» »

Ponaredki

Ponaredki

delica ::

Lep pozdrav vsem skupaj!


Zanimal sem se za nakup očal ray ban. Pogledat sem šel na bolho in očala so smešno poceni in to se mi zdi malo sumljivo zanima pa me:

Kako preveriti ali je izdelek res originalen

In če se bolha kako zavezuje iz politiko do ponardekov (recimo kot e bay ko te zaradi prodajanja ponaredkov oglobijo)

Kaj mi svetujete?

Hwala!
  • polepsal: Mavrik ()

gslo ::

da kupiš originalne, kakšen UK shop tipa sunglasses.co.uk bi ti znal odgovarjat.. jaz jih imam od tam že nekaj let in so kul.

Invictus ::

Original rayban so od 100 EUR naprej.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zheegec ::

Kolikor sem seznanjem z Ray ban je tako, da so sumljivo poceni modeli originalni, tisti dragi pa so ponaredki.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

delica ::

zraven pride tudi etui in za etui sem prepričan da je 100% originalen in seveda nalepka na lečah očal.

oblika in napis "ray ban p" sta popol noma enaka kot tisti na ray banovi spletni strani morda pa le je še kakšo upane da je izdelek le original :D

Zheegec ::

Sigurno je originalen, saj je vsaj nekajkrat cenejši od ponaredkov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KoMar- ::

delica je izjavil:

zraven pride tudi etui in za etui sem prepričan da je 100% originalen in seveda nalepka na lečah očal.

oblika in napis "ray ban p" sta popol noma enaka kot tisti na ray banovi spletni strani morda pa le je še kakšo upane da je izdelek le original :D

Ni original, no. Daj, bodi resen.

rebro ::

Je pa res, da so ponaredki - tako kot si ugotovil - zelo podobni originalom. Tako da če jih kupuješ z namenom, da se boš kazal okoli z njimi, kupi. Če pa imaš rad svoje oči ali če jih nebi rad vsak teden sestavljal(ko bo kej odletelo), pa raje org.

;-) ::

delica je izjavil:

zraven pride tudi etui in za etui sem prepričan da je 100% originalen in seveda nalepka na lečah očal.

oblika in napis "ray ban p" sta popol noma enaka kot tisti na ray banovi spletni strani morda pa le je še kakšo upane da je izdelek le original :D


Imam ponaredek Rayban Aviator v avtu, prej sem imel original RayBan. Zanimivo je da ima ponaredek še več teh oznak ki naj bi označevale "original", lahko poslikam jutri detajle če koga zanima.

MIHAc27 ::

delica je izjavil:

zraven pride tudi etui in za etui sem prepričan da je 100% originalen in seveda nalepka na lečah očal.

oblika in napis "ray ban p" sta popol noma enaka kot tisti na ray banovi spletni strani morda pa le je še kakšo upane da je izdelek le original :D

Točno take sem jaz dobil iz kitajske za 4$.

lonz ::

Original Ray ban ima lasersko gravirano ime na steklu in serijsko številko na okvirju.
...arrrrrr, shiver me timbers...

c00L3r ::

lonz je izjavil:

Original Ray ban ima lasersko gravirano ime na steklu in serijsko številko na okvirju.

Tako kot ponaredek 8-)

Niso pa vsi ponaredki isti. Nekje sem prebral, da so RayBan Aviator najbolj pogosto ponarejen model sončnih očal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

lonz ::

Ta cheap ponaredki že niso ponarejeni do te mere...
...arrrrrr, shiver me timbers...

;-) ::

lonz je izjavil:

Ta cheap ponaredki že niso ponarejeni do te mere...

Pa so. Bolje kot si misliš.

St235 ::

Najbolj zalsotno pa je, ko to zadevo neses optiku da preveri lece in zves da je uv in ostale zascite identicna, edino samo steklo pri ponaredkih se prej opraska/poskoduje.

