» »

gmail - obupno trapast

gmail - obupno trapast

«
1
2

slovencl ::

Do zdej sem imel mejl na yahoo, zdej (ko je yahoo začel počas delat) sem pa prešaltal na gmail. Ampak mi sploh ni jasn sistem. Ko dobiš mejl in odgovoriš na najega, ti sploh ne označi da si na mejl odgovoril. Sploh ne veš na katere si odgovoril in na katere ne.
Potem ko odgovoriš kar prestavi mejl v posalno, in ga ni več v mapi prejeto.
Potem v mapi poslano poleg nekaterih mejlov z malimi črkami piše "prejeto", in če potem klikneš na ta mejl, in zgoraj potem na sivo polje "prejet", potem ta mejl kr izgine in ga ni nikjer več.

To ke kr neki, obup!

dëych ::

Če odgovoriš na mail, ti v oklepaju napiše koliko odgovorom je narejenih za ta mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

CybeRoky ::

prešaltaj na email.si ce ti Gmail ni po godu :D

slovencl ::

Ne, dost mam šaltanja :)

Zdej če gledam zgornjo sliko, vidm da res tist v oklepaju npiše. Sam zdej sm pa dobi še en odgovor, je pa še vedno isto, še vedno je oklepaj zadaj. Pa še nisem odgovoril na ta mejl. Na začetku je bil napisan v debelih črkah, potem ko sem ga prebral, je pa tak kot prej.
Še vedno ne morem razbrat na katere mejle sem odgovoril in na katere ne.

333333 ::

prešaltaj na email.si ce ti Gmail ni po godu :D



+1
Spiritual

dëych ::

Imaš tud MSN mail oz hotmail. Sem prepričan, da ti bo bolj logično vse.

slovencl ::

Mi lahko prosim nekdo pove kako deluje gmail, ker ne verjamem da je google naredil tako idiotski mejl.

bluefish ::

Glede na prvi post je pri tebi nekaj čudnega.
Do sedaj mi je še vedno odgovorjeni mail pustilo v Inboxu, skupaj z odgovorom, poleg vsega pa je odgovor dalo še v mapo Sent.
Malo poglej, kako imaš nastavljeno v Settings, ker se obnašanje vsega tega da nastavljati.

slovencl ::

Sej to meni tudi v večini primerov tudi tako dela, ampak imam pa tudi mejle, ki jih ni več v inboxu in samo še pod sent, zakaj je tako pa nimam pojma.

dëych ::

Če si arhiviral mejle, poglej v folder "All mail" (Vsa pošta)...

nobodyelse ::

Se strinjam da ni google tisti k je idiotski :), tako kot ti je dëych povedov.

Lion29 ::

Mi lahko prosim nekdo pove kako deluje gmail, ker ne verjamem da je google naredil tako idiotski mejl.


gmail je najboljsa stvar na mojem racunalniku, po 1 letu uspesnega izmikanja in sprasevanja cemu bi jaz to uporabljal, ce imam hotmail, sem koncno popustil in zdaj ze kar nekaj let uzivam v perfektni aplikaciji.

Ne stekam kaj tebi ni jasno. Vsi neprebrani emaili se meni izpisejo v boldani pisavi in z belo podlago (prebrani s plavo). Je pa to odvisno od teme ki jo izberes. Jaz imam classic.

Na vsak email, ki odgovoris se "pripne" tvoj odgovor, zato originalni email dobi stevilko pogovorov zraven. Torej ce na prvotni email opdgovoris 1x, se ti bo ob naslovu originalnega emaila zapisaloz raven (2) - dva msg-jka, originalen in tvoj odgovor. ko odpres, vidis oba MSG-ja skupaj (OBOZUJEM TO FUNKCIJO PR GMAILU in mi brez nje prakticno ziveti ni).
Ce ti posiljatelj izvirnega sporocila odgovori nazaj, bo pri izvirnemu emailu pisalo (3) itd, itd... ob vsakem odgovoru oz. izmenjavi sporocil pa bo ta email skocil visje in pridobil datum zadnjega poslanega sporocila. Cisto intuitiivno in naravno. Kaj ces boljsega?

Ob tem ti vsa poslana sporocila belezi tudi v sent folderju.

To je kao vodic za gmail for dummies..
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

slovencl ::

Ne stekam kaj tebi ni jasno.

