» »

600 € za trgovce blagajničarje

600 € za trgovce blagajničarje

jype ::

ThinkPad> Tudi prav.

Seveda. V resnici mi drugje že dalj časa ponujajo precej več, a pod pogoji, ki jih v trenutni situaciji ne želim sprejet, poleg tega da Zemanta še vedno hitro raste in je priložnosti za učenje izjemnih in aktualnih reči ogromno.

Valvoline ::

Khm,preveč dobrega ni dobro.... remember that.

djordjevic ::

Seveda ne. Jamrat je treba. To je edino produktivno. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Valvoline> Khm,preveč dobrega ni dobro.... remember that.

V kakšnem smislu? Delamo ko usekani, ampak delamo skoraj same take reči, ki "se jih ne da nardit, v dveh mesecih pa sploh ne".

mikic007 ::

Tukaj smo vsi bolj ali manj izobrazeni in glede na naslov teme je 99% off topica. Obicajno blagajnicarka nima prav veliko moznosti ne zahtevati vecje place ne odpirati lastne firme. Ce je lepa, se lahko dobro poroci, v nasprotnem primeru je pac odvisna od delodajalca. In v Sloveniji se dobrega delvca le redko ceni, kar je tudi eden od razlogov, zakaj gre gospodarstvu slabo.

Govori se bolj kot ne samo o tem, da delavci ne proizvedejo dovolj, da pa firma ni dobro vodena pa precej manj. Jaz bi rekel, da je vecji problem, da imamo nesposobne gospodarstvenike pred slabimi delavci, ker le te se lahko vzgoji, prvih pa ne.

Vsaka druzba ima manj sposobne in bolj. Prvi delajo za druge, ki ustvarjajo priloznosti. Pri nas je spodletelo sposobnejsim.

al3n ::

mikic007 je izjavil:

Tukaj smo vsi bolj ali manj izobrazeni in glede na naslov teme je 99% off topica. Obicajno blagajnicarka nima prav veliko moznosti ne zahtevati vecje place ne odpirati lastne firme. Ce je lepa, se lahko dobro poroci, v nasprotnem primeru je pac odvisna od delodajalca. In v Sloveniji se dobrega delvca le redko ceni, kar je tudi eden od razlogov, zakaj gre gospodarstvu slabo.

Govori se bolj kot ne samo o tem, da delavci ne proizvedejo dovolj, da pa firma ni dobro vodena pa precej manj. Jaz bi rekel, da je vecji problem, da imamo nesposobne gospodarstvenike pred slabimi delavci, ker le te se lahko vzgoji, prvih pa ne.

Vsaka druzba ima manj sposobne in bolj. Prvi delajo za druge, ki ustvarjajo priloznosti. Pri nas je spodletelo sposobnejsim.


Končno eden normalen...

Double_J ::

Nadaljujem tule, ker se mi zdi, da ima zadeva potencial, prejšnja tema o ZJ pa je šla pod zaklep. Firstly, mi je jasno, da je v našem okolju 600 € malo, zato pa sem mnenja, da je preprosto treba opravljati dela, ki imajo večjo dodano vrednost in ki so posledično tudi bolje plačana, če hočeš boljši zaslužek. Prosto po Prešernu reči, da je 600 malo in da so zato višje plače 'upravičene', je debilizem prve klase. In kar ne morem verjeti, ko glede tega začutim porog v izjavah ljudi, ki naj bi vsaj deklarativno zagovarjali, da naj bo plača res odvisna od ustvarjenega, ne pa nekih družbenih dogovorov.


Premajhna plača, glede na to da 100km stran dobi za isto delo 3x več. To je vsekakor posledica družbenih dogovorov...
Dve šivanki...

djordjevic ::

Kaj še čaka potem tu? >:D Ali spet govoriš na pamet?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Ne se zdaj izogibat... zakaj lahko za enako preprosto delo dobi dobro plačo? Kako je to po tvoji logiki možno?
Dve šivanki...

djordjevic ::

Hint: višji družbeni standard (največkrat posledica višjega BDP-ja, ki je običajno posledica višje-produktivne družbe).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Hint: višji družbeni standard (največkrat posledica višjega BDP-ja, ki je običajno posledica višje-produktivne družbe).


