» »

RQ-170 prestrežen nad Iranom

RQ-170 prestrežen nad Iranom

iggy ::

Gre se za tole dovršeno igračko: klik

Še povezava na rtvslo: Klik

Komentarji?
Hey, you're fat!

Pyr0Beast ::

Sej nimajo nč za skrivat!

/rant
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iggy ::

Stvar pogleda, gladko so jim ameri lahko nastavli igračo :)

No sicer pa, kakorkoli že, kršenje zračnega prostora se gleda kot vojno dejanje?
Hey, you're fat!

Mipe ::

Ne za Američane. Oni lahko gredo, kamorkoli hočejo. Celo na tvoje stranišče preverit, da res kakaš in da ne načrtuješ terorističnega napada na kako ameriško mesto. In če ni slučajno nafta pod tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Aston_11 ::

 Letalce

Letalce

AndrejS ::

Tehnologijo prodati za lepe denarje vsem interesentom in nekaj s tem zaslužit...

Matako ::

Kaj ni letalo nekam čudno napol poškodovano za ta zasilni pristanek? Človek bi pričakoval pri tem tipu letala v bistvu da ali pristane uspešno, ali pa čisti raztur. Sploh je zgodba o avtomatičnem pristanku zaradi izgube radijske zveze čudna - s takim avto. pristankom je verjetnost izgube letala velika tudi nad domačim ozemljem - tipično so ta brezpilotna letala poizkušala vzdrževati višino dokler je šlo ali se samo usmeriti proti splošni smeri domov (mogoče ima rezervni oddajnik).

Plus iranci kažejo slike letala, ki je pobarvano belo (nima veze s sliko tukaj, govorim o iranski fotki)? Kaj ni to čisto mimo barvna kombinacija za vohunsko letalo?

Ne vem - samo vprašam. Nimam pojma drugače.

Pa itak ni preveč važno. Irancev to ne bo rešilo pred klinično debilnim vodstvom in senilno teokracijo, ki jo imajo - ko bi le bilo tako enostavno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mipe ::

Barva nima nič opraviti z radarskim profilom, bela barva pa je prikladna za let podnevi in zlitje z oblaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Matako ::

Mipe je izjavil:

Barva nima nič opraviti z radarskim profilom, bela barva pa je prikladna za let podnevi in zlitje z oblaki.


Aha to se sliši smiselno - itak bi za nočne polete pač lahko uporabljal drugo letalo.
/\/\.K.

Mipe ::

Sicer pa se tudi meni zdi čudno, da ni letalo bolj poškodovano glede na dejstvo, da so ga sestrelili. Manjkajo poškodbe ob zadetku IN ob "prisilnem pristanku".

Edit: aja, zdaj, ko sem malo bolje prebral, mi je povsem jasno. Letalo so preprosto shekali in ga spravili na tla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Matako ::

Mipe je izjavil:

Sicer pa se tudi meni zdi čudno, da ni letalo bolj poškodovano glede na dejstvo, da so ga sestrelili. Manjkajo poškodbe ob zadetku IN ob "prisilnem pristanku".

Edit: aja, zdaj, ko sem malo bolje prebral, mi je povsem jasno. Letalo so preprosto shekali in ga spravili na tla.


Verjetno - sicer bi bilo poškodovano. No saj malo je - tip se je verjetno še privajal na džojstik! In sedaj imajo Iranci v rokah tehnologijo za brezpilotna letala, ki jih drugi ugrabljajo :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Invictus ::

Matako je izjavil:

Mipe je izjavil:

Barva nima nič opraviti z radarskim profilom, bela barva pa je prikladna za let podnevi in zlitje z oblaki.


Aha to se sliši smiselno - itak bi za nočne polete pač lahko uporabljal drugo letalo.


V bistvu se letala, pobarvana na črno, še najbolj vidijo na nebu. Celo ponoči. So hoteli tudi F-117 prebarvat na sivo, ampak se je nek general odločil da je črna bolj kul.

Če ne verjamete tega, si poglejte testne polete eurofighterja. je bil pobarvan na črno. Pa ne zato ker bi se hotel skriti. Tudi vsa šolska letala v Veliki Britaniji so pobarvana na črno zaradi boljše vidljivosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

amigo_no1 ::

Mipe je izjavil:

Sicer pa se tudi meni zdi čudno, da ni letalo bolj poškodovano glede na dejstvo, da so ga sestrelili. Manjkajo poškodbe ob zadetku IN ob "prisilnem pristanku".

Edit: aja, zdaj, ko sem malo bolje prebral, mi je povsem jasno. Letalo so preprosto shekali in ga spravili na tla.

Ne, Iranski operater je bil neroden pri pristajanju.
To govori v prid trditvam iranskih oblasti, da ameriškega vohunskega letala niso sestrelili, ampak so ga zajeli s pomočjo enote iranske vojske za elektronsko bojevanje in ga nato spravili na tla.

BALAST ::

Obama od Irana zahteval, da vrne brezpilotno letalo

Ameriška zunanja ministrica Hillary Clinton ne pričakuje, da bo Iran ugodil zahtevi ZDA.


Ne se hecat! To letalo je na črnem trgu vredno več kot 100 mio $. In če kdo, ga bodo prvi kupili rusi ali kitajci.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

BALAST ::

Iran will reverse-engineer the US drone it has in its possession, and is in the "final stages" of unlocking the aircraft's software secrets, the head of Iran's parliamentary national security committee said on Monday.


Še petelinijo se za tem.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

zee ::

Jeseni je bila novica, da je komunikacija med pilotom in dronom povsem nesifrirana. Ce je to res, je bilo res zgolj vprasanje casa, kdaj ga bo nekdo "ugrabil"
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Aston_11 ::

Še mi bi ga lahko ugrabili z ruterjem in prenosnikom za 40 EUR. SIcer pa bodo verjetno američani počasi šli po tisto letalo, sedaj imajo izgovor. Jih je pa po moje sram tega debakla.

Isotropic ::

zee je izjavil:

Jeseni je bila novica, da je komunikacija med pilotom in dronom povsem nesifrirana. Ce je to res, je bilo res zgolj vprasanje casa, kdaj ga bo nekdo "ugrabil"

tisto je video feed, ki ga drone oddaja morebitnim vojakom na tleh. kontrola je pa sifrirana. itak je prek satelita direkt iz zda.
ni pa nobene panike glede tega letala, k je narejeno prav zato, da ni sile, ce se ga izgubi.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Ameri se malo preveč kurčijo s tem.

Kot da nihče drug nima tehnologije za proizvodnjo droneov, ki btw ni nič posebnega.

Samo vprašanje časa je, kdaj bo spet kak drone naložen z eksplozivom ruknil v stolpnico sredi kakega velemesta...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj nam delate, slavisti(?)... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12433241 (29900) nejcek74
»

Kdo pilotira potniška letala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24759778 (53050) Invictus
»

Virusne okužbe ameriških brezpilotnih letal

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4010578 (8458) vorantz

Več podobnih tem