» »

Ubuntu 11.10 nared

1 2 3
4
»

driver_x ::

Jst je izjavil:

Žal ima ubuntu kup problemov, da bi se uveljavil na recimo 10% desktop marketu.


S tem se zelo strinjam. Teh problemov je enostavno preveč. Sicer jih je večina rešljivih, ampak večini uporabnikov se ne da še dva dni po forumih iskati rešitve.

Še glede Unityja: zadnji Ubuntu uporabljam na enem izmed delovnih računalnikov že vse od izida. Na preostalih dveh imam KDE 4.7 in OS X Lion. Od vseh treh vmesnikov je Unity daleč najbolj lesen. Med cvetkami najbolj izstopajo zelo ponesrečena integracija IM programa v lupino, nerodno preklapljanje med programi (sploh pri odprtih več instancah istega programa) in dokaj neprilagodljiv Launcher (pri konfiguraciji z več monitorji bi bilo zelo dobrodošlo, če bi si Launcher lahko premaknil kam drugam). Sicer se v Unityju da delati (za razliko od Gnome 3), ni pa to nek presežek.

dux ::

@sammy73: jaz sem z vmesnikom unity zelo zadovoljen, je pa res da ne uporablajm več zaslonov, kjer se morda ne bi tako dobro obnesel. Mislim pa da premikanje launcherja pride kmalu (če ne uradno, pa neuradno).

Preklapljanje med programi je IMO zelo dobro. Če preklapljaš z Alt+tab, ko prideš do ikone programa, kjer imaš odprtih več primerkov, pritisni na puščico navzdol in pokazal se ti bo predogled izbranega okna in možnost preklopa med primerki istega programa. Zelo dobra rešitev IMO.
Je pa res, da take stvari novinec oz. nekdo, ki ne bere blogov, težko odkrije.
Nekje sem bral razpravo , da bi se po namestitvi v 12.04 LTS odpdrl uvod v unity s tipkovnimi bližnjicami in podobnem. To bi bilo IMO super.
Upanje je v nasih odlocitvah

b ::

Tole s puščicami ni ravno posrečeno, ker (vsaj jaz) imam desno roko pogosto na miški in jo je potem treba premaknit na tipkovnico.

Po drugi strani pa dela tudi preklapljanje med okni istega programa z Alt + ` , kar mi pa zelo ustreza.

Da ne omenjam, da si pri Alt + Tab Unity zapomni, katero okno določenega programa je bilo nazadnje uporabljeno in privzeto preklopi nanj.... to pa je ponavadi vse, kar rabim.

driver_x ::

@dux: kar opisuješ, je sicer rešitev, a imam še en problem: originalni ATI-jevi driverji ne podpirajo več velikosti virtualnega zaslona (oba monitorja skupaj), ki jo uporabljam sam. Zato moram uporabljati OSS gonilnike za ATI, ki pa so precej počasni. Tako je že samo premikanje (Alt-Tab) med okni precej neodzivno, če pa pritiskam še puščico za navzol, se pa vse skupaj že precej zavleče. Preizkusil sem tudi Unitiy 2D, saj mi za lišp ni mar, a se mi je potem stalno sesuval DM.

Drugače se pa strinjam, da je Unity dobro zasnovan (konec koncev zelo očitno posnema OS X), le nekaj prilagodljivosti mu še manjka. Zanimivo je tudi to, da nekateri programi svoj meni preselijo v zgornjo vrstico, nekateri pa ne. Npr. Eclipse obdrži meni na svojem mestu, kar potem deluje nekoliko zmedeno.

bosmla ::

sedaj ne morem probat... ani tako da ce kliknes ikono programa v stranski vrstici ti pokaze vsa odprta okna? mislim, da sem videl, da vsaj pri firefoxu dela tako

MrStein ::

driver_x je izjavil:


Še glede Unityja: zadnji Ubuntu uporabljam na enem izmed delovnih računalnikov že vse od izida. Na preostalih dveh imam KDE 4.7 in OS X Lion. Od vseh treh vmesnikov je Unity daleč najbolj lesen. Med cvetkami ...

