» »

600 € za trgovce blagajničarje

600 € za trgovce blagajničarje

djordjevic ::

imagodei je izjavil:

Lahko pridna, delovna frizerka s kopico svojih ZADOVOLJNIH strank, dobi od delodajalca 1.800 neto na mesec? Recimo, da to področje bistveno boljše poznam, pa bom kar rekel - NE, ne more. (In zato ni čudno, če raje fuša doma).

Najbrž ne, jih pa večina dobi toliko in še več. Kot si opisal v oklepajih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

noraguta ::

V katerem primeru lahko čas nameniš drugim stvarem in katerim? Kaj je narobe s hobijem, ki se imenuje štrihanje ograje, rihtanje strehe (mi ni jasno, kako se streho rihta)?
Jaz npr. pol dneva ne previsim na S-T, ker ta čas kaj koristnega počnem. Vmes vzamem bicikl in grem po gozdu cca 20 minut skozi gozd, ob eni reki, se vrnem, kaj naredim ali zgolj gledam v luft. Se ne zgolj zabavam, temveč tudi kaj koristnega počnem.
Ko pa smo bili še v stanovanju, smo se pa sprehajali po mestu do dolgčasa. Zamenjam ponovno takoj!!

glej nič ni narobe, ampak nekateri potujejo , drugi so po 12 ur od doma(ja zaradi šihta), tretjim se pa spet ne da po šihtu še namenjat čas za nekaj kar jih niti najmanj ne veseli.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Aston_11 ::

Za kaj to? Nisem razbral, kaj jih ne veseli? Sicer pa za to pa pravimo, da vsak po svoje organizira te stvari, kot komu pašejo.

Imam tudi soseda, ki ima bajto, vendar je nadomestek stanovanja. Okolica je zgolj pokošena trava, parking za avte in to je to.

Drug ekstrem je, ko se greš na 100 načinov urejati okolico z raznimi rožicami, drevesi, vrtovi, potkami itd.

Meni je važno, da ne bom končal v čebeljnjaku. Sploh ker je cena panja toliko kot bajte.

nevone ::

je samo kolk časa potem lahko nameniš drugim stvarem. dan ima 24 ur, če se hočeš ali moraš permanentno izobraževat , ograjo štrihat , streho rihtat etc... je precej verjetno , da ti bo za delo zmanjkalo časa.


Problem pri nas je, da se individualizem narobe razume. Od kje pri nas ljudem ideja, da mora vsak posameznik biti samozadosten?

Če bi imeli manj neumnih delavskih gibanj, ki od države zahtevajo službe, visoke plače, idelane delovne pogoje ... in bi poenostavili poslovanje za enostavna dela, bi marsikdo lahko imel hišo, za katero mu ni treba povsem sam skrbeti, ker bi z nekim drugim svojim bolje plačanim delom lahko zaslužil in nekoga plačal, da mu postori dela okoli in v hiši. Nekaj tega je sicer že sedaj prisotnega, a bi tega lahko bilo tudi več, če ljudje ne bi mislili, da takšna medsebojna razmerja ne pritičejo sodobni družbi.

Individualizem ni to, da vse narediš sam, ampak da delaš sam tisto, za kar sam ugotoviš, da si dober in zmožen in s presežki v svoji dejavnosti odpiraš možnosti za opravljanje novih del in izdelavo novih izdelkov tudi na drugih področjih. Vsota vseh opravljenih del, pa zagotavlja uspešno družbo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

@djordjevic,

Torej lahko ugotovimo, da je delo na črno vsaj deloma posledica neurejenega trga delovne sile oz. kar direktno, da gre za družben pojav, kjer je delovna sila strašno neprilagodljiva glede formalnih oblik zaposlitve, pa se potem išče drugačne ventile. Le-ti po eni strani predstavljajo dejanske ventile za sproščanje frustracij, po drugi strani pa sorazmerno velikemu delu delovne sile omogočajo spodoben postranski zaslužek.