Mehmed ::

Pusti spegle pa etui, tm se ze potrudijo. Dodatki jih prej izdajo. Poglej kaka je krpica pa kok brosur in sare je zraven.

c00L3r ::

Pri enih dobiš res vse zraven:
-etui z RayBan napisom
-RayBan krpica
-RayBan certifikat
-RayBan nalapka na steklu
-vgraviran RayBan napis v stekli
-ime modela ob strani
-serijska številka ob strani
-napis "Made in Italy" :)) (poslane direkt iz Kitajske)

Glede na to, da je že več ljudi potrdilo, da so nesli na UV test in so prestale, se ne sekiram za "varnost". Zgledajo dobro in služijo svojemu namenu. Zakaj bi moral dajat 200€ za ta očala mi ni jasno. Ko bodo preveč spraskana, pa bom dal pač 5€ za nova :)

Ene imam celo xtra in se mi kotajo v enem nahrbtniku.

;-) ::

St235 je izjavil:

Najbolj zalsotno pa je, ko to zadevo neses optiku da preveri lece in zves da je uv in ostale zascite identicna, edino samo steklo pri ponaredkih se prej opraska/poskoduje.

Res je.

Pusti spegle pa etui, tm se ze potrudijo. Dodatki jih prej izdajo. Poglej kaka je krpica pa kok brosur in sare je zraven.


Se delaš norca, a nosiš dodatke ali špegle ?

Meni so ta ponaredek od RayBan Aviator-mirror glass boljše od originala, pa sem ga mel prej eno leto, pa ko sem dal na morju od enega ko jih je prodajal na ulici gor sem reko samo: WAU! Original dela "sliko" pretemno, kak je malo oblačno ali gre sonce za oblak si že v temi in ne vidiš več vozit. Pa še pri originalu se mi je tisti del ko sede na nos malce zvil in mi noben optik ni več natavil da bi pasal na moj nos potem pa mi je vedno desno stran bilo par mm nižje kot levo-ajde malenkost ampak za očala katera so takrat stala čez 200€ nebi pričakoval.

Mehmed ::

Ce te matra a so fejk pravim, da pogledas dodatke. Imam dvoje pa po nalepkah pa logotih ne bi vedel, so pa originalne imele kup brezveznih papirjev zraven pa konkretno krpico ne pa odrezan kos blaga ;)

gendale ::

St235 je izjavil:

Najbolj zalsotno pa je, ko to zadevo neses optiku da preveri lece in zves da je uv in ostale zascite identicna, edino samo steklo pri ponaredkih se prej opraska/poskoduje.

v tem primeru je čist brezveze kupit original
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kforsi ::

Zanima me kakšna je razlika med visokokvalitetno kopijo in ponaredkom.
Ko sem se zanimala za torbico in sem vprašala prodajalca, če je to ponaredek mi je rekel, da je to visokokvalitetna kopija in da ni ponaredek.
Če je kakšna razlika, me potem zanima ali kopija pride čez carino ali jo tudi uničijo ?? Hvala za odgovore ?

KoMar- ::

No vidiš, tebe so že skoraj nasrali... a se ti zdi logično, da bi obstajal original, ponaredek in ŠE "visokokvalitetna kopija"? Zadeva je ponaredek kot vse ostalo, z lepo maržo in davkom na neumnost.

kforsi ::

Sprašujem zato, ker mi je nekdo rekel, da kopija je tisto ko naprimer neka firma, nekomu da dovoljenje da izdeluje njegove izdelke za nižjo ceno? In da ima lahko izdelek njegov znak. Ponaredek pa naj bi bil izdelek, ki je na las podoben originalu in ima drugačno oznako oz. je sploh nima??
Zdaj bi res rada vedela, kaj je res in kaj ni res????? Hvala.

RockyS ::

KoMar- ni ravno tak.

Obstajajo tovarne, ki štancajo popolnoma svoje kopije oz. ponaredke najbolj prodajnih izdelkov, te so ponavadi narejene iz zelo slabih materialov, sumljivega izvora in sestave.
Potem pa so tukaj še t.i. visokvalitetni ponaredki, ki se štancajo v tovarnah, kjer štancajo tudi originalne artikle.

No, to kar pa si sedaj napisala, pa je napizdancija prodajalca. Seveda to ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

KoMar- ::

nekomu da dovoljenje da izdeluje njegove izdelke za nižjo ceno?

