» »

Apple dobil patent za odklep telefona z gesto

1 2
3
»

Limit-sky ::

Keyser Soze je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Toliko BS na kupu pa že dolgo ne.
Tudi sam si lastim iphone 2g in el cheapo android. Android je prava katastrofa, verjamem pa, da na primerljivih telefonih zadeva deluje bolje. Zadnje čase pa uporabljam tudi i4 o katerem pa sploh ne bom govoril, ker že 4 leta star iphone dela veliko bolje od el cheapota.

Tolk BS, pa ga vseeno uspeš še malo natrosit. Problem androida ni v OSu, kvečjemu v nesposobnem uporabniku ali pa škrtuhu, ki primerja telefon za 200EUR s tistim za 500+EUR.

No, daj zelo počasi preberi, na kateri post sem odgovarjal. Lahko ti pa jaz napišem. Bom zelo počasi pisal, da boš uspel počasi prebrati:
"In za 500€ manj imam povsem primerljivo napravo. Pac ne izvajam nekih testov,"

Se pa sicer strinjam s tvojim zadnjim odstavkom, ja.

nekikr ::

mikic007: ti je že Limit v oni drugi temi napisal kje si SAM naredil napako. Da je telefon vezan na Orange in za odklep potrebuješ Orange kartico je nekako logično. Da si zajeb naredil sam pa tudi. Če si v Sloveniji kupiš ali tovarniško odklenjen telefon ali pa tistega pri Simobilu. Zelo enostavno.
In nisi napisal, da je telefon za 200€ čisto ok zate (no si, šele sedaj), prej si napisal, da imaš za 200€ povsem primerljivo zadevo. Upam, da razumeš kje je razlika.

Thramos: tudi Androidne zadeve lahko dobim. Se ti je sedaj sesul svet kajne? Kako boš pa zdaj metal luč name. :)

klinker ::

Keyser Soze je izjavil:

Problem androida ni v OSu, kvečjemu v nesposobnem uporabniku ali pa škrtuhu, ki primerja telefon za 200EUR s tistim za 500+EUR.


Jst bi pa reku da je problem Androida ravno v OSu. Se na Galaxy S2 ki je hardwaresko top shit ne dela tako dobro kot iPhone 3GS, kaj sele 4. V bistvu med 3GS in 4ko sploh ni razlike v samem delovanju sistema.
Ravno prejsnji vikend bla klapa pri meni in se razvila malo debata o fonih pa smo malo primerjali nase fone med sabo... moj GalaxyAce s CyanogenMod, default Ace, S1 z Miui romom, S2 default, iPhone 3GS in se en z 4ko oba z iOS5. Dvoma sploh ni da iPhonom noben ne pride niti blizu, niti to da je moj Ace s Cyanogen delal boljse od default Ace, presenecenje pa je blo to da je S1 z Miui delal boljse od S2 default :D
Pol smo jih malo predrkavali z hitrim odpiranjem in zapiranjem aplikacij ipd, vsi z Androidom smo doziveli freez, iPhone-i seveda ne.
Kar se mene tice, ce WP7 dela tako dobro kot se pise in ce Google z IceCream ne nardi kaj konkretnega bo Android v roku enega leta zacel kar lepo zgubljat uporabnike, pa lahko ima miljavznt funkcij, quad core 2Gb rama in miljavznt aplikacij (ceprav ne vem zakaj nekateri tolko opevate kolko appsov ma keri v svojem store-u ker to sploh nema veze kot ima veze kvaliteta in uporabnost aplikacij), mu to ne bo prav nic pomagalo.
Tako da moj naslednji fon bo al WP7 (ce se izkazejo za dobre) al pa iPhone. Android me verjetno ne vidi vec.

thramos ::

Pri cem pa je visja marza? ;)

Marat ::

klinker je izjavil:


Kar se mene tice, ce WP7 dela tako dobro kot se pise in ce Google z IceCream ne nardi kaj konkretnega bo Android v roku enega leta zacel kar lepo zgubljat uporabnike, pa lahko ima miljavznt funkcij, quad core 2Gb rama in miljavznt aplikacij (ceprav ne vem zakaj nekateri tolko opevate kolko appsov ma keri v svojem store-u ker to sploh nema veze kot ima veze kvaliteta in uporabnost aplikacij), mu to ne bo prav nic pomagalo.

