» »

ubuntu je foo

ubuntu je foo

«
1
2 3

Gandalfar ::

WarpedGone ::

Kaj trolaš, Unity ja dela, ima Ubuntu sposobno QA ekipo, ki skrbi da so izdani produkti brez kritičnih ali pomembnih bugov. Or so we are supposed to believe ...
/Rant Off

Eneparkrat je Unity enako odletel tut men na laptopu in desktop mašini. Zarad vseh ostalih failov tega še nism raziskoval.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Tudi če ga ima/nima ni nihče dolžan brati tvojega "bemtenja".

Toliko o svobodi v odprtem programju. Lahko svobodno hvališ, če pa kej ne dela morš bit pa tiho. Don't rain on my parade, huh?

Unity lupina podpira App Indicators.

Vsebuje tudi indikator frekvence procesorja, kot je bi CPUFreq v gnome-applets?
Google pravi, da ne...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Toliko o svobodi v odprtem programju. Lahko svobodno hvališ, če pa kej ne dela morš bit pa tiho. Don't rain on my parade, huh?


Bolj je šlo v to smer:

Men bi že klinčev CPU usage precej pomenil ...


...

Ne, skrinlets je neki druzga. Nimam fetiša zijat v prazen desktop in občudovat skrinletse.


...

WTF?

Vsebuje tudi indikator frekvence procesorja, kot je bi CPUFreq v gnome-applets?
Google pravi, da ne...


V tej temi si v zadnjih 24 urah dobil odgovor na to vprašanje s strani dveh različnih uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Using ppa?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ne, po pošti pošljejo.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

WarpedOne, Ubuntu seveda ni popoln in dostikrat iz neznanega razloga kakšna reč ne dela, kar brez težav na ves glas tuliš, če ti to paše. ti pa daješ občutek, da se včasih prav potrudiš, da ti kaj ne dela - ali pa celo šimfaš reči, ki povsem dobro delajo in delajo skorajda na tak način kot na Windows ali OSX sistemih, samo zato, da lahko na ves glas bentiš (in temu wikipediaj pravi trolanje)

Task Manager, Activity Monitor in System Monitor so precej ekvivalentna reč. Pri čemer sem jaz do Task Managerja ponavadi dostopal s ctrl+al+del, ampak mi sedaj sedmica ob pritisku na to kombinacijo ne pokaže več Task Managerja, ampak odpre nek meni, kjer je task manager le ena izmed možnosti, lahko pa task manager poiščem skozi search v start meniju. Na drugi strani, je imel ubuntu System Monitor, ki si ga našel v gnome meniju system>system monitor, zraven pa ti je in ti še vedno omogoča da si definiraš poljuben keyboard shortcut, s katerim ga boš poganjal - ali pa odpreš Unity launcher, vpišeš notri system monitor stisneš enter in se ti odpre (enak postopek kot v win7). Prav tako tukaj vidiš porabo vseh CPUjev in coreov, porabo vseh pomnilniških virov, vseh mrežnih naprav, ... (skorajda enak prikaz kot na win7).

in ti si se spravil šimfat čez to, kar povsem dobro dela, edine spremembe so zelo podobne tako na win7, kot Ubuntuju, rešitvi sta si podobni, ... občutek daješ, da Icematxyza jebeš v glavo, ko se on trudi ljudem reševati resne težave - in tip te zelo dobro prenaša, ko ti nisi sposoben sam googlat

da pa še jaz potarnam na to temo - na OSX sem navajen, da lahko Activity Monitor v Docku (ekvivalent launcherja) namesto svoje ikone kaže piechart porabe RAMa - a si lahko v Ubuntuju tudi omislim kaj takšnega? kaj pa CPU load monitor v obliki dveh kratkih pokončnih stacked bar chartov v taskbaru?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

ti pa daješ občutek, da se včasih prav potrudiš, da ti kaj ne dela

In ti men, da trolam?
Js samo JOKAM ker mi tako opevana in hvaljena stvar dela probleme iz dneva v dan.

A mi lahko vsaj poveš kdaj so appleti delali prav? Včeraj ko so bli na obeh monitorjih al danes ko so bli samo na enem (levem)?

Glede sistemskega monitorja: Full koristi odpiranje System monitorja prek Unitija ko se ta odloči da bo ignoriral komande, kar je precej pogost pojav.


in ti si se spravil šimfat čez to, kar povsem dobro dela, edine spremembe so zelo podobne tako na win7, kot Ubuntuju, rešitvi sta si podobni, ...