Recimo en piksel* široko polje za spreminjanje širine oz. višine okna.
To bi kao tudi na tabletih delovalo? Upam, da sem kaj narobe razumel...


* - OK, mogoče sta dva piksla

b je izjavil:

Tole s puščicami ni ravno posrečeno, ker (vsaj jaz) imam desno roko pogosto na miški in jo je potem treba premaknit na tipkovnico.

Torej za preklop potrebuješ obe roki? :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

trnvpeti je izjavil:

kaksne probleme ima ubuntu?

Misliš razen tule naštetih?

Tule jih je še nekaj (deset)tisoč naštetih: https://bugs.launchpad.net/ubuntu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dux ::

@MrStein: namesto pritiska na tipko navzdol lahko tudi le kakšno sekundo počakaš in se zgodi isto.

Ubuntu ma buge. Vsak software ma buge. Vprašanje je le na koliko jih naletiš pri svoji uporabi in kako močno ti grenijo življenje. Odgovor je žal še vedno odvisen od strojne opreme, ki jo uporabljaš.

Mene trenutno motita samo 2 stvari:
počasnost programskega središča pri zagonu (zato ga le redko uporabljam).
V Empathyu se ti, ko klikenš počisti in dobiš novo sporočilo, spet kot neprebrana pojavijo vsa prejšnja sporočila, ki si jih že označil kot prebrana. Drugo me ne moti.
Upanje je v nasih odlocitvah

driver_x ::

dux je izjavil:

Ubuntu ma buge. Vsak software ma buge. Vprašanje je le na koliko jih naletiš pri svoji uporabi in kako močno ti grenijo življenje. Odgovor je žal še vedno odvisen od strojne opreme, ki jo uporabljaš.


Lahko da imam "smolo" s hardverom*, a Ubuntu ima daleč preveč napak, da bi lahko resno računal na kak večji delež na namizjih.

* po drugi strani sta mi pa na istem hardveru povsem dobro delovala tako Fedora (sicer krajši čas) kakor OpenSuSe.

trnvpeti ::

MrStein je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

kaksne probleme ima ubuntu?

Misliš razen tule naštetih?

Tule jih je še nekaj (deset)tisoč naštetih: https://bugs.launchpad.net/ubuntu

tko na splosno probaj opredeliti, ne s celim seznamom bugov
recimo:
- problem pri upgrade-u na novo verzijo (12.04 bo to odpravil?)
- unity ( verjetno lahko shajas brez unity)
- se nikoli nisem nobenega sw toliko upgradal, vsak dan vsaj x paketov ( bo to kaj drugace pri 12.04 LTS?)
- problem z Pulse(to imajo se samo nekateri probleme?)
- Skype (kako je s tem)
- GoogleEarth (tukaj jaz nimam problemov, deluje ok)

Kaj bi ti dopisal?

MrStein ::

dux je izjavil:


Ubuntu ma buge. Vsak software ma buge. Vprašanje je le na koliko jih naletiš pri svoji uporabi in kako močno ti grenijo življenje. Odgovor je žal še vedno odvisen od strojne opreme, ki jo uporabljaš.

Sem na random pogledal 6 bug reportov na https://bugs.launchpad.net/ubuntu in noben ni v zvezi z hardverom.

trnvpeti je izjavil:


Kaj bi ti dopisal?

Nič, ker:
- je že bilo v temi dopisano
- je bilo že v uradni spisek dopisano
- imam pomembnejše stvari v življenju, kot ves dan dopisovati probleme Ubuntu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BladE_ ::

Sem ravno inštaliral tole zadevco preko VirtualBoxa... Mi je kar všeč, mogoče se celo odločim popolnoma presedlati na Linux. Kako je z igrami na Linux, ker včasih mi paše kakšno odigrat?
Akcija - Reakcija

technolog ::

No, jaz in še vsaj ene par kolegov smo še vedno na 10.10? Zakaj?

WarpedGone ::

Ker se uspete upirat prazni reklami. Respect.
Zbogom in hvala za vse ribe

trnvpeti ::

MrStein je izjavil:

dux je izjavil:


Ubuntu ma buge. Vsak software ma buge. Vprašanje je le na koliko jih naletiš pri svoji uporabi in kako močno ti grenijo življenje. Odgovor je žal še vedno odvisen od strojne opreme, ki jo uporabljaš.

