da je bila to itak njihova ideja (ego, želja po samopotrditvi, oblasti...)

Ampak to je pač treba vzeti v zakup; cilj je prispevati k skupnemu dobremu, ne oblast.

Zadeva je lahko na začetku čisto enostavna, pomembno je to, da imamo lahko neposreden glas ljudstva, s katerim komuniciramo z vlado.

Za začetek so lahko predlogi majhni, na videz nepomebni:
Moj prvi predlog:
1. Sistem za povratno embalažo
Težava: Neracionalno ravnanje z odpadki
Ukrep: Uvedba sistema za povratne plastenke (npr. plastenke po 5 centov)
Želene posledice: Zmanjšana količina odpadkov v naravi, večja količina reciklirane plastike, motivacija ljudi, ki so na socialnem dnu (če ne drugega 100 zbranih plastenk =5 evrov, kar je dovolj za en obrok hrane - kar nekomu omogoči preživetje.
Stroški, učinkovitost, ??

To se potem nadgradi s case studyji iz tujine, kjer že imajo tak sistem itd itd...ž

Skratka cilj je, da se pripelje vsako tako zadevo do take točke, da jo lahko začnemo izvajat.


Ne moremo pričakovati, da se bodo stvari zgodile same od sebe, ali da bodo drugi naredili stvari namesto nas...v sebi imamo vse kar potrebujemo:

Grumf ::

Matevžk je izjavil:

Grumf je izjavil:

Skratka, oba, Virant in Desus sta izigrala ljudi, ki so ju volili, zdaj pa ti meni
povej če se to tebi zdi pošteno.

Si njun volilec? Poznaš koga, ki je in je razočaran nad odločitvijo strank?

Iskreno povedano, ne vem, kako je z Desusovci; v medijih se je napihovala ena stran, pa dvomim, da je bil to nepristranski prikaz. Po drugi strani od Virantovcev poznam enega volilca in ta je dogajanje komentiral takole: "Zato sem jih volil. Da delajo na obeh straneh in vidijo, kje njihovemu programu, ki se mi zdi dober, bolje kaže." Je pa res ekonomsko gledano Virant skrajno desni (razprodati državno premoženje, nižati davke, ...), tako da v tem oziru pri levici res ni imel kaj iskati ...

Seveda pa lahko vztrajate pri teorijah zarote in Viranta imenujete trojanski konj -- kakor želite ...



Ja poznam. Za 3 sem dobil komentarje in so Viranta volili, ker niso hoteli SD in so iskali
alternativo in Virant se je ves čas predstavljal kot to. In vsi se danes počutijo temeljito
nategnjene (sicer spet vprašanje validnosti anket ampak Virantova lista ne bi stopila čez
prag parlamenta, če bi bile danes ponovne volitve in enako velja tudi za Desus, kar bi si
razlagal, da se pa nekaj "malega" volilcov le počuti nategnjene; no pa Pizdirc je imel tudi
izpad :D).

Je malo manjkalo pa bi ga še sam volil vendar mi je dalo misliti, da mi človek ne zgleda
kot nekdo ki bi imel jajc* se upreti taki avtoriteti kot je JJ (kot tudi mislim da Slivnik
absolutno ni človek, ki bi imel jajc* vzeti pištolo, si jo nameriti v glavo in sprožiti).

In očitno sem imel pri Virantu prav, za Slivnika bo pa čas pokazal... ali pa tudi ne.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

francek1 ::

Grumf je izjavil:

Matevžk: zaj. tole. Problem je Virant, ki je igral na karto pridobivanja
zmerno mislečih in je potem te glasove nesel desnici. In ker ZJ ni neumen, se
je na koncu strinjal z vsem kar je Virant želel v koaliciji, pa je Virant vseeno
šel k JJu (ergo: Virant je ze od vsega zacetka hotel biti z JJem in je samo
iskal izgovor). Potem je tukaj še Desus, kjer imajo Erjavčka, ki verjetno zaradi
sorodstvenih vezi s Patrijo hoče iti v koalicijo z JJem, zoprno pa je, ker je
3/4 volilcev njegove stranke ex. partizanov 8-).

Skratka, oba, Virant in Desus sta izigrala ljudi, ki so ju volili, zdaj pa ti meni
povej če se to tebi zdi pošteno.


