» »

Zimske pnevmatike Sava ali Fulda

Zimske pnevmatike Sava ali Fulda

toblak ::

Kaj priporočate: Sava Eskimo S3 ali Fulda Krist Montero 2?

Hvala.

Fizikalko ::

Nekoga, ki bi že orenk sprobal obe, boš najbrž tule težko našel. Jaz imam že vrsto let Eskimo S3. Par let sem jih imel na Peugeotu 206, zdaj, ko imam večji avto, pa so tudi padle Eskimke (205/55/R16). Očitno je torej, da sem zelo zadovoljen, predvsem v snegu so za ta denar res izvrstne. Na suhem so ok, na dežju pa ne briljirajo.

Overall - priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

jperc21 ::

Vsa leta že pristaš Save. Imam zimske in sem zelo zadovoljen.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kekz ::

Ravno pred pol ure so mi namestili Sava eskimo S3 M+S 215/65R16.
Sicer sem pristaš Save, ampak hkrati sem pristaš slovenskih izdelkov.
In kaj so mi dali? Sava, made in Germany, pri drugem avtu pa Sava, made in Poland. :\

V svoji precej dolgi vozniški karieri so bile samo enkrat gume krive manjši nezgodi. Semperit, res so bile slabe.
Zvozil pa sem že največ sav, in tudi nekaj dunlopk, semperitk, humho itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

koyotee ::

Pri gumah ni za šparat. Do 15" Sava gume, delajo na Poljskem, če se ne motim.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kekz ::

Do 15" Sava gume, delajo na Poljskem, če se ne motim.

Malo se motiš.
Male dimenzije delajo na Poljsem in v Turčiji. Ampak to so 13 innekaj 14".
Prej sem imel na enem avtu 15" in so bile domače proizvodnje. V Savi so mi rekli, da 15 in več (ter tudi nekaj 14) delajo doma, zato me je zdaj presenetilo 16" iz Nemčije.

In tudi. Sava ni ravno šparanje. Če pogledaš mednarodnega trgovca ( http://www.gume-direkt.com/), je Sava neka srednja cena. Za moje dimenzije okoli 100€. Najcenejše gume so le dobrih 40€, najdražje pa 150 in celo nekaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

kekz ::

Še ena prigoda od včeraj. Sava je pri naših vulkanizerjih res bolj pri poceni gumah, saj vsi radi prodajajo draga zveneča imena.
In tako jaz pokličem enega in vprašam po Savi. Pa pravi, da jih trenutno nima na zalogi in me takoj začne prepričevati, da itak niso primerne za moj avtomobil. To me je zelo presenetilo, zato sem ga takoj vprašal, kako ve, kakšen avto sploh imam. 8-O Se mu je kar slišalo, kako se mu je zareklo :D.

toblak ::

Ima kdo izkušnje z Fuldo? Na Tyretest ima ta model Krsit Montero 2 kar dobre rezultate...:\

Metulj-1 ::

živjo
Fuldo kristal montero 185/60/14 fural zadnjo zimo, prej 2 leti s3 175/70/13
se mi zdi fulda nekoliko boljša. Sem pa opazil, da veliko ljudi fura s3 celo leto.

Super Sonic ::

Fuldo poznam, toda ne produkta Krsit Montero 2. Se je le treba zavedati, da ima vsaka linija svojo "kvaliteto" in velikokrat odigra svoje tudi dimenzija (načeloma so manjše dimenzije bolj "šodr" neglede na znamko).

Meni se je tista Fulda zdela solidna (ne vem modela). Bi pa rad še enkrat povedal, predvsem zato ker je pri nas Sava Eskimo S3 praktično na vsakem drugem vozilu, da je dotična pnevmatika zelo solidna dve sezoni (še posebej na mokri podlagi). Se pravi dve sezoni imate na avtomobilu povsem zadovoljivo gumo, ki je glede na svojo ceno dober nakup. Po dveh sezonah pa guma ponavadi postane (pre)trda predvsem v temperaturem območju za katerega je zimska pnevmatika grajena (se pravi od 5 do - 25 stopinj) in si z njo, ob hujši zimi ne moreš več kaj prida pomagati ).

Sam imam zelo dobre izkušnje z Goodyear UltraGrip 6 in 7 ter Dunlop Wintersport M3 (slednja res še ni naredila več kot sezone).

Rad bi tudi povedal, da tlak v gumah bistvenega pomena, saj lahko napačen tlak v gumi popolnoma pokvari celoten vtis gume, predvsem pa njeno delovanje v kritičnih momentih.

Šparati pri gumah ne gre, vem pa, da je to velik strošek. Toda sam vedno pravim - rajši malce slabši avto, pa odlične gume, kot obratno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Sem imel Fuldo dve leti nazaj, kar se mene tiče je bla dobra v snegu, vodi in na suhem, no potem po dveh sezonah pa je že čas za menjavo. Jst sm jih pustil na tistem avtu gor tudi čez poletje ker je bil bolj na mestu kot pa na cesti. Sej če nisi nek hud dirkač večjih razlik med fuldo in savo pomoje ne boš opazu, sploh pri manjših dimenzijah. Za razne kitajske variante pa ne vem kako je.

Liker ::

Vsekakor se en glas za Dunlop Wintersport M3, ce znese proracun 8-), drugace pa Sava S3, imajo super price/performance razmerje za normalnega uporabnika.