A tako kot zadnjih 20 let Windows (za PC-je) množično izgublja uporabnike in ga uporablja le še peščica g33kov? >:D

/Sarcasm off
Mislim da se je skozi računalniško zgodovino že večkrat lepo pokazalo, da je vse kaj drugega bolj pomembno kot pa popolnost in izpiljenost nekega produkta. Nekateri zelo podcenjujete cenovno politiko, marketing, hitrost dajanja produkta na trg (kjer sta Nokia in MS totalno pogrnila), število razvijalcev, prijaznost razvijalskih orodij in še in še...

noraguta ::

Kar se mene tice, ce WP7 dela tako dobro kot se pise in ce Google z IceCream ne nardi kaj konkretnega bo Android v roku enega leta zacel kar lepo zgubljat uporabnike, ....

ja ja , v mangotu z poslat vCard še zmer nucaš 3rd party app , ... wp7 ni slab je pa premalo prodoren. +tega se da android spimpat tud na dosti cenejših telefonih in teče zadovoljiivo dobro. dokler wp7 ne misli biti igralec je kljub relativno spodobni zasnovi zgolj nepotešen ministrant.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

klinker ::

Marat je izjavil:


A tako kot zadnjih 20 let Windows (za PC-je) množično izgublja uporabnike in ga uporablja le še peščica g33kov? >:D


Zakaj bi pa mogu izgubljat? Vecina programov je narjena le za win in osx in glede na to da osx lahko imas "le z nakupom meka" ostane win nekako brez konkurence. Poleg tega delajo winsi prav dobro za razliko od androida. Android je se vedno tu izkljucno zato ker je edini ki se lahko nekako kosa z iOSem po uporabnosti saj so za razliko od ostalih (Nokia, ipd) sledili Apple-ovi politiki smartphone-a.

Marat je izjavil:

/Sarcasm off
Mislim da se je skozi računalniško zgodovino že večkrat lepo pokazalo, da je vse kaj drugega bolj pomembno kot pa popolnost in izpiljenost nekega produkta. Nekateri zelo podcenjujete cenovno politiko, marketing, hitrost dajanja produkta na trg (kjer sta Nokia in MS totalno pogrnila), število razvijalcev, prijaznost razvijalskih orodij in še in še...


Se strinjam...sej popolno izpiljen produkt, kateri v bistvu dvomim da obstaja, ima tudi svojo ceno katero si pac ne more lih vsak janez privoscit. Zato pa je Android z cheap foni uspel, sploh v slo kjer dolgo ni blo iPhone mozno kupit na vezavo, Androide pa prakticno od vedno.
Za WP7 pa je se prezgodaj za kaj rect. Treba pocakat da stvar pride masovno na trg in pol se bo vidlo na cem smo. Ce bo sistem na nivoju bojo ze sami proizvajalci fonov poskrbeli za marketing in vse ostalo. Kar se pa aplikacij tice pa je Android se na slabsem napram iOSu, pa lahko majo ne vem kako enostavna razvijalska orodja, dokler je Android Market poln na pol delujocih appsov me to ne briga. Sam sem ob nakupu fona potestiral ogromno appsov in zal je zgleda vsak pustu nekaj sranja ob dezinstalaciji, in fon ni sel vec prav nikamor...poleg tega da jih je 50% crashalo al pa sploh ni delalo, vsaj na mojem. Naredu reset, nalozil teh 10 ki recimo da delajo in ki jih sicer rabim, drugega sranja tam pa niti ne povoham vec.

mikic007 ::

Malo prevec zame. Jaz uporabljam telefon za klasicne storitve, net, mejle, foto, karte in par obrobnih nezahtevnih aplikacij. In ne testiram jih s svojimi kolegi, z njimi pocnem druge reci, telefon je v zepu ali doma ... O tem sem govoril in zame ter moje potrebe sta napravi primerljivi. Ce mi ga lahko Iphone potegne Ace pa ne, to mene ne zanima, ker ga v to smer ne uporabljam (sem lahko vstavis vse ostalo).

@Nekikr

Telefon je v Spaniji, na istem omrezju, kot je bil kupljen. Z istim simom (se mi zdi, da sem to ze nekajkrat povedal).

klinker ::

noraguta je izjavil:

Kar se mene tice, ce WP7 dela tako dobro kot se pise in ce Google z IceCream ne nardi kaj konkretnega bo Android v roku enega leta zacel kar lepo zgubljat uporabnike, ....

ja ja , v mangotu z poslat vCard še zmer nucaš 3rd party app , ... wp7 ni slab je pa premalo prodoren. +tega se da android spimpat tud na dosti cenejših telefonih in teče zadovoljiivo dobro. dokler wp7 ne misli biti igralec je kljub relativno spodobni zasnovi zgolj nepotešen ministrant.


