» »

gmail - obupno trapast

gmail - obupno trapast

1
2
»

Lion29 ::

@JayKay
gmail zmore ZASTONJ fetchat iz 5 drugih pop ali IMAP racunov... ostale si pa lahko direktno forwardiras na gmail, kjer imas pac racune odprte... in iz teh racunov lahko tudi posto posiljas...vse tiste opcije ki jih ima outlook rules jih ima tut gmail, pa (po mojem) je lepse urejeno z labelami kot pa da meces v druge mape (kar je tut gmail uvedel kao "navidezne" mape od label. Da ne omenim mocnega gmail iskalnika po mailih.

da ne omenjam se luksuza, da ti ni treba skrbet za backupe,ko formatiras disk ali kaj, ker imas vedno in povsod vse dostopno na netu...

res zelo tezko razumem ljudi, ki uporabljajo se vedno outlook ali outlook express ali thunderbird ali firebird ali karkoli je ze zdaj.

ampak seveda, vsakemu svoje inv sakemu pac drugace pase, ampak po mojem je to samo nevednost
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kixs ::

Uporabljam oboje, tako Web vmesnik kot Thunderbirda, da mi vse sproti dol potegne. 7GB+ je malo premalo prostora.

JayKay ::

@JayKay
gmail zmore ZASTONJ fetchat iz 5 drugih pop ali IMAP racunov...

saj kot si sam že omenil, tudi zastonjski programi to omogočajo, za backup računov in pošte imaš dodatek, če te to skrbi

saj se ne gre, kdo je boljši. Avtor te tema ima pač določene težave, ampak kot je že navada se vse tukaj prelevi v x vs. y debato. Aja, verjetno zato ker je nekdo posredno namignil na Microsoft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Lion29 ::

nasprotno, mene to ne skrbi, ti si bil tisti, ki si omenil, da je bolje imeti vse na enem mestu in da zardi tega ne uporabljas gmail... zato sem ti napisal, tako kot se nekdo pred menoj, da gmail cisto simpl omogoca tudi to opcijo, da imas vse na enem mestu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JayKay ::

Torej je problem v tem, ker namesto zatonjskega gmaila uporabljam recimo Outlook, dasiravno oba omogočata iste funkcije?

Kaj pa če zavestno ne uporabljam Gmaila za vso svojo pošto, ker pač nočem da ima Google vso mojo komunikacijo preko?

bond007 ::

Problem je bolj v tem, da misliš, da smo tisti, ki uporabljamo web dostop do mailov za časom in kako je to zamudno in komplicirano.

Utk ::

No, ampak outlook iskanje je (slaba) šala proti gmailovem.

JayKay ::

ja, je zamudno če uporabljaš 5 web vmesnikov, kot sem v prvem mojem postu že napisal. To, da pa gmailov web vmesnik uporabljaš, pa nisem nikjer napisal da je slabo.. Če pa ga nekdo uporablja za prejemanje še 5-ih ostalih pop računov, pa je njegova stvar in je očitno na boljšem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Lion29 ::

Torej je problem v tem, ker namesto zatonjskega gmaila uporabljam recimo Outlook, dasiravno oba omogočata iste funkcije?

Kaj pa če zavestno ne uporabljam Gmaila za vso svojo pošto, ker pač nočem da ima Google vso mojo komunikacijo preko?


kje pa sem jaz to napisal, da ima outlook iste funkcije?
kar se tice email funkcionalnosti je (po mojem mnenju) gmail svetlobna leta naprej

napisal sem, da omogca iste funkcije (in se veliko vec)

sej pravium, se samo zaradi grupiranja emailov, bi sel takoj sem


edini pomislek ki ga vidim, je da bi rad vecjo zasebnost... ampak windows oz. ostali os klienti pac omogocajo samo navidezno zasebnost, saj so msgji se vedno na serverjih
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dëych ::

Ko smo že pri tem mailu..obstaja kakšn free Mail Client za Fedoro/Gnome, ki zna delat z Exchange strežnikom oziroma IMAP4 in ni Evolution Mail?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

Lonsarg ::

Pa nima veze ker vmesnik uporablaš, važno da uporablaš IMAP. Tako maš IMAP v Outlooku IMAP v mobitelu pa še spletni gmailov vmesnik, ki je nakako IMAP. Torej v kateremkoli od teh treh vmesnikov narediš spremembo se shrani v real time na server in lahko poljubno menjaš med njimi, magar en mail pišeš v enem vmesniku, drug mail v drugem.

To je tisti čar IMAP... V outlooku pogledaš doma, v šoli greš preko web od Gmaila vmesnik, tak ne ne razumem kdo ima kaj proti Outlooku ali takih programih, če pa kdo res POP uporablja na teh programih je pa pač mal za cajtom... Ker s tem si potem omejen na en vmesnik.

Aja glede same teme, ki je bila zastavljena. Čisto lepo se vidi, če na mail še nisi odgovoril. Če sploh nima številke zraven je to ziher, če pa ima številko moraš pa pač pogledati še na oznako, ker zraven odgovorjenih piše "Sent Items" Ta je torej bil odgovorjen. Torej tisti maili, ki bodisi nimajo številke zraven, bodisi majo številko pa so brez te oznake so tisti na katere nisi odgovoril:)
Kako da noben ni tega opazil? Pač ni čisto enotna oznaka, ampak saj maila na katere si odgovoril arhiviraš in jih pač ni v prejeto, da bi moral preverjat, če si nanje odgovoril.

jype ::

blueFish> Kaka beseda več ne bi škodila.

V KMailu imam nastavljen filter, ki mi vsa sporočila, ki priletijo v "unclassified" mapo ali kakšno od map v katero pride pošta, ki praviloma zahteva odgovore, označi kot "important".

Ko na tako sporočilo odgovorim, se important flag avtomatično izbriše. Če pritisnem eno od dveh "posebnih" tipk, se mi v koledar naredi task, ali pa se zadeva zapiše v koledar katerega od mojih pomočnikov, posreduje pa se mu tudi sporočilo.

Alesio ::

Ena stvar, ki jo pogrešam pri gmailu (ali pa je ne najdem). Da mi razvrsti maile po velikosti priponk. Obstaja ta možnost?

Namreč pri 7000 mailih je težko najt tiste največje, da jih pobrišem in sprostim prostor.

Aljaz1980 ::

Ko smo že pri tem mailu..obstaja kakšn free Mail Client za Fedoro/Gnome, ki zna delat z Exchange strežnikom oziroma IMAP4 in ni Evolution Mail?

thunderbird?

Tody ::

7 giga pomembnih mailov ? Drugač pač filtriraš tista dva tri prjatla k ti filmčke pošiljata in jih zbrišeš.

dëych ::

Ko smo že pri tem mailu..obstaja kakšn free Mail Client za Fedoro/Gnome, ki zna delat z Exchange strežnikom oziroma IMAP4 in ni Evolution Mail?

thunderbird?


Narobe sem napisal...Mora znat delat direktno z Exchangom. Vem da je Evolution včasih to znal oziroma verjetno deluje samo v kombinaciji z windowsi..nima veze v glavnem.;)

Tody ::

Deych ja zna delat z Exchangom samo mislim samo da v sklopu apps mislim da nisem pa uporabljal tko da ne vem iz prve roke.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523994 (10624) donvito
»

Prehod na Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
202465 (1805) bastadu
»

Hotmail uvaja aliase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5519248 (17637) kitara8
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710377 (10377) Gandalfar
»

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
363764 (2349) marsovcek

Več podobnih tem