Nauk zgodbe je, da je treba narediti ogromno na odpravljanju omejujoče mentalitete, izobraževat ljudi, da imajo možnost izbire in jih osveščat, da delodajalec in država nista niti odgovorna niti zadolžena za posameznikov luksuz. (Za kaj je država odgovorna, ni predmet te debate.) Seveda mora odpravljati in sankcionirati nepravilnosti (neizplačilo več mesečnih plač menda je huda kršitev pogodbenih obveznosti!), ni pa njen problem, če ljudje kot idioti brezplačno prihajajo na delovno mesto.

Šele potem, ko se bo trg dela saniral in bo postal bistveno bolj dinamičen je smiselno pričakovati rezultate raznih zakonov proti delu na črno.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Poden je tudi odplačevati kredit 30 let.
Ja, najbolje je zadeti sedmico ali podedovati milijon od tete v Ameriki. Vse ostalo je bolj beda.;((

O.

djordjevic ::

Imago, saj to je povsem jasno. Eni to trobimo že dalj časa, nazadnje smo se naravnost drli, ko se je vsaj košček tega skušal rešiti z zakonom o malem delu. Pa je šlo mimo. Je bilo črno na delo praktično predstavljeno kot socialni korektiv. Največji problem pa sta dejansko togost in dualizem trga dela. Na eni strani kočevski medvedi, na drugi praktično novodobni sužnji. Prištej k temu res še totalno nefleksibilnosti pogodb za krajši čas in si tam. V vulvi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Ko pa smo bili še v stanovanju, smo se pa sprehajali po mestu do dolgčasa.
Ko zapade sneg in pred blokom vidim hišnika s frezo, me toplo pogreje misel na vse tiste lastnike hiš, ki navsezgodaj zjutraj pri minus pet za hobi veselo kidajo sneg:))

O.

imagodei ::

djordjevic> "nazadnje smo se naravnost drli, ko se je vsaj košček tega skušal rešiti z zakonom o malem delu."

Ja, samo point je, da nima smisla sprejemat neživljenjskih zakonov, ki bodo sem ter tja morda kvečjemu po žepu udarila koga, ki že tako ne shaja najboljše. Tak zakon ne reši temeljnega problema.

Sanirat je treba trg dela, je pa to kompleksen problem, ker gre za začaran krog. Ljudje se morajo na individualni ravni zavedat, da lahko menjajo šiht, če jim kaj ne paše. Ampak dokler tega ne zapopade široka množica, delodajalci izkoriščajo dejstvo, da se zaposleni tudi drugemu delodajalcu ne bo mogel prodati bistveno dražje. Ker "ljudje za delovno mesto čakajo v vrsti".

Situacija bi se bistveno popravila, če bi Slovenija iznenada začela tako prosperirati, da brezposelnih praktično ne bi bilo in bi celo morali uvažati delovno silo. Na kratki rok poleg tega neverjetnega scenarija pa jaz ne vidim pametne ideje, kako zaposlenim vbiti v glavo, da sami z večjo fleksibilnostjo in menjavo služb lahko naredijo največ.
- Hoc est qui sumus -

noraguta ::

nevone je izjavil:

je samo kolk časa potem lahko nameniš drugim stvarem. dan ima 24 ur, če se hočeš ali moraš permanentno izobraževat , ograjo štrihat , streho rihtat etc... je precej verjetno , da ti bo za delo zmanjkalo časa.


Problem pri nas je, da se individualizem narobe razume. Od kje pri nas ljudem ideja, da mora vsak posameznik biti samozadosten?

Če bi imeli manj neumnih delavskih gibanj, ki od države zahtevajo službe, visoke plače, idelane delovne pogoje ... in bi poenostavili poslovanje za enostavna dela, bi marsikdo lahko imel hišo, za katero mu ni treba povsem sam skrbeti, ker bi z nekim drugim svojim bolje plačanim delom lahko zaslužil in nekoga plačal, da mu postori dela okoli in v hiši. Nekaj tega je sicer že sedaj prisotnega, a bi tega lahko bilo tudi več, če ljudje ne bi mislili, da takšna medsebojna razmerja ne pritičejo sodobni družbi.