Zdej mi je sicer že mal več, ampak še vedno mi ni jasno na nakšen način označi odgovorjene in neodgovorjene mejle.

bluefish ::

Odgovorjeni z navadno pisavo + v oklepajo število vseh "pogovorov", neodgovorjene pa v bold.

Tody ::

Tody ::

Slovencl, jih ne označi tko kot jih outlook z kakimi puščicami. Številka v oklepaju je število "pogovorov" če je bold oz odebeljen tega maila še nisi pogledal, enkrat ko si ga pogleda postane normalen če tudi ne narediš nič. Lahko si pa nastaviš kak filter in označiš z TO DO LIST. Gmail pač je zelo močno orodje in se bo treba malce navadit na njega.

mastah ::

ma pusti idiota, zgleda da mu je dougcajt v zivljenju k tle spama, ce ti ni vsec gmail si kje drugje nardi mail, bos lazje spal

slovencl ::

Mastah, na bluzi, če misliš pomaga, če ne pa ne, forum je prostovoljna stvar. Sicer pa lahko vidiš da marsikdo tega ne ve, npr. blueFish, ki misli da so neodgovorjeni mejli označeni z bold

bluefish ::

npr. blueFish, ki misli da so neodgovorjeni mejli označeni z bold
Saj so. Je povedal tudi Tody:
"Številka v oklepaju je število "pogovorov" če je bold oz odebeljen tega maila še nisi pogledal"

dëych ::

Madona, 70let stara babica zastop gmail, ni hudič da ga ne bi en slovenclj?.

8-O

klemenSLO ::

Mene pa edin moti, da če odpišeš/pošlješ mail nekomu drugemu direktno iz web dostopa, ti potem ta mail prileti na tvoj naslov kot nov mail.
(pop dostop, maile dol pobiram z outlookom)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

nastavi na imap. Veliko boljše.

Lion29 ::

ne razumem, zakaj bi se kdo uporabljal outlook ob gmailu
please enlighten me
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tody ::

Jah to je pa krivda POP protokola. Uporabi IMAP.

slovencl ::

npr. blueFish, ki misli da so neodgovorjeni mejli označeni z bold
Saj so. Je povedal tudi Tody:
"Številka v oklepaju je število "pogovorov" če je bold oz odebeljen tega maila še nisi pogledal"

Sej, jest pa iščem oznako za neodgovorjen mejl (ne nepogledan)...očitno bom moral označit sam, kot so to že predlagali s nekimi TODO znaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

bluefish ::

Jah, to pa nikjer ne bo, da ti bo posebej označilo prejet a neodgovorjen mejl.

Lion29 ::

sej lahko das LABEL oznako na dolocen email...

sicer pa imas v dodatkih moznost dodat vec statusov emaila (in potem klikcas na tisto zvezdico pred naslovom in spreminjas status)..

jaz ne vem kako ti ne locis odgovorjenih emailov od neodgovorjenih

odgovorjeni imajo ziher vsaj (2) v oklepaju, neodgovorjeni pa skoraj ziher brez oklepajev... sicer pa tudi zraven Subjecta vidis kratek opis emaila, da vidiskdo je nazadnje pisal

jaz v vseh teh letih delovanja z gmailom nisem imel nikoli potrebe, da bi moral imeti posebej oznako neodgovorjeno...

tele barvne oznake zelo fajn pridejo, ce imas dosti emailov, da hitro vidis kam kaj spada... in recimo tiste oznake (zvezdice in klicajcki, vprasajcki, etc) pa tudi fajn pride, da oznacis razlicne stopnje pomembnosti... sicer sem jih jaz le malokrat uporabil ampak so fajn...

pac na zacetku je tako, malo problematicno, ker si pac rutinsko navajen na drugacno logiko ali pa drugacen postopek...

bos vidu, da se bos hitro navadil na gmail in ga ne bos potem zamenjal za nic nasvetu in bos preklinjal vse druge vmesnike, zakaj ne resujejo zadev tako kot gmail!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kixs ::

npr. blueFish, ki misli da so neodgovorjeni mejli označeni z bold
Saj so. Je povedal tudi Tody:
"Številka v oklepaju je število "pogovorov" če je bold oz odebeljen tega maila še nisi pogledal"

Sej, jest pa iščem oznako za neodgovorjen mejl (ne nepogledan)...očitno bom moral označit sam, kot so to že predlagali s nekimi TODO znaki.