Sem na random pogledal 6 bug reportov na https://bugs.launchpad.net/ubuntu in noben ni v zvezi z hardverom.

trnvpeti je izjavil:


Kaj bi ti dopisal?

Nič, ker:
- je že bilo v temi dopisano
- je bilo že v uradni spisek dopisano
- imam pomembnejše stvari v življenju, kot ves dan dopisovati probleme Ubuntu


Pomembnejse, in hkrati si na forumu.
Zanimivo!?

MrStein ::

Ja. PC uporabljam, da lahko mnenja z drugim folkom izmenjujem, namesto da bi PC šraufal.
Zanimivo, ja.

Sosed ima hladilnik, ker ga zanima ta tehnologija. Ga je že 10 krat razstavil in sestavil. Analiziral. Optimiziral.

Jaz imam hladilnik, da mi hladi živila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PARTyZAN ::

BladE_ je izjavil:

Kako je z igrami na Linux, ker včasih mi paše kakšno odigrat?


Na igre pozabi.

MrStein ::

Eni so čist nasprotnega mnenja. ("iger ogromno" ali podobno, najbolje, da nekdo najde ter linka sporočilo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dux ::

@BladE_: igre so. Kot je MrStein rekel jih ni malo. Ampak večinoma si omejen na odprtokodne igre/igre indy studijev. Zagotovo boš med njimi našel kakšno ki ti bo všeč/zabavna (npr. World of Goo). Če rad igraš kakšne logične /geeky igre, jih bo na Linuxu dovolj. Čedalje več iger deluje tudi preko brskalnikov Če bi rad res občasno igral kakšno igro, potem bi moralo biti iger dovolj. Pogosto pa se zgodi, da so te igre manj grafično dodelane, saj jih delajo programerji.

Vendar pa iger velikih studijev (ala Need for Speed, Fifa in podobno) ne pričakuj. Morda boš imel srečo in boš lahko katero od starejših različic teh iger poganjal preko wine, vendar ne računaj ne to.

Torej igre na splošno DA, igre velikih založnikov NE.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

imam pomembnejše stvari v življenju, kot ves dan dopisovati probleme Ubuntu


Jaz tudi za to pa uporabljam Ubuntu in ne iščem "teoretičnih napak", ki bi me morda lahko pestile.

Glede Unity lupine in "lesenosti" in "neposrečenosti implementacije" določenih zadev... To je osebno mnenje. Moje je, da gre za posrečeno lupino, ki je lesena ravno toliko na kako "lesenega" uporabnika naleti. Na začetku je ta "lesenost" povezana največkrat s iskanjem kakšnih "olesenelih konceptov", katere je inovacija potisnila v preteklost.

Icematxyz ::

Pa še glede namizja in deleža, zadnje čase opažam predvsem povečan interes tam, kjer ga prej ni bilo, na primer v praksi:

driver_x ::

Icematxyz je izjavil:

Jaz tudi za to pa uporabljam Ubuntu in ne iščem "teoretičnih napak", ki bi me morda lahko pestile.

Glede Unity lupine in "lesenosti" in "neposrečenosti implementacije" določenih zadev... To je osebno mnenje. Moje je, da gre za posrečeno lupino, ki je lesena ravno toliko na kako "lesenega" uporabnika naleti. Na začetku je ta "lesenost" povezana največkrat s iskanjem kakšnih "olesenelih konceptov", katere je inovacija potisnila v preteklost.


Napake, ki so bile tukaj, opisane niso zgolj teoretične ampak so še kako stvarne. Jaz tudi napak ne iščem, ampak bi lahko rekel, da so napake same našle mene, ko Ubuntu uporabljam. Itak je jasno, da vsak izraža svoje osebno mnenje. Če pa precej uporabnikov meni, da je Unity "lesen" ali karkoli že, ti pa to lahko da misliti. In tudi ni vsaka inovacija nujno dobra. Sam ocenjujem GUI na podlagi uporabnosti. Tukaj pa je Unity daleč za KDEjem in OS X-om, katerega se tako trudi kopirati. Zasledil sem tudi podatek, da se po deležu Mint zelo približuje Ubuntuju in da ga lahko celo prehiti. Tudi to pove marsikaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Icematxyz ::

Ocena "lesenost" in "napake" so za moje pojme različna stvar. Sam sem komentiral "lesenost". O Unity pa drugače precej uporabnikov deli precej različnih mnenj.