Samo v pravljicah.

kforsi ::

no saj samo vprašam ...
ker mi je zelo čudno, da legalno obstajajo online trgovine v Angiji, ki prodajajo Replike izdelkov svetovno znanih firm.
In še napisano imajo REPLIKA npr. gucci... Vse javno .
In te Replike so tudi zelo drage.

KoMar- ::

Marsikaj najdeš na netu, pa še ni nujno legalno.

RockyS ::

pikapija za katero stran gre?

V letu 2011 so mislim da zaprli rekordno število strani, ki so prodajale ponaredke. Če se ne motim je šlo ravno za Anglijo,Irsko in ZDA.

kforsi ::

Teh strani je potem še ogromno, ker sem res veliko prebrskala, tukaj se gre za hudo firmo, ki je v Sloveniji sploh ni...
Me pa še nekaj zanima, je mogoče komu uspelo dobiti kako elektronko iz Kitajske, pa da je bila res hud ponaredek ?? Da je naročil res samo en komad ?? In je šlo na carini skozi.
Jaz sem ga namreč zelo usrala in sem naročila iPhona Appla 4S, oh ....
nisem prej vedla da gre popolnoma vse na uničenje če je ponaredek...
celo življenje se učimo, ampak jaz bolj na svojih napakah... sem kr žalostna...kako bi to lahko utemeljila na Paypalu, da bi mi vrnili denar, ker iPhona verjetno ne bom dobila ???

;-) ::

Prav ponaredek iPhona si šla kupovat al si misla da je pravi ?

kolk pa je stal ?

eni hočejo bit prevlki "wanna be"-ji pa jih včasih to drago stane, zdaj pa kupi še enga pa te bo prišlo tolk ko da bi kupla eno rabljeno 4ko 16gb ;)

St235 ::

V UK je kar precej teh trgovcev z tako in drugačno ponarejeno robo. Pol ko pa bolj natančno pogledaš od kje so pa ugotoviš, da imajo vsi sedeže na obskurnih lokacijah kot je Isle of Man

Quagmire ::

Ponaredek RayBan očal dobiš za 15€, medtem ko so original 130€. Recimo. Je pa problem v tem, da večina ponaredkov nima prave UV zaščite in temna leča zenico samo razširijo ter v njo spustijo več UV žarkov kar je grozno škodljivo za oko. Kupi raje original pri optiku boš vsaj 100 odstoten da maš ta prave.

St235 ::

Quagmire je izjavil:

Ponaredek RayBan očal dobiš za 15€, medtem ko so original 130€. Recimo. Je pa problem v tem, da večina ponaredkov nima prave UV zaščite in temna leča zenico samo razširijo ter v njo spustijo več UV žarkov kar je grozno škodljivo za oko. Kupi raje original pri optiku boš vsaj 100 odstoten da maš ta prave.


Kak vir za omenjeno - Torej da fake očala nimajo ustrezne UV zaščite? Ker sam sem od optika dobil ravno obratno stališče. Da kar se tiče UV zaščite ni problem. Pa je blo govora o očalih za par dolarjev z Ebaya.

RejZoR ::

UV zaščita sploh ni glavni problem. Kakovost stekel, kvaliteta finiša samih leč, kvaliteta gume na nosilcih, kvaliteta pregibnih delov itd itd. Nekaj seveda doda na ceno samo uveljavljeno ime ampak bi rekel, da ameriška vojska ne uporablja Ray Ban očal oz leč od Luxottice zato ker so uveljavljeno ime po designu ampak ker ponujajo neke kvalitete.
In sem prepričan, da jih kitajski knock offi nimajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kforsi ::

Ne v UK sem gledala obutev in oblačila, torbice....
iPhone Aplle 4s pa sem kupila na Kitajskem tako piše :
Apple iPhone 4S White FACTORY SEALED UNLOCKED+
Izgleda kot čisto pravi, seveda nisem vedela, da na carini to uničijo...
če bi vedela, ne bi tega kupila, saj ne pobiram denarja po tleh ;(((
sprva sem mislila, da je to zato tako poceni, ker je pač s Kitajske, ker prej nikoli nisem kupovala izven držav...in se niti nisem zanimala...potem pa sem mal brskala po internetu in se mi odpre stran, ki ima očitno milijon ponaredkov in uaaaaaaaaaa kako poceni, to bom pa sama sebi kupila za novo leto .... zdaj samo čakam, kdaj dobim kako pošto s carine ali kaj ti že pošljejo ????