Vsak mail, na katerega NISI odgovoril, pac nima poleg nobene stevilke v oklepaju! Ko odgovoris, dobi stevilko kolikokrat sta si dopisovala na isti mail.

Simplj!

PS:
Kar je mimogrede ze odgovorjeno s sliko v prvem odgovoru v temi!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Han ::

Če v odgovoru spremeniš ime teme, ga boš videl samo v sent mapi, dokler nanj ne prejmeš odgovora...

slovencl ::

Vsak mail, na katerega NISI odgovoril, pac nima poleg nobene stevilke v oklepaju! Ko odgovoris, dobi stevilko kolikokrat sta si dopisovala na isti mail.

Simplj!

To je samo prvič, ko pa potem tisti ki si mu odgovoril pošlje nazaj, pa tega ni več, so pa vedno samo številke.

Lion29 ::

zato pa vidis zraven subjecta kdo je pisal...

najbolje da uredis preko tistega statusa (zvezdice) ki sem prej omenjal

drugace pa je 5 stvari zakaj je meni gmail zdalec najboljsa resitev

1. web based - lahko dostopam kjerkoli, kadarkoli.(ok, to velja za vse webmaile, pa v bistvu so vsi emaili web maili, samo gmail vmesnik je res dovrsen, hiter, odziven, kompleten).

2. grupiranje emailov - sp[loh ne vem, kako sem prej lahko funkcioniral brez tega. To je tak time saver da si niti ne morem predstavljat. Res enkratni nfeature!!!

3. Super AntiSpam - gmail ima fenomenalen SPAM filter. Meni se je v 4+ letih mogoce ene parkrat zgodilo, da je kako spam sporocilo koncalo v inboxu in tudi ene parkrat obratno, da je "normalno" sporocilo koncalo med SPAMi. Na Drugace pa deluje super zanesljivo. Drugi vmesniki, ki sem jih uporabljal niso se zdalec tako zanesljivi.

4. Moznost drugih domen na gmail vmesniku (info@zanimivo.si je lahko komot na gmailu [in ne, ne nastimano v default gmail predalu kot fetchanje pop ali imap]). Saj vem razni squirel maili in ostali omogocajo isto, ampak kot receno, gmail vmesnik je dovrsen.

5. Razni bomboncki kot posiljanje iz drugih racunov, podpora fetchanja iz drugih imap in pop predalov... sel cel kup drugih stvari...


Edini minus, ki mislim da bo odpravljen, je da ne ne mores po defaultu formatirat footerja (signiture-a) - lahko das samo obicni text... ampak z raznimi dodatki se da tudi to resit
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

nobodyelse ::


Edini minus, ki mislim da bo odpravljen, je da ne ne mores po defaultu formatirat footerja (signiture-a) - lahko das samo obicni text... ampak z raznimi dodatki se da tudi to resit


Če uporabljaš firefox https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

Ampak kot pravis po defaultu pa se ni ja....

Zgodovina sprememb…

slovencl ::

Še neki me zanima, a lahko v gmailu naredim nek fajl znotraj mejla, kamor lahko pišem tekst?
Pa nočem sam sebi pošiljat mejl.

Tody ::

ja gmail ti vsake 30 sekund shrani kar si napisal in ti to da v DRAFT ki ga najdeš na levi strani...

hojnikb ::

Ne zahtevat čudežov od zastonj mejla. ;)
#brezpodpisa

jype ::

blueFish> Jah, to pa nikjer ne bo, da ti bo posebej označilo prejet a neodgovorjen mejl.

Seveda bo, samo ne v gmailu.

Jaz mam točno tko narejeno.

JayKay ::

ne razumem, zakaj bi se kdo uporabljal outlook ob gmailu
please enlighten me

zato ker eni pobiramo 4 ali več različne mejle: domenskega, gmail, volja in fax. Zakaj bi izgubljal čas in gledal vsakega posebaj. Pobereš v outlook in je. V gmailu pa itaq nastaviš da ti vso prejeto arhivira.

Tody ::

Jaykay rečeš gmailu naj jih prebere zate ? ;)

bluefish ::

Seveda bo, samo ne v gmailu.

