» »

Poslal bi mi telefon iz japonske

Poslal bi mi telefon iz japonske

SmeskoSnezak ::

Hej.

Kaj morem vedeti, če mi kolega pošlje telefon iz japonske ali kitajske? Kaj vse plačam in koliko je to? Pa če nisem v EU, kako je še potem z vsem tem. Je kakšna carina? Razpišite se... hvala
@ Pusti soncu v srce... @

Dr_M ::

Do 22€ ne placas nic, do 150€ placas davek + stroske obdelave, nad 150 pa se carino.
Poleg tega mora imet telefon CE oznako, drugace ga bodo zavrnili in poslali nazaj posiljatelju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SmeskoSnezak ::

Torej, ce te prav razumem, oni ocenijo vrednost telefona/predmeta/artikla al kaj, da lahko potem obdavcijo posto in ostale stroske, pa še carino zravn, vse odvisno od vrednosti?
@ Pusti soncu v srce... @

Dr_M ::

Tebi kot naslovniku poslejo obvestilo, da jim posljes racun od tega izdelka. Ce ga nimas, oni sami ocenijo na neko vrednost. Obdavcijo pa celoten znesek vkljucno s postnino.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SmeskoSnezak ::

Zakaj pa zelijo racun za nekaj, kar nisem kupil? :)
@ Pusti soncu v srce... @

amigo_no1 ::

Ker ni ravno v navadi, da bi ti nekdo pošiljal telefon na lepe oči iz tuje oddaljene dežele.
Za carino ni važno ali ti pošilja kolega ali prodajalec, oni bodo veselo ocarinili ;((.

mikic007 ::

Se pravi darilni paket ni mozen, brez da te nekdo na carini pohakla? Saj je v bistvu logicno, ampak mogoce obstaja kaksna taksna moznost ali ne (verjetno bi jo vsi koristili?! :-).

Sicer pa cisto resno sprasujem, ce npr. iz Slovenije ne morem poslati darila na Hrvasko, akr sem imel namen.

SmeskoSnezak ::

V globalnem svetu lahk imam kolege od vsepovsod. Božič poznajo, rojstne dneve pa tudi. Navada je stvar perspektive. :P

Kje pa je kak približen seznam, kako kaj ocarinijo oz. ovrednotijo na neko vrednost?
@ Pusti soncu v srce... @

St235 ::

pri pošiljanju fizična oseba - fizična oseba potem je meja 45€, to je edina razlika.

SmeskoSnezak ::

Kakšna meja to? Za carinjenje?
@ Pusti soncu v srce... @

Okapi ::

Se pravi darilni paket ni mozen, brez da te nekdo na carini pohakla?
Če se ne motim, so edina izjema poročna darila, kjer je meja, ko se ne carini, bistveno višja, velja pa to samo določen čas po tem, ko si se dejansko poročil.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina pri darilu iz Kitajske

Oddelek: Loža
405913 (3188) Daliborg
»

Carina za nakup ponaredkov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8423600 (15602) tomaz88
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425680 (13751) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094076 (70941) Tilen

Več podobnih tem