Individualizem ni to, da vse narediš sam, ampak da delaš sam tisto, za kar sam ugotoviš, da si dober in zmožen in s presežki v svoji dejavnosti odpiraš možnosti za opravljanje novih del in izdelavo novih izdelkov tudi na drugih področjih. Vsota vseh opravljenih del, pa zagotavlja uspešno družbo.

o+ nevone

seveda imaš prav , ampak tega si pri ekonomskem minimumu (mislim da je šla okoli tega debata) ne moreš privoščiti , je enostavno dražje igrat podeželjsko gospodo kot pa mestno. povsod ne samo pri nas.

Aston_11 je izjavil:

Za kaj to? Nisem razbral, kaj jih ne veseli? Sicer pa za to pa pravimo, da vsak po svoje organizira te stvari, kot komu pašejo.

Imam tudi soseda, ki ima bajto, vendar je nadomestek stanovanja. Okolica je zgolj pokošena trava, parking za avte in to je to.

Drug ekstrem je, ko se greš na 100 načinov urejati okolico z raznimi rožicami, drevesi, vrtovi, potkami itd.

Meni je važno, da ne bom končal v čebeljnjaku. Sploh ker je cena panja toliko kot bajte.

saj pravim to je tvoj vidik , nekateri imajo drugačnega. Kaj je pa sedaj "najbolj brihtno" ja pa vseen, vsak se sam odloči kaj mu najbolj ustreza.

djordjevic je izjavil:

Imago, saj to je povsem jasno. Eni to trobimo že dalj časa, nazadnje smo se naravnost drli, ko se je vsaj košček tega skušal rešiti z zakonom o malem delu. Pa je šlo mimo. Je bilo črno na delo praktično predstavljeno kot socialni korektiv. Največji problem pa sta dejansko togost in dualizem trga dela. Na eni strani kočevski medvedi, na drugi praktično novodobni sužnji. Prištej k temu res še totalno nefleksibilnosti pogodb za krajši čas in si tam. V vulvi.

malo delo ni problem , problem je veliko delo. ravno tako kot sarostna meja ni problem ampak je problem brezposelnost. in neki amandmaji k zakonom kateri niso vsklajeni so bili pač žebelj v krsto prejšne vlade , ki je štukala zakonodajo kot cigan kurnik.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

djordjevic ::

noraguta je izjavil:

saj pravim to je tvoj vidik , nekateri imajo drugačnega. Kaj je pa sedaj "najbolj brihtno" ja pa vseen, vsak se sam odloči kaj mu najbolj ustreza.

Kot nekdo, ki je odrasel v hiši in več kot zadovoljen živi v stanovanju, lahko to samo podpišem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

noraguta ::

djordjevic je izjavil:

noraguta je izjavil:

saj pravim to je tvoj vidik , nekateri imajo drugačnega. Kaj je pa sedaj "najbolj brihtno" ja pa vseen, vsak se sam odloči kaj mu najbolj ustreza.

Kot nekdo, ki je odrasel v hiši in več kot zadovoljen živi v stanovanju, lahko to samo podpišem.

men je med 23 in nekje 30 super ustrezalo stanovanje , sedaj pač spet hiša.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Okapi> Ko zapade sneg in pred blokom vidim hišnika s frezo, me toplo pogreje misel na vse tiste lastnike hiš, ki navsezgodaj zjutraj pri minus pet za hobi veselo kidajo sneg

Jaz pa nikomur ne pustim, da bi namesto mene kidal sneg (ali gradil iglu).

nevone ::

ampak tega si pri ekonomskem minimumu (mislim da je šla okoli tega debata) ne moreš privoščiti ,je enostavno dražje igrat podeželjsko gospodo kot pa mestno. povsod ne samo pri nas.