Ne znaš brat al si samo prehitro prebral in povsem narobe razumel napisano?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

rejven ::

Nevem sicer, če maš kak fetiš ampak, če ti neka stvar pobere tolk živcev se po mojem nima smisla ukvarjat z njo. Ubuntu jasno ni perfekten sistem in ima svoje bolane fore in pomankljivosti, ampak na ravni posameznika je, da se odloči o njegovi uporabi in če mu sistem nudi, kar od njega pričakuje. V tvojem primeru očitno ne. ( tudi jaz sem preskočil 11.04, ker mi na mojem sistemu ni deloval pravilno (vsaj na začetku, preberi prvi stavek ) , 11.10 pa mi deluje bp.

Icematxyza jebeš v glavo, ko se on trudi ljudem reševati resne težave - in tip te zelo dobro prenaša, ko ti nisi sposoben sam googlat


Se strinjam, da ima Ice zlo trdo kožo :).
Drugače pa hvala njemu in njemu podobnim, ki si vzamejo čas, da brez koristi rešujejo probleme posameznikov in res si ne zasluži podjebavanja in tvojega jokanja.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

ko ti nisi sposoben sam googlat

Nekaterim ne potegne pa če jim s kredo narišeš strop ...

Bentimo, ker ti problemi sploh obstajajo. Vse bi blo še nekako sprejemljivo, če se nebi nonstop dogajal Hype kako je Ubuntu prijazen, napreden, uporaben, kako ful dobro in hitro da se razvija, ipd. itd. In ko človek nasede naj pa googla ko majmun in išče flike za banalnime felerje, ki v zadevi ki naj bi bila vsaj O od operacijskega sistema za splošno uporabo, tam sploh nebi smeli bit.

Nek drug še trdi da ma firma ful stroko politiko kvalitete pa QA team and what-not ampak banalni felerji so še vedno. Ko svojo frustracijo nad takim stanjem javno izraziš si pa trol.

Ne smeš deževat na parado superiornosti sistema, knede? Če bi sistem bil tako superioren, bi se lahko pritoževali čez barve ikon pa slike ozadja, tko pa se pritožujemo na sramotnimi napakami, ki se v konkurenčnih sistemih vsaj zadnjih 10 let ne dogajajo več.

Ubutnu je po kvaliteti konkurenčen Win95, proti modernim Win OS-m pa nima kaj iskat. S takimi napakami niti pod razno. Vse bo OK, če se zadeva neha reklamirat kot konkurenca Win desktopom -ker je to navadno zavajanje nepozučenih. Tak sekret ne more bit konkurenca zares porihtanim zadevam.

Ice-u pa še enkrat HVALA za vso pomoč vsem nesrečnikom, ki so nasedli in še nasedajo tej lažni reklami.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

rejven je izjavil:

Nevem sicer, če maš kak fetiš ampak, če ti neka stvar pobere tolk živcev se po mojem nima smisla ukvarjat z njo. Ubuntu jasno ni perfekten sistem in ima svoje bolane fore in pomankljivosti, ampak na ravni posameznika je, da se odloči o njegovi uporabi in če mu sistem nudi, kar od njega pričakuje. V tvojem primeru očitno ne. ( tudi jaz sem preskočil 11.04, ker mi na mojem sistemu ni deloval pravilno (vsaj na začetku, preberi prvi stavek ) , 11.10 pa mi deluje bp.

Icematxyza jebeš v glavo, ko se on trudi ljudem reševati resne težave - in tip te zelo dobro prenaša, ko ti nisi sposoben sam googlat


Se strinjam, da ima Ice zlo trdo kožo :).
Drugače pa hvala njemu in njemu podobnim, ki si vzamejo čas, da brez koristi rešujejo probleme posameznikov in res si ne zasluži podjebavanja in tvojega jokanja.


Sem dal za hec Fedoro gor. Presenečenje. Niti updejti nedelajo in jamra da neki translation 15.3 nemore installirat al kaj kurc. Z prvimi 200€ ki v kazinu dobim letim po Windowse 7-8 in to ultimate. Hahahah

Zadeva dela ok ce iztakenm USB Logiceh kamero. Ce pa ze gres googlat pa ne najdem nic pametnega kot da je to kao Kernel 3.0 problem. Mislim...

Zgodovina sprememb…

rejven ::

Z prvimi 200€ ki v kazinu dobim letim po Windowse 7-8 in to ultimate. Hahahah
:))

Se pravi tvoj razlog, da probavaš ubuntu je v tem, da si brez denarja, da bi si winse kupil in sedaj, ko vse ne dela kot si si zamislil si pa zafrustriran?

