» »

3D pasivna tehnologija in filmi

3D pasivna tehnologija in filmi

darkomiku ::

Pozdravljeni!

Rabim malo vaše pomoči! Nabavil sem 3D tv LG 42LW470S, ki ima pasivno 3D tehnologijo s ta poceni očalami (zaradi česar sem jih dobil kar 7). Zdaj me pa zanima naslednje:

- kako do 3D filmov, namenjenih tem pasivnim TV-jem. A se to da kje kupit, downloadat?
- a lahko te filme zaradi možnosti brezžičnega interneta gledam kar preko laptopa (kateri program se za to uporablja) oz. vtaknem v TV usb ali pa rabim kakšen blue-ray predvajalnik?
- kakšna ja sploh razlika med 3D filmom v tej tehnologiji in če bi si na nanvadnem TV oz. računalniku zavrtel 3-D film in dal gor ista barvna očala?

Hvala za info. Sem res malo zelen glede tega.

LP D

kuglvinkl ::

A ni tko, da najprej preveriš content, potem pa nabaviš gadget za gledat ta content?

darkomiku ::

Ma saj imaš prav, sam je bila neka akcija, prebral sem tudi kritike za omenjeni TV, ki so bile kar dobre, po pravici povedano niti nisem imel namena kupit 3D, zdaj pa če sem ga že za kar dobro ceno dobil, me vseeno zanima, kako in kaj zadevo uporabljat.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

darkomiku je izjavil:

Pozdravljeni!
- kako do 3D filmov, namenjenih tem pasivnim TV-jem. A se to da kje kupit, downloadat?
- a lahko te filme zaradi možnosti brezžičnega interneta gledam kar preko laptopa (kateri program se za to uporablja) oz. vtaknem v TV usb ali pa rabim kakšen blue-ray predvajalnik?
- kakšna ja sploh razlika med 3D filmom v tej tehnologiji in če bi si na nanvadnem TV oz. računalniku zavrtel 3-D film in dal gor ista barvna očala?
LP D

-Nobeni 3D filmi niso namenjeni specialno za gledanje s pasivnimi očali.
-Lahko gledaš te filme preko laptopa, če laptop omogoča 3D.
-Na 2D TV boš videl dvojno malo zamaknjeno sliko.

švrk ::

- do 3d filmov prideš tako, da jih kupiš ali pobereš s travnika
- lahko gledaš preko laptopa. Kupi HDMI kabel in preklopi na TV http://www.mimovrste.com/artikel/172001...
- za gledanje 3D filmov ne rabiš laptopa, lahko gledaš iz usb ključa ali prenosnega diska. Posnemi film in na TV-ju izberi obcijo 3D. Ponavadi so filmi z dvojno sliko, zato imaš na TV-ju možnost da ti on sam zloži skupaj slike v 3D in ne rabiš aktivnih očal. NA LG-ju je to zelo simpel.

lp

darkomiku ::

Ja eno je,da ti TV 2D sam pretvori v 3D, sam to ni to. To naredi kar malo po svoje, zato bi rad prišel do filmov, ki so dejansko 3D narejeni in ga TV že kot takega spozna in te opozori, da si nadeni očala ...

švrk ::

lol ne govorim ti o pretvorbi 2D v 3D. TV te ne bo nič opozoril, na daljincu pritisni gumb 3D in izberi opcijo, ki ustreza 3D filmu. Običajno na travniku dobiš filme posnete z dvojno sliko, zato sm stisneš 3d gumb izbereš in tv zloži skupaj, da lahko gledaš z očali.

Robertos664 ::

ti samo gledaj za filmi, ki imajo v imenu SBS, kar pomeni SideBySide in vidiš dvojno sliko, ki jo potem z 3D televizijo združiš v eno. Natakneš očala in 3D je tukaj:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasivni 3D tv - filmi

Oddelek: Zvok in slika
144031 (3408) ziga1990
»

3D video na tv

Oddelek: Zvok in slika
314082 (2996) Djz3l3
»

Predvajanje 3D filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
116886 (6197) MadMicka
»

Lcd 3d televizija????

Oddelek: Zvok in slika
236374 (5963) kronos_10_
»

3D: divx, mkv ?

Oddelek: Zvok in slika
106596 (5278) marram

Več podobnih tem