» »

nakup zvočnikov do 60EUR

nakup zvočnikov do 60EUR

butih ::

Odločil sem se za nakup zvočnikov. zanima me kakšen predlog!!
Za zvočnike bi dal največ 60 €!! ali se mi bol splača kupit 2.1 ali 5.1????? rad bi imel čim bolši sound.


LP!!
  • spremenil: podtalje ()

Janac ::

butih ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: butih ()

Robi :P ::

vzemi te vsi jih zelo hvalijo! http://www.mimovrste.com/artikel/190002...
PS povej zakaj bi jih uporabljal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Gray_Warden ::

ali pa dodaj še tistih 40 eur in kupi sistem s katerim boš lahko vsaj kaj gledal in poslušal. Z zvočniki za 60 eur ne boš zadovoln.

http://www.mimovrste.com/artikel/176002...
Why so serious?

Janac ::

Ali pa kupi hi-fi sistem ce se malo stegnes:D

Gray_Warden ::

hifi sistem je samo 200-300 eur ojačevalec potem pa še kakih 300 eur sprednji zvočniki in kakih 200 eur wofer. Da se ti vsaj splača imeti hi-fi.

genius home theather je povsem ok sistem za gledanje filmov in poslušanje glasbe. So dovolj močni za povprečnega uporabnika, tako da mislim da če kupiš tiste za 105 eur, si zmagal.

Z zvočniki za 60 eur pa ni variante da bi bil zadovoln no. Moje slušalke so stale toliko, pa so povsem povprečne.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

butih ::

Zvočnike rabim predvsem za igranje iger in poslušanje muzike!!

ty!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: butih ()

nUUb ::

Zakaj vsi tupite, zakaj bo zvočnike uporabljal? Kot da je razlika med glasbo, filmom in igrami? In to naj bi vplivalo na vaš predlog, kaj naj kupi?

Če rečem jaz, da rabim zvočnike za glasbo, katere mi boste priporočali?
Če rečem jaz, da rabim zvočnike za filme, katere mi boste priporočali?
Če rečem jaz, da rabim zvočnike za igre, katere mi boste priporočali?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Gray_Warden ::

za igre in filme obvezno 5.1
za glasbo pa kot ti je ljubše. Jaz recimo obožujem 5.1 zvok tudi pri poslušanju glasbe. Nekateri imajo rajši običajen stereo zvok.

Gledati filme in igrati igre na stereo zvočnikih je pa rahlo do pretežno bedno.

prav tako, če ne bi bil tako ignorantski, bi se zavedal tudi dejstva, da so pri hi-fi komponentah razlike celo takšne, da se za različne stile glasbe kupuje različne zvočnke in ojačevalce. Niso vsi dobri za vse.

Pri zvočnikih za 60 eur pa nimaš kaj izbirat saj so vsi več ali manj isti šmorn. Izjema so izključno le 5.1 zvočniki od Geniusa za 105 ali 140 eur (odvisno kater model gledaš), saj za ta denar nimajo nikakšrne konkurence.

Še odgovor na razliko med glasbo, filmom in igrami. Pri glasbi mora zvok nujno prihajati od spredaj, saj tudi na koncertu zvok prihaja od spredaj. Jaz imam rad 5.1 sistem zato, ker zadnji zvočniki dodajo piko na i s tem da zvok zaokrožijo točno tako kot je na koncertu, saj slišiš odmev od zadaj.
Pri filmih in igrah pa nujno potrebuješ 5.1 sistem zato, da se sploh lahko vživiš v dogajanje. Če zvok prihaja le od spredaj ni variante da bi se vživel v prizor na zaslonu.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

nUUb je izjavil:

Zakaj vsi tupite, zakaj bo zvočnike uporabljal? Kot da je razlika med glasbo, filmom in igrami? In to naj bi vplivalo na vaš predlog, kaj naj kupi?