Jasno je, da bodo winsi bol odgovarjali širšemu krogu ljudi z različnimi potrebami saj za njimi stoji multinacionalka z več tisoč zaposlenimi.

Problem, ki ga ma warpedone glede cpu indikatorja ne zanima 99% ljudi. Njih zanima samo kje se prižge in, da tist kar rabijo dela. Večina od njih rabi comp za brskanje po netu, torrente, mail, muska, video, pa kaj za napisat. To je tudi segment ljudi, na katere se proba ubuntu skoncentrirat in po mojem mnenju povsem pravilno.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Logično da ga imam zato ker nimam dnara za Windows. Ce bi mel nebi niti povoho tega govna od linuxa, ki ni niti na stopnji prvega windowsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

jype ::

Pesimist> Ce bi mel nebi niti povoho tega govna od linuxa, ki ni niti na stopnji prvega windowsa.

Seveda ni, če je že od svojega nastanka najboljši operacijski sistem na svetu!

To potrjujejo tudi statistike.

Iatromantis ::

Linux ni za vsakogar in ta tema to dokazuje. Superioren je zgolj tistim, katerim je pisan na kožo; je tudi odlično orodje mnogo komu, ki sploh ne ve, da ga uporablja; komur pa je razočaranje, naj raje ostane na winsih, webu in iosu ali pa kar xboxu..

poweroff ::

V izogib temu, da se ta tema sprevrže v neko nekoristno pljuvanje predlagam, da tukaj opisujete REALNE napake s KONKRETNIMI PODATKI.
sudo poweroff

PaX_MaN ::

REALNE napake s KONKRETNIMI PODATKI.

To že obstaja.

poweroff ::

Očetu sem na Primorskem namestil Ubuntu, ker pa ima brezžično router na drugi strani stanovanja in bi bilo vleči kable precej zoprno, smo zadevo rešili z brezžično povezavo. Najprej sem mu posodil eno svojo "hekrsko" brezžično napravico, ki pa je precej zmogljiva in jo uporabljam za razna varnostna preverjanja.

Potem sem mu kupil Levelone WUA-0603 brezžično USB napravico. Danes je zadevo vtaknil v kišto in za vraga ni hotelo delovati. Seveda je šli brat navodila in ker je tam pisalo, da je treba v mašino vtakniti priloženi CD z gonilniki (za Windows), je storil to - in seveda ni pomagalo.

Sklep - Ubuntu je sranje.

No, za vsak slučaj mi da na telefon sestro in greva skozi razne konzolne ukaze. Ne dela, pa ne dela. Res je sranje.

Na koncu mi postane sumljivo, da če napiše lsusb, ne zazna ničesar.

Rečem, naj USB napravico vtakne v drug USB vtič - in omrežje začne delovati. :)) Očitno je zanič USB priključek.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Itak, vsaka reč ima napake in crkne lahko karkoli. Razlike so v pogostosti in "naravi" napak. Mogoče ti veš al se morajo App Indicators kazat samo na enem monitorju al na obeh?

Ker men se kažejo enkrat tako in drugič drugače. Me zanima kaj od obojega je sploh prav. To velja za vse ikone desno zgoraj: mail, mreža, zvok, ura, prijava, sistem in še prikaz vremena ter zasedenost resursov.

IIRC se to ni dogajalo, dokler nism namestil prikaza zasedenosti CPU, mem.... Če je to res krivo za takšno "novo" delovanje je to le še ena potrditev mojega osnovnega bentenja, da je vse skup eno nestabilno skropucalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

JesusChrist ::

Pesimist je izjavil:

Logično da ga imam zato ker nimam dnara za Windows. Ce bi mel nebi niti povoho tega govna od linuxa, ki ni niti na stopnji prvega windowsa.


Ni kriv linux, če si ga ti nesposoben uporabljat. Kupi si iMac z njihovim OS - tisto je bolj za taki profil uporabnikov - štoraste otroke, ki si mislijo, da so hekerji.

EDIT: Tudi sam sem namestil fedoro pred kratkim in nisem naletel na niti en problem. Tvoja nesposobnost mora biti pa res velika.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Nekateri si pod "uporaba" predstavljate čist neki druzga kot to, kar piše v slovarju.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pesimist ::

MA daj bejzi u K....

could not add package update for fedora-release-rawhide-15-3(noarch)updates: fedora-release-rawhide-15-3.noarch"
link to this item - Bugzilla: #716752

A bug in PackageKit (which does not affect updating via yum on the command line) prevents easily updating to fedora-release-15-3. Other updates can still be applied using PackageKit if the update for fedora-release-15-3 is unchecked first. To update fedora-release-15-3 itself using PackageKit, first click on the + sign next to "fedora-release-15-3 (noarch)" to see both of the associated package updates (fedora-release-15-3 and fedora-release-rawhide-15-3), then uncheck fedora-release-rawhide-15-3, then click "Install Updates". It asks to confirm removing "Rawhide repo definitions". Click "Continue" and it will then work. (Note that the fedora-release-rawhide package is only needed in order to upgrade to Rawhide, and can still be installed manually for this purpose.)