Torej pa smo tam, pri družbenem dogovoru namreč.
Dve šivanki...

djordjevic ::

Standard in družbeni dogovor sta dva različna pojma. Pa niti približno ti ne mislim osnov razlagat. Pretepaj slamnate može s kom drugim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Looooooka ::

WarpedGone je izjavil:

Looooooooka:
Cilj je omogocit dostojno zivljenje na nivoju kot so ga imeli ljudje prej.


Tole je ključni razlog zakaj ne more nikoli sploh bit bolje: zato ker je po defaultu sedaj slabše kot včasih. To je totalno iracionalni človeški moment, ki je posledica evolucijskega pritiska na hitrejše pozabljanje negativnih zadev.

Predno blebetaš, kako da je blo včasih bolje, si poglej vsaj kakšno statistiko. Na primer koliko časa je treba delat za štruco kruha, liter mleka, najemnino za sobico, kilo premoga.

Včasih je blo bolš samo iz enega razloga: ker si bil razvajen pamž brez skrbi in so ti starši vse porinili v rit. Če pa njih vprašaš, je bilo pa včasih bolš ker so bili mladi in zdravi brez revme. To je vir občutka, da je bilo včasih bolje, ker tega ne znajo direkt povedat pa to zavijejo v pravličarjenje splošnega tipa.

Največja škoda je, da neumnost ni energija. Pol bi nam šlo pa res odlično.

Ko so nasi starsi dokoncali sole so jih takoj cakale sluzbe.Ko so dobili sluzbe so jih takoj cakali krediti.Kaj od tega je na voljo danes?

jype ::

Looooooka> Kaj od tega je na voljo danes?

Oboje. Službe lahko ustvarjaš, kredite pa itak vračaš.

Looooooka ::

djordjevic je izjavil:

Če pa je 600 EUR dostojno plačilo, sem jaz papež.

Za določena dela zaenkrat še je, žal. Drugače pa sem samozaposlen, trenutno brez zaposlenih (je pa bila vmes tudi ta faza, tako da ne govorim na pamet).

Odvisno tud kje zivis.V Ljubljani si s tem prakticno mrtev.Par 10 km izven Ljubljane se pa da zivet.

jype je izjavil:

Looooooka> Kaj od tega je na voljo danes?

Oboje. Službe lahko ustvarjaš, kredite pa itak vračaš.

Povej ti to studentom, ki jih zavracajo zaradi pomanjkanja izkusenj, ki ne morejo do kredita za stanovanje, ker nimajo sluzbe oz majo za dolocen rok.
Teh problemov nasi starsi definitivno niso mel.
Kreditov si pa seveda ne upajo dat, ker so jih zmetal stran na raznih politikih/poslovnezih, ki so se tiste firme, ki so bl kj vredno unicil al pa prodal.
Jup danes je vse boljse :).Eni tle ocitno ne znate dlje od svojega praga pogledat.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

djordjevic je izjavil:

Standard in družbeni dogovor sta dva različna pojma. Pa niti približno ti ne mislim osnov razlagat. Pretepaj slamnate može s kom drugim.


Standard je posledica družbenega dogovora. Ali furamo socializem ali kako resno podjetništvo.
Dve šivanki...

IceIceBaby ::

ki ne morejo do kredita za stanovanje


Pa smo spet pri tem, da vsak taprav slovenc rabi svojo nepremičnino. (čeprav ubistvu ni njegova naslednjih 30+ let, dokler jo ne odplača in čeprav jo zaradi obresti in stroškov kredita preplača za dodatnih 100%)

Okapi ::

Ajoj, pa smo spet tam.;(( Svoje stanovanje boš, z malo sreče, potreboval 50+ let. Si lahko kar takoj preračunaš, za koliko šele stanovanje preplačaš z najemninami.

O.

Looooooka ::

IceIceBaby je izjavil:

ki ne morejo do kredita za stanovanje


Pa smo spet pri tem, da vsak taprav slovenc rabi svojo nepremičnino. (čeprav ubistvu ni njegova naslednjih 30+ let, dokler jo ne odplača in čeprav jo zaradi obresti in stroškov kredita preplača za dodatnih 100%)

JAP.Glede na trenutno stanje pokojnine bi rekel, da vsak slovenec OBVEZNO potrebuje svojo nepremicnino.In sploh se ne gre za "nujnost".Gre se za to, da je danes do tega bistveno tezje priti.
Student ma tok problemov, da preden sploh pride do kredita bo ze tok star kot so bli nasi starsi ko so meli polovico tega kredita ze odplacanega.