Če rečem jaz, da rabim zvočnike za glasbo, katere mi boste priporočali?
Če rečem jaz, da rabim zvočnike za filme, katere mi boste priporočali?
Če rečem jaz, da rabim zvočnike za igre, katere mi boste priporočali?

zakaj toliko jeze????????
Če rečem jaz, da rabim zvočnike za glasbo, katere mi boste priporočali?--->2.1
Če rečem jaz, da rabim zvočnike za filme, katere mi boste priporočali?---->7.1 ali 5.1
Če rečem jaz, da rabim zvočnike za igre, katere mi boste priporočali?---->5.1

subby ::

za ta budget že dobiš kakšen zelo dober gaming headset... premisli, če res potrebuješ zvočnike; jaz osebno sem že leta brez njih

nUUb ::

@NokiaManSLO
Za budget večji od 100eur to res velja, jaz sem enkrat in nikoli več vzel poceni 5.1 sistem. Težko je reči, na podlagi slike, kakšni so zvočniki. Ampak verjetno ni vse "firma", če kupiš en (1x) zvočnik za 150eur ali 5.1 sistem za 150eur. Zato raje rečem, naj si človek omisli kvaliteten 2.0 ali 2.1 sistem, kot pa zanič 5.1, ker hreščanje, šumi, res ne spadajo k dobri igri, filmu ali glasbi in bi ta veliko boljše zvenela na 2.0, 2.1 sistemu, kot nekem 5.1. Zato toliko jeze. Pa rad bi videl koliko komadov je narejenih v 5.1, vem in tudi sprobal sem software za 2.0->5.1 zvok, kvaliteta nad kvantiteto.
Mojih 5 centov.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Gray_Warden ::

fora je da pri 5.1 zvočnikih obstaja matrix program, kjer imaš zvočnike spredaj in zadaj ki igrajo stereo signal, center pa mono.

Dosežek je še vedno boljši zvok kot poceni 2.1 zvočniki.

Dodaj k temu tudi to, da so genius zvočniki dejasnko precej kvalitetni. nizkotonec je za ta denar izjemen, sateliti pa imajo dokaj čist zvok za tistih 105 eur.

Seveda je pri oceni treba upoštevat da so to računalniški zvočniki in ne hi-fi.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

Jaz imam logitech z3 ze kar nekaj casa in sem z njimi zelo zadovoljen. Bas dovolj mocan ta mala dva prav tako.

Robi :P ::

nUUb je izjavil:

@NokiaManSLO
Zato raje rečem, naj si človek omisli kvaliteten 2.0 ali 2.1 sistem, kot pa zanič 5.1, ker hreščanje, šumi, res ne spadajo k dobri igri, filmu ali glasbi in bi ta veliko boljše zvenela na 2.0, 2.1 sistemu, kot nekem 5.1. Zato toliko jeze. Pa rad bi videl koliko komadov je narejenih v 5.1, vem in tudi sprobal sem software za 2.0->5.1 zvok, kvaliteta nad kvantiteto.
Mojih 5 centov.

ja to pa ja sej sem mev js tut na razpolag že 50€ 5.1 ali 2.1 vzel sem 2.1 pa upam stavit da dajejo bolši zvok kot tisti 5.1

Gray_Warden ::

za 50 eur je bolje da kupiš slušalke, ali pa daš še 50 eur zravn in kupiš genius home theather zvočnike.

Računalniških zvočnikov za 50 eur se nikakor v nobenem primeru ne splača kupovat.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

Gray_Warden je izjavil:

.

Računalniških zvočnikov za 50 eur se nikakor v nobenem primeru ne splača kupovat.

to je res vendar sem takrat že imel dobre slušalke ki jih ne potrebujem zvočnike uporabljam bolj malo samo kadar poslušam glasbo ali gledam filme iz postelje včasih tudi za kako rally igro drugače pa imam za gaming na glavi slušalke!

Gray_Warden ::

potem pa ja:)
Why so serious?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187908 (40383) staher
»

Nakup računalniških zvočnikov.

Oddelek: Zvok in slika
103084 (2624) Amadeuss
»

katere zvočnike kupiti

Oddelek: Zvok in slika
164552 (4238) leti123456
»

Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
162126 (1498) tattoo
»

Budzet zvocniki??

Oddelek: Kaj kupiti
232966 (2508) ncc2000

Več podobnih tem