Točno to dobim na vsakem instlalu. Zaj smos pet tam ko na ubuntu. 10 Steps after isntalling. Bejz u k.... pa linux!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

jype ::

WarpedOne> Nekateri si pod "uporaba" predstavljate čist neki druzga kot to, kar piše v slovarju.

My paychecks disagree with your observation.

WarpedGone ::

Koliko domačih uporabnikov, ki linux uporabljajo na desktopu in redno skačejo v nove izdaje ubuntuja skbi za ta tvoj paycheck?

Še vedno nihče ne zna povedat, a je prav da so indikatorji na obeh monitorjih al bi moral bit samo na enem?
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Koliko domačih uporabnikov, ki linux uporabljajo na desktopu in redno skačejo v nove izdaje ubuntuja skbi za ta tvoj paycheck?

Nobenega ne poznam, ki bi to počel. Edini domači uporabniki ubuntuja, ki jih poznam, ne skrbijo sami za svoj računalnik.

WarpedOne> Še vedno nihče ne zna povedat, a je prav da so indikatorji na obeh monitorjih al bi moral bit samo na enem?

Nimam pojma, ne uporabljam ničesar od naštetega.

WarpedGone ::

Nobenega ne poznam, ki bi to počel. Edini domači uporabniki ubuntuja, ki jih poznam, ne skrbijo sami za svoj računalnik.

Ja, to zna bit moja fundamentalna napaka v samem štartu.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zvezdica27 ::

lp,

fundamentalna napaka vsakega človeka je, da vedno hoče več. Jaz na prastari kišti še vedno gonim 9.10 in dela vse in sem totalno happy - zakaj torej nameščam nove ubuntuje? Zato ker je hec in lahko pizdim. V službi pa heca ni, mora delat, zato je tam še vedno in bo še par let 10.04 Na enem imam Linux mint, na laptopu sem prešaltal nazaj na 11.04 (ker je punca rekla, da ji je unity všeč, pa še Sandy bridge grafični driverji so neki "hecali" tle pa mam direkt podporo za ubuntuje!).

Warped in Pesimist: na voljo imata milijon sistemov, tudi DOS 6 .22 je vrhunski če hočeš kopirat iz diskete na disketo, tako jamranje pomagalo ne bo. Za Linux družino pa imata izbire da vama lahko prihaja brez truda. Ubuntu ni samo ubuntu, mata še kubuntu. lubuntu, xubuntu... Če dogaja Gnome, nazaj na 10.04 )ali pa Linux Mint).

Nč bejž v kurac pa ubuntu: fantje probavajo z novo zadevo - čaki da pride še novi grafični background; Wayland namesto X, potem se bo zadeva sesuvala da bo veselje. A čez 2-4 leta bo gotovo to najbolj popeglan Linux sistem, vizualno namreč, pa tud delalo bo vse, stari prdci kot jaz pa bomo še vedno lepše živeli v gnome-panelih. Tud jaz sem popizdeval ko se mi je 11.10 usuval, pa tud zdaj na 11.04 se za glavo prijemam 1x na teden, sam Unity in (nekoč wayland) sta dejstvo. Ostali pa gredo lahko kamorkoli drugam ali pa si sami kompajlajo kernel.

Če lahk moja punca dela vse kar rabi na ubuntu, je to vrhunski sistem (isto vrhunski kot so win7 ali OsX). Če lahko jaz živim od dela na tem sistemu, potem zadeva špila. Lahk ti pvem, da je v marsikaki službi marsikje gor ubuntu (stroški, stabilnost), je pa tko kot zmeraj:

tud na lepi ženski boš iskal napake če si tak tip človeka.

Tko da: če ubuntu ne sede: Linux mint ali 10.04 (Edubuntu?) če iščemo Gnome 2.3 okolje. Če ni bistveno: Kubuntu ali Xubuntu ali Lubuntu sam se bo treba mal prilagodit. Debiana in Fedore ... jaz ne vem, podpora userjev je pri ubuntu (mint) najboljša, enostavno zato, ker je največ muthafuckerjev na teh dveh in največ verjetnosti da bo kak seljačino imel enak problem kot ti.

