» »

600 € za trgovce blagajničarje

600 € za trgovce blagajničarje

««
«
1 / 6
»»

djordjevic ::

Nadaljujem tule, ker se mi zdi, da ima zadeva potencial, prejšnja tema o ZJ pa je šla pod zaklep. Firstly, mi je jasno, da je v našem okolju 600 € malo, zato pa sem mnenja, da je preprosto treba opravljati dela, ki imajo večjo dodano vrednost in ki so posledično tudi bolje plačana, če hočeš boljši zaslužek. Prosto po Prešernu reči, da je 600 malo in da so zato višje plače 'upravičene', je debilizem prve klase. In kar ne morem verjeti, ko glede tega začutim porog v izjavah ljudi, ki naj bi vsaj deklarativno zagovarjali, da naj bo plača res odvisna od ustvarjenega, ne pa nekih družbenih dogovorov.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

Resda je to mogoče realni znesek, ampak če bi tolko dobila še blagajničarka pr upravnih enotah, ki pa zasluži 1000e+ samo zato ker ima vŠ izobrazbo, dejansko pa dela 5x manj kot prodajalka v merkatorju, pa še vikende je fraj.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

jype ::

Valvoline> resda je to mogoče realni znesek, ampak če bi tolko dobila še blagajničarka pr upravnih enotah, ki pa zasluži 1000e+ samo zato ker ima vŠ izobrazbo, dejansko pa dela 5x manj kot prodajalka v merkatorju, pa še vikende je fraj.

Vir?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

djordjevic ::

Ti bom verjel, ko mi boš pokazal kak plačilni list takega človeka. Poleg tega pa - kdo je silil človeka s trgovsko srednjo šolo, da je šel v službo takoj, namesto da bi pridobil izobrazbo, ki bi mu vsaj formalno omogočala boljšo zaposlitev in boljši dohodek? Konec koncev ni nikoli prepozno. Če je JU res taka meka, ni hudič, da se ne da prekvalificirati in doseči primerne izobrazbe, pa si na konju. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Highlag ::

Količina dela res ni nobeno merilo za plače. Je precej faktorjev vmes.
Ne rečem, da si nebi ljudje, ki fizično delajo zaslužili večje plače, vendar je realnost običajno drugačna.
Never trust a computer you can't throw out a window

Dr_M ::

Najlazji je rect, pa bi v solo hodil in boljso sluzbo poiskal.
Ne mormo bit vsi direktorji, pa neki hudi kvazi sefi.
Nekdo mora bit blagajnicar, nekdo mora delat v fabrki za strojem. Koneckoncev nekdo mora delat.
Kaj bi blo, ce bi vsi samo po pisarnah posedali, delali pa nic? Brez nic ni nic.
Je to boljsa alternativa?
Danes je delo vredno tocno nic. Ze tko bi mel rad folk rad trgovine odprte 24/7, pol pa prav kdo je kriv prodajalkam/cem, da so si to izbrali. Fajn, posljimo blagajnicarje domov, zaprimo stacune, pa bomo vidli, koliko casa boste vi pisarniski glumaci prezvel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

djordjevic ::

Glej, meni je povsem jasno, da morajo biti vse sorte poklicev, hkrati pa mi je jasno, da vse ne morejo imeti približno iste plače (uravnilovka, pa to), ker njihova dela preprosto niso ali dovolj zahtevna ali dovolj produktivna ali pač dovolj unikatna v tem smislu, da jih ne more opravljati vsak, ki pride mimo. Žal. Bi tudi jaz veliko raje videl, da bi imel trgovec jurja neto, jaz (ali kdo drug for that matter), recimo pa toliko več, kot imam (ali ima) dohodka po trenutnem razmerju. Pa, žal, ni tako. In dokler bodo plače z realno dodano vrednostjo tam od 1400 navzgor, nima nekdo, ki pravzaprav opravlja dandanašnji ekvivalent sestavljanja škatel, kaj iskati z več kot 600-700 neto. Mi je prav žal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

Ne pozabit najpomembnejšega:
Nekdo si mora želet produkt vašega dela dovolj močno, da je za njega pripravljen plačat vsaj tolikom da si na mesec lahko naklempate skup minimalca + vse davke + vse stroške + vso amortizacijo.

