» »

cena osebne izkaznice

cena osebne izkaznice

«
1
2

bananaman12 ::

Zdravo zanima me če kdo ve koliko je cena osebne izkaznice in če je možno dobiti tudi kako potrdilo ki bi mi za nekaj časa nadomestilo osebno izkaznico..?

Hvala za odgovore!

Lp!

tlozej ::

St235 ::

izkaznica je okol 10€, dobiš pa potrdilo, ki ti velja v RS, ne moreš pa z njim čez mejo.

Furbo ::

Lahko imaš tudi potni list.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M1_Abrams ::

Jaz mam potni list, ter voz. dovoljenje. Osebne izkaznice sploh ne rabim. Zakaj bi imel vse in dodatno krmil državo, ki ti na koncu itak vse pobere.
PHP & MySQL

bajsibajsi ::

Zato da ti ni treba povsod vlaciti s seboj potni list, saj voznisko dovoljenje ni enako kot osebna izkaznica oz. potni list.

Invictus ::

M1_Abrams je izjavil:

Jaz mam potni list, ter voz. dovoljenje. Osebne izkaznice sploh ne rabim. Zakaj bi imel vse in dodatno krmil državo, ki ti na koncu itak vse pobere.


Ta idiotizem šparanja pri osebni spremljam zadnjih 20 let odkar smo samostojni. Ljudje raje prihranijo 10 EUR, ki jih po večini tako zagonijo za brez zvezne zadeve. Če nimajo denarja, naj se raje odpovedo potnemu listu. Saj brez denarja pač ne potuješ ....

Izguba osebne je bistveno manj stresna kot izguba potnega lista. In lažje je dobiti nadomestni dokument s katerim lahko potuješ iz države ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

Ne vem kaj je tako drugače ali izgubiš osebno izkaznico ali pa potni list.

Naj že končno združijo na eno kartico vozniško, osebno in zdravstveno pa si jo rade volje nabavim. Do takrat je pa potni list čisto dovolj.

blackbfm ::

Ne verjamem da večina ljudi tok hodi po svetu da bi rabli potni list. Za vse bližnje države je osebna dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Furbo ::

Jaz ga imam in ga bom vedno imel, če gre kdaj kaj narobe v tej banana republiki, je to en bolj pomembnih dokumentov, da ne rečem kar najpomembnejši.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Sc0ut ::

Hm, sem v dilemi. Kmalu, cca. junija bom zamenjal stalno prebivališče, 22.2.2012 pa mi potečeta osebna in pasuš.
Naj počakam do junija in se do takrat izkazujem z vozniškim?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

kmetek ::

Nova vozniška = osebna.

@nny ::

Sc0ut je izjavil:

Hm, sem v dilemi. Kmalu, cca. junija bom zamenjal stalno prebivališče, 22.2.2012 pa mi potečeta osebna in pasuš.
Naj počakam do junija in se do takrat izkazujem z vozniškim?



Brez problema, razen če misliš do takrat bežat čez mejo. :)
Jaz sem se. Policistka je padla v šok, ker je bilo 2x podaljšano na zadnji strani in reva tega ni opazila. V večini inštitucij je vozniška veljavna.

Sc0ut ::

:) Ja, res sem v dilemi. Vozniška še je tista stara. Ta verjetno != osebni?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

@nny ::

Sc0ut je izjavil:

:) Ja, res sem v dilemi. Vozniška še je tista stara. Ta verjetno != osebni?


Veljaven dokument s sliko = osebna, potni list, stara vozniška.

Sc0ut ::

OK, hvala. Verjetno sem izpadel totalen moron s tem vprašanjem, ampak ok:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

@nny ::

Niti m od moronastega vprašanja. Mene je šele ta tema spomnila, da imamo nove vozniške! :)

detroit ::

hmm jst sm dal za pasoš in osebno like 66€ koga nategujejo tuki
Skero

St235 ::

Sc0ut je izjavil:

:) Ja, res sem v dilemi. Vozniška še je tista stara. Ta verjetno != osebni?