Moja replika je letela na to, da če moraš opravljati dela okoli hiše in v hiši, da ti zmanjka časa za delo, ki ga primarno opravljaš za svoje preživetje. Če je tisto delo za katero naj bi ti zmanjkovalo časa dovolj lukrativno, je smiselno razmišljat o outsourcingu hišnih del. Če ni, si tega seveda ne moreš privoščiti, in če te v tem primeru samo bivanje in delo okoli hiše ne veseli, potem najbolje da to okolje zamenjaš za kaj manj časovno in finančno potratnega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Jaz pa nikomur ne pustim, da bi namesto mene kidal sneg (ali gradil iglu).
Ena drobcena razlika je, če se v soboto, ko sije sonce, zabavaš na snegu, in če moraš v ponedeljek ob šestih zjutraj v temi kidati sneg, da prideš pravočasno v službo.

O.

noraguta ::

eh ni lepšga kt se podpisat s scavnco v svež sneg. pa sej ti itak doma delaš a ne?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Aston_11 ::

nevone je izjavil:

ampak tega si pri ekonomskem minimumu (mislim da je šla okoli tega debata) ne moreš privoščiti ,je enostavno dražje igrat podeželjsko gospodo kot pa mestno. povsod ne samo pri nas.

Moja replika je letela na to, da če moraš opravljati dela okoli hiše in v hiši, da ti zmanjka časa za delo, ki ga primarno opravljaš za svoje preživetje. Če je tisto delo za katero naj bi ti zmanjkovalo časa dovolj lukrativno, je smiselno razmišljat o outsourcingu hišnih del. Če ni, si tega seveda ne moreš privoščiti, in če te v tem primeru samo bivanje in delo okoli hiše ne veseli, potem najbolje da to okolje zamenjaš za kaj manj časovno in finančno potratnega.

o+ nevone



Dela v hiši in okrog nje opravljaš v času, ko ne opravljaš pridobitnega dela.

Okapi je izjavil:

Jaz pa nikomur ne pustim, da bi namesto mene kidal sneg (ali gradil iglu).
Ena drobcena razlika je, če se v soboto, ko sije sonce, zabavaš na snegu, in če moraš v ponedeljek ob šestih zjutraj v temi kidati sneg, da prideš pravočasno v službo.

O.


Kok je to težko, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

djordjevic ::

Ja, madona, enim pač je. Je tako težko razumeti, da ima vsak svoje prioritete?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

eh ni lepšga kt se podpisat s scavnco v svež sneg.
To lahko narediš tudi brez kidanja;)

pa sej ti itak doma delaš a ne?
Ja, in živim v bloku, ravno zato, ker se mi s takšnimi opravili ne ljubi zabavati, nisem pa tako bogat, da bi imel zaposlenega vrtnarja in hišnika (zato je hiša 100 km od Ljubljane prazna, 350 kvadratov velik vrt poleg nje pa obdeluje sosed).

Tale link o "prednostih" življenja v hiši na podeželju sem pa menda enkrat nekje že objavil, ne?;)
http://www.slate.com/articles/business/...

O.

Aston_11 ::

noraguta je izjavil:

eh ni lepšga kt se podpisat s scavnco v svež sneg.


x2

Ni pa to za fino mestno gospodo.

djordjevic je izjavil:

Ja, madona, enim pač je. Je tako težko razumeti, da ima vsak svoje prioritete?


Ni to stvar prioritet. Je pa stvar lenobe.

Okapi je izjavil:

eh ni lepšga kt se podpisat s scavnco v svež sneg.
To lahko narediš tudi brez kidanja;)

pa sej ti itak doma delaš a ne?
Ja, in živim v bloku, ravno zato, ker se mi s takšnimi opravili ne ljubi zabavati, nisem pa tako bogat, da bi imel zaposlenega vrtnarja in hišnika (zato je hiša 100 km od Ljubljane prazna, 350 kvadratov velik vrt poleg nje pa obdeluje sosed).

