» »

Prihodnost

Prihodnost

AlchemY ::

zanima me kaksna bo po vasem mnenju prihodnost racunalnistva, gospodarstva, ekonomije,...prihodnost na splosno, na ravni Slovenije in celotnega sveta?

zetko ::

Računalništvo bo v prihodnosti mel velik vpliv na gospodarstvo. V tujini sicer mal prej k pr ns ampak useen.8-)

msmiha ::

Imelo bo velik vpljiv>:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

jeti ::

da, zelo:)

vendar ne smemo zanemariti genetike in kvantne mehanike (izdelovanje naobotov, ki pozdravijo človeka na specifičen način tako, da to ustreza njegovemu dednemu zapisu).

ampak jst sm že prodal svojo dušo računalništvu.:D
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Jinxy ::

Na splosno vecno vecja globalizacija, glede Slovenija pa...prihodnos je nekje v EU, ki bo v prihodnjih letih postala mocnejsa in tako zmanjsala vodilno vlogo ZDA v svetovnem gospodarstvu (to se kaze ze zdaj).

Glede racunalnistva pa nimam pojma, ker nikoli ne ves, kaj se bojo se spomnili, mogoce je napovedati razvoj za leto, dve naprej, kaj vec je pa ze znanstvena fantastika!

whatson ::

naslednjih nekaj let se bo vsa znanost vrtela vecinoma okoli genetike.. in tako je tudi prav...
drugace pa... obeta se računalniška doba...

AlchemY ::

racunalnistvo se bo po mojem spremenilo, verjetno bodo nanj gledal tako kot mi sedaj na TV ali celo radio

Tomi ::

Hm, upam, da se bo računalništvo v toliko izboljšalo, da mi ne bo treba se toliko premučiti, da bom sploh videl, kaj piše ( tu, na forumu, ker spet nekaj šteka ).. Ampak ne bi o tem..

Kar se prihodnosti tiče, je vsekakor sedaj na vrsti človek, po dolgem in počez... Oziroma bolje, v vse večje podrobnosti.. Vsekakor je ena od nalog, ki čakajo bodoče ( ali pa že nas ) generacije, odpravljanje genetskih napak, da o umetnih tkivih ne govorih ( zadnjič je bil o tem dober članek v Znanosti ). Računalništvo pa bo šlo na user-friendly nivo, torej v najbolj splošno uporabo...

Če pa govorimo o oporokah ( hm, jeti? ), sem pa jaz svojo dušo dal farmaciji ( pa tudi dosti ur prostega časa :D)
metrodusa.blogspot.com

Aggressor ::

Huh, pa kaj res vi vsi vidite prihodnost le in samo v tehnlogiji? Kaj pa Človek? Kot da vsi živite za prihodnost, ker v sedanjosti nihče ne zna. Bo kdo od vas naredil kaj za lastno mentalno zdravje? Ne? Se mi je zdelo...

Kar se tiče vsga, kar nas lahko doleti v prihodnosti, pa lahko na to temo odprete kar nov forum. Topic je za to premalo.

Jaz nisem svoje duše zapisal še ničemur. Pa upam, da mi je tudi ne bo treba.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

zetko ::

Let's just wait and see:D

Thomas ::

Tehnološka Singularnost - to je najpomembnejši dogodek srednjeročne prihodnosti. Ostanite zdravi do takrat. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Ker se mi mudi, samo na kratko..
Aggressor: hm, kam pa nas danajšnji svet sploh pelje, če ne v tehnološko-razvito smer.. Ok, vem, da obstaja še dosti družboslovnih tem, pri katerih ni še veliko jasno ( politika, itd.. ), vendar je kakorkoli gledaš, naravoslovje tisto, ki nam trenutno omogoča boljše perspektive.. Se pa strinjam s tabo, kar se tiče obsežnosti.. Samo vse, kar lahko naredimo, so, bolj ali manj, špekulacije..
Drugače pa, kaj si na tem forumu, kjer je večina ljudi naravoslovcev, pričakoval?