Vozniško dovoljenje je osebni dokument, edino čez mejo pa ne mroeš z njim. Ne glede na to ali je novo ali staro dovoljenje. Bodi pozoren, da ne glede na to da formalno ni meje tudi za EU potrebuješ ali osebno ali potni list. Vozniško v primeru morebitne kontrole formalno ni dovolj.

delavec44 ::

Če bo komu v pomoč, v novem potnem listu lahko vneseš še 2 naknadni spremembi stalnega prebivališča brezplačno. Ko zmanjka prostora, pa moraš plačati novega. V starem si to spremembo lahko naredil le enkrat.

@nny ::

St235 je izjavil:

Vozniško dovoljenje je osebni dokument, edino čez mejo pa ne mroeš z njim.


Saj pravim, dokler jo ne bomo cvrli čez mejo, ni panike. Pripravi se, da bodo ponekod presenečeni/zmedeni, ko jim boš pomolil rdečo knjižico pod nos.

black ice ::

@nny: Misliš kartico.

@nny ::

black ice je izjavil:

@nny: Misliš kartico.


Ne, mislim tristransko roza knjižico! Stara dovoljenja bodo v uporabi do 2018.

Invictus ::

Sc0ut je izjavil:

Hm, sem v dilemi. Kmalu, cca. junija bom zamenjal stalno prebivališče, 22.2.2012 pa mi potečeta osebna in pasuš.
Naj počakam do junija in se do takrat izkazujem z vozniškim?


Ko zamenjaš stalno bivališče, moraš v 30 dneh updatat dokumente. Drugače si v prekršku ...

delavec44 je izjavil:

Ne vem kaj je tako drugače ali izgubiš osebno izkaznico ali pa potni list.

Naj že končno združijo na eno kartico vozniško, osebno in zdravstveno pa si jo rade volje nabavim. Do takrat je pa potni list čisto dovolj.


Potni list ima veliko vrednost. Sploh slovenski. Je eden redkih ki ne potrebuje vize za ZDA. Preden so bili izdani zdajšnji, je bila na črnem trgu vrednost okoli 10.000 EUR. Danes samo okoli 1000,ker je preveč zaščiten ...

Ko 2x zaporedoma izgubiš potni list v enem do dveh letih, ti ga izdajo samo še za eno leto. Imaš tudi razgovor na policiji, če ga slučajno nisi prodal. če službeno potuješ po svetu, to ni tako majhna nerodnost. Ah, seveda je, Slovenci službeno ne potujejo po svetu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

meh, ta zadeva z slo potnim listom in ZDA se je precej izpela, ker nismo več taka redkost kot 15 let nazaj. Predvsem pa so uvedli ESTA tako, da je ta prednost bolj na papirju kot v realnosti. Trenutno pol EU lahko potuje brez vize, ostali so pa na poti tja. Te pa pregledajo kot garjavega mačka na račun ESTA, kar po novem še zaračunajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

bananaman12 je izjavil:

Zdravo zanima me če kdo ve koliko je cena osebne izkaznice in če je možno dobiti tudi kako potrdilo ki bi mi za nekaj časa nadomestilo osebno izkaznico..?

Hvala za odgovore!

Lp!

Kaj pa boš tisti 2 uri delal da rabiš kako potrdilo, ker osebno dobiš v 2 urah če hočeš:

do osebne izkaznice še v istem dnevu?

St235 ::

Ne gre za to kaj boš delal. osebni dokument rabiš vedno pri sebi in če se dejansko ne mudi ni potrebe plačevat za hitro izdelavo. Imaš pač tisti pildek, če se ravno kdo spotakne v to in mirna bosna.

;-) ::

kje pa ga rabiš da se bo en piknil v tebe ravno takrat ?

Vem da ga rabiš, samo pretiravate, 1x v življenju še nisem po normalnem dnevu rabil osebne, razen če sem imel kak namen za katerega sem vnaprej vedel da jo rabim. Iz lepega pa je noben ne "zahteva", če pa jo pa je to policaj, ki te lahko identificira če mu poveš rojstne podatke in stalno prebivališče, če imaš bilokak drug dokument zraven pa si že zmagal.

kalko ::

Za osebni dokument (za izkazovanje istovetnosti) se šteje vsak dokument s sliko in osebnimi podatki, izdan s strani državnega organa. Ni pa mogoče z vsakim osebnim dokumentom prečkati državne meje. To omogočata osebna izkaznica (za EU in države, s katerimi ima RS sklenjen dogovor) in potni list.