Seljačino out,

zz

opeter ::

No, jaz še nikjer Linuxa na namiznih računalnikih* povprečnih uporabnikov nisem videl. Pa sem se že obrnil marsikje. Obenem je vse več jabolčnih računalnikov.

* razen na nekaterih cenejših prenosnikih brez OS, ko jih uporabniki kupijo, a jih hitro odstranijo - če ne oni, pa sorodniki, znanci itn. - ter namestijo Windows OS)

Sam sem poskusil prijazno naložit eno distribucijo Linuxa (če se dobro spominjam, je to bil Ubuntu 10.04) na en računalnik od znancev, a ker niso bili zadovoljni, da njihovim otrokom igre ne delujejo (čeprav sem nekatere uspešno namestil in zagnal s pomočjo Wine), ter odrasli so se "bunili", da oni želijo uporabljat Word 2007 z Windows Aero vmesnikom ... jaz jim tega seveda nisem mogel naložit, ker nelegalne programe ne nalagam, niti ne bom priskrbel. Čeprav bi lahko. A že iz principa. Na koncu so si sami prenesli neko nelegalno verzijo Windows sistema in so si le tega namestili. Plačali za programe itak ne bi nikoli.Baje so zadovoljni. Naj bodo. Če imajo kakšne težave, jih vedno preusmerim na kolega, ki ima servis. On jim lepo zaračuna, oni pa to cenijo.

Jaz na svojem poceni prenosniku veselo poganjam Linux Mint, na namizniku pa imam Windows 7 (zaradi službe :8)). Za Maca ni denarja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Sem testiral Ubuntu 11.10 na kar nekaj strojne opreme in Unity 2D/3D eno od tega bolj ali manj dobiš, Wlan deluje, TouchPad deluje, osvetlitev zaslona deluje... Kaj naj rečem drugega.

poweroff ::

Povej raje kaj ne deluje, da bo Warped prišel malo na svoj račun... :))
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

Matthai, saj so reči ki ne delujejo. Dual screen support, ki W1 boli, dejansko ne dela perfektno in ima na launchpadu odprtih kar nekaj resnih bugov. Problem je v tem, da W1 pizdi kako nič ne dela in kako je vse sranje in pol pizdi ker ne more videt grafa porabe po coreu in mu jaz povem, da to lahko vidi v System Monitorju in začne pizdit z nečim tretjim (keyboard shortuti), nakar mu razložim, da tudi to dela in me obtoži da ne znam brati. Tip se je pač odločil, da bo sral vsem po glavi (še dobro da ni policaj:P), ker se mu zdi da mora metat blato v Ubuntu. Seveda mu ni prepovedano jamrat o tem če kaj ne dela, ampak dokler bo na nivoju Win mulcev, ki samo pizdijo, ne da bi google odprli, ga je težko jemati resno.

Je pa dejstvo, da včasih česa Cannonical ne skomunicira reči in pol vsi še bolj pizdimo - kot to, da se launcherja ne da premikat po stranicah ekrana, tudi s CompizConfig Setings Managerjem, pa čeprav ima ta setting, samo ne dela.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WarpedGone ::

Problem je v tem, da W1 pizdi kako nič ne dela

In pol se buniš ker sm te obtožu, da ne znaš brat? Ravnokar si še enkrat pokazal, da ne znaš.
Pizdim se nad stvarmi, ki ne delajo al pa so totalno in neintinuitivno drugačne kot so bile nekoč - včasih simpl, sedaj pa skrite nekje v božji tetki (aka cpu usage monitor). Sploh pa so "super" stvari, ki so že delale, pa ne delajo več.

Prikaz frekvence posameznega cora pa ni nikamor skrit - ne dela.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

Prikaz frekvence posameznega cora pa ni nikamor skrit - ne dela.

daj si odpri system monitor.
 System monitor na več jedrih

System monitor na več jedrih



klikni na launcher, vpiši system monitor, stisni tipko enter ali klikni na ikono - stvar dela točno tako kot na Windows 7, zato ne jadaj o intuitivnosti, pokaže vse core, za vsakega posebej.

Če pa pizdiš zarad load indicatorja, pa razumem, tudi mene jezi, da imam tam kljukico, load on startup, pa tega ne upošteva, tudi mene moti da mi ne kaže porabe za vsak CPU, mene še posebej jezi, da ne morem imeti barchart prikaza in številke v % kolko corea je porabljenega, ... - ampak to je addon, za katerega ni odgovoren ubuntu/cannonical, prav tako ti takšnega appa ne nudi win7 niti OSX - v obeh je treba tak app doinštalirati, in včasih ne dela.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WarpedGone ::

In kje je tu prikazana FREKVENCA?