Ce se zelis tolaziti z "tega ne rabimo" je to tvoj problem.Kot cloveku, ki placuje davke ti je v interesu, da imas to moznost ce si jo slucajno zazelis.Ti posteno delas...drzava ti more pa zaradi tega cim vec omogocit.
Ko tega ni vec sposobna...je ocitno z drzavo nekaj narobe.

Aja pa ta teden si je en(nisem gledal V tv da bi vedel kdo) politik na tv dejansko drznil reci nekaj v smislu "vedno se govori o kreditih, ki jih je drzava vzela.To so krediti, ki ste si jih vsi vzeli za stanovanje in avtomobile".
No sorry...ce izhajam iz kreditov mojih starsev in kreditov svojih znancev in optimizma glede marljivosti slovencev bi si upal predpostavljat, da je vecina drzavljanov za svoje kredite posteno placala.Se prav se ni neumno vprasat zakaj drzava ni znala vsaj pol tok pametno delat s svojimi.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Okapi je izjavil:

Ajoj, pa smo spet tam.;(( Svoje stanovanje boš, z malo sreče, potreboval 50+ let. Si lahko kar takoj preračunaš, za koliko šele stanovanje preplačaš z najemninami.

O.


Ja, spet tam. In smo tudi preračunali, da se pod določenimi pogoji (npr. nič lastnih sredstev) najem bolj izplača.

dronyx ::

oracle je izjavil:

No jaz sem en od srečnežev, ki je prišel popolnoma brez poznanstev. So pa plače žalostno nizke, z univerzitetno izobrazbo dobiš komaj malo čez 1000€. S tem da moje področje dejansko ustvarja profit.

So tudi delavna mesta, kjer ti morda uspe celo dobiti službo v JU brez botrov. Meni je to uspelo na področju informatike 10 let nazaj, samo na tem področju imajo težave, ker je potrebno tudi nekaj znat, ne samo bluzit, kot se to rado dela na fiktivno ustanovljenih delovnih mestih za prijatelje in znance.

Sam sem pred leti izračunal, da po ceniku zunanjih IT firm na letu naredim za okrog 100.000 €, moja neto plača je pa 1300 € na mesec (kakšnih 25.000 EUR bruto letno) z 20 let izkušenj. Samo se pa čedalje večkrat sprašujem, kaj za vraga jaz to počnem...

Moram pa še to dodati glede negativne selekcije. Če država nima naravnih bogastev kot je nafta ali zlato, so pametni in sposobni ljudje njeno največje bogastvo. Pri nas smo pa ustvarili sistem, ki se takih ljudi naravnost boji, ker hitro poštekajo, da je vse skupaj zgrešeno v temeljih. In dokler tega nekdo pri nas ne bo spremenil, mislim da ta država, ki je narejena po meri raznih FDV-jevcev in politologov nima nobene možnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tkma ::

jype je izjavil:

Valvoline> resda je to mogoče realni znesek, ampak če bi tolko dobila še blagajničarka pr upravnih enotah, ki pa zasluži 1000e+ samo zato ker ima vŠ izobrazbo, dejansko pa dela 5x manj kot prodajalka v merkatorju, pa še vikende je fraj.

Vir?


hahahha ta pa je dobra ej pri vseh blagajničarkah maš pijačo zastonj, če je to res. Verjem njihova plača je precej nižja.
Pa saj si lahko na netu pogledaš sistematizacijo delovnih mest v javni upravi pa ti bo morda malce bolj jasno kako mizerne plače so za ljudi kateri imajo ""samo" 3 ali 4 stopnjo izobrazbe in strokovno tehnični kader je sploh na slabšem, potem pa govori o plačah.

Je pa res da je najbolj pomembna stopnja izobrazbe potem pa šele kaj, kako in koliko kdo dela. Ampak to je že druga debata.
Peter

Okapi ::

In smo tudi preračunali, da se pod določenimi pogoji (npr. nič lastnih sredstev) najem bolj izplača.
Pozabil si dodati - in ob pametnem vlaganju prihranjenih sredstev ter ugodnih gospodarskih razmerah.