Ce pa imas tezko nogo tudi v ovinkih, potem pa S3 morda ni najboljsa stvar...

dukenukem ::

tlak je res pomemben,najbolje je, če si nafilate plin v gume ,maš enak tlak skoz :)) ;) mam pa zdele drugo zimo good year gw3,pa sm jih še polet vozil in se to pozna, da ni več tolk mehka ,kot je bla lani ,se da pa avto avto fajn lovit z temi gumami ,če pretiravaš po ovinkih se mi zdi da ubogajo lepo in se hitr ujameš :D

energetik ::

Na ADAC imajo še več testov različnih dimenzij gum. In Sava S3 je v dimenziji 175/65/14 na mokrem tako dobra kot Goodyear UG7 8-O , pri širini 195 pa je veliko slabša. Torej treba tudi gledati teste glede na dimenzijo. Pa sej ni važno kje jo delajo, če je Savina tovarna pač gume delajo po enakem standardu, pa ni važno al v Nemčiji al v Turčiji.

No, jaz osebno gledam pri gumah predvsem kako so dobre na mokrem, ker je takih razmer pri nas največ.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

b ::

Ma jaz ne vem kolk sploh še zaupat tem testom. Letos junija sem dal na avto BFGoodrich profiler 2 195/65R15, s katerimi sem izjemno zadovoljen. Po suhem odličen oprijem, po mokrem ne bistveno slabši. Potem pa ravno iz te teme vidim AMZS-jeve teste, na katerih se je ta guma kao odrezala daleč najslabše, ampak naj bi imela zelo majhno obrabo. Ja ne vem no... Jaz sem naredil 15K KM od menjave, gume bojo zdržale še morda pol toliko. Meni se to ne zdi blazno majhna obraba, ampak me to pač ne moti, ker sem zelo zadovoljen z oprijemom. Kako so lahko prišli do tako drugačnih rezultatov, pa jaz ne vem. Morda je pa res vse tako zelo odvisno od dimenzije.

OZZY ::

tam so testirali drugo dimenzijo...185/xxxx in gume se lahko od dimenzije do dimenzije zelo razlikujejo. Dimenzija 195 je lahko veliko boljša od 185...
Go with the flow.

b ::

Ja, zdaj sem opazil, da gre za 14" jaz pa imam 15, tako da je to možno. Če pa bi bila taka razlika med npr. 195/65/15 in 185/65/15 bi si pa mislil svoje. Pa zdaj tudi vidim, da je to test iz 2006. V enem letu se tudi lahko marsikaj spremeni.

toblak ::

Tudi jaz sem do zdaj imela Dunlop Winter Sport, samo kaj, ko gredo Winter Sport M3 ven iz proizvodne linije. Torej ne moreš dobit rezervne, če se ti s katero kaj zgodi...:\

kekz ::

če je Savina tovarna pač gume delajo po enakem standardu, pa ni važno al v Nemčiji al v Turčiji.

V Savi so mi rekli, da so selili proizvodnjo manj zahtevnih dimenzij njihovih gum v Turčijo in na Poljsko, ker imajo tam slabše proizvodne stroje. Tu pa boljše stroje raje uporabljajo za zahtevnejše dimenzije gum in za proizvodnjo Goodyear ultragrip pnevmatik. Pomeni, da ni čisto vse enako.

toblak ::

A kdo ve kje proizvajajo Fulda pnevmatike manjših dimenzij npr. 165/70/R14?

Sentret ::

Na mojih Sava Eskimo s3 pa piše da so izdelane v Franciji. So pa 15".

kekz ::

Glede na to, kako so raztresli proizvodnjo pnevmatik z blagovno znamko Sava po celem svetu, se je za vprašati, kako da so jo sploh obdržali.
S tem je blagovna znamka Sava postala zelo globalna. Kar ne verjamem, da Goodyear (sploh ker ima močno svojo blagovno znamko) ohranja vse svoje nakupljene lokalne blagovne znamke, ali pa da jih celo razširi po celem svetu. Morda pa Sava le ni tako zanič kot so včasih nad njo vihali nos (slovenski) uporabniki in če si želel kaj veljati, si moral obvezno imeti Michelin ali Pirelli ali kaj podobnega.
Morda je Sava boljša ko si mislimo. ;)

Dejansko sem šel preveriti Savino stran in Goodyear trži blagovno znamko Sava čisto po celem svetu (tudi Oceanija, cela Afrika...) 8-O
Tržijo pa le 5 blagovnih znamk (čeprav imajo veliko več (kupljenih) tovarn): Goodyear, Fulda, Dunlop, Kelly tires in SAVA ! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

OZZY ::

savien gume delane v turčiji so veliko slabše kot kje drugje...Podobno je z poljsko, ki pa ima malo boljp kvaliteto od turkov...
Go with the flow.

Fizikalko ::

He he, moje so Made in Slovenia.

Carmack ::

A ma kdo kakšne izkušnje z Goodyear Ultra Grip 7+ ?
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Titan-2 ::

Carmack jaz mam ultra grip 7+ gume. Po prvih izkušnjah na mokri cesti so gume enkratne,držijo se ceste kot da bi avto
bil prbit, prej sem pa imel savo s3 nisem bil zadovoljen z njimi ker mi je avto neslo na ovinkih tudi pri majnših brzinah( govorim
seveda za mokro cesto) tak da je velika razlika med ultra grip 7+ in savo s3.Kako se pa guma obnese v snegu pa nevem to
bom še pa vidu.Mislim pa da bolše kakor sava s3.

OZZY ::

ug7+ so boljše v vseh okoliščinah od savinih.
Go with the flow.

kekz ::

...so gume enkratne...

Moje edine enkratne gume do zdaj so bile ene stare semperitke. Sem se peljal enkrat in na ovinku zletel s ceste.
Hvala lepa za enkratne gume...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo gume Sportiva SnowWin?

Oddelek: Loža
122867 (2671) Blazz
»

Obnovljene gume

Oddelek: Loža
458938 (8056) hunter01
»

katere gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509094 (8074) Pyr0Beast
»

Zimske pnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6511869 (9695) Phoebus

Več podobnih tem