Tear_drop, kaj je s tabo? Govorim o prikazu F R E K V E N C E posameznega cora - i.e. AMD Cool 'n' Quiet, Intel SpeedStep, ipd. Zraven je še možnost izbire načina delovanja - Performance, PowerSaving, OnDemand ... Aplet CpuFreq, ki je na 10.10 deloval precej b.p., so z 11.04 "umorili", tudi v 11.10 ga še ni. Obstaja neuraden PPA, ki pa razen da prikaže ikonco - ne deluje.

Prikaz zasedenosti procesorja, pomnilnika, diska, networkinga pa sm uspel odkrit v Ubuntu software centru. Torej: ja, priznam - obstaja. Ko ga končno najdeš kje je sedaj skrit in kako se mu reče, potem ko je nekaj let bil vedno lepo na desnmem kliku na sam "taskbar" in "Add applet". Ga pa sumim, da je kriv, da mi včasih vse ikonce na desnem monitorju izginejo...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zvezdica27 ::

W1

spravil si se na različico (dobr, tud 11.04) ki precej spreminja zadeve v celostnem razvoju Ubuntu. Pač ne dela.

Tudi ti ne znaš brati: jaz sem napisal, da je moja punca zahtevala da dam nazaj 11.04 na dnevno-hišni-laptop.

A štekaš... it looks good.

Koga briga da je zadaj Linux jedro, če si hočeš samo pogledati film. Po tej izkušnji štekam Canonical - povem ti, čez 5 let bo ubuntu z Unityjem brez hroščev in s takim procentom da bomo samo gledali.

Unity postaja podoben OSX z razlogom: kdo zaboga rabi sistemske nastavitve več kot 1x na leto? Hej, kdo pa sploh šari po OSX tako kot povprečen user v tej temi po ccsm ali kaj jaz vem kje - noben. Če pa sistem lepo zgleda pa lahko pridobiš userjev za popizdit veliko (ženske so več kot pol človeštva).

In zato sedaj pač prioritizirajo Unity in baje pride Wayland - da bo zadeva popeglana. Pol bodo pa applete in druge stvari integrirali kot je recimo položaj te stranske vrstice - je pa bolj pomembno, da (z izgledom) dobijo userje, na dolgi rok to da tebi frekvence ne kaže ni pomembno (rešitev si si sam nakazal - naloži 10.04 ali Linux Mint pa glej frekvenco cel dan).

Ja. Zadeve ne delajo. Ja. X ne dela povsem pravilno na multi displayih. Ja. Gnome 3 je drugačen (zadeve so skrite). Ja. Podpora starim kištam ni na voljo (unity). Koga to briga na 5 let? Razen mene pri nas doma nikogar. Važno je da s ezadeva prižge in da ko klikneš da dela. Več ali manj vse dela (če si pameten in si naložiš 32 bitni sistem).

Če ti je tvoj applet tako pomemben, daj prosim naloži 10.04 ali Linux Mint in ga prilagodi tako da ti bo ustrezal. Linux mint ima natty jedro in gnome 2.3 s Compizom. Delaj z njim kar ti srce poželi. Ali pa samo prešaltaj na KDE in delaj dalje. Porniče lahko gledamo v katermkoli sistemu.

zz

opeter ::

Zvezdica27 je izjavil:

Koga briga da je zadaj Linux jedro, če si hočeš samo pogledati film. Po tej izkušnji štekam Canonical - povem ti, čez 5 let bo ubuntu z Unityjem brez hroščev in s takim procentom da bomo samo gledali.


Ne vem, nekako dvomim v to. Ampak dobro, dajmo se presenetiti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Hja, mislim, da tole kr drži. Gre za podobno zgodbo kot PulseAudio. Ko so ga uvedli, smo se jezili. Alsa je lepo delala, pa so nam vsilili nekja, kar ni delovalo. Je pa veliko obljubljalo.

No, na koncu se je zavrtelo par verzij, in PulseAudio dela odlično. Zadeva odkljukana.

Isto se sedaj dogaja z Unityem. Bo - samo potreben je čas.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Koga briga da je zadaj Linux jedro, če si hočeš samo pogledati film. Po tej izkušnji štekam Canonical - povem ti, čez 5 let bo ubuntu z Unityjem brez hroščev in s takim procentom da bomo samo gledali.

