» »

Zvočniki

Zvočniki

Hribowc ::

Lep pozdrav

Prosil bi za pomoč. Zadeva je taka! Imamo nek "žur" plac katerega je treba ozvočiti z zvočniki, ki se povežejeo na komp. Do sedaj smo imeli zvočnike 2.1 z majhin nizkotoncem. Sedaj bi rabili kaj boljšega tja do 100 Eur. Kaj priporočate?

harvey ::

Najde se kak Logitech Z323 (mislim da so okoli 60 EUR) ali pa kak Genius 5.1. v segmentu 100 EUR. Slednji niso ravno najbolj prijazni za okoli prenašati. Ni nekaj prav pametnega.

Tako je je za enkratni dogodek precej boljša izvedba stolp in nanj priklop računala. Večkrat sem bil na takih žurih in zadeva super deluje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Hribowc ::

Kaj pa če bi nabavli 5.1?? Kako se to obnese??? Vem, da je namenjeno bolj gledanju filmov!

St235 ::

5.1 je praktično neuporabno za žure. Oziroma bolje rečeno razen cene ne prinese prednosti pred 2.1 sistemom.

Najbolša varianta je 2.1 ojačevalec in ustrezni zvočniki. Lahko naprimer nabavite 5 kanalen ojačevalec in lepo gor priklopite 4 zvočnike in woofer.

Možne kombinacije so avto ojačevalec in zvočniki. (Relativno poceni, velika izbira, težave z napajanjem).

Stereo ojačevalec, obvezno rabljen, ker novih se danes prodaja zelo malo, sploh v najnižjem razredu. (poceni, težko dobit takšnega, ki ima vgrajen ojačevalec za woofer)

5.1 ojačevalec, ki ima možnost bridge stereo povezave na 4 zvočnike (cena zelo različna, ponavadi nimajo ojačanega izhoda za woofer). Da se ugodno dobit kakšne modele brez HDMI, ker jih ljudje menjavajo ob prehodu na HDMI.

Nakup računalniških 2.1 zvočnikov.

Samo za 100EUR ni pričakovat ne vem kaj. Sam imam na kompu Z323. Solidno ampak, daleč od tega, da bi jih imel za žur z več kot 5 ljudmi. Če rabiš samo za to da neki špila so pa OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Hribowc ::

Do sedaj smo imel 2.1 vendar brez ojačevalca. Osebno bi kupil srednje zvočnike(2 komada) zraven še woffer in ojačevalec.


Lakotnik imaš mogoče kakšen link do kakšen ojačevalca in zvočnikov, ki bi ga ti priporočil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hribowc ()

cobrastar ::

Pozdravljeni,
Kupujem zvočnike za poslušanje glasbe (glasba podobna kakor je na radiu 1,center itd), v srednje velikem prostoru (bližje večjemu kakor manjšemu) v rangu 300€-400€
Katere mi priporočate?
Zahvaljujem se vam za odgovore.
Lp.

RejZoR ::

Zvočniki za komponente al računalnik?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cobrastar ::

za računalnik, lahko predlagate tudi kakšen glasbeni stolp samo glavna enota ne sme biti prevelika, drugače pa so prioriteta zvočniki, ki bodo priključeni na računalnik

Goran's Blog ::

RejZoR ::

Osebno bi vzel al tole:
http://international.alteclansing.com/s...

Al pa tole:
http://au.store.creative.com/speakers/g...

To je nekako top of the line računalniški zvočniki v 2.1 obliki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cobrastar ::

@mckmck
Te sem tudi že sam gledal, vendar sem nekje zasledil, da se nekateri pritožujejo da nimajo dovolj srednjih tonov.
Priložnosti za poslušati pa še nisem imel, torej mi lahko kdo, ki jih ima potrdi kako je s tem, ker bi jih potreboval za glasbo in ne filme.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Alteci in GigaWorks so vedno slovel kot dobro uravnoteženi čez cel spekter. Logitech je bil največkrat problematičen, ker je imel zelo izrazite nizke in visoke tone, srednje pa so kar nekako izpustili...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

flipflop ::

Sem kupil z323 prejšnji teden in nisem navdušen. So taki plastik fantastik, pa tud zvok ni tapravi. Sicer za 40€ ni pričakovat kaj posebnega, pa vseeno.

RejZoR ::

ufff teli pa res hudobno zgledajo :)
http://au.store.creative.com/speakers/g...


Ko men crknejo trenutni Altec Lansing MX5021 (sicer upam, da ne bojo crknili prav kmalu) so tile T3 od Creativa prva postaja. Cambridge Soundworks ima tud dobre in je sedaj v lasti Creative Labs. Edino ceno imajo kar visoko nasplošno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jenxi ::

Genius SP-HF1201

Evo, tele sem kupil pa jaz za računalnik in sem zelo zadovoljen z njimi. Za 30EUR so super!

LP,
jenx

Drejc18 ::

Pozdrav,

zanima me nakup zvočnikov okvirno do 100 evrov, lahko tudi malo več. Izbire je tolike, da preprosto ne vem kaj izbrati. Rabil bi jih predvsem za poslušanje glasbe na računalniku. Ima kdo kakšno idejo kaj se da kupiti za zmerno ceno oz. če je kdo zadovoljen s kakšnimi, če mi lahko kakšne priporoča?

tattoo ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187864 (40339) staher
»

Katere zvočnike za računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
64208 (4054) techsloth
»

Logitech Z-2300. Se še da kje kupit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
353601 (3327) xxxgeekxxx
»

Zvočna kartica + PC + Ojačevalec... Katero?

Oddelek: Kaj kupiti
272410 (2128) Oblivion

Več podobnih tem