Obstaja samo ena pot, ki bo delno dvignila konkurenčnost lastne proizvodnje: ukintev subvencij transportu. Tako bo "naš delavec" lahko zaslužil enako kot kitajec plus še strošek transporta produkta iz kitajske. Pa mal bol bo jasno, kaj se sploh splača proizvajat tuki pri nas, česa pa pač ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Looooooka ::

Prevec se obesate na razliko med razredi. Cilj ni izenacitev. Cilj ni kaznovanje tistega, ki je hodil v solo... Ceprav danes mogoce samo premetava papirje.
Cilj je omogocit dostojno zivljenje na nivoju kot so ga imeli ljudje prej.
Ce rata minimalna placa 2500 eur... In potem vsi kreteni podrazijo kruh na 30 eur si spet na istem. Samo zato se gre. Ze od nekdaj.
Ce ti ne rata met dostojne place za vecino prebivalcev(tistih, ki garajo v proizvodnji) potem pac nisi socialna drzava. Pa ce das vsem zdravnikom in odvetnikom 200. 000 eur na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Dr_M ::

Zakaj se moramo s kitajci primerjat? Smo res tako slabi in se tako malo cenimo? (ja sej vem, da je morala precej na psu)
Zakaj se nebi raje z britanci ali americani?
So dragi, ampak se vedno zivijo. Kako, ce niso konkurencni?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Glej, meni je povsem jasno, da morajo biti vse sorte poklicev, hkrati pa mi je jasno, da vse ne morejo imeti približno iste plače (uravnilovka, pa to), ker njihova dela preprosto niso ali dovolj zahtevna ali dovolj produktivna ali pač dovolj unikatna v tem smislu, da jih ne more opravljati vsak, ki pride mimo. Žal. Bi tudi jaz veliko raje videl, da bi imel trgovec jurja neto, jaz (ali kdo drug for that matter), recimo pa toliko več, kot imam (ali ima) dohodka po trenutnem razmerju. Pa, žal, ni tako. In dokler bodo plače z realno dodano vrednostjo tam od 1400 navzgor, nima nekdo, ki pravzaprav opravlja dandanašnji ekvivalent sestavljanja škatel, kaj iskati z več kot 600-700 neto. Mi je prav žal.

Se strinjam,potle bi lahka dali vse pisarniške podgane v JS na minimalcu,Realno in pravično,brez ogleda na to ali ima OŠ ali doktorat.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Dr_M> Ne mormo bit vsi direktorji, pa neki hudi kvazi sefi.

Plača je odraz količine ljudi, ki so v konkurenci za opravljanje posameznega dela.

opeter ::

Dr_M je izjavil:

Najlazji je rect, pa bi v solo hodil in boljso sluzbo poiskal.
Ne mormo bit vsi direktorji, pa neki hudi kvazi sefi.
Nekdo mora bit blagajnicar, nekdo mora delat v fabrki za strojem. Koneckoncev nekdo mora delat.
Kaj bi blo, ce bi vsi samo po pisarnah posedali, delali pa nic? Brez nic ni nic.
Je to boljsa alternativa?


Se strinjam. Ampak, kaj misliš, Dr_M, če se bo uresničila napoved Thomasa, da bo leta (vstavi poljubno številko) vse avtomatizirano, kaj bodo takrat počeli ljudje, katere bo - tak od oka - 10+ milijard. Še bolj pomembno vprašanje pa je, kdo bo prehranjeval to maso? Da o pitni vodi sploh ne govorim. Kaj šele luksuz, da se moraš dnevno vsaj enkrat okopat. Kaj bo takrat? Naravna selekcija?

Seveda je vprašanje, ali bodo stroji imeli možnost samopopravkov, ali ne. V primeru, da ne, bodo seveda potrebni ljudje - serviserji. A teh verjetno ne bo treba več kot recimo milijon.
Kaj se bo zgodilo, če bodo slučajno ti enkrat umrli? Njihovo znanje se bo izgubilo ... kaj bo potem?

Dr_M je izjavil:

Danes je delo vredno tocno nic. Ze tko bi mel rad folk rad trgovine odprte 24/7, pol pa prav kdo je kriv prodajalkam/cem, da so si to izbrali. Fajn, posljimo blagajnicarje domov, zaprimo stacune, pa bomo vidli, koliko casa boste vi pisarniski glumaci prezvel.