Tale link o "prednostih" življenja v hiši na podeželju sem pa menda enkrat nekje že objavil, ne?;)
http://www.slate.com/articles/business/...

O.


Ti imaš zaposlenega upravnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

djordjevic ::

Aston_11 je izjavil:

Ni to stvar prioritet. Je pa stvar lenobe.

Kaj gnjaviš? Tebi je pač super fino šauflat sneg pred hišo, jaz pa tačas raje sprehodim psa po parku. To each his own!
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aston_11 ::

djordjevic je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Ni to stvar prioritet. Je pa stvar lenobe.

Kaj gnjaviš? Tebi je pač super fino šauflat sneg pred hišo, jaz pa tačas raje sprehodim psa po parku. To each his own!


Kaj pa se pustiš gnjavit? Jaz ga bom pa po gozdu oziroma ga ne bom, ker žival mi ne bo diktirala, kdaj moram ustati in iti na sprehod, sneg pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

ahac ::

Je pa stvar lenobe.

Lenoba je to, da takrat, ko to delaš, nisi raje v službi. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Aston_11 ::

ahac je izjavil:

Je pa stvar lenobe.

Lenoba je to, da takrat, ko to delaš, nisi raje v službi. :P


Delaš kaj? Kidaš ali sprehajaš pesa ali oboje?

Okapi ::

Ti imaš zaposlenega upravnika.
Eno stotino upravnika. To še zmorem. Na vasi se nekako ne uspejo tako zmeniti, ker raje vsak sam kida svoj sneg.

O.

nevone ::

Dela v hiši in okrog nje opravljaš v času, ko ne opravljaš pridobitnega dela.


Odvisno, kakšen je tvoj pridobiten biznis in čemu vsemu se še rad posvečaš poleg tega.

Individualizem ki narekuje, da moraš vse kar se te tiče opraviti sam, je lahko kontraproduktiven.

Seveda pa nočem reči, da je kaj narobe s tistimi, ki najdejo dovolj časa in z veseljem opravljajo dela na svoji posesti. Nikakor ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Aston_11 ::

Okapi je izjavil:

Ti imaš zaposlenega upravnika.
Eno stotino upravnika. To še zmorem. Na vasi se nekako ne uspejo tako zmeniti, ker raje vsak sam kida svoj sneg.

O.


Kolikor vem, računa na m2.

Da bi na vasi vsak kidal svoj sneg, mi je pa kar logično. Ne vem, zakaj bi se menili, da bi cela vas kidala sneg celi vasi. Tudi krompira pobira vsak svoj.

nevone ::

Da bi na vasi vsak kidal svoj sneg, mi je pa kar logično. Ne vem, zakaj bi se menili, da bi cela vas kidala sneg celi vasi. Tudi krompira pobira vsak svoj.


Pa še poje naj vsak samo svojega ... vidiš kam to pelje?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Aston_11 ::

nevone je izjavil:

Dela v hiši in okrog nje opravljaš v času, ko ne opravljaš pridobitnega dela.


Odvisno, kakšen je tvoj pridobiten biznis in čemu vsemu se še rad posvečaš poleg tega.

Individualizem ki narekuje, da moraš vse kar se te tiče opraviti sam, je lahko kontraproduktiven.

Seveda pa nočem reči, da je kaj narobe s tistimi, ki najdejo dovolj časa in z veseljem opravljajo dela na svoji posesti. Nikakor ne.

o+ nevone


Moj pridobiten biznis v osnovi niti ni slab. Celo zahteva, da se po pridobitnem biznisu izživi v delu, ki nima zveze s pridobitnim delom. Kot pri marsikomu. Malo na bicikl, malo štemarce, malo betončka, malo ženo okrog prenašat, pa je dan popoln.

nevone je izjavil:

Da bi na vasi vsak kidal svoj sneg, mi je pa kar logično. Ne vem, zakaj bi se menili, da bi cela vas kidala sneg celi vasi. Tudi krompira pobira vsak svoj.