Toliko zaenkrat.. Pa še vedno tu v knjižnici ne dela stran, tako kot bi morala
|O
metrodusa.blogspot.com

TESKAn ::

Hm, si ni noben ogledu en del območja somraka, k se en tipo z eno neozdravljivo boleznijo zamrzne, ko ga pa odtajajo, se pa znajde v 'kmečki' družbi brez računalnikov n'stuff, ozdravjo ga pa tko, da mu ena ženska neki z roko šar po trebuhu (notranjosti trebuha...kar lepo z roko skoz kožo, brez krvi), da ga pa ni bolel, je pa biu tam še edn, k ga je bolelo namest njega...u glavnem, zakaj pa to ne bi blo mogoče? kdo ve, kam bo šel razvoj...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::


TESKAn

Malo zaostriš svoje stališče - toliko, da tudi zboli nobeden - pa imaš čisto prav!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeti ::

eh, Aggressor, ti vedno začenjaš s takmi...

tu se pogovarjamo o prihodnosti gospodarstva in tehnologije in pač pišemo, kaj predvidevamo, kaj se bo zgodilo, duhovna rast je pa problem za drug topic.

Tu se govori o razvoju tehnologije, uporaba/zloraba le-te pa je druga stvar.

In kdo je rekel, da sem se brezpogojno zapisal le in samo računalništvu? tisto je bil hec, stari... (vidi smajlija::D)



Drugače pa vestno skrbim za svoj duhovni razvoj, ampak kot pravim, pomembnost tega je za drugo temo, sem to ne spada, ker gre preveč vstran.:)



Sej ne rečem, se strinjam s tabo, ampak to sme ne spada.



torej: v prihodnosti bosta pomembni predvsem genetika in računalništvo, lahko pa predvidimo, da bodo pomembne tudi razne raziskave o uporabi proizvodnih načinov, ki so okolju prijazni, saj bo stanje ob takem tempu postalo kmalu več kot kritično.
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

AlchemY ::

ce ne bo vec nobeden zbolel, potem se bo verjetno zelo podaljsala zivljenska doba, kar verjetno pomeni, da bodo smeli imeti otroke le z kaksnim posebnim dovoljenjem, ker bo drugace prebivalstva enostavno prevec...

AlchemY ::

baje bo mozno v Sloveniji ze letos opraviti skoraj vse zadeve zaradi katerih hodimo po obcinah kar preko interneta, leta 2002 pa bomo tudi predsednika lahko volili kar po netu.

AlchemY ::

Ženeva, 19.2.2001 (Š STA) Segrevanje ozračja bo imelo po najnovejših ocenah strokovnjakov uničujoče posledice za človeštvo. Zaradi naraščanja morske gladine bo ogroženih na milijone ljudi na obalnih območjih. Bolezni zaradi zastrupljene vode se širijo, na območjih s sušo in visokimi temperaturami – gre predvsem za Azijo – je ogrožena celotna letina, izumirajo pa tudi živalske vrste in rastline.

Topljenje ledu na Antarktiki

Najbolj so prizadete revne države sveta, še ugotavljajo strokovnjaki, ki so danes v Ženevi predstavili poročilo o posledicah podnebnih sprememb. Gre za drugi del obsežne študije pod okriljem ZN.

Prvi del študije so predstavili že januarja v Šanghaju in napovedali, da bi se v naslednjih stotih letih ozračje zaradi onesnaževanja utegnilo segreti za več kot 5 stopinj Celzija. Poudarili so, da morajo države poiskati način za zmanjšanje emisij plinov, ki povzročajo toplo gredo. Zadnje raziskave so jasno pokazale, da je vzrok za segrevanje ozračja onesnaževanje, ne pa spremembe na soncu ali drugi naravni dejavniki. V zadnjem stoletju se je podnebje bolj spremenilo kot v preteklih 10.000 letih.

Znanstveniki napovedujejo, da bodo kmetijske površine v prihodnosti prizadele velike suše, taljenje polarnega ledu bo povzročilo zvišanje gladine morja, ki bi poplavilo gosto poseljena obalna območja. Po najbolj črnogledih napovedih bi se lahko morska gladina zaradi taljenja ledu na Antarktiki v naslednjih tisoč letih zvišala za tri metre.