Zanimivo, čeprav se to kratkoročno ne bo zgodilo. Če ne drugo, nekateri ljudje se vedno znajdejo, tako ali drugače in vedno pridejo do denarja, posledično dobrin. Večina pa bo seveda nastradala. Taki bodo potem vlamljali v trgovine in odnašali stvari, dokler bo še kaj tega.

Prihodnost iz tega zornega kot ni rožnata.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Dr_M ::

jype je izjavil:

Dr_M> Ne mormo bit vsi direktorji, pa neki hudi kvazi sefi.

Plača je odraz količine ljudi, ki so v konkurenci za opravljanje posameznega dela.



Ja, ponavadi to drzi, ne pa vedno.
Se najde kaksna branza, kjer je malo ustrezno usposobljenih ludi, pa se tisti najboljsi, so za en kurc placani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

Recimo na Zavodu za zaposlovanje je skoraj vedno vsaj en oglas za oblikovalca kovin. Ki je eden od deficitarnih poklicev, vsaj tako pravijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Valvoline ::

opeter je izjavil:

Recimo na Zavodu za zaposlovanje je skoraj vedno vsaj en oglas za oblikovalca kovin. Ki je eden od deficitarnih poklicev, vsaj tako pravijo.

lejga paradoks,plača pa je vedno za 200-500e nižja kot jo ma pisarniška podgana v JS,za čigavo delovno mesto bi se v trenutku potegovalo najmanj 1.000 oseb.

jype ::

Dr_M> Se najde kaksna branza, kjer je malo ustrezno usposobljenih ludi, pa se tisti najboljsi, so za en kurc placani.

Ampak to se uizi reši takole:

A: Šef, če v enem tednu ne zrihtaš 60% višje plače, dajem odpoved.
Š: Sej veš, da ni dnara, pa da komi sfolgamo, pa tko naprej.
A: Žal mi je, a jaz ne bom delal pod ceno samo zato, ker naši ne znajo dobro tržit izdelkov, ki jih delam. Ta problem moraš rešiti ti, saj si plačan za to.
Š: OK.

Valvoline> lejga paradoks,plača pa je vedno za 200-500e nižja kot jo ma pisarniška podgana v JS

To niti približno ne drži. Imet 1300 neto kot železokrivec danes sploh ni redko, je pa treba bit sposoben in izučen.

Dr_M ::

jype: ja, se strinjam, ampak pri velikih firmah je to tezko. Bodo ze najdl enga dripca, ki bo zasedel tvoje mesto. Pri malih firmah, sploh pri takih, ki jih je en clovek postavil z nule, bo ze cenil ljudi ki znajo in dobro opravljeno delo.
Samo takih sluzb ni na pretek in tezko prides zraven.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M> Bodo ze najdl enga dripca, ki bo zasedel tvoje mesto.

Pa naj ga. Če bo slabše delal, bo to njihov problem, ne tvoj.

Dr_M> Samo takih sluzb ni na pretek in tezko prides zraven.

Zato je pa dobro take službe ustvarjat, ne le zapolnjevat.

A. Smith ::

Plače se praviloma oblikujejo po naravnih zakonih, tako kot vse ostalo. Če je delavnih mest več, kot delavcev, grejo plače gor (sčasoma tudi minimalna plača). In obratno - če se podjetja zapirajo, delovnih mest ni in ker je presežek delavcev, se plače nižajo.

Na tem mestu lahko država naredi marsikaj, niso pa njeni ukrepi vedno dolgoročno smiselni. Lahko kratkomalo zahteva višjo minimalno plačo od delodajalcev. Posledica: zapiranje tovarn z majhno dodano vrednostjo, manj delovnih mest in še večji pritisk, da se plače znižajo (ker je presežek delavcev še večji). Nadalje lahko država subvencionira nekatere dejavnosti, npr. samozaposlovanje. Ampak študije iz preteklosti so pokazale, da država tega denarja v obliki davkov ne dobi nazaj, delovna mesta pa po izginotju subvencij začnejo spet izginjati.