aja pa saj če kupuješ v UK ne gre nič na carino ampak pride vse v tvoje roke. Kaj ni tako ??? Saj smo vendar v eu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kforsi ()

blackbfm ::

Pri ogromno stvareh je tako da ponaredki niso toliko slabši kot so cenejši..žal so iphoni izjema, in gre ponavadi (malo poglej na youtubu) za ultra šit telefone 3/4 nefunkcionalne..ni vredno centov, kaj šele evrov:D

KoMar- ::

iPhone Aplle 4s pa sem kupila na Kitajskem tako piše :

Koristilo bi pravilno črkovanje besede Apple. In prav nobeno tehnično znanje ni potrebno, da veš, da za četrtino cene ne moreš dobiti pravega izdelka.

Izgleda kot čisto pravi, seveda nisem vedela, da na carini to uničijo...

Kaj ima izgled veze, če ne moreš poganjat iOS aplikacij, kar je smisel iPhonea?

če bi vedela, ne bi tega kupila, saj ne pobiram denarja po tleh ;(((

Očitno ga. Čisto preprost rek si zapomni za naslednjič: Nismo tako bogati, da bi kupovali poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Ziga Dolhar ::

kforsi: opozorilo. Na tem forumu se boš lepše obnašal. Pravila.
https://dolhar.si/

RockyS ::

RejZoR je izjavil:

UV zaščita sploh ni glavni problem. Kakovost stekel, kvaliteta finiša samih leč, kvaliteta gume na nosilcih, kvaliteta pregibnih delov itd itd. Nekaj seveda doda na ceno samo uveljavljeno ime ampak bi rekel, da ameriška vojska ne uporablja Ray Ban očal oz leč od Luxottice zato ker so uveljavljeno ime po designu ampak ker ponujajo neke kvalitete.
In sem prepričan, da jih kitajski knock offi nimajo.


Si že kdaj naročil D&G očala iz kitajske? Recimo 10 komadov, od tega je 6 parov leč(torej očal) imelo enako oznako kot original, pa ne na papirju, ampak po testu v optiki, ki tudi prodaja D&G.
Pa koliko krat si dobil poleg original slovenska navodila za vzdrževanje in uporabo? In to ne v google translate varianti, ampak pravilni slovenščini?

Karen ::

Jaz sem imel aviatorja 21 let nazaj (ponaredkov sploh še ni bilo, torej v času ko se je vrtel Top gun in je Tom Cruise z njimi paradiral). Na zunanji strani obeh šipc, torej pri držalih okvirjev, je imel v steklu vgraviran (v sredini, se ni dalo "spraskat", ker je bilo v steklu), njihovo oznako B L (Bausch and Lomb). Probaj tako, ne z nalepko Rayban zgoraj.

Sandi24 ::

http://www.raybaneyeglassesonline.com/r...
mene zanima ali so ta original?

_commandos_ ::

FAKE

Mehmed ::

Folk, dejte pri sebi razcistit a vam je vsec oblika ali znamka.
Ce je znamka, potem ni velike dileme, kupis original pri legit prodajalcu.
Ce je oblika, pa kupi neko manj znano znamko, ne pa ponaredek originala.
Imam ene rb aviatorke pa ene aviatorke druge firme. Druge so polarizirane, stale pol manj pa delujejo bolj trpezne. Imam dobro mnenje o rb, samo dokler lahko dobim spodobne primerljive spegle za tretjino cene, gresta dve tretjini izkljucno za tisti logo gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296109177 (1155) geofull
»

Rayban outlet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8731008 (15499) Dr_M
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221938 (16815) Cervantes
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221929 (15494) Jst
»

Sončna očala

Oddelek: Loža
257131 (6217) Ramon dekers

Več podobnih tem