O.

thramos ::

Seveda. Ti tudi - ob ugodnih spremembah cen nepremičnin.

jype ::

Če misliš v stanovanju zgolj živet, potem ima Okapi kar prav.

imagodei ::

Problem jypetove filozofije (obvesti šefa da odhajaš, če ti ne dvigne plače za X odstotkov) je v globalni slovenski miselnosti, ki ustvarja take razmere, da si omenjene filozofije večina zaposlenih pač ne more privoščiti. Vrhunski strokovnjaki si to lahko privoščijo, ostali pak ne (pustimo sedaj ob strani razne pijavke, ki delovno mesto zasedajo zaradi vez in poznanstev).

Slovenci pač zelo težko menjamo službe. Imamo provincialsko miselnost. Majčkeni smo in nepomembni. Cankarjanstvo in to. Naši starši so v socializmu delali celo življenje v eni fabriki. Tisti, ki je zamenjal v karieri 5 delodajalcev je bil čuden. In ta miselnost še kar vztraja. Ravno zadnjič je sodelavka jamrala, kaj si bodo mislili njeni morebitni novi delodajalci, če bo imela delovno knjižico poštempljano tako kot planinsko... Ja, tudi bajte so problem - povprečen slovenec je tako navezan na svojo bajto/stanovanje, da se ne more preseliti na drug konec Slovenije, kaj šele v tujino, da bi našel boljšo službo. Starše je tako ali tako treba videti vsak teden. Najmanj 2x.

Ta miselnost je eden izmed vzrokov, zakaj trg dela ne deluje. Ni edini vzrok, je pa pomemben. Zaključen krog, samoizpolnjujoča se prerokba. Službo je povprečen Slovenec pripravljen zamenjat šele, ko mu teče voda v grlo. Ko je na Zavodu. Ker ne menjamo služb, je to raj za delodajalce. Lahko da še tako zanič pogoje, tako slabo plačo, pa bo večina zaposlenih še vedno vzklikala: "Glavno, da so službe". In delodajalec se ne laže, ko reče, da ga na vratih ljudje prosijo za službe. Pozor, še vedno govorim o ljudeh, ki niso vrhunski strokovnjaki. Teh je itak tako malo, da na njih ne moreš postavljati modela trga dela.

Torej - Slovenci sami sebe sabotiramo. Patološko je, da folk še kar hodi na delovno mesto, po tem, ko mu delodajalec dolguje plačo za 3, 4 ali 6 mesecev. In patološko je, da je edini način, ki ga Slovenski delavec vidi kot rešitev svojega problema, stavkanje. Najprej je gomila ljudi pripravljena mesece, celo leta dolgo požirati sranje, živeti v strahu, ali bo 15. dobila plačo, nezadovoljna z višino plače, potem pa se jim grupno utrga - in gredo na štrajk. Pazite zdaj to - potem, ko 3-6 mesecev niso dobili plače, gredo na štrajk, ne da bi prinesli knjižice. Še vedno folk patološko meni, da jih bo nekdo rešil. Delodajalec, novi vlagatelji, mediji, vlada...

In problem je, ker večina ljudi tako misli. Če miselnost spremenim samo jaz, nisem naredil nič. Še vedno se bo delodajalec 75% svojim podrejenim smejal v glavo, ko bodo prišli z grožnjo: "15% višjo plačo al pa grem." Še vedno jim bo odvrnil, da na Zavodu ljudje v vrsti čakajo za njegovo delovno mesto. Šele ko bo v Sloveniji globalno prevladala miselnost, da je službe normalno menjat in da s tem ni nič narobe, se bo trg dela normaliziral. Do takrat pa pač narodu preostane patološka miselnost, da jih lahko reši le štrajk in določanje najnižje plače.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Vrhunski strokovnjak se od običajnega delavca razlikuje izključno v tem, kako težko je zanj najti zamenjavo.

Dobrega delavca praviloma ni enostavno zamenjat in če je delodajalec slab in raje izgubi dobrega delavca, kot da mu dvigne plačo, je praktično dolžnost dobrega delavca, da prekine delovno razmerje, ker je to edini način, s katerim lahko nesposobnega šefa resnično kaznuje.

Okapi ::

Ti tudi - ob ugodnih spremembah cen nepremičnin.
Ni res. Jaz moram imeti streho nad glavo in me njena cena zanima samo tisti hip, ko jo kupujem, potem pa niti najmanj ne več, saj je ne prodajam, ampak uporabljam.