Kdor je volil Viranta, pa se ni zavedal, da je bližje Janši, ko šerifu, ne bi smel imeti volilne pravice, ker itak ne ve, kaj dela. Sorry. Sem se pa že spraševal, ali Kučan ni imel zadaj dvojne igre, kako onemogočit šerifa. V teh časih bit na oblasti namrečn ni enostavno.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Grumf ::

francek1: poglej si malo predvolilne posnetke in Virantovo volilno retoriko, poleg
tega še zaigrani Virant/JJ spopad ko je šel Virant "kao" stran... Sicer pa če bi
imeli volilno pravico samo razsodni, potem JJa (da ne omenjam Grimsa, Jelinčiča, NSI,
...) sploh ne bi nikoli bilo na volilnem parketu in se danes ne bi imeli o čem
pogovarjati.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

HAM ::

Bravo slo-tech. Politika nas najboj zanima ja. Splho na tech straneh.

Daedalus ::

Kdor je volil Viranta, pa se ni zavedal, da je bližje Janši, ko šerifu, ne bi smel imeti volilne pravice, ker itak ne ve, kaj dela. Sorry. Sem se pa že spraševal, ali Kučan ni imel zadaj dvojne igre, kako onemogočit šerifa. V teh časih bit na oblasti namrečn ni enostavno.


No ja, volilno pravico vsekakor naj imajo. Brihtni pa niso preveč. Je bilo kr jasno, da v kolikor se bo Virant moral odločati med Jankovičem in Janšo, bo šal k Janši. Kar se je pol tudi potrdilo.

Drugače pa pohvale za zgornjo analizo. Se bo treba lotit še kake razširitve tega.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nimkapu ::

Grumf je izjavil:

francek1: poglej si malo predvolilne posnetke in Virantovo volilno retoriko, poleg
tega še zaigrani Virant/JJ spopad ko je šel Virant "kao" stran... Sicer pa če bi
imeli volilno pravico samo razsodni, potem JJa (da ne omenjam Grimsa, Jelinčiča, NSI,
...) sploh ne bi nikoli bilo na volilnem parketu in se danes ne bi imeli o čem
pogovarjati.


Zadel bistvo :)

Looooooka ::


Si njun volilec? Poznaš koga, ki je in je razočaran nad odločitvijo strank?

Same here.Poznam kar nekaj Virantovih volivcev...vsi razocarani in jezni, ko jim kaksen pristas Janse rece...no sem ti rekel, da je nas.Popizditis maximus :)
Desus enako.Tam sicer ne pizdijo zato, ker je sel desno ampak zato, ker se je baje slabo spogajal in da sploh ne vejo kaj so pridobili.Obenem gre kar nekaj starejsim na zivce to da se je sedaj stranka prikazano kot najvecji problem pri resevanju krize(kot da se niso pripravljeni odreci nobeni stvari in kot, da upokojenci ne razumejo, da smo v riti).
Osebno me stalisce Erjavca ne preseneca...je pac prisklednik.Virant je pa nakladac.Sem razmisljal, da bi mu dal glas pa mi je bil tako sumljiv na soocenjih, da rajsi nisem "riskiral".

vidz81 ::

Jankovićeva pogodba ima 19 strani, Janševa 69.

Morda bom preveč politikantski, ampak glede na to, da so nekateri komentatorji že bili, si bom to privoščil še jaz:

Vsi, ki se prerekate glede Viranta, Virant je Janši pisal program do trenutka, ko si ni naredil svoje stranke. Janšev odnos do odpadnikov je znan, glede na politično realnost (ponovne volitve) in sestavo pogajalcev DLGV (na čelu z Virantom samim) so se le ti potrudili, da so na koncu vseeno prišli skupaj z Janšo...

Jankoviću ne bi bilo treba v spor z SD (oz. Pahorjem) glede mesta predsednika DZ. Izjave kot so: "Koalicijska pogodba ni potrebna", "V Sloveniji korupcija ni problem" mu prav tako niso pomagale. Do časa, ko je začel poslušati Kučana, češ da naj bo vsaj na začetku malo bolj popustljiv, saj bo potem on vseeno šef, je bilo pač prepozno.
Janković ni bil navajen pogajanj, saj jih v Ljubljanskem mestnem svetu z absolutno večino ne potrebuje...

Vsem volilcem Jankovića pa; kaj se sekirate, smo v krizi, po krizi je običajno opozicija še večji zmagovalec...

joebanana ::

PNG je izjavil:

Joebanana, kako pa potem tole razlagaš:

Revizijski postopki morajo biti hitri in učinkoviti, vsaka revizija mora biti zaključena najkasneje venem mesecu.

Ja, obe pogodbi imata isto napako (venem). To je ena izmed mnogih?