Jaz mam točno tko narejeno.
Kaka beseda več ne bi škodila.

nobodyelse ::

Pobereš v outlook in je


Potem ti je pac outlook bolj vsec kot gmail ne :)

JayKay ::

ne razumem, kaj vas ene pere? Namesto, da bi skakal po web vmesnikih, vse skupaj pobereš v en odjemalec (da ne bi kdo spet tupil da favoriziram outlook). temu se pač reče racioniliziranje delovnega ali prostega časa. Eni, ki pač mate preveč časa pa kr tako najprej.
Prebereš pa jih pač, ko jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Tody ::

JayKay nekateri smo se pa malce razgledal in ugotovil da vse kar zna Outlook zna tudi Gmail z enim vmesnikom, enim filtrom za spam eno povezavo z koledarjem in to do listo :) Ki je večinoma časa dostopen od kjekoli, kjer imajo internet.

JayKay ::

saj noben ne trdi da je outlook boljši kot gmail. jaz pravim, da je boljše imet en odjemalec kot pa 4 web vmesnike. Zato ne rabiš bit razgledat, pač pa praktičen.

techfreak :) ::

Gmail ti zna pobirati email iz drugih servisov. Torej lahko preko Gmail web vmesnika prebiraš tudi pošto od faxa in volje.

Ampak ker lahko traja tudi do 30 minut, preden ti sploh pobere to pošto ... je Outlok/etc. vseeno boljši.

JayKay ::

Ki je večinoma časa dostopen od kjekoli, kjer imajo internet.

recimo, da zadnjič par ur ni bil, preko pop pa je šlo pobirat dol. Ampak to je že druga stvar.

nobodyelse ::

Po mojih izkušanjah mi gmail poslje ali prebere mail iz drugih vmesnikov instant (takoj!)..

nobodyelse ::

pa se eno vprasanje? je pri outlooku isto?:

ce posles mail na ime.priimek@gmail.com ali imepriimek@gmail.com, i.m.e.p.r.i.i.m.e.k@gmail.com, i.mepriimek@gmail.com, imepriimek@googlemail.com...itd itd ga ti(ime.priimek@gmail.com) prejmes ampak gmail zazna da ni originalen naslov. Torej lahko uporabljas vec naslovov za razlicne stvari. Ne vem ime.priimek@gmail.com (work), imepriimek@gmail.com (friends) ime.pri.imek@gmail (registracije) itd itd in potem nastimas lable in si jih sortiras po mapah po tem filtru.

dëych ::

v outlooku lahko narediš pravila (Tools->Rules and alerts) in imaš kar dost možnosti, kaj hočeš z nekim mail@naslovom.kom.počet + možnost uporabe makrojev.

bond007 ::

ne razumem, kaj vas ene pere? Namesto, da bi skakal po web vmesnikih, vse skupaj pobereš v en odjemalec (da ne bi kdo spet tupil da favoriziram outlook). temu se pač reče racioniliziranje delovnega ali prostega časa. Eni, ki pač mate preveč časa pa kr tako najprej. Prebereš pa jih pač, ko jih.

To mogoče pride za tebe v poštev. Nekomu, ki uporablja različne računalnike na razlčnih lokacijah, pa je bolj enostavno, da se maili iz različnih računov enostavno forwardirajo na recimo en gmail račun, na katerega lahko potem dostopaš od kjerkoli in imaš vse maile na enem mestu... Zgubiš najmanj časa - login traja glih ene 3 sekunde (maili se downloadajo po potrebi..), organiziranje in pa search je pa itak v nulo porihtan na gmailu.

kixs ::

Vsak mail, na katerega NISI odgovoril, pac nima poleg nobene stevilke v oklepaju! Ko odgovoris, dobi stevilko kolikokrat sta si dopisovala na isti mail.

Simplj!

To je samo prvič, ko pa potem tisti ki si mu odgovoril pošlje nazaj, pa tega ni več, so pa vedno samo številke.


Ko ti tisti odpise ze stotic, se ta mail postavi na zgornjo mesto (ce imas tako sortirano padajoce po datumu/casu) in postane odebeljen - kot vsak drugi mail, ki ga se nisi pogledal.

Res ne vem, ce je to taka znanstvena fantastika.

lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523945 (10575) donvito
»

Prehod na Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
202458 (1798) bastadu
»

Hotmail uvaja aliase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5519187 (17576) kitara8
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710355 (10355) Gandalfar
»

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
363757 (2342) marsovcek

Več podobnih tem