Sej prvi iPhone OS je tudi imel bore malo funkcionalnost, je pa zato delal kot se zagre. Pocasi in previdno se dalec pride, pravijo.
Kot sem ze omenu je za WP7 se malo prezgodaj za rect kaj bo, zaceli so pa za moje pojme kar dobro...vsaj kot berem po netu. Treba se videt kaj bo IceCream prinesu...pa ne ciljam na nove funkcije ker teh je ze sedaj precej in s tega vidika recimo da ne pogresam nic, ampak samo delovanje in stabilnost.

noraguta ::

klinker je izjavil:

noraguta je izjavil:

Kar se mene tice, ce WP7 dela tako dobro kot se pise in ce Google z IceCream ne nardi kaj konkretnega bo Android v roku enega leta zacel kar lepo zgubljat uporabnike, ....

ja ja , v mangotu z poslat vCard še zmer nucaš 3rd party app , ... wp7 ni slab je pa premalo prodoren. +tega se da android spimpat tud na dosti cenejših telefonih in teče zadovoljiivo dobro. dokler wp7 ne misli biti igralec je kljub relativno spodobni zasnovi zgolj nepotešen ministrant.


Sej prvi iPhone OS je tudi imel bore malo funkcionalnost, je pa zato delal kot se zagre. Pocasi in previdno se dalec pride, pravijo.
Kot sem ze omenu je za WP7 se malo prezgodaj za rect kaj bo, zaceli so pa za moje pojme kar dobro...vsaj kot berem po netu. Treba se videt kaj bo IceCream prinesu...pa ne ciljam na nove funkcije ker teh je ze sedaj precej in s tega vidika recimo da ne pogresam nic, ampak samo delovanje in stabilnost.

človek service pack1 je to ne prerelease, pa manjka par osnovnih funkcij. IC ma osnovne stvari pošlihtane. pa tud na koncu imaš pri androidu še vedno ndk, pr wp7 si pa bos.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nekikr ::

mikic007: zakaj končno ne napišeš kode napake, ki se ti pojavlja. S tem se ukvarjaš že toliko časa, da si ubupal, ne poveš pa kaj točno je narobe...

klinker ::

mikic007 je izjavil:

Malo prevec zame. Jaz uporabljam telefon za klasicne storitve, net, mejle, foto, karte in par obrobnih nezahtevnih aplikacij. In ne testiram jih s svojimi kolegi


V bistvu smo jih malo potestirali samo zato ker je med nami en Apple hater aka Samsung mega fan in je zal na koncu ostal malo slabo ko je dozivel crash...oz smo ga vsi razen iPhone-ov. Sej tudi meni bi Ace zadostoval ce ne bi vsaketolko kaj zastekalo, zato sem ga tudi vzel ker nisem nek gadget frik, ampak mi je sedaj malo zal da nisem takrat fliknu teh 150€ za iPhone-a ob vezavi.

Marat ::

klinker je izjavil:

Zakaj bi pa mogu izgubljat? Vecina programov je narjena le za win


klinker je izjavil:

ceprav ne vem zakaj nekateri tolko opevate kolko appsov ma keri v svojem store-u ker to sploh nema veze


Torej, pri PCjih je pomembna količina programov, pri smartfounih pa ne? >:D

mikic007 ::

Se opravicujem nekikr, sem odgovoril sedaj, ker sem sel po vrsti ;-).

Klinker, brez zamere, samo pojasnjujem, da je vcasih dovolj kaksna cenejsa in bolj osnovna zadeva. Ker ko se pogovarjamo o laptopih, vsi razumejo, da za nek denar dobis to, za vec pa drugo, pri telefonih pa kot da je Iphone vs vse ostalo in nimas kaj za mislit. Ne raumem pa nobenih fanov/haterjev, upam, da imajo v zivljenju kaj vec, kot se obremenjevati s tem, kaj kupujejo drugi.

Kar pa ne pomeni, da ne bom oznacil neumen patent za neumnost.

nekikr ::

Marat: Selektivno branje na vrhuncu. Kako se pa citirani stavek konča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

klinker ::

noraguta je izjavil:

klinker je izjavil:

noraguta je izjavil:

Kar se mene tice, ce WP7 dela tako dobro kot se pise in ce Google z IceCream ne nardi kaj konkretnega bo Android v roku enega leta zacel kar lepo zgubljat uporabnike, ....

ja ja , v mangotu z poslat vCard še zmer nucaš 3rd party app , ... wp7 ni slab je pa premalo prodoren. +tega se da android spimpat tud na dosti cenejših telefonih in teče zadovoljiivo dobro. dokler wp7 ne misli biti igralec je kljub relativno spodobni zasnovi zgolj nepotešen ministrant.


Sej prvi iPhone OS je tudi imel bore malo funkcionalnost, je pa zato delal kot se zagre. Pocasi in previdno se dalec pride, pravijo.
Kot sem ze omenu je za WP7 se malo prezgodaj za rect kaj bo, zaceli so pa za moje pojme kar dobro...vsaj kot berem po netu. Treba se videt kaj bo IceCream prinesu...pa ne ciljam na nove funkcije ker teh je ze sedaj precej in s tega vidika recimo da ne pogresam nic, ampak samo delovanje in stabilnost.