Odlično!
Do takrat pa naj bo Unity del experimentalnega desktopa, katerega si namestiš po lastni izbiri ne pa da je default zadeva za vse in ti že sama inštalacija poradira vse kar smrdi po prejšnjem desktopu. Unity danes pač ni dozorel za Prime Time, v katerega so ga porinili.

Al pa naj se lepo naglas pove celemu svetu, da uradne izdaje dodelane zadeve ne bo vsaj še naslednjih 5 let in naj NE nameščajo novih izdaj, ki je v bistvu samo pre-view nove funkcionalnosti, ki je še v izgradnji - če se nočejo dnevno spopadad z napakami in problemi.

Če ti ne razumeš kaj pomeni uradna izdaja nove verzije, ti ne morem pomagat. Si pa v dobri družbi - tut Canonical zelo očitno tega NE razume in s svojimi političnimi odločitvami v slabo voljo spravlja praktično ves svoj "casual userbase", ki se mu ne da hebat s sistemom iz dneva v dan.

Ja. Zadeve ne delajo.

V uradno izdani najnoveši verziji najbolj-uporabniku-prijazne distribucuje Linux desktopa. Distribucije, ki se imenuje Ubuntu - za ljudi.

Nekdo ima hudo pokvarjen kompas.
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane2 ::

poweroff je izjavil:

Hja, mislim, da tole kr drži. Gre za podobno zgodbo kot PulseAudio. Ko so ga uvedli, smo se jezili. Alsa je lepo delala, pa so nam vsilili nekja, kar ni delovalo. Je pa veliko obljubljalo.

No, na koncu se je zavrtelo par verzij, in PulseAudio dela odlično. Zadeva odkljukana.

Isto se sedaj dogaja z Unityem. Bo - samo potreben je čas.



Zakaj rabim PulseAudio ?:|
On the journey of life, I chose the psycho path.

dux ::

@WarpedOne: tudi jaz mislim, da bi unity moral biti označen kot preizkusni, vsaj v 11.04 (zdaj je že precej boljše, samo kot si opazil nekaj stvari še manjka).

Canonical se je odločil za to smer (unity by default):
> Ker je ocenil, da imajo še dovolj malo uporabnikov (dovolj tehnične uporabnike) da lahko delajo velike spremembe
> Ker želijo imeti v 12.04 LTS relativno izpiljeno različico. Več ljudi kot ga uporablja, več je preizkusov in tudi popravkov.
> Ker bi bilo z vzdrževanjem gnome2 veliko dela, za kar nimajo ljudi (tudi na splošno .

Lahko bi bili malo bolj korektni in 11.04 označili kot eksperimental, oziroma uporabnike opozorili na večjo možnost težav.

Glede unity pa tole

Upanje je v nasih odlocitvah

Tear_DR0P ::

WarpedOne - oprosti - res slabo berem
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zvezdica27 ::

Brane2: Pulseaudio rabimo zaradi airport expresa, da zadeva dela!

W1:še zadnjič: če se nočeš hebat s sistemom vsak dan in prav iščeš ubuntu (in nočeš k-l-x-edu-buntu ali kateregakoli drugega linux okolja), si naloži 10.04, ki je LTS. Dela vse, sesuva se ne in bo podprt še dolgo. ker se nočeš hebat s sistemom ti je itak vseeno kako izgleda ne? no, daj gor 10.04 in uživaj, verjemi, da kdor si želi stabilnost je še vedno na 10.04 (tko kot jaz doma na mini serverčku in v službi da služim kruh).

Ja, pač - Canonical je načrtno žrtvoval dve izdaji (ki nista LTS) da uvedejo ta Unity.99% ljudi hoče samo good-looks. 1% jih bo motilo, da kak applet ne kaže frekvence (ali da samba privzeto ni nameščena, kar je meni nejpojmnljivo v Win resničnosti). Lej v OSX tudi privzeto ni NTFS podpore, kar je absurd če mene vprašaš, pa noben ne joka zarad tega - si pač namestijo, če kdo ne zna, pa pač živi s tem ( da ne omenjamo da ignorirajo USB 3.0 in flash in kaj jaz vem kaj še vse na tablicah). Unity ni preizkusni pač ljudje smo ovce, treba nas je vržt v vodo. Ej jaz sem bil čist razpizden zarad tega Unityja, zdaj pa mi je prav všeč (11.04 in samo na 16:9 screenu). Sam na OSX so vsi navdušeni, pri Linux pa je vse narobe če se kaj takega zgodi. Win pa imajo vse in so lih zarad tega najbolj simpl (čeprav lih na win je največ slabega programja ki ne dela kot bi moralo).

ajde, dost je tega.

zz

WarpedGone ::

Ubutnu je NEPRIMERLJIV z OSX.