Pa še celo če jo prodajam, ker bi se rad preselil, me, dokler ostajam v istem kraju ali državi, nihanje cen nepremičnin ne zanima prav dosti. Če pade cena stanovanju, ki ga prodajam, je padla tudi tistemu, ki ga kupujem.

Nihanje cen nepremičnin me zanima samo v primeru, če sem denar namesto v druge oblike varčevanja vložil v nepremičnino.

O.

Looooooka ::

Bi blo lepo definirat o kaksnih panogah vi govorite.
Spet se mi zdi, da se vsi drzijo zgolj sluzb, ki se ticejo IT-ja.
Kar spet pomeni, da nismo sposobni gledati par cm stran od lastnih vrat.
Nazadnje ko sem pogledal VECINA prebivalstva ni ne izobrazena za delo na tem podrocju niti ni v njem zaposlena.
Pa tole z bezanjem sem in tja pri nas tudi ne pride v postev, ker mamo regije po celi Sloveniji, ki se pac po razvitosti ne morejo kosati z drugimi.Problem centralizacije.
Pa problem sploh ni slovenski ampak globalni.Firmam se gre za denar in ker mamo po vseh drzavah kup pijavk in nesposobnezev je to ceneje dobiti tako, da premaknes proizvodnjo v neko banana republiko kjer ti delajo za 1€ na uro.
In ker je veliko ljudi tle napisalo, da je delo placano glede na zahtevnost vzemimo ta argument za sveto dejstvo.No potem je premikanje proizvodnje v drzave, kjer ti delajo za tak denar nekaj kar bi moralo biti nesprejemljivo a ne?
Ampak ni.Rajsi ljudje sami sebe prepricajo, da so krivi oni in da morajo oni laufat okol in iskat sluzbe.Od tiste "pametne" firme, ki je na tak briljanten nacin zvisala prihodek bi pa clovek pricakoval vsaj kaksen priliv v proracun.Ampak ponavadi se znajo se temu izognit.
Tko da sorry.Zame je zlorana nizjega in srednjega razreda na katerem tko al tko povsod vse stoji nesprejemljiva.Itak da bo vsak zase poskrbel in sel s trebuhom za kruhom tud v tujino ce mu bolje placajo.
Ampak ne pa zdej tle pisat da je folk kriv za to, da ma slabo sluzbo al pa da je len itd etc.Problem je v sistemu, ki za lov na dobicek dovoli cisto vse.
Obenem pa vsako leto daje neke butaste in debilne nagrade na podrocju bogve cesa z besedami kot so "posteno,pravilno,moralno" itd etc.

Okapi ::

Vrhunski strokovnjaki si to lahko privoščijo,
Pa še to samo v primeru, če se delodajalec sploh zaveda njegovega pomena, v primeru državne službe pa še v tem primeru ne. In tudi če si najboljši strokovnjak, je tvoja dodana vrednost v slabem podjetju majhna, oziroma manjša, kot bi lahko bila, posledično pa je manjša tudi plača, ki jo lahko upravičeno dobiš. In če daleč naokoli ni podjetja, ki bi te znalo izkoristiti, si v težavah.

O.

imagodei ::

@jype

No, jaz ne govorim izključno o običajnem delavcu. Govorim o 95% ljudi, ki niso vrhunski strokovnjaki. O npr. 1/3 ljudi, ki so nadpovprečno pridni in bi se jih štelo med dober/koristen kader. O vseh tistih, ki so se pripravljeni celo življenje izobraževati. Za vrhunske strokovnjake trg dela vedno deluje in bo deloval. Če bi radi da deluje tudi za ostale, bi se morala miselnost ljudi bistveno spremenit.

Že samo zato, da posameznik ve, koliko je vreden na trgu. In na trgu dela, kjer 2/3 ljudi sprejemata to pohlevno vlogo večno hvaležnega tlačana in stoično prenašata komplet sranje, ki ga servira delodajalec, en posameznik ne dobi realnega podatka o svoji vrednosti. Ker "na vhodnih vratih podjetja v vrsti stojijo iskalci zaposlitve, da pridejo namesto tebe delat, če ti ni kaj všeč".

Ne vem, kako presekat ta začaran krog. Dokler ne bo začela večina menjat službe oz. delodajalcu zagrozit z odhodom ob prvih znakih nefer odnosa, se ne bo noben izpostavljal. Dokler se pa ljudje ne bodo začeli izpostavljat, pa ne moremo pričakovat globalne spremembe.

