» »

Primerjava volilnih programov političnih strank na spletu - pomoč

Primerjava volilnih programov političnih strank na spletu - pomoč

PaX_MaN ::

Ker se mi je zdelo da bi bilo dobro to imeti, sem hitro spacal skupaj kako naj bi zadeva izgledala:


Povezava.
V ozadju ždi DokuWiki, ki je pač še en wiki, a je stran tipično šalabajzerska za "en teden pred rokom" projekt: WYSIWYG urejanje tabele dela tako, tako (dodajanje novih vrstic ne dela, premikanje vrstic dela samo prvič), konflikte med različnimi urejanji je treba glihat ročno, urejanje kode je pri ~15 strankah PITA, ...

Največji problem je pa v tem, da so volilni programi čisti tl;dr (npr Zares) in so večinoma tako nekonkretni da je izbrskanje kakšnih konkretnih točk mučno delo.

Torej, na vas se obračam s prošnjo, če se komu da, spravit/spravljat volilne program ostalih strank v približno obliko tegale:
REFORME:
Pokojninska: da - sprejeti reformo in ohranjati realno vrednost pokojnin tako, da zagotovimo postopen dvig praga delovne dobe.

GOSPODARSTVO : - podpiramo družbeno odgovorno "zeleno" gospodarstvo, ki je nosilec razvoja le, če sledi interesom vseh udeleženih v procesu proizvodnje
Soupravljanje: - soupravljanje in solastništvo (delničarstvo) kot motivator zaposlenih in razvoj ekonomske demokracije.
Spodbude mladim: - mlajši generaciji zagotoviti delo

PRAVOSODJE:
Uprave, nadzorni sveti: - zaostriti materialno in kazensko odgovornost uprav in članov nadzornih svetov
- ukiniti navzkrižno članstvo v nadzornih svetih.
Nezakonito pridobljeno premoženje: podpiramo Zakon o odvzemu nezakonito pridobljenega premoženja, ki mora vključevati zamrznitev premoženja do uvedbe postopka.
Poroštva, krediti: - zaostriti sistem in politiko dodeljevanja poroštev in kreditov,
- odpraviti možnost dodeljevanja t.i. kreditov za tajkunske prevzeme podjetij,
- omogočiti le dodeljevanje kratkoročnih premostitvenih kreditov zaradi nelikvidnostnih težav
- dodeljevanje kreditov za razvojne proizvodne namene,

Velike tiskane so "glavna" področja, kot je razvidno iz strani, potem sledijo podpodročja oz. pač karkoli so si pri stranki zmislili bi bilo fajn narest, ki jim sledijo nanizani ukrepi.

Lepo bi bilo če bi se lahko čimbolj držali področij ki so že na strani, ampak ni nujno potrebno, bom že nekako potem skupaj zbil da bo kolikor toliko konsistentno. (Pa čim bolj konkretne točke bi bilo lepo, če bi bile; lajne tipa
Notranja politika, javna uprava in pravosodje morajo zagotavljati učinkovit in
kvaliteten servis za uresničevanje državljanskih pravic, dolžnosti in svoboščin,
hkrati pa zagotoviti varnost, pravičnost in odgovornost za življenje v
blaginji
so IMHO odveč, ker pol je najboljš da kr kopi pejstam vse skupaj, pa naj folk bere tri tedne. Aja, ups, ne gre to. Ob glavnih področjih se lahko da kaj takega - glej gospodarastvo zgoraj - ampak naj bosta stavka ali dva)
Trenutno me ima samo da dobim podatke, potem pride urejanje.

Aja, Janković in Virant sta že gor, DSD pa trenutno peglam na lokalni mašini. In ja, TRS, SEM-Si in NPS manjkajo, vem.
Ostale, torej. Pastnite na Pastebin ali kaj podobnega.

Seveda so predlogi, kritike, ..., dobrodošli.
  • spremenilo: PaX_MaN ()

Matako ::

Volilni programi so klasičen BS. Ne obstaja nobena pravna zaveza - pa itak, težki časi bodo, ne bo se jih dalo uresničiti. Saj to je jasno ne.

Jaz sem malo naredil bilanco za nazaj. Definitivno sem imel najboljši občutek takrat ko... nisem šel volit. Mi ni bilo nikoli žal, za razliko od takrat, ko sem šel. Sicer se še nisem odločil.. a sem le človek, rad se dobro počutim!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

keworkian ::

Zgornji meni je tak fail kot je ta desni oglas na slo-tech.
Obscenities in B-Flat

PaX_MaN ::

Res je, velik je k svina. Verjetno bom spustu imena strank in pustil samo logotipe.

PaX_MaN ::

Nekaj malega popravkov:
- skrivanje podrčij oz. vrstic
- zmanjšan font v headerju, posledica manjši header
- samo logotip stranke, nič imena
- leva poravnava besedila

Dodana tudi TRS in SEM-SI. NPS ma pa server down.

- dodan še NPS, a samo z imenom
- urejen charset

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251600 (35935) ZaphodBB
»

Vegrad: ali je to sploh mozno? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119295 (15207) lexios

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča in Zaresa (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58766445 (54838) Gandalfar
»

MIP in Pomurka - stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
536398 (4970) zee

Več podobnih tem