Se pravi precej uporabnikov...

Zasledil sem tudi podatek, da se po deležu Mint zelo približuje Ubuntuju in da ga lahko celo prehiti. Tudi to pove marsikaj.


Da, to pove, da je "olesenelost velika" in se ne dotika le Unity lupine. Se pravi ene izmed lupin med katerimi Gnome uporabniki lahko izbirajo.

Tudi Linux Mint je izbral Gnome 3 namizno okolje in zaenkrat nameravajo dopolniti GnomeShell lupino z "Start izbirnikom" in enim "pasom/pultom" več na zaslonu. Osebno ne enega in ne drugega ne potrebujem, ker imam raje večjo izrabo zaslona, zagnane aplikacije najdem v Unity Launcher...

V "Start izbirniku" pa aplikacij ne iščem že nekaj let... in sem zadovoljen, da je nekdo se končno odločil in glede tega nekaj naredil in s tem ne mislim le na Unity lupino.

Zgodovina sprememb…

dux ::

@sammy73: Govora je o Distrowatchu, kjer ima po novem Linux Mint več zadetkov na dan od Ubuntuja. To samo po sebi ni nič posebnega. Kakšno leto, dve nazaj je imel PCLinuxOS več klikov na dan kot Ubuntu za obdobje kakšnega pol leta pa se ni zgodilo prav nič dramatičnega zaradi tega.

Povsem normalno je, da bodo uporabniki Ubuntuja, ki niso zadovoljni z unityem pogledali druge možnosti. In od teh je Ubuntuju najbolj podoben/priljubljen ravno Linux Mint, zato seveda dobi največ klikov.

IMO pa ni nič slabega, če ljudje menjajo distribucijo. Vsak naj uporablja tisto, kar mu je najbolj všeč.
Upanje je v nasih odlocitvah

driver_x ::

@Icematxyz: Gnome 3 sem uporabljal kar nekaj časa, a je bilo moje delo tako moteno, da sem ga na koncu odstranil, saj je manjkalo preveč stvari, ki jih sam nujno potrebujem. Unity je malenkost boljši in sem ga tudi pustil na računalniku. Najbolj uporaben pa je KDE, ker je najbolj prilagodljiv. V KDE-ju si lahko namizje prilagodim do te mere, da je čisto prazno in s tem maksimalno izrabljeno, hkrati pa imam hiter dostop do vseh funkcij, ki jih potrebujem. Sicer za Unity menim, da se lahko razvije v zelo solidno namizje, ampak do takrat morajo še marsikaj narediti.
Linux uporabljam že precej časa, tako za delo, kakor tudi doma. Sem pa pred nedavnim naletel tudi na OS X, predvsem zato, ker sem hotel imeti točno določen hardver. Prvotni plan je bil, da najprej poizkusim, kako bo delo potekalo tam in če kaj ne bo štimalo pozneje na ta hardver namestim Linux. Na koncu sem ostal na OS X, saj mi nudi ravno tisto, kar potrebujem, in je ravno toliko prilagodljiv, da sem si lahko stvari nastavil tako, kot mi pašejo.

@dux: kar je presenetljivo je to, da ima Mint več klikov, čeprav je zadnja verzija Ubuntuja izšla ravno pred kratkim. No, v resnici to ni tako presenetljivo, če upoštevamo, da je Mint v osnovi Ubuntu, le da odpravlja nekatere njegove težave. Ta trend se utegne še povečati po izdaji Minta 12, ki prinaša MGSE (Mint Gnome Shell Extensions), torej tiste stvari, ki Gnome-ju manjkajo. Zadeva bo zagotovo dobila mesto na enem od mojih računalnikov, najverjetneje bo nadomestila Ubuntu.