Ni čudno, da potem ostane samo štrajk. Je pa patološko da ljudje hodijo na delo, četudi že več mesecev niso bili plačani in ne vedo, kaj storiti. Hodijo na delo v podjetje, ki ni sposobno lastnega obstoja in se kot mazohisti naslajajo nad lastno usodo, ko vodilni kader že mesece ve, da ne morejo zrihtati dela in jih gladko jebe v glavo. In še kar upajo na neko magično rešitev. Kako bolna mora biti družba, da več sto zaposlenih trumoma hodi na delo zaradi praznih obljub, vsako jutro, namesto da bi sami končali lastno agonijo (in agonijo podjetja), prinesli odpoved in usodo prevzeli v lastne roke.

Cela slika skupaj priča o bizarnosti slovenskega trga delovne sile.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

če je delodajalec slab in raje izgubi dobrega delavca, kot da mu dvigne plačo, je praktično dolžnost dobrega delavca, da prekine delovno razmerje, ker je to edini način, s katerim lahko nesposobnega šefa resnično kaznuje.
V teoriji, v praksi pa mora biti nekje nek boljši delodajalec, ki poleg tega potrebuje novega delavca. Včasih je, marsikdaj pa tudi ne.

Pri čemer je problem tudi zaščitenost delavcev, ki jih ni mogoče kar tako preprosto odpustiti. Delavca, ki dovolj dobro dela, preprosto ne moreš odpustiti in zamenjati z nekom, ki dela še malo bolje, niti v zasebnem podjetju ne. O tem, ali je to dobro ali slabo, so pa mnenja deljena.;)

Če si freelancer in so tvoja konkurenca drugi freelancerji, je to seveda lažje. Dokler se delodajalec zaveda tvoje vrednosti;)

O.

Looooooka ::

Okapi je izjavil:

Vrhunski strokovnjaki si to lahko privoščijo,
Pa še to samo v primeru, če se delodajalec sploh zaveda njegovega pomena, v primeru državne službe pa še v tem primeru ne. In tudi če si najboljši strokovnjak, je tvoja dodana vrednost v slabem podjetju majhna, oziroma manjša, kot bi lahko bila, posledično pa je manjša tudi plača, ki jo lahko upravičeno dobiš. In če daleč naokoli ni podjetja, ki bi te znalo izkoristiti, si v težavah.

O.

Pri nas so strokovnjaki na svojem podrocju ponavadi tako zelo necenjeni da glava pece.Razen ce majo nadrejeni res poslihtane cist vse komplekse se ga ne bojijo in se zavedajo, da jim pride prav ce ga primerno stimulirajo.
Kar se tice IT-ja je ponavadi obratno.Veliko jih bo verjetno pisalo, da je to slovenska fousija in da se mu splaca v tujino kjer bo cenjen.
Zalostno je pa predvsem to, da je to ponavad edina resitev v tej drzavi.

djordjevic ::

Hm, zelo zanimiva raziskava:

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/slo...

Hitro, republikanci, get your spitting gear on. >:D

vir: 24ur.com
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

10. najbolj zakomplicirano gospodarstvo ja...
Dve šivanki...

Okapi ::

Hitro, republikanci, get your spitting gear on.
Eh, in ti verjameš raziskavi, ki so jo naredili eni ameriški fdvjevci, na osnovi ponarejenih podatkov, ki so jim jih podtaknili naši fdvjevci? Vse bi ti lahko povedalo že "naključje", da je ravno pred volitvami ta raziskava prišla ven.

Dvojni J ti je že povedal, kako je zares, telebanc ti pa sigurno še bo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Okapi je izjavil:

Ni res. Jaz moram imeti streho nad glavo in me njena cena zanima samo tisti hip, ko jo kupujem, potem pa niti najmanj ne več, saj je ne prodajam, ampak uporabljam.

Pa še celo če jo prodajam, ker bi se rad preselil, me, dokler ostajam v istem kraju ali državi, nihanje cen nepremičnin ne zanima prav dosti. Če pade cena stanovanju, ki ga prodajam, je padla tudi tistemu, ki ga kupujem.

Nihanje cen nepremičnin me zanima samo v primeru, če sem denar namesto v druge oblike varčevanja vložil v nepremičnino.

O.


