» »

problemi z mrtvimi minutami

problemi z mrtvimi minutami

su37 ::

Zdravo!
Ja kako se ne bi obrnil še na pomoč velecenjenih slo-techovcev, saj mi nihče drug ne bo pomagal. In sicer imam velik problem s Siolom ker kadar se povežem z njim (če se mi sploh) uspe, potem je povazava nikakršna, včasih še maila ne morem downloadat, če pogledam prenos podatkov vse skupaj stoji pri miru;((
No sem se pritožil na Siol (zakaj na Siol kasneje), zarad tega pa so mi rekli da tisti connect tam spodaj kaže hardwesko hitrost na serijskem portu (a je to res??? me zanima) in ne povezave. No zakaj pa potem ko se priklopim na S5 ki ga imam poleg Siola za rezervo kot urni paket dela kot strela brez problemov. Včasih mi s siolom napiše tud da se strežnik ali računalnik s katerim se povezujem ne odziva. Kaj naj storim??? Zdej sem poskušal z raznimi stringi za modem morda je bolje včasih pa tud ne, samo modem ne more bit vzrok in tud Telekom ne če zveza s S5 dela normalno. A mi kdo ve povedat v čem je fora. Tud jaz se odločam o Amisu, ali Netsiju, Siol sem itak odpisal ker se mi zdi tratenje čas in denarja za tak bedni net.
Ajd vsi odgovori so zaželjeni, mejte se, ve čimboljšo povezavo želim vsem ki mi boste odgovorili....
Čau!!;)

Dalmatinc ::

Jaume sorry sem mel podobne težave:'(:'(


pol sem pa mogu kupet ISDN:D in dela k miško:8)

wind ::

Meni SiOL deluje brez problemov. ;)

zetko ::

Hm a maš linux k men se je ta ista zadeva u linuxu dogajala?8-)

boha ::

možno je, da je kriv modem... imel sem podobne probleme in sem si potegnil novejše driverje za svojega usr-a. stvar je potem zalaufala...

Dax ::

su37, kater modem pa maš sploh?

Meni na Zyxlu včasih po tri in pol minute prekine prenos podatkov, povezava pa ostane... samo na SiOL-u... na tehnični pomoči seveda ne vedo nič.

su37 ::

Zdravo!
Ja takole je, jaz v to da bi mi modem delal težave ne verjamem, verjamem pa da na Siolu ni vse tako kot bi moralo bit. Kaj mislite. Če mi S5 dela brez problemov, zakaj bi ravno Siol potem bil ena izjema. No na vsak način bom poskusil naložit nove drv. za moj 3COM USR, WINM. o katerem sem že tu bral o raznih problemih. No jaz ne vem kdo ne spoštuje teh protokolov ki jih modemi nudijo, ali izdelovalci (!!!???) ali pa ponudniki. Mislim da je odgovor jasen. Nekaj ne štima v kompatibilnosti in ne vem kdo se mora komu prilagodit? Kaj vi mislite. Siol SUX

McSpike ::

Stari ISTO se mi dogaja!!! ISTO!!!

Včasih se priklopim in grem brat maile in se ne premakne nikamor potem koj preverim kolk se je konektal in vidim da 28k in ekrančka utripate NE! in takoj vem da bo treba še enkrat gor... potem se ponavadi lepo priklopi s 44k in je vse lepo v redu... Včasih a sedaj bolj poredko so pa leteli gor okni da je narobe vse od passworda do da se server ne odziva... mam USR56WIN in jaz mam tako sranje od tam nekje približno ko sem si naročil 080 1000 paket...

zato tudi jaz baram vse prisotne: KAKO STARE PAKETE IMATE? Ali so to še tastari ali ta novi 080 1000?? Jaz mislim da smo mi z 080 1000 na nekem backupu kurčevem... sem klical telekom tako da NIMAM PCM na liniji...

škoda da nimam še kakega providerja tukaj da bi sprobal..

samo če si pa ti na S5 sprobal in je delalo vse v redu potem je stvar na strani SIOLA!

A ni to grozno. Meni je serviser reku da so začel tele PCM-e not butat na linije zgolj zarad prekomernih naročil teh novih paketov oz. da se je število uporabnikov preko siola abnormno povečalo... Jaz mislim da je to vzrok za težave, vem pa tudi da tega siol uradno ne bo potrdil :)

Torej kako stare accounte imate tisti, ki vam zajebava in tisti, ki vam dela??

su37 ::

Ej veš kako je pr men, imam star paket in sicer kaj p avem ene 5let če prav pomnim oziroma bil sem en prvih naročnikov Siola in tud jaz sedaj opazim razliko med tedanjim delovanjem (ko sem imel še 14400) in sedanjim. Mislim jaz sem totalno razočaran, najbolj pa zarad tega ker ti nihče noče dat konkretnega to je dejstva zakaj zadeva ne funkcionira. Sedaj sem nekaj ene stringe vpisal pa ti sporočim (ATS32=108 če se ne motim, lahko poskusiš spreminjat vrednost 108, ki je faktor od 6, bom preveru če je tako, ker sem trenutno v službi, jaz sem začel okrog 80 pa sem šel na gor počasi dokler veza ni bila stabilna in z enim zadovoljivim prenosom), mislim da je malo bolje. No ko mi začnejo o tem da je explorer kriv pol se pa vprašam koliko strokovnosti imajo tisti tam "na helpu". Kakor jaz vem se lahko prijaviš tud s kakim drugim programom brez Explorerja. Tako da ne bi o tem;((
Skratka jaz bom najbrž šel na Netsi če ne bo drugače ker tak net je za en drek po domače. Sem jim pa ful en mail poslal na siol in jih popluval, potem pa so se takoj ful nekaj odzival da bodo rešil problem....blablablabla=0.000 (to je bil efekt)
Zaenkrat toliko, imejte se fajn, pa še kakšna mnenja in izkušnje so zaželjene. Čao!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543342 (18882) imallears
»

Siol in njihove nove/stare laži in zavajanje kupcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
757217 (4448) BlueRunner
»

SIOL nove podražitve za praktično vse pakete

Oddelek: Omrežja in internet
433809 (2360) Brane2
»

ADSL....slabš kt modem!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121238 (805) Tr0n
»

siol v k****!

Oddelek: Omrežja in internet
111008 (774) McSpike

Več podobnih tem