Pa še poje naj vsak samo svojega ... vidiš kam to pelje?

o+ nevone


Kaj pa tu ni logičnega? Najprej sosedovega, potem svojega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

Okapi> Tale link o "prednostih" življenja v hiši na podeželju sem pa menda enkrat nekje že objavil, ne?;)

Ziher, ampak brez mojih commutov bi bil jaz zdajle 20 kil težji!

Aston_11 ::

Kakšne commute maš?

djordjevic ::

Aston_11 je izjavil:

Jaz ga bom pa po gozdu oziroma ga ne bom, ker žival mi ne bo diktirala, kdaj moram ustati in iti na sprehod, sneg pa bo.

And that makes it better? Da ti fakin padavina narekuje, kdaj moraš ven? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aston_11 ::

djordjevic je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Jaz ga bom pa po gozdu oziroma ga ne bom, ker žival mi ne bo diktirala, kdaj moram ustati in iti na sprehod, sneg pa bo.

And that makes it better? Da ti fakin padavina narekuje, kdaj moraš ven? ;((


Pa če dela ali ne dela, cucek mi ne bo diktiral ne v stanovanju ne v hiši, kdaj moram iti ven.

Sneg pa... nekako nimam vpliva na to ali sneži, pa če sem v stanovanju ali hiši. In ker ne plačujem fitnesa, rad lovim priložnosti v naravi za mnogostrano razgibavanje.

Sicer pa mi je teorija gajbic večstanovanjskih hiš precej jasna.

nevone ::

Kaj pa tu ni logičnega? Najprej sosedovega, potem svojega?


Ah, to ne. Ampak kdor ga ima kaj viška, ga recimo rad proda komu, ki ga ne pridela sam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Aston_11 ::

nevone je izjavil:

Kaj pa tu ni logičnega? Najprej sosedovega, potem svojega?


Ah, to ne. Ampak kdor ga ima kaj viška, ga recimo rad proda komu, ki ga ne pridela sam.

o+ nevone


To kar daš, kaj boš prodajal.

nevone ::

To kar daš, kaj boš prodajal.


Povej to vsem kmetom na vasi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Aston_11 ::

Včeraj mi je ena tega, ki vozi peska mimo, prinesla hruško v pokušino in rekla, da če imamo kaj sadja in če čmo lepe sladke hruške, naj si jih pridemo kar nabrati.

Lepe sladke hruške?, je vprašala žena. Ho ho, itak da bomo.

djordjevic ::

Aston_11 je izjavil:

Sicer pa mi je teorija gajbic večstanovanjskih hiš precej jasna.

No, daj. Razsvetli nas. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aston_11 ::

nevone je izjavil:

To kar daš, kaj boš prodajal.


Povej to vsem kmetom na vasi.

o+ nevone


Na vasi je nasprotno splošnemu prepričanju dokaj malo kmetov. Večina jih ima njivico, na kateri rase vse. In potem občasno te njivice odbdelujejo in plejejo in se pogovarjajo med sabo. Kar imajo preveč, podelijo z drugimi. Edini kmet naokoli vsem preorje in jim pripelje gnoj, krompir pa nasprotno tistim, ki ga imajo manj, verjetno tudi prodaja, da si kupi nafto za traktor in ostale pripomočke.

Teta z mlekom prodaja mleko, pa kakšno jajčke, pa ji z veseljem plačajo enako kot bi ga za tistega v trgovini.

nevone ::

Aston_11 je izjavil:

Včeraj mi je ena tega, ki vozi peska mimo, prinesla hruško v pokušino in rekla, da če imamo kaj sadja in če čmo lepe sladke hruške, naj si jih pridemo kar nabrati.

Lepe sladke hruške?, je vprašala žena. Ho ho, itak da bomo.


Ah, ta vaška idila.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Aston_11 ::

djordjevic je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Sicer pa mi je teorija gajbic večstanovanjskih hiš precej jasna.