Tomi ::

Spet nimam veliko časa, ker me čaka še ena seansa s biologijo..
Teskan: kar se tiče zamrzovanja tkiv, je tako, da ob optimalnih pogojih preživi ves postopek ( zamrzovanje in odtajanje ) le okoli 70% celic, kar je v človekovem primeru premalo, da bi lahko še normalno deloval.. Ker če ne, bi verjetno bilo mnogo ljudi že nekaj časa v tekočem dušiku, in bi čakalo, da jih bodo nekoč, ko bodo našli zdravila ali rešitve za njihove probleme, spet odtalili in ozdravili..
Kar pa se tiče neskončnega življenja.. Vsaka celica ima v svojem genomu programirano apoptozo, kar pomeni programirana celična smrt, in ko pride do tega pojava pri "pravi" kombinaciji, človek pade v klinično, nato pa še končno smrt.. Ok, vem, da boste rekli, kaj pa HeLa in podobne celice.. Vse te celice so mutirane, in zato niso primerne za normalen organizem.. Večnega življenja še nekaj časa ne bo.. Razen mogoče v viziji vseh velikih literatov:D
metrodusa.blogspot.com

Aggressor ::

Kot sem rekel, bi brez problema lahko z napovedmi za prihodnost, tako dobrimi kot slabimi, napolnil nekaj strani (in zapravil nekaj dni), zato bom samo ugovarjal Jetiju:

Po kakšni logiki lahko trdiš, da duhovni razvoj sem ne spada? Ker se pogovarjamo o prihodnosti, kjer bo duhovni razvoj moral igrati pomembno vlogo, ako se hočemo izigniti korenitim, predvsem pa neprijetnim sprememam, je to vsekakor nujen del teme. Ne, zadeva ne gre preveč vstran, sloh ne gre vstran. To stališče, kaže, da postavljate razvoj svojega misšljenja daleč za razvoj okolice, v tem primeru tehnologije, katere odjemalci ste. Večinoma brezvestni odjemalci, kajti le redki od vas se zavedajo, kakšne posledice utegne imeti recimo razvoj računačniške tehnologije in sploh tehnologije na človeštvo. Vsi imate za privzeto pravico do uporabe tehnologije, rokovanja z njo. Malokdo pa se vpraša, če je za to res sposoben. Torej, ne objekta formalno uporabljati, ampak ga razumeti, ga razumeti kot objekt v okolici, kot del sistema, proti kateremu je posameznik tako majhen, da se mu laho v večini primerov le ukloni. Večina se jih je danes že uklonila, tega pa se sploh ne zavedajo. S tem, ko uporabljajo Word, ne da bi vedeli, kako v resnici deluje, s tem, ko uporabljajo najrazličnejše naprave. Se kdo danes vpraša, kje je tu smisel? Ali imamo res pravico do spreminjanja okolce in sutvarjanja lastnega kvazi-sistema le zato, ker smo tega zmožni? Se kdo vpraša, ali bi lahko bilo drugače? Se kdo vpraša, ali ravno on in zakaj ravno on potrebuje vse stvari, ki mu jih okolica tako radodarno servira, seveda za ustrezno plačilo? Ima kdo od vas danes občutek, da je čustveno utesnjen, nesvoboden, da mu orivzeta ureditev preprečuej, da bi postal tisto, kar res hoče biti, pri tem pa se mu ne bi bilo treba bati vseh manipulativnih tokov, da ga zopet odnesejo povsem drugam, kot on želi? Danes, v tem svetu, ki je naše naravno okolje, s tem pa tudi okolje, v katerem so se razviti naši prvinski čuti in racio, tako izmaličil, da se notri znajdemo le še v zavetju piskajočih in bliskajočih napravic in vrveža, bi moral prav vsak zopet na novo premisliti, kaj mu je v življenju narediti, kajti žalostno dejstvo je, da bolj ali manj sledimo poti, ki nam jo začrtuje zapletena skupnost, ki je nihče več ne razume. Ravno sedaj, ko resnično potrebujemo sposobnosti, ki nas delajo ljudi, se zdi, da bomo pobegnili v objem uktimativne tehnologije, ki sicer ponuja zavetje, a v tem zavetju ne bomo nikoli svobodni. Nikoli več.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Aggressor

Nivo tehnologije 0 - nivo svobode 0. Nivo tehnologije visok - nivo svobode visok. In NE obratno.

Praviš, da po novem dela s stvarmi, ki jih ne razumemo. Razumemo čedalje več. Včasih pa res niso razumeli nič.