Sam si napisal, da ti poleg strehe nad glavo nekaj pomeni tudi finačni vidik - " Si lahko kar takoj preračunaš, za koliko šele stanovanje preplačaš z najemninami.". Če ti gre zgolj za streho nad glavo, potem se je najboljše preseliti v fancy hotel sredi prestolnice, sicer ne bo poceni, ampak saj denar ni važen.

In če ti pomenijo nekaj finance (kar seveda vsem), je popolnoma jasno to, da se vprašaš, na kakšen način boš imel čez 30 let več v žepu (banki, nepremičnini).

BlueRunner ::

oracle je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

oracle je izjavil:

No jaz sem en od srečnežev, ki je prišel popolnoma brez poznanstev. So pa plače žalostno nizke, z univerzitetno izobrazbo dobiš komaj malo čez 1000€. S tem da moje področje dejansko ustvarja profit.

Ne, da bi dajal tvoje delo v nič, ampak glede na to, da se bi profit smela delati samo v KAD in SOD, kaj sploh delaš? Vsaj glede na to, da je tam povprečje plač krepko nad 1000€.

Zdravstvo, neke vrste inšpekcija. Sicer pa sem zaenkrat itak še pripravnik, kar je po mojih izkušnjah še posebej slabo izhodišče za iskanje službe.

Žalostno, žalostno, kam smo prišli. Namesto, da se bi inšpektorji gledali in preštevali koliko kršitev so ustavili ali preprečili, se gleda to, da "področje ustvarja profit".

Tudi to je signal, da je s sistemom nekaj zelo, zelo narobe.

Okapi ::

In če ti pomenijo nekaj finance (kar seveda vsem), je popolnoma jasno to, da se vprašaš, na kakšen način boš imel čez 30 let več v žepu (banki, nepremičnini).
Po tvoji logiki je torej najbolje živeti pri starših, v zavetišču za brezdomce ali na črno v zapuščeni hiši. Tako boš imel čez 30 let največ v žepu.

O.

dronyx ::

jype je izjavil:

Vrhunski strokovnjak se od običajnega delavca razlikuje izključno v tem, kako težko je zanj najti zamenjavo.

S tem se absolutno strinjam. Poznam primer firme, ki se je ukvarjala z avtomatizacijo industrijskih procesov. Organizacijska struktura je bila glavni šef, podšef, tajnica in kakšnih deset inženirjev. Praktično vse zahtevnejša dela in projektiranje pa je počel en sam človek, na katerem je visela celotna firma. Potem pa je ugotovil, da to nima smisla in šel na svoje, kot samostojni projektant. Firma je potem hitro propadla, ker seveda na trgu takega človeka niso več dobili, niso pa bili več sposobni niti vzdrževati lastnih projektov. Kader ki danes prihaja iz tehničnih faksov pa ni več pripravljen delat za majhen denar, ker za majhen denar se da početi tudi kaj bistveno lažjega in manj odgovornega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

thramos ::

Okapi je izjavil:

>Po tvoji logiki je torej najbolje živeti pri starših, v zavetišču za brezdomce ali na črno v zapuščeni hiši. Tako boš imel čez 30 let največ v žepu.

O.


Naj se odloči vsak sam. Jaz samo trdim, ene petnajstič, v drugi temi pa podkrepljeno z izračuni, da imaš po 30 letih najema lahko več v žepu, kot če si pred 30 leti kupil nepremičnino.

noraguta ::

jasno da ma 600€ če jih 600 vzamejo zaposleni v državni upravi. če bi jih 300 bi mela pa 900.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

da imaš po 30 letih najema lahko več v žepu, kot če si pred 30 leti kupil nepremičnino.
Lahko pa imaš tudi manj. In kaj zdaj?

O.

Aston_11 ::

thramos je izjavil:

Okapi je izjavil:

>Po tvoji logiki je torej najbolje živeti pri starših, v zavetišču za brezdomce ali na črno v zapuščeni hiši. Tako boš imel čez 30 let največ v žepu.

O.


Naj se odloči vsak sam. Jaz samo trdim, ene petnajstič, v drugi temi pa podkrepljeno z izračuni, da imaš po 30 letih najema lahko več v žepu, kot če si pred 30 leti kupil nepremičnino.



Res je. Denarja imaš več v žepu oziroma lih toliko kot tisti revež, ki je po 30 letih ravno vrnil kredit za stanovanje.