Preberi povzetek pogodb. Gospodarski del se dokaj razlikuje. Saj je možno da so iste napake, saj pogodbi vsebujeta tudi skupni imenovalec DLGV in DeSUS. Samo na splošno je dosti razlike npr. Jankovič je za obdržanje državnih podjetij, koalicija za obdržanje samo 25% + 1 delnice, Jankovič podpira dosti bolj socialno državo, koalicija je bolj kapitalistično naravnana.

Saj je logično da bojo besede javen, dogovor, razvoj, itd.. pogosto uporabljene v koalicijski pogodbi. Še v vsaki so bile. Je pa vseeno zanimivo ker se vidi najbolj uporabljene besede v takih pogodbah, kar pa še zdaleč ne pomeni da sta programa enak.

Zgodovina sprememb…

smash ::

pri SDS sem v oblaku našel besedo "nacionalen", medtem ko pri jankoviču ne

Matevžk ::

Grumf je izjavil:

Matevžk je izjavil:

Grumf je izjavil:

Skratka, oba, Virant in Desus sta izigrala ljudi, ki so ju volili, zdaj pa ti meni
povej če se to tebi zdi pošteno.

Si njun volilec? Poznaš koga, ki je in je razočaran nad odločitvijo strank?


Ja poznam. Za 3 sem dobil komentarje in so Viranta volili, ker niso hoteli SD in so iskali
alternativo in Virant se je ves čas predstavljal kot to. In vsi se danes počutijo temeljito
nategnjene (sicer spet vprašanje validnosti anket ampak Virantova lista ne bi stopila čez
prag parlamenta, če bi bile danes ponovne volitve in enako velja tudi za Desus, kar bi si
razlagal, da se pa nekaj "malega" volilcov le počuti nategnjene; no pa Pizdirc je imel tudi
izpad :D).

No, anketam jaz ne bi čisto nič zaupal. :) Sploh za Desus se mi zdi, da ima tako stabilno volilno bazo, da tole ne bi smelo preveč vplivati na rezultat. Tudi, če so se slabo izpogajali, je to za upokojence še vedno bolje kot če bi bili brez svoje stranke, IMHO.

Pri Virantu je drugače; možno, da imaš prav. Jaz sicer nisem v predvolilnem času dobil občutka, da bi se pretirano nagnil v katerokoli stran, je pa res, da sem zadovoljen član ene od že prej obstoječih strank in se v Virantove predvolilne obljube nisem pretirano poglabljal.
lp, Matevžk

PNG ::

Matevžk je izjavil:

Grumf je izjavil:

Skratka, oba, Virant in Desus sta izigrala ljudi, ki so ju volili, zdaj pa ti meni
povej če se to tebi zdi pošteno.

Si njun volilec? Poznaš koga, ki je in je razočaran nad odločitvijo strank?

Iskreno povedano, ne vem, kako je z Desusovci; v medijih se je napihovala ena stran, pa dvomim, da je bil to nepristranski prikaz. Po drugi strani od Virantovcev poznam enega volilca in ta je dogajanje komentiral takole: "Zato sem jih volil. Da delajo na obeh straneh in vidijo, kje njihovemu programu, ki se mi zdi dober, bolje kaže." Je pa res ekonomsko gledano Virant skrajno desni (razprodati državno premoženje, nižati davke, ...), tako da v tem oziru pri levici res ni imel kaj iskati ...

Seveda pa lahko vztrajate pri teorijah zarote in Viranta imenujete trojanski konj -- kakor želite ...

PNG je izjavil:

Joebanana, kako pa potem tole razlagaš:

Revizijski postopki morajo biti hitri in učinkoviti, vsaka revizija mora biti zaključena najkasneje venem mesecu.

Ja, obe pogodbi imata isto napako (venem). To je ena izmed mnogih?

Preberi komentarje od začetka in premisli, preden komentiraš. Ta feonmen sva z Jype-om čisto lepo pojasnila.


Torej to pač pomeni, da teh zahtev nihče ni niti temeljito prebral, ampak so kar avtomatično obojni goltali vse za glasove. Ne vem če je to ravno BOLJE.

Sicer se pa opravičujem kajti upam komentirati v temi, kjer lahko komentiraš samo ti (imaš seveda absolutno prav) in pest izbrancev.

Matevžk ::

PNG je izjavil:


Torej to pač pomeni, da teh zahtev nihče ni niti temeljito prebral, ampak so kar avtomatično obojni goltali vse za glasove. Ne vem če je to ravno BOLJE.

Sicer se pa opravičujem kajti upam komentirati v temi, kjer lahko komentiraš samo ti (imaš seveda absolutno prav) in pest izbrancev.