Za izkazovanje istovetnosti pred državnimi organi so po zakonu vozniško dovoljenje ali npr. celo orožni list ali vojaška knjižica povsem dovolj. Problem je z raznimi knjižnicami, bankami, zavarovalnicami, itd., ki kot edina zveličavna dokumenta priznavajo samo osebno izkaznico ter potni list.

St235 ::

V bistvu se za legitimacijo šetjejo naslednji dokumenti:
- osebna izkaznica,
- potna listina,
- obmejna prepustnica,
- vozniško dovoljenje,
- orožni list in
- potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.

Eno od tega moraš imet pri sebi. Ker je potni list enroden, ostalega pa večina niti nima ostaneta za 99% populacije samo vozniško in osebna izkaznica. Edina pomanjljivost nekaterih od naštetih listi je v tem, da na njih ni naslova tako, da naprimer knjižnica ob vpisu ne more sprejet vozniške, če na njej ni naslova in podobno. Za samo ugotavljanje istovetnosti pa ne na banki ne v knjižnici nisem imel problema z vozniško.

;-) je izjavil:

kje pa ga rabiš da se bo en piknil v tebe ravno takrat ?

Vem da ga rabiš, samo pretiravate, 1x v življenju še nisem po normalnem dnevu rabil osebne, razen če sem imel kak namen za katerega sem vnaprej vedel da jo rabim. Iz lepega pa je noben ne "zahteva", če pa jo pa je to policaj, ki te lahko identificira če mu poveš rojstne podatke in stalno prebivališče, če imaš bilokak drug dokument zraven pa si že zmagal.


To, če se tebi nikoli v življenju ni zgodilo, da bi te legitimiral ne pomeni, da to avtomatično velja za cel planet. Nekateri se z takšnih ali drugačnih razlogov z tem srečujejo vsakodnevno. in takemu tisto potrdilo pride prav, da ne rabi brezveze plačevat hitre izdelave dokumentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

M1_Abrams ::

bajsibajsi je izjavil:

Zato da ti ni treba povsod vlaciti s seboj potni list, saj voznisko dovoljenje ni enako kot osebna izkaznica oz. potni list.

To mi je tudi rekel uradnik na upravni enoti. Da voz. dovoljenje ni osebni dokument. Potem sem ga pa vprašal kak to da vse povsod velja kot osebni dokument samo pri njih ne. Verjetno zato da želijo da imaš vse(voz. dovoljenje, potni list in osebno izkaznico) in so potem srečni da več denarja poberejo.
PHP & MySQL

bajsibajsi ::

Ampak jaz ti tega nisem dejal. Rekel sem zgolj, da voznisko dovoljenje ni enako kot osebna izkaznica oz. potni list. :)

destroyer2k ::

M1_Abrams je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Zato da ti ni treba povsod vlaciti s seboj potni list, saj voznisko dovoljenje ni enako kot osebna izkaznica oz. potni list.

To mi je tudi rekel uradnik na upravni enoti. Da voz. dovoljenje ni osebni dokument. Potem sem ga pa vprašal kak to da vse povsod velja kot osebni dokument samo pri njih ne. Verjetno zato da želijo da imaš vse(voz. dovoljenje, potni list in osebno izkaznico) in so potem srečni da več denarja poberejo.


Na upravni enoti je imel cisto pravilno, ker po zakonu za rabis osebni dokument ali potni list za te stvari. Ce mislis da upravna samo denar hoce pa pojdi na banko in probaj zapreti ali odpreti racun z voznisko novo ali staro pac vseeno je in bos videl, da bodo ti enako povedal.

Mipe ::

10€ je pretežko dati enkrat na nekaj let?

Kam gre ta nori svet?

St235 ::

destroyer2k je izjavil:

M1_Abrams je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Zato da ti ni treba povsod vlaciti s seboj potni list, saj voznisko dovoljenje ni enako kot osebna izkaznica oz. potni list.

To mi je tudi rekel uradnik na upravni enoti. Da voz. dovoljenje ni osebni dokument. Potem sem ga pa vprašal kak to da vse povsod velja kot osebni dokument samo pri njih ne. Verjetno zato da želijo da imaš vse(voz. dovoljenje, potni list in osebno izkaznico) in so potem srečni da več denarja poberejo.