Statistično imaš seveda prav.

Vendar je življenje v blokih podenj od vsakega podna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

imagodei ::

@onyx,

saj to sploh ni vprašanje. Vprašanje je, kako trg dela sprostiti iz krča tudi za vse ostale strukure. Pod "vrhunski strokovnjak" ljudje štejejo običajno samo (vrhunski) tehnični kader in strukturo, ki obvlada deloma tudi družboslovna znanja, mehke veščine (managerji, organizatorji, vodje projektov...)

Kaj pa npr. natakarji ali kuharji? Večina gostiln, picerij, lokalov ipd. se ne zaveda ravno pomena kvalitetnega natakarja. Lahko picopek, ki peče tako dobre pice, da je picerija znana 50km naokoli, zasluži 2.500 EUR neto mesečno? Nimam podatka, ampak močno dvomim; pa je gostinski kader eden izmed najbolj delovno mobilnih profilov.

Kaj pa frizer? Ja, vem, Mič in Stevo, ki sta že malo umetnika in tudi sicer ogromno vlagata v samopromocijo, tudi s tem, da se gibljeta v ustreznih krogih, se pojavljata na pravih prireditvah itd - spet gre tukaj za, khm, "vrhunski kader". Kaj pa ostali frizerji? Ki niso ravno vsak drugi mesec v Parizu na predavanjih od L'Oreala in v Londonu? Lahko pridna, delovna frizerka s kopico svojih ZADOVOLJNIH strank, dobi od delodajalca 1.800 neto na mesec? Recimo, da to področje bistveno boljše poznam, pa bom kar rekel - NE, ne more. (In zato ni čudno, če raje fuša doma).
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Okapi je izjavil:

Lahko pa imaš tudi manj. In kaj zdaj?
O.


Seveda. Zdaj pa je tako, da se nakup ne izplača vedno.


Aston_11 je izjavil:


Vendar je življenje v blokih podenj od vsakega podna.


Vem. Poden je tudi odplačevati kredit 30 let.

noraguta ::

nehite z vrhunskimi strokovnjaki , ker na njih celo v razvitih družbah ne bazira celotno gospodarstvo. Mi nismo tehnološko razvita družba.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Aston_11 ::

Vse je poden. Je pa lepše 30 let bingljati čez balkon in ga kazati srni v šumi kot sosedu 3 metre stran in soseski vsepovsod naokoli. Na splošno, za razne perve je lepše drugo.

noraguta ::

Aston_11 je izjavil:

Vse je poden. Je pa lepše 30 let bingljati čez balkon in ga kazati srni v šumi kot sosedu 3 metre stran in soseski vsepovsod naokoli. Na splošno, za razne perve je lepše drugo.

je samo kolk časa potem lahko nameniš drugim stvarem. dan ima 24 ur, če se hočeš ali moraš permanentno izobraževat , ograjo štrihat , streho rihtat etc... je precej verjetno , da ti bo za delo zmanjkalo časa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Aston_11 ::

noraguta je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Vse je poden. Je pa lepše 30 let bingljati čez balkon in ga kazati srni v šumi kot sosedu 3 metre stran in soseski vsepovsod naokoli. Na splošno, za razne perve je lepše drugo.

je samo kolk časa potem lahko nameniš drugim stvarem. dan ima 24 ur, če se hočeš ali moraš permanentno izobraževat , ograjo štrihat , streho rihtat etc... je precej verjetno , da ti bo za delo zmanjkalo časa.



V katerem primeru lahko čas nameniš drugim stvarem in katerim? Kaj je narobe s hobijem, ki se imenuje štrihanje ograje, rihtanje strehe (mi ni jasno, kako se streho rihta)?
Jaz npr. pol dneva ne previsim na S-T, ker ta čas kaj koristnega počnem. Vmes vzamem bicikl in grem po gozdu cca 20 minut skozi gozd, ob eni reki, se vrnem, kaj naredim ali zgolj gledam v luft. Se ne zgolj zabavam, temveč tudi kaj koristnega počnem.
Ko pa smo bili še v stanovanju, smo se pa sprehajali po mestu do dolgčasa. Zamenjam ponovno takoj!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna doba, ali je pravično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749104 (6740) St235
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811736 (10274) jalovec09
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319769 (17407) lexios
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22034835 (29114) sidd

Več podobnih tem