človek service pack1 je to ne prerelease, pa manjka par osnovnih funkcij. IC ma osnovne stvari pošlihtane. pa tud na koncu imaš pri androidu še vedno ndk, pr wp7 si pa bos.


A prvi iPhone OS je bil prerelease al takratni produkt v prodaji? Dej jim nekaj casa pa bo slo. Za zdaj pac se niso in zato je Android se vedno na vrhu in prav je tako.
Ja teh programerskih zadev zal ne poznam tako da me ne zanima drugo kot samo delovanje in stabilnost telefona katerega sem kupu.

Marat je izjavil:

klinker je izjavil:

Zakaj bi pa mogu izgubljat? Vecina programov je narjena le za win


klinker je izjavil:

ceprav ne vem zakaj nekateri tolko opevate kolko appsov ma keri v svojem store-u ker to sploh nema veze


Torej, pri PCjih je pomembna količina programov, pri smartfounih pa ne? >:D


Halo? A na winsih ni kvalitetnega programja mogoce? Ko bom lahko na bilokero dostribucijo Linuxa nalozil Word, kaj od Adobe-a, maybe kako hudo igro, predvsem pa kak Cubase ali se raje LogicPro ga bom stel za konkurenco...do takrat sta pa na trgu le in samo OSX ter Win zal ;)

nekikr je izjavil:

Marat: Selektivno branje na vrhuncu. Kako se pa citirani stavek konča?


Ce nisi opazu tu folk rad obraca besede in izpusti pomembne besede/stavke :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

klinker ::

mikic007 je izjavil:

Se opravicujem nekikr, sem odgovoril sedaj, ker sem sel po vrsti ;-).

Klinker, brez zamere, samo pojasnjujem, da je vcasih dovolj kaksna cenejsa in bolj osnovna zadeva. Ker ko se pogovarjamo o laptopih, vsi razumejo, da za nek denar dobis to, za vec pa drugo, pri telefonih pa kot da je Iphone vs vse ostalo in nimas kaj za mislit. Ne raumem pa nobenih fanov/haterjev, upam, da imajo v zivljenju kaj vec, kot se obremenjevati s tem, kaj kupujejo drugi.


Se strinjam. iPhone se pa opeva ker je zal edini ki uporablja iOS, Android pa imas marsikje. Dejansko pa debata tece okoli iOSa in Androida.

mikic007 je izjavil:

Kar pa ne pomeni, da ne bom oznacil neumen patent za neumnost.


Strinjam tudi s tem, me pa ne ganejo te zadeve.

Marat ::

Citiral sem glavne zadeve, ne zdej teme spreminjat ;)

Itak da je pomembna kvaliteta programov, killer appsi so bili v zgodovini že dostikrat odločilni za nakup celotnega računalnika (npr. IBM PC s svojim predhodnikom Excela). Ampak WP7 dosti aplikacij, ki jih imata Android in iOS v svojih marketih, sploh nima, tako da tukaj potem o kvaliteti (pred kvantiteto) sploh ne moreš govoriti.

Sicer sem pa že enkrat pisal o tem da zna biti za WP7 killer app njihov stari produkt Office (če ga bodo znali dobro integrirat) - v tem primeru lahko zelo računajo na poslovni svet, kjer RIM izgublja tržni delež.

Redorange ::

 .

.

klinker ::

Pa sej jst nisem nikjer omenu da je WP7 trenutno boljsi od Androida. Nisem ga se niti mel v rokah ampak le bral o njem da je delovanje sistema zelo dobro.
Svoje o WP7 bo pokazal cas, predvsem ko bo bolj masovno na trgu ker trenutno tudi v tem sepa. Ima pa MS kar nekaj progijev s katerimi bi ob dobri integraciji vsaj v poslovnem okolju pometu prakticno z vsemi smartphone-i. Office, Skype, ipd...se browser naj spilijo dobro, eno varjanto iCloud-a, konkretno navigacijo...v kombinaciji z dobrim delovanjem in stabilnim sistemom bojo na konju.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prizivno sodišče pritrdilo Applu, Samsungu se v ZDA obeta prepoved prodaje nekaterih

Oddelek: Novice / Rezultati
1515306 (10690) MrStein
»

Nemško prizivno sodišče razveljavilo Applov patent odklepa z gesto

Oddelek: Novice / Tožbe
116967 (4219) HupChup
»

Apple proti Samsungu dosegel Pirovo zmago

Oddelek: Novice / Tožbe
2513113 (10981) FlyingBee
»

Apple dobil patent za odklep telefona z gesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
11934341 (28894) klinker
»

Prepoved prodaje Samsungovih pametnih telefonov v nekaterih državah EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12033681 (29788) BigWhale

Več podobnih tem