Technology will set you free!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dzos2 ::

Kaj ti bo kmet, sej gres v stacuno po mleko..

AlchemY ::

glede na to kaj sem prebral v novicah o glasbeni industriji in kaksen program nameravajo uporabljati mi vse skupaj ne izgleda, da nas bo tehnologija osvobodila, prej obratno.
Dzos2:zvezdice se ti ne splaca nabirati z butastimi izjavami.

Aggressor ::

Daj no daj, Thomas. In ti premišljuješ? Bolj v omejenem obsegu, očitno.

Če se ti brez tehnologije ne počutiš svobodnega, je to povsem stvar tvoje lastne percepcije. Jaz se počutim ravno med sprehodom v gozdu najbolj svobodnega, ne pa denimo sedeč v avtu, čeprav lahko teoretično pridem dlje. Svoboda, ki sem jo opisoval, ne pomeni obsega tvojih zmožnosti, pač pa umsko svobodo, ki pa utegne biti v prihodnosti vedno bolj omejevana.

Tudi nisem nikoli trdil, da je znanstveni napredek nepotreben, nasprotno, pomemben je ravno v tolikšni meri, kot napredek naše zavesti. Ampak nikakor pa ne bolj, kot je danes navada.

Thomas, kaj vidiš v današnji mladini, ki šiba naokoli s kilami elektronike, od mobitelov, do discmanov in digitalnih kamer? Navdušence? Zmanipulirane osebke? Odjemalce? Prihodnjo silo podpore tehnološki singularnosti?

Raven svobode 0, ta je pa dobra... jah, Thomas, stopi malo ven, na zrak...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Grem na zrak, grem. Sem pa vesel, da imam čevlje na sebi - in obleko. Ta (low)tech - mi da svobodo pohajati čez drn in strn. Brez tega bi bil bos.

Pa tud GSM se ne odrečem. Včasih dobim kakšen SMS od programa, ki teče doma - in nisem obvezen vrniti se še. Avto mi pa da svobodo pohajati tudi tam, kamor samo peš ne bi mogel.

Dober tale svet - in izboljšuje se. Zahvaljujoč tehnologiji.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DirectZ ::

Jest pa mislim da te to nebi smelo skrbeti, razn če si ne želiš zaposlitve v eni od teh panog :))

Aggressor ::

Thomas, saj sploh nočeš razumeti, kaj hočem povedati, venomer ponavljaš eno in isto. Kot sem rekel, ni stvar v zmožnostih, torej, ali se lahko pogovarjaš z osebo več kilometrov stran itd. Poanta je v svobodi odločati. Te pa je vedno manj.

Samo grob opis: tehnologija nam dejansko daje nove zmožnosti. Ampak, te zmožnosti so uporabljene pri rasti zmožnosti celotnega sistema, družbe. Sledi, da se skladno z razvojem tudi cilji in tendi prilagajajo novi tehnologiji. Pridemo do tega, da se ne le naše zmožnosti, pač pa tudi zahteve družbe povečujejo, tako da dejansko zaradi tehnologije nismo prav nič svobodnejši, ker ravno ta začrtuje tokove dela in potrošnje. Ravno nasprotno, tehnologija dobesedno začrtuje še ožje pasove, po katerih se moramo pomikati, če hočemo biti uspešni. Skratka, floskula "technology will set you free" je absurd, saj se skladno z našimi možnostmi tudi zateguje pas okoli področja, kjer lahko to uporabimo oz. kako lahko to uporabimo.

Še ena težavica je, namreč, danes ljudje že od otroštva živijo v s tehnologijo nabitem okolju, kar ima za rezultat to, da si sploh ne morejo predstavljati, da bi bil svet lahko drugačen.

en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

AlchemY ::

"sonce, voda, zrak, svoboda".....hmmmm verjetno so pozabili dodat racunalnike in hi-tech :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi človeštva so žal nujni za obstoj človečnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
836602 (3623) jzgorisek
»

Kloniranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
675892 (5114) Pascal
»

Umetna inteligenca

Oddelek: Loža
361791 (1450) Thomas
»

"Liberalizem" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1287666 (6571) Thomas
»

Topla greda - je blagoslov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
706063 (5436) Aggressor

Več podobnih tem