Država lahko tudi zmanjša obdavčitev dela, dobička, kapitala, itd. V takih pogojih se začnejo pojavljati nova podjetja, nova delovna mesta. Problem je v tem, da tipična vlada najprej naredi popolnoma vse ostalo in pripelje državo do javnega dolga. In ker jo začnejo odplačila posojil počasi dušiti, enostavno ne smeš več zmanjšati prilivov v proračun. Kako iz tega kroga? Težko. In tu smo zdaj. Welcome here.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

A. Smith> Težko.

Vzet kredit in ga porabit za izobraževanje, ki bo v 20 letih prineslo učinke.

It's what California did in 60s and 70s.

djordjevic ::

A. Smith je izjavil:

Nadalje lahko država subvencionira nekatere dejavnosti, npr. samozaposlovanje. Ampak študije iz preteklosti so pokazale, da država tega denarja v obliki davkov ne dobi nazaj, delovna mesta pa po izginotju subvencij začnejo spet izginjati.

Kar seveda sploh ni res. Subvencije država dobi gladko nazaj. Resda ne skozi davke, temveč skozi prispevke. Lani je bila subvencija vezana na eno leto obstoja s.p.-ja, zdaj pa je spet na dve leti. Skratka, sploh če si začetnik in začneš z normirani stroški, ti upilijo še akontacijo dohodnine na subvencijo in jo 'potrošiš' že za prispevke tam nekje do julija. Skratka, subvencije so pesek v oči. Država si s hiperspodbujanjem sp-jizacije reže vejo na čist drugem koncu, pa se tega ne zaveda. Kratkoročno gašenje problema nezaposlenosti trejda za dolgoročni problem nevzdržnosti pokojninske blagajne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Danes se ne moreš več zanašati na to, da "ti bo nekdo dal službo". Službo je treba poiskati, si jo izboriti ali pa delovno mesto ustvariš sam.

Nekdo mora bit blagajnicar, nekdo mora delat v fabrki za strojem. Koneckoncev nekdo mora delat.


To, kar ti imenuješ "delo" je leta 2011 pravzaprav mešanje dreka. Blagajničarke bodo v kratkem popolnoma nadomestile avtomatske blagajne. Delo za tekočim trakom je prisotno izključno zaradi sindikatov in politikov, ki hočejo ugajati ljudstvu. Z lahkoto bi kakšnih 80% ljudi v tovrstni proizvodnji nadomestili z bolj učinkovitimi in bolj natančnimi roboti.

Delati je treba po pameti in stvari, ki dejansko izboljšujejo naše stanje. Dela, ki je samo sebi v namen ne potrebujemo.

Matev ::

plačan si toliko kolikor stane tvoja zamenjava

če delaš delo opice si plačan par banan

ker v priemru da rečeš da ne boš delal tega - oni zaposlijo drugo opico

Valvoline ::

Matev je izjavil:

plačan si toliko kolikor stane tvoja zamenjava

če delaš delo opice si plačan par banan

ker v priemru da rečeš da ne boš delal tega - oni zaposlijo drugo opico

Zakaj le to ne velja za javni sektor?

Matev ::

Zakaj le to ne velja za javni sektor?


zakaj pa bi

pa naj gre vsak v javni sektor če je tok sposoben

mene čudi da se folk buni kako da v javnem sektorju nič ne delajo (nekateri) a imajo 1x ali 10x višje plače od ostalih

jype ::

Valvoline> Zakaj le to ne velja za javni sektor?

Zakaj pa ti ne delaš tam, če je tko fino?

(Lahko ti povem, zakaj jaz ne delam v javnem sektorju - ker je prenizka plača.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Valvoline ::

Matev je izjavil:

Zakaj le to ne velja za javni sektor?


zakaj pa bi

pa naj gre vsak v javni sektor če je tok sposoben

mene čudi da se folk buni kako da v javnem sektorju nič ne delajo (nekateri) a imajo 1x ali 10x višje plače od ostalih

Vse je rezervirano za posvečeno žlahto in politične ritolizce.

Dr_M ::

To, kar ti imenuješ "delo" je leta 2011 pravzaprav mešanje dreka.