Ne zaradi drugačnosti - zaradi tega ker je na eni zadevi OGROMNO poudarka na spoliranosti in usklajenosti, na drugi pa praktično nič - tule maš in se hebaj, če bo delalo pol super, če pa ne - sej je zastonj! Pa ni LTS, pa noben ni garantiral da bo delalo, pa noben ni to, pa noben ni ono. Ampak na uradni strani Ubuntu NI NITI ENEGA opozorila da je Latest And Gratest samo developer release in še ni tam, kjer naj bi desktop OS za Janeza in Marijo leta 2011 tudi bil.

Dej mi počasi razloži kako gre to skupaj z osnovno idejo Ubuntuja, katere se tako oklepajo: Za Ljudi.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Brane2> Zakaj rabim PulseAudio

Pojma nimam, ampak jaz ga nucam že odkar je prišel ven, napisal sem tudi patch za Wine, pa je potem nekdo drug še boljšega, skype je pa podprl pulse že zelo hitro.

WarpedOne> Dej mi počasi razloži kako gre to skupaj z osnovno idejo Ubuntuja, katere se tako oklepajo: Za Ljudi.

Easy: Večini deluje.

WarpedGone ::

Če pod "deluje" šteješ da računalnik ne eksplodira, potem seveda.
Moj vzorec so tri zelo različne mašine in na vseh treh so enako sramotni problemi pri osnovnem vsakodnevnem delu.

Ubuntu 11.x ti deluje, če se ga ne dotikaš in ga maš naloženega na računalniku, katere sploh nikol ne vklopiš. Potem seveda deluje.
Zbogom in hvala za vse ribe

opeter ::

WarpedGone je izjavil:

Ubutnu je NEPRIMERLJIV z OSX.

Ne zaradi drugačnosti - zaradi tega ker je na eni zadevi OGROMNO poudarka na spoliranosti in usklajenosti, na drugi pa praktično nič - tule maš in se hebaj, če bo delalo pol super, če pa ne - sej je zastonj! Pa ni LTS, pa noben ni garantiral da bo delalo, pa noben ni to, pa noben ni ono. Ampak na uradni strani Ubuntu NI NITI ENEGA opozorila da je Latest And Gratest samo developer release in še ni tam, kjer naj bi desktop OS za Janeza in Marijo leta 2011 tudi bil.

Dej mi počasi razloži kako gre to skupaj z osnovno idejo Ubuntuja, katere se tako oklepajo: Za Ljudi.


Podpis 1000x!!! Nimam kaj dodati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

WarpedOne> Moj vzorec so tri zelo različne mašine in na vseh treh so enako sramotni problemi pri osnovnem vsakodnevnem delu.

Moj vzorec so štiri zelo različne mašine, na katerih deluje vse.

WarpedOne> Ubuntu 11.x ti deluje, če se ga ne dotikaš in ga maš naloženega na računalniku, katere sploh nikol ne vklopiš. Potem seveda deluje.

Meni 11.04 deluje normalno, nadgradil pa še nisem, ker imam trenutno drugo delo.

WarpedGone ::

In kljub temu ne veš al je prav da appleti kažejo na levem al obeh monitorjih.
Tolk o normalnem delovanju pri tebi.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> In kljub temu ne veš al je prav da appleti kažejo na levem al obeh monitorjih.

Seveda ne, ker _ne uporabljam tega_.

Pri meni se panel in appleti vedno izrisujejo zgolj na primarnem monitorju, widgeti pa pač tam, kamor jih postavim.

Ubuntu pa.

WarpedOne> Tolk o normalnem delovanju pri tebi.

Ko bom moral koga vprašati, kaj mi ne deluje normalno, se bom zagotovo obrnil nate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

Kot rečeno. Pred leti smo poslušali pizdenje, da NTFS podpore ni, in kasneje, da ne deluje. Nato, da ne deluje SMB protokol. Nato so bili problemi z zvokom. Pa z DOC in DOCX.

Zdaj teh pritožb skoraj ni več.

In podobno bo tudi tukaj. Potreben je čas. Dejstvo je, da ljudje delajo. Da pucajo zadeve.
sudo poweroff
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947109 (37733) MrStein
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433422 (24451) MrStein
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182041 (147980) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167622 (140269) Icematxyz
»

Mageia Linux 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13227875 (25058) MrStein

Več podobnih tem