» »

Garancija iz tujine

Garancija iz tujine

jalovec09 ::

Kako je z garancijo v tujini, ko tam kupiš tehniko, meni so na Garminu rekli, da mi ne bodo upošteval garancijo, če ne bo v tujini izpolnjena, požigosana in z računom, zato sem raje v Sloveniji kupil tehniko z našo garancijo in računom...

harvey ::

jalovec09 je izjavil:

Kako je z garancijo v tujini, ko tam kupiš tehniko, meni so na Garminu rekli, da mi ne bodo upošteval garancijo, če ne bo v tujini izpolnjena, požigosana in z računom, zato sem raje v Sloveniji kupil tehniko z našo garancijo in računom...


To so več ali manj izsiljevanja trgovcev. Sploh za nakupe v EU velja enotna garancija in te ne morejo odpraviti kar takole na suho. Principali bi radi razdelili svet na svoje vrtičke in tam strigli ovce na suho.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

šernk ::

Sploh za nakupe v EU velja enotna garancija in te ne morejo odpraviti kar takole na suho.


resno to? saj vem da se te na servisu probajo rešit, vendar ali ne more imeti izdelek neke "EU garancije", da velja po celi EU? za moj mobitel imam enih 5 garancijskih listov, potrjenega pa le slovenskega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

harvey ::

Če v garancijskem listu ozir. v proizvajalčevem oglasu piše, da daje za izdelek EU-garancijo, ali pa je na garancijskem listu zapisano, da ta velja (tudi) v Sloveniji, so zastopniki proizvajalca v Sloveniji dolžni tak izdelek prevzeti v popravilo. Če boste naleteli na težave, lahko prosite za pomoč naš EPC.


Najbolj je preveriti kaj piše na garancijskem listu in pa se informirati na epc.si. Sicer pa je v EU garancija za izdelke bolj kot ne prostovoljna in ni obvezna kot npr. pri nas. Skratka tisto kar piše na listu ali oglasu (npr. 5 letna garancija) za izdelek pa je načeloma obveznost prodajalca.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

St235 ::

Eu garancija, kot taka ne obstaja, številne EU države sploh ne poznajo obvezne enoletne garancije.

Lahko pa proizvajalec nudi to opcijo. Seveda pa se v takšnem primeru lahko pričakuje izpolnjen garancijski list. Vse odvisno od pogojev, ki jih nudi proizvajalec in kako dober customer support ima.

Kot je k4harvey povedal je merodajen ravno garancijski list oziroma warranty information priložen izdelku. Kar pa so ti v bistvu povedali tudi na Garminu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

Garancija proizvajalca vedno velja neglede na to kje si. Moraš pa poslat preko njihovega RMA kanala. V ameriki recimo je nekaj običajnega, da se obrneš direktno na njihove RMA oddelke. Pri nas pa se običajno pošilja nazaj v trgovino. Je pa res da je tam mal drugače ker ima ogromno firm dejansko sedeže v tisti državi, medtem ko pri nas vglavnem ni takih zastopstev in moraš pošiljat stuff vglavnem na nizozemsko kjer imajo vglavnem vsi RMA centre...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

če ne bo v tujini izpolnjena, požigosana in z računom

Saj isto velja za Slovenijo. Torej ni nobene razlike.
Tako je!

St235 ::

nope, pri nas je dovolj neizpolnjen garancijski list skupaj z računom.

damjan1980 ::

V primeru garmina je macji kaselj poslati napravo magari v burkino faso na servis, ker cene pri nakupu so naravnost perverzne. Za razliko v ceni lahko posljes 20x na servis pa si se vedno v plusu. Moj dakota 20 je bil recimo 240 v avstriji, pri nas 100 vec v tistem trenutku. Perverzno, ampak klasika v sloveniji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639470 (14995) Furbo
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513878 (11550) kratos
»

DEMISE d.o.o. oz. DEMISE-PC d.o.o (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8018488 (14303) RejZoR
»

Kolikšne so marže na TVje

Oddelek: Loža
256294 (5554) St235
»

kupujem prenosnik v Avstriji pa ne vem kje je to

Oddelek: Kaj kupiti
372115 (1387) Caligula

Več podobnih tem