Lej, nimas pojma.
Vsak delodajalec (govorim za Slovenijo), bo raje zaposlil enega ali 2 cloveka, kot dal nekaj 100.000€ (lahko tudi manj) za en stroj, ki bi nadomestil tega cloveka.
Tako je pri nas razmisljanje delodajalcev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

djordjevic ::

Vzela sta mi z jezika. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Valvoline> Vse je rezervirano za posvečeno žlahto in politične ritolizce.

Se boš pa že potrudu mal zalizat to rit, če bi rad službo tam.

Če nočeš, pa ni treba! Nikogar nihče ne sili.

Valvoline ::

jype je izjavil:

Valvoline> Zakaj le to ne velja za javni sektor?

Zakaj pa ti ne delaš tam, če je tko fino?

(Lahko ti povem, zakaj jaz ne delam v javnem sektorju - ker je prenizka plača.)


Only 4 the moment. Počaki še mal boš že vidu kako se bodo tudi v IT stvari obrnile na glavo.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

Vse je rezervirano za posvečeno žlahto in politične ritolizce.


ja če je to žlahta ki je ne bi maral

potem se pač ne boš ženil ali družil z njimi

če pa želiš biti zaposlen v javnem sektorju... potem pa pač malce ritolizništva in je

odločitev je še vedno tvoja

djordjevic ::

Ne, on bo raje ostal načelen in nas bo parazitiral samo prek točenja cvička. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Valvoline> Only 4 the moment. Počaki še mal boš že vidu kako se bodo tudi v IT stvari obrnile na glavo.

Saj so se že. Prihodki dveh od treh firm so padli za več kot 50%, tretje pa so se dvignili za več kot 100% v istem obdobju (ja, vse IT). Ampak jaz nisem eden tistih, ki "investirajo" v avtomobile in bazene, zato mi še vedno ne gre niti približno slabo.

Matev ::

IT firme bodo obstale, ker so koristne

razni mešalci megle (tudi v javnem sektorju) bodo pa slej kot prej odstranjeni

ko ni rib, se morski psi tudi med seboj žrejo

Valvoline ::

Javnosektoraških hord je potrebno spustit na zemljo,polovico nogirat,ostalih na minimalc,in jim ukinit pravico do stavke.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Valvoline> Javnosektoraških hord je potrebno spustit na zemljo,polovico nogirat,ostalih na minimalc,in jim ukinit pravico do stavke.

Se prav bodo tisti, k zdej na avtocestnih gradbiščih šodr ravnajo, potem tvoje otroke učil matematike in tvoji mami umetn kolk presadil?

Valvoline ::

jype je izjavil:

Valvoline> Javnosektoraških hord je potrebno spustit na zemljo,polovico nogirat,ostalih na minimalc,in jim ukinit pravico do stavke.

Se prav bodo tisti, k zdej na avtocestnih gradbiščih šodr ravnajo, potem tvoje otroke učil matematike in tvoji mami umetn kolk presadil?


Ne,še vedno bodo iste osebe učili moje otroke,ker druge službe nikher ne bodo dobil,v tujini jih tudi noben ne potrebuje,za drugo delo pa so itak nesposobni. Zdravnike specijaliste bi izvzel iz sheme ker si res svojo plačo zaslužijo(ampak so še vedno glede na Slo standard in proračun debelo preplačani).

Zgodovina sprememb…

Matev ::

javnega sektorja je v republiki sloveniji odločno preveč

to je dejstvo

in naj bo še tako boleče, rezi bodo morali biti

jype ::

Valvoline> Ne,še vedno bodo iste osebe učili moje otroke,ker druge službe nikher ne bodo dobil,v tujini jih tudi noben ne potrebuje,za drugo delo pa so itak nesposobni.

Dve odlični profesorici matematike, obe sta učili mene, sta svoje delovno mesto zapustili zaradi idiotov, ki jima niso omogočali upravičenega zaslužka.

Skrbi me, da bodo moji otroci morali obiskovati šolo, v kateri bodo res samo taki učitelji, ki učijo zgolj zato, ker druge službe ne morejo dobit.