Na upravni enoti je imel cisto pravilno, ker po zakonu za rabis osebni dokument ali potni list za te stvari. Ce mislis da upravna samo denar hoce pa pojdi na banko in probaj zapreti ali odpreti racun z voznisko novo ali staro pac vseeno je in bos videl, da bodo ti enako povedal.


Kot sem že zgoraj omenil, kadar je poterben tvoj poln naslov (stalno prebivališče) potem je vozniški popolnoma neuporaben.

Invictus ::

Mipe je izjavil:

10€ je pretežko dati enkrat na nekaj let?

Kam gre ta nori svet?


Osebna velja 10 let. Se pravi 1 EUR na leto. Še za en pir ne prihraniš če je ne greš delat ... No, slikanje stane tudi enih 10 EUR. Pa smo skoraj na ceni pira na leto.

Šparat je treba, pa naj stane kolikor hoče ...

Ljudje se sploh ne zavedajo da te z osebno na meji precej manj preverjajo kot s potnim listom. Precej lažje in hitreje prideš skozi ... Sam če ne potuješ, pač tega ne veš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

če imaš kakšen fotopapir pri roki pa 5 minut časa za photoshop si lahko sliko kar doma sprintaš :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

delavec44 ::

Erm, osebna stane 19,02 EUR. Vsaj pozanimali bi se lahko preden poskušate racionalizirati nepotrebne stroške. Z drugimi besedami, ja raje grem na pivo ;)

black ice ::

Ne razumem, kako hitro se ljudje pritožujejo za takšne banalne stroške (cca 30€ na 10 let) medtem, ko jim raznorazni 'strokovnjaki' pulijo iz rok veliko večje vsote denarja na enak ali bistveno krajši rok.

;-) ::

blackbfm je izjavil:

če imaš kakšen fotopapir pri roki pa 5 minut časa za photoshop si lahko sliko kar doma sprintaš :D

Ki seveda ne velja za osebno.

de199 ::

jst bi dal 50€ če mi naredijo osebni in vozniško v 1 dokumentu (prostor v denarnici je dragocen)

;-) ::

Brezveze dokumenti, kartice.

V vrat ali roko bi nam vgradili tak čip, ki bi imel "plac" za 55 kartic. Tam bi imel:
- podatke o identifikaciji
- osebno, potni list
- vozniško
- zdravstveno
- bančne kartice
- vso ostalo nesnago, ki jo rabijo policaji ko iščejo morilce itd.

V trgovini bi ob plačilu dal roko v "skener" pa bi ti cuknlo dnar iz banke, če bi bil med tistimi ki jih iščejo bi začelo piskat vse povprek...kdor bi čip odstranil bi mu raztrgalo srce.

ToniT ::

Novo vozniško dovoljenje JE osebni dokument. Ima naslov in vse ostalo!

St235 ::

delavec44 je izjavil:

Erm, osebna stane 19,02 EUR. Vsaj pozanimali bi se lahko preden poskušate racionalizirati nepotrebne stroške. Z drugimi besedami, ja raje grem na pivo ;)


18,77€, če smo natančni. Skupaj z slikanjem bomo počasi prilezni do enega piva na leto. Pa še to laško v lokalni beznici, da si ne bo kdo kaj preveč domišljal.

noker ::

Tako je, osebna stane 18,77 EUR, + slikanje (cca. 15 EUR, dobiš elektronsko potrdilo, ki velja natanko 1 leto), osebno pa dobiš v treh delovnih dneh.

destroyer2k ::

ToniT je izjavil:

Novo vozniško dovoljenje JE osebni dokument. Ima naslov in vse ostalo!


Nova vozniska je dejansko splosna osebna kartica za vse uradne stvari se pa smatra kot neveljavni dokument za identifikacijo osebe.

Mr Hilter ::

Koliko pa stane, če bi rad staro vozniško menjal za novo? Nošenje po žepih => totalno razpadlo.

black ice ::

Cca 20€, brez slikanja.

Mr Hilter ::

A če se sam slikaš in sprintaš gre?

black ice ::

Ne trollat no.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226683 (17659) mihapc123
»

Potni list vs. osebna izkaznica?

Oddelek: Loža
267182 (5761) NotSpecial
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715659 (13675) zavajon
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712992 (10956) SkipEU

Več podobnih tem