» »

Dva odjemalca: Outlook Expres in Evolution

Dva odjemalca: Outlook Expres in Evolution

joseph ::

Dober dan.

Na novem računalniku uporabljam OS SUSE Linux. Kot odjemalca pošte ima inštaliran Evolution.
Na starem računalniku uporabljam Outlook Expres.

Kako nastaviti, da bosta oba odjemalca pošte usklajena, torej da mi oba prikažeta vso prijeto in poslano pošto na gmail računu?
Vedno mi prejeto pošto pokaže samo tisti, s katerim najprej "snamem" pošto.

LP!

boogie_xlr ::

Uporabi IMAP namesto POP.

neeno ::

Lahko še naprej uporabljaš POP... V tem primeru nastavi naj client (outlook express in evolution) pušča pošto na strežniku in jo briše po recimo 2 tednih. V tem primeru bo sporočilo prenešeno v recimo Outlook express kopija istega sporočila pa bo na strežniku na voljo še 2 tedna da jo prenesejo tudi drugi odjemalci (Evolution v tvojem primeru). Morebitni zadržki takega sistema so:
1. da v 2 tednih (poljubno obdobje) ne zaženeš vseh klientov - torej ne pride pošta v vse odjemalce
2. da v 2 tednih dobiš toliko pošte, da zapolniš poštni predal (glede na to da živiš z OLEXP dvomim da je situacija taka).

Priporočam, da čimprej zamenjaš Outlook Express za kaj drugega - Windows Live Mail ali Thunderbird in se izogneš morebitni izgubi pošte ko bo datoteka .dbx dosegla max velikost ki znaša 2GB.

Lp

joseph ::

Z IMAP-om sicer še nimam izkušenj. Bom mogoče poizkusil zvečer, ko bo več časa.

Za Nenoojevo nastavitev pa mislim, da je tako nastavljeno. Vsaj če pravilno gledam. Toda stvar mi ne deluje. Izleda tako, kot bi gmailov strežnik prepoznal, katera pošta je bila že dol pobrana.

Menda ni kakšna neumnost, ker mi Evolution ne ponuja POP3.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266621 (11552) Matko
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
437682 (3709) jype
»

Opensource Email Client za MS exchange 2003

Oddelek: Programska oprema
9876 (805) Icematxyz
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667440 (5999) Tody
»

Outlook preveč "NEVAREN", kaj uporabiti?

Oddelek: Programska oprema
252265 (1881) Bass0

Več podobnih tem