A. Smith ::

Kar seveda sploh ni res. Subvencije država dobi gladko nazaj. Resda ne skozi davke, temveč skozi prispevke. Lani je bila subvencija vezana na eno leto obstoja s.p.-ja, zdaj pa je spet na dve leti. Skratka, sploh če si začetnik in začneš z normirani stroški, ti upilijo še akontacijo dohodnine na subvencijo in jo 'potrošiš' že za prispevke tam nekje do julija. Skratka, subvencije so pesek v oči. Država si s hiperspodbujanjem sp-jizacije reže vejo na čist drugem koncu, pa se tega ne zaveda. Kratkoročno gašenje problema nezaposlenosti trejda za dolgoročni problem nevzdržnosti pokojninske blagajne.


Kar seveda sploh ni res. Da so dali Lojzetu, so morali vzeti Akrapoviču (vstavi poljubno podjetje), ki se je odločil, da ne bo postavil novega obrata za proizvodnjo xyz delov za vozila (vstavi poljuben drug izdelek). Dejstvo: obdavčevanje tistih, ki so dobri je slaba stvar ravno zato, ker bi s tistim denarjem sami naredili največ.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

djordjevic ::

Da so dali Lojzetu, so dobili ohoho sredstev iz Evrope, subvencije pa praviloma samo sofinancirali in še to v minornem znesku. Se sicer strinjam s tvojo zadnjo povedjo, ampak jaz sem ti odgovoril glede nečesa čisto drugega.
No grave is deep enough to keep us in chains.

dronyx ::

Valvoline je izjavil:

Resda je to mogoče realni znesek, ampak če bi tolko dobila še blagajničarka pr upravnih enotah, ki pa zasluži 1000e+ samo zato ker ima vŠ izobrazbo, dejansko pa dela 5x manj kot prodajalka v merkatorju, pa še vikende je fraj.

To je preprosto zavajanje in laž. Na Upravnih enotah ponavadi niso blagajničarke, ampak neke referentke s srednjo šolo, ki so uvrščene po Virantu okrog 22-25 plačnega razreda, kar je komaj 700 € neto oz. skoraj na minimalcu. To je zame žalostno, da imaš s srednjo šolo minimalno plačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Valvoline je izjavil:

Javnosektoraških hord je potrebno spustit na zemljo,polovico nogirat,ostalih na minimalc,in jim ukinit pravico do stavke.


Meni je zanimivo, koliko ljudi pri nas bi polovico javnega sektorja odpustilo, drugo polovico pa dale na minimalno plačo, hkrati pa bi radi svoje otroke šolali brezplačno vsaj do doktorata in imeli popolno zdravstveno oskrbo. Samo to je idiotizem na nivoju glupega povprečnega slovenčka. Jaz sem sicer takoj za, da se privatizira komplet šolstvo od srednje šole naprej in kompletno zdravstvo, pa bomo videli zabavo (po naravi sem zloben)!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

Skratka, izkaže se, da si je Valvoline podatek o tisoč evrih izmislil.

Škoda, jaz sem pa že upal, da je morda mogoče, da v JU sem in tja zaposlijo tudi kakega sposobnega.

dronyx ::

V JU je kar nekaj sposobnih ljudi, samo tako kot marsikje drugje v tej državi ne pridejo do izraza, ker se še vedno gremo popolno negativno selekcijo, ki je v nasprotju z osnovnimi zakoni narave. Tako nobena država na svetu na dolgi rok ne more preživet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

onyx> ker se še vedno gremo popolno negativno selekcijo

Ja, saj na to sem ciljal - tudi če je kak sposoben, bo pod takimi pogoji prej ali slej moral ven.

BALAST ::

V JU je kar nekaj sposobnih ljudi
sposobni so tisti, ki so brez poznanstev prišli v JU, pa še to je verjetno bližje 10% celotne JU.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

dronyx ::

BALAST je izjavil:

V JU je kar nekaj sposobnih ljudi
sposobni so tisti, ki so brez poznanstev prišli v JU, pa še to je verjetno bližje 10% celotne JU.

Trenutno lahko iz prve roke potrdim, da v JU praktično ne pride nihče več brez poznanstev, ker je pritisk na te službe tako silovit zaradi recesije v gospodarstvu. Praktično vsi razpisi so pa fiktivni, ker so izrabni določeni vnaprej, tako da se nima smisla niti prijavljat na natečaje.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna doba, ali je pravično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749104 (6740) St235
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811738 (10276) jalovec09
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319771 (17409) lexios
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22034835 (29114) sidd

Več podobnih tem