Smeš komentirati, če prej prebereš novico in komentarje. Najbrž so temeljito prebrali in meni se zdi čisto v redu napisano. Tipkarske napake ni, ampak jo je očitno zagrešil OCR. (To vem zato, ker imam po spletu okoliščin originalen .doc dokument in sem ravnokar preveril: v tem stavku je "v enem" pisano s presledkom.)
lp, Matevžk

šernk ::

tale anketa na 24ur pove vse o mišljenju ljudi:

Janez Janša je novi mandatar. Ste s to odločitvijo zadovoljni?
ne 19232
da 15257
ne vem, me ne zanima 1194
Skupaj odgovorov: 35683

vlada že sedaj nima niti 50% podpore med ljudmi. daleč največji padec podpore ima ravno virant po vseh anketah (redno dosega le nekje 2%, kar pomeni da je večina njegovih volilcev razočaranih), desus je pa že tako komaj prilezel v parlament in se mu 2% glasov lahko hitro poznajo da ne pridejo več v parlament. sem pa 90% prepričan da virant novih volitev ne bi preživel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matevžk ::

Seveda, če bi anketo delali na kakšni drugi strani, bi bila situacija obrnjena. Če bi bilo kakršnokoli tovrstno vzorčenje nepristransko, ne bi imeli volitev, ampak bi bilo že v ustavi definirano, da parlament sestavimo z vzorčenjem.
lp, Matevžk

hruske ::

Anketa med obiskovalci spletne strani je popolnoma zgrešena, za primerjavo poglej spletno stran neke stranke.

Uradni izidi se precej razlikujejo.
Rad imam tole državico. <3

joze67 ::

Spletne ankete nikoli ne povedo nič.

Za tiste, ki ste prepričani, da vas je Virant nategnil (ali da je nategnil svoje volilce, k sreči pa vi to niste). Kdor ni videl, da je Virant poslan pobirat sredinske glasove, katerih Janša ne more dobiti (ne more pika), je slep.

Ampak potem je tudi Janković nateg. Stranka, ki se še v stranko ni uspela preimenovati ("Lista XY") ima vprašljiv srednje- in dolgoročni interes po obstanku. Torej pri takih združbah odpade tisti osnovni element volilnega sistema, "volilci bodo na naslednjih volitvah kaznovali..." - koga? Če se Janković naveliča (in gre nazaj za župana), kaj bo ostalo od PS? Po drugi strani, Lista Gregorja Viranta - wtf je GV? Novi mesija? Kaj pa, če ga zadane kap, ali enostavno dobi mesto v Bruslju/Washingtonu? Bo stranka - ops, lista - še vedno DLGV? Bo sploh še ostala?

Phantomeye ::

Ne moraš sklepat na takšni anketi. lol.


Mogoce je pa virant vedel, da ne bo nikol več v parlament prišel, pa je to maksimalno izkoristil :D

PNG ::

Matevžk je izjavil:

PNG je izjavil:


Torej to pač pomeni, da teh zahtev nihče ni niti temeljito prebral, ampak so kar avtomatično obojni goltali vse za glasove. Ne vem če je to ravno BOLJE.

Sicer se pa opravičujem kajti upam komentirati v temi, kjer lahko komentiraš samo ti (imaš seveda absolutno prav) in pest izbrancev.

Smeš komentirati, če prej prebereš novico in komentarje. Najbrž so temeljito prebrali in meni se zdi čisto v redu napisano. Tipkarske napake ni, ampak jo je očitno zagrešil OCR. (To vem zato, ker imam po spletu okoliščin originalen .doc dokument in sem ravnokar preveril: v tem stavku je "v enem" pisano s presledkom.)


Najlepša hvala za updejtane pogoje pod katerimi lahko komentiram, sem resnično hvaležen.

Drugače sem pa razvojni inženir v avtomobilski industriji in žal ne ločim med malo in veliko napako - vsaka je faktor šlamparije ki ni dopustna (vsaj na takem nivoju ne). Očitno naša vlada deluje na nižjem nivoju, kar je žalostno.

Poldi112 ::

vidz81 je izjavil:


Vsem volilcem Jankovića pa; kaj se sekirate, smo v krizi, po krizi je običajno opozicija še večji zmagovalec...


Saj nas ne skrbi Jankovič, ampak država... Janša je že nakazal, kam gremo (po sledeh Madžarske).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava dveh koalicijskih pogodb (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9828294 (19210) vidz81
»

Word

Oddelek: Pomoč in nasveti
212233 (1447) Ramon dekers
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634253 (29495) Icematxyz
»

SLS - gremo v opozicijo

Oddelek: Problemi človeštva
352731 (1633) jrtjtejtt
»

Quo vadis, parlamentarna demokracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
725643 (4443) Barakuda1

Več podobnih tem