» »

ADSL....slabš kt modem!!!!

ADSL....slabš kt modem!!!!

McKinda ::

Lep pozdrav....sm dobu ADSL, pa se odpravim igrat in imam ZELLOOOOOO velik ping.....Fajle z direkt linkom mi pa samo okoli 30 K na sekundo dol vleče ;(
A mi lahko kdo kako pomoga PLEASE!!!
Od centrale sm pa 200 metrov!!
Ali G IN DA HAUS!!

Marko007 ::

Po mojem bi moral onim na Siolu al pa Telekomu omenit, da ne dela vse tako kot je treba. Pol se pa naj matrajo.>:D >:D >:D Saj so zato menda tudi plačani...:D

globoko grlo ::

khm, a direk link je p2p progy al kaj

pejt an tucows.com, pa si zdljej en fajl pa boš vidu

jes mam DAP in mi gre okol 50 KB/s, pa še z oslom dol včelem 50KB/S

tko daj e kr kul, mogoče pa še kj po centrali šarjo, počak do 2.10. pa boš vidu kaj bo

McKinda ::

Jah pogruntu sm še neki.....Ko grem na Siolove serverje dela enkratno...25pinga (CS),angleški, francoski,...serverji pa mi pingirajo nad 200 (200 je minimum)...:'(
Globoko grlo bom probu ta progy pa ti povem...
Ali G IN DA HAUS!!

McKinda ::

Še ena zadeva....mam Win 2k pa nikakor ne morem u meniju Application Settings za to SIOL connection odkljukat Lounch SIOL ADSL at Windows startup....se komu kej sanja?
HVALA
Ali G IN DA HAUS!!

Gandalfar ::

McKinda: 080 1000 - placujes jih zato, da ti dajo takojsno in korektno pomoc. Ni ti potrebno tu po forumu zganjati paniko. Preprican sem da je tvoj problem ze bil obravnavan in da ti bo tehnik na drugi strani telefona hitro in kvalitetno sposoben pomagati.

Potem, ko bos to preizkusil pa pridi nazaj na forum. Sicer pa kater fajl uporabljas za testiranje direktne povezave?

McKinda ::

Js uporablam kr System Mechanica:D
Mu dam par linkov da dloada in pol ti pokaže povprečno hitrost prenosa....
Pa ne zganjam panike, pa klicu 080 1000 sm tut že, sam če niste še opazil so to eni navadni nesposobneži.....
Pa mislim da je mel Globoko Grlo kr prov....pomoje so tut kej šarl sej se je stanje izboljšalo tko da zdej ni več panike...
Gospod Admin pa oprostite za "paniko"...
Ali G IN DA HAUS!!

gonilnik ::

Gandalfar:Jaz pa krepko dvomim v sposobnost tehnikov na drugi strani linije.

Moj kolega ima navaden modem 56k.Njegova največja povezava je 16k.Ko je prijavil napako, je povedal da ima sosed 32k povezave in tehnik na drugi strani mu pove:
JA SE TO JE NORMALNO ENI IMAJO 16k ENI PA 32k,KER OBSTAJATA 2 TIPA POVEZAVE PA MA ON MALO BOLJŠO

Mislim človek bi se razjokal
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Chessman ::

Gonilnik: ti se kar joči pa ti ne bo nič pomagalo.

V sloveniji primankuje kvalitetnih analognih telefonskih linij. Zato pa ima vsak drugi uporabnik analogne telefonije na svoji liniji PCM ki omogoča da se preko ene linije dva uporabnika priklopljena. Skoraj isto kot je dvojček. Za razliko od dvojčka lahko oba kličeta istočasno vendar z motnjami pri klicu. Te motnje povzročajo tudi do da se modemi ne konektajo tako kot bi se morali. Včasih pomaga če imaš kakšne veze na telekomu pa ti malo parice zamenjajo. Če pa vam nebodo hoteli pa si tudi ne boste mogli nič pomagat. Saj ko ste telefon kupovali vam nobeden ni rekel kako hitro vam bo modem deloval.
PCM-i v sloveniji so tudi razlog zakaj ni možno dobiti ADSL-ja brez ISDN-ja, ker vam sosed odžira pol kabla.

Kot informacijo pa tole:
pripravljata se dva naročniška paketa za analogno telefonijo.
1. normalni - cena cca 2000 sit, zagotovljen prenos 9600 kb/s (če boste imeli srečo lahko tudi več) kar vam morajo nuditi zaradi fax-a.
2. komfortni paket - cena cca 3500 sit/mesec in zagotovljen prenos cca 36600 kb/s

ferjan ::

McKinda ::

Vse spedenan....Hvala za merilec....Hitrost pa je 60K/sec ker mi še zdej niso preklopl na 2Mb ;((
THX
Ali G IN DA HAUS!!

Sergio ::

Jaz delam na SiOL helpdesku, hvala za vednost, da sem nesposoben idiot.

Pa pustimo to.

McKinda: 2 Mbit zacnejo priklapljat po 1.10. Ce bi to na 080 1000 celo _vprasal_, bi izvedel.

Ce te karkoli zanima, pa ce zelis z mano govorit - - na liniji bom danes do 15:00, zahtevaj Sergeja, ti bom z veseljem pomagal.

Izjav, kakor "tipi so nesposobni" se pa vzdrzi - ali jih pa utemelji.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tr0n ::

116 - prijava motenj. Pridejo in porihtajo se isti dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

siol & dsl

Oddelek: Omrežja in internet
61133 (952) Border
»

ADSL in prazniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
856485 (3889) CaqKa
»

Novi SiOL paketi (2048/768 & 4096/768)

Oddelek: Omrežja in internet
221993 (1333) Cokolesnik
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734468 (17550) RedOS
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482836 (1486) BC3

Več podobnih tem