No, daj. Razsvetli nas. >:D


A nisi celo ti nekaj na to temo? Sicer pa se da extrapolirati iz zgornjih postov.

nevone je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Včeraj mi je ena tega, ki vozi peska mimo, prinesla hruško v pokušino in rekla, da če imamo kaj sadja in če čmo lepe sladke hruške, naj si jih pridemo kar nabrati.

Lepe sladke hruške?, je vprašala žena. Ho ho, itak da bomo.


Ah, ta vaška idila.

o+ nevone


Glede idile - vsake toliko priteče serenica mimo, s seboj ima sicer peseka, verjetno en drugega peljeta na sprehod. Oči si je pač treba spočiti vsake toliko od napornega kidanja, popravljanja strehe, štrihanja ograje, kopanja vrta, gnojenja, nabiranja jabuk, podarjanja krompirja...

No, sedaj pa se moram počasi odpraviti. Na lokaciji bo morda kakšen žur, žene bodo prinesle kofe, kakšno bomo rekli. Sedaj, ko še ni mraz, vreme pomladno, snega pa ni slutiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

djordjevic ::

Aston_11 je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Sicer pa mi je teorija gajbic večstanovanjskih hiš precej jasna.

No, daj. Razsvetli nas. >:D


A nisi celo ti nekaj na to temo? Sicer pa se da extrapolirati iz zgornjih postov.


Nope, jaz živim v moderni mestni kletki. Quite content, I must add. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

nevone ::

Edini kmet naokoli vsem preorje in jim pripelje gnoj, krompir pa nasprotno tistim, ki ga imajo manj, verjetno tudi prodaja, da si kupi nafto za traktor in ostale pripomočke.


No saj. Ampak zakaj si ne preorje vsak sam in kompost za gnojenje pridela? Tako kot si sneg vsak sam skida in kromir sam nasadi in pobere.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Aston_11 ::

Saj to sem mislil.

jype ::

Aston_11> Kakšne commute maš?

Take, da se vsi zgražajo.

LeQuack ::

Offtopic, tema ni o hišah vs. stanovanju.
Quack !

frikec() ::

Rojen v stanovanju, preseljen v Ljubljano v stanovanje in nazadnje s punco kupila hišo v Zalogu.
Sicer ni nič večja od nekega povprečnega stanovanja, ampak se neprimerno bolje počutim.
In ne boste verjeli, poleg vsega programiranja (kar poleg službe počnem tudi za hobi) imam še vedno čas za kidanje, popravljanje kakšne malenkosti okrog hiše in celo vrtnarjenje. Tudi geeki lahko dobimo dodatne hobije ob spremembi okolja ;)

Edit: še tole. Ko sva živela v stanovanju sva skoraj po pravilu vedno jedla nekje zunaj. Ne boste verjeli, od kar sva v hiši celo kuham :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frikec() ()

Valvoline ::

Bajta = svoboda,stanovanje v bloku = zapor.
Ponavadi stanovanja majo oz kupujejo redno zaposleni državni paraziti v javnem sektorju,ker popoldan in vikendih ne rabijo nič fušat dab še kej zaslužil zravn,ker imajo fajn plače in garantiran šiht do penzije.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Valvoline> Bajta = svoboda,stanovanje v bloku = zapor.

Abejžno.

Valvoline> Ponavadi stanovanja majo oz kupujejo redno zaposleni državni paraziti v javnem sektorju,ker popoldan in vikendih ne rabijo nič fušat dab še kej zaslužil zravn,ker imajo fajn plače in garantiran šiht do penzije.

Mhm, res, ta korelacija je tako močna... As strong as a small pony!

Okapi ::

Ponavadi stanovanja majo oz kupujejo redno zaposleni državni paraziti v javnem sektorju
Ja, bajte pa kupujejo tisti, ki dopoldan goljufajo pri davkih, popoldan delajo na črno, zvečer pa tankajo kurilca.;((

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna doba, ali je pravično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749104 (6740) St235
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811738 (10276) jalovec09
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319771 (17409) lexios
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22034835 (29114) sidd

Več podobnih tem