» »

Opensource Email Client za MS exchange 2003

Opensource Email Client za MS exchange 2003

Pesimist ::

Ali obstaja kaksen free email client ki se je sposoben povezati na placljiv Microsoftov 2003 Exchange server?

Trenutno uporabljam le Exchangev web access.

popster ::

poglej malo Comparison of e-mail clients @ Wikipedia ce kaj pomaga

Icematxyz ::

Evolution.

Pesimist ::

Yeah thx. Pa mi ni uspelo z Evolution. Exchange zgleda da hoce direktno preko webaccessa se priklopit. Client vedno frizno pri autoentikaciji. Nato sem probal POP in je zgledalo da se pvoezalo in downlaodalo, vendar vse prazno. Niti enega emaila vidnega.

Sem pa nato zdownloadat Windows Live Mail in se kot da bi bil pop račun povezal in zadeva deluje čisto normalno. Vse vidim, vse gre pošiljat, tak da super.

knesz ::

Mislim da ne veš kaj bi rad.
Povezava na Exchange z POP3? To ti zna čisto vsak email klient. Če bi pa rad več funkcionalnosti Exchangea v email klientu, potem pa outlook ali evolution.
Sicer pa, če že ne misliš uporabljati vseh funkcij exchangea, si nastavi vsaj IMAP. POP3 je out.

Pesimist ::

Sej sem iskal outlook ampak je dead. Wiki piše da je Windows Live Mail next outlook.

Kaj bi jaz rad je, da se zadeva poveže na službeni outlook 2003 server. To sem zdaj dosegel čisto ok.
Sprejemat in pošiljat gre čisto ok. Tak da... sem zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Da to je res. Samo za pošto imaš na voljo seveda več odjemalcev. Praktično vsak poštni odjemalec pride v poštev, oziroma odvisno katere protokole imaš nastavljene na Exchange strežniku za dostop do pošte. Pravilno torej nastavi odjemalca in mora delovati.

Icematxyz ::

Drugače pa če se ne motim uporabljaš Ubuntu? Torej v tem trenutku (Ubuntu 11.10+) je še najbolj aktualen Thunderbird + bom kar še to dodal Conversations dodatek in Lightning dodatek če želiš koledar.

Pesimist ::

Jah kaj se tice evulutiona sem izbral Exchange opcijo. Tam pa je zahtevalo OWR link. Ko sem pogoglal kaj to sploh je sem vido da je to pac web access link. To pa je ta link z katerim lahko ze prkeo firefoxa dostopam normalno.

Je pa zanimivo da z IE9 ne pridem not, zato verjetno tudi z evolutionom ne.

Kaj se tiče Ubunteja. Ni še do konca poštiman, tak da je pe tisto work in progress.

To zdaj pa je na Windows 7 Trial, in Rearm do 120 dni. Pol pa Reisntall. LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Ti reči v službi administratorju naj ti pove, kako nastaviš Thunderbird poštni odjemalec, da boš imel dostop do svoje pošte in to je to. Če bi šlo za kakšno Gmail pošto ali kaj podobnega, so nastavitve strežnika znane tukaj pa niso in ni pomebno, če je Exchange strežnik na drugi strani ali kaj drugega, pomemben je le protokol in ostale nastavitve, ki omogočajo dostop do strežnika/pošte. "Web Mail" dostop pa če imaš pa seveda deluje enako/podobno, kot na primer Gmail. Se pravi če bi rad imel še lokalnega odjemalca pošte vprašaj administratorja za nastavitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266605 (11536) Matko
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
437676 (3703) jype
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
487008 (5713) tony1
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667440 (5999) Tody
»

MS Outlook Exchange - dostop od doma?

Oddelek: Programska oprema
293664 (3329) Ziga Dolhar

Več podobnih tem