» »

Objektivno poročanje

Objektivno poročanje

BlueKnight ::

Sem se že navadil na novice varjanta :
- talibani trdijo da je raketa ubila 20 "civilistov" (po spominu)
- Kitajska, tako kot Rusija stalna članica Varnostnega sveta ZN-a, je po objavi poročila pozvala Teheran, naj pokaže "prožnost in iskrenost".
...

Vendar današnja me je pa res presenetila:
Napaka glede bonitetne ocene Francije "resen incident"
V Evropski komisiji so napako bonitetne agencije Standard & Poor's glede ocene Francije označili za "resen incident".

V večini primerov do sedaj so navednice smešno nakazovale neresničnost izjav talibanov, irancev, rusije in kitajske. Prvič sem jih opazil sedaj ob izjavi Evropske Komisije. Morda pa so naši mediji precej bolj objetivni, kot si mislimo.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

BlueKnight ::

še ena sveža
Šest afganistanskih otrok iz Kandaharja je ''ubil Nato''
Res nevem kaj imajo novinarji s temi navednicami. Kaj naj bi navednice pravzaprav pomenile v tem primeru? Da jih ni ubil Nato, da jih je morda ubil Nato ali da jih je ubil ampak vzamite to bolj z rezervo/za hec?
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

BlueKnight ::

ali pa še ta
Iran aretiral 12 "Ciinih vohunov"
navednice kljub temu, da na koncu članka piše: "Čeprav je ameriško veleposlaništvo v Bejrutu sprva dejalo, da poročila na držijo, pa so predstavniki ZDA pozneje priznali, da so navedbe vodje Hezbolaha šejka Hasana Nasralaha resnične."
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

joze67 ::

Zadnji primer: navedbe Hezbolaha se ne nanašajo na 12 vohunov (oz. domnevnih vohunov), ampak na CIAiste, ki so se infiltrirali v H.

Prvi primer: Napaka glede bonitetne ocene je, citiram: "resen incident".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

BlueKnight ::

Ja se opravičujem, sem si bolj podrobno prebral članek in imaš prav. Zmotilo me je, ker nikjer v članku ni bilo, kaj je sicer povedal šejk.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

imagodei ::

> "Res nevem kaj imajo novinarji s temi navednicami."

Sej je preprosto: teh naslovov ne pišejo profesionalni novinarji, pač pa študentarija s šnelkurzom.

Tudi sicer imam občutek, da pravo novinarstvo pri nas izumira. Novinarji ne poznajo več slovenščine, dvojina v ženskem spolu jim je španska vas, tožilniško zanikanje je stalna praksa... Od nepoznavanja slovnice do navednic v naslovih je le še korak. Če novinarji ne vedo, čemu služijo in če ne poznaš koncepta objektivnega poročanja - kaj to, mnogi novinarji, predvsem na komercialnih medijskih hišah ne poznajo niti tona publicističnih besedil - potem se ne moremo čuditi, da je stanje tako kot je.
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Z navednicami pač ponazorijo domnevo. Uporabljajo jih pa zato, ker so naslovi tako lahko bolj udarni in pritegnejo pozornost. Ob enem pa se lahko zgovarjajo na navednice, ker gre za očitno nepreverjene informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

joze67 ::

"Ubil NATO" ... na BBC News je Afghan children in Kandahar 'killed by Nato'. Torej je, novinar ali študent, prenesel agencijsko ali originalno BBC novico (na BBC ne najdem vira, Dnevnik navaja "(nam)")(spet navednice :D)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA: še 17 ovadb zoper Juliana Assanga (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6010485 (6271) poweroff
»

2018: črno leto za novinarstvo

Oddelek: Novice / NWO
355416 (4204) Poldi112
»

Nesreča poljskega letala (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
719556 (7165) Ziga Dolhar
»

Janša in Zidar naj bi se dogovarjala (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6715773 (13987) Calligula
»

Napaka v JEK-u (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20017301 (10233) Utk

Več podobnih tem