WarpedGone ::

KDE 4.6.5 je v primerjavi z nekaj zadnjimi Ubuntuji čista nebesa.
Ja, so problemi ampak je hkrati kristalno jasno da je zanje kriv grafični gonilnik - OS ma svoj nabor težav, Catalysti pa svojega in "lepo" zbereš katere težave te manj motijo. Drekanje po zaslonu, freezanje, zatikanje itd. pa ni problem niti OS niti Catalista.

Hitrost KDE 4.6.5 je pa kljub vsem "poenostavitvam" Unity-ja še vedno svetlobna leta pred Unitijem. Sej mogoče bo čez 5 let vse drugače ampak to samo pomeni da bo še 5 let Unity pol izdelek.

KDE FTW.
Zbogom in hvala za vse ribe

driver_x ::

Tudi sam sem mnenja, da je Unitiy zelo dobro zastavljen, ampak še ni do konca dodelan. Kot tudi KDE v verziji 4.0 ni bil.

Icematxyz ::

Gnome 3 sem uporabljal kar nekaj časa, a je bilo moje delo tako moteno, da sem ga na koncu odstranil, saj je manjkalo preveč stvari, ki jih sam nujno potrebujem.


Tu verjetno misliš na GnomeShell. Ocene ne bom podajal, ker sem ga premalo uporabljal. Eden razvojni cikel distribucije (6 mesecev) 24/7 uporabe nekje smatram kot "dovolj časa" za oceno z moje strani.

Najbolj uporaben pa je KDE, ker je najbolj prilagodljiv. V KDE-ju si lahko namizje prilagodim do te mere, da je čisto prazno in s tem maksimalno izrabljeno, hkrati pa imam hiter dostop do vseh funkcij, ki jih potrebujem.


Glede izrabe zaslona Unity lupini nimam kaj očitati. KDE je kvalitetno namizno okolje za katerega ne vidim težav pri uporabi.

Na koncu sem ostal na OS X, saj mi nudi ravno tisto, kar potrebujem, in je ravno toliko prilagodljiv, da sem si lahko stvari nastavil tako, kot mi pašejo.


Da, tako je prav in nekaj podobnega lahko rečem sam za Ubuntu.

Ta trend se utegne še povečati po izdaji Minta 12, ki prinaša MGSE (Mint Gnome Shell Extensions), torej tiste stvari, ki Gnome-ju manjkajo.


Start izbiralnik in eden pult na namizju več? Ne potrebujem je pa res, da ne potrebujem, ker uporabljam Unity ne vem pa če bi potreboval, če bi uporabljal GnomeShell. Tisti, ali del le teh, ki uporabljajo GnomeShell pa spet super, če to pogrešajo in bodo to dobili!

Sicer za Unity menim, da se lahko razvije v zelo solidno namizje, ampak do takrat morajo še marsikaj narediti.


To kar delajo sedaj naj delajo še naprej in bo čisto OK.

@WarpedOne

Lepo, da si se našel na KDE.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:


Dalje nisem gledal, ker instaliram iz enega drugega vzroka.

Namreč da vidim, če so bug #658004 - brasero claims dvd image is too large for disc popravili. Seveda niso.

No, zdaj sem jim napisal kaj je napaka in v kateri vrstici je.
Mogoče jim zdaj ta one banana job rata narediti v enem letu. Ali dveh. Mogoče pa ne.

V enem letu očitno ne.
Mogoče v dveh.
Navsezadnje je treba en bajt v source kodi spremeniti.
Pa komitat.
Pa zbildat.
Pa packagirat.
Pa na server uploadat.
Ni to kar tako...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Ce bi dejansko attachal patch, bi ga ze zdavnaj apply-al nekdo. Jaz bi te pa prosil, ce lahko session log posljes kjer so not tocne stevilke kolk je dolg file in kolk je disk size. Vsaj tolk da vidim zadevo, ker nisem nic testiral in ne bi rad kar tko patcha gor posiljal. :)

MrStein ::

Fajl je dolg 4700372992 bajtov, disk pa standarden, 4,700,372,992 bytov...

Iz loga:
BraseroBurn: (at brasero-session-cfg.c :871) Session size 2295104/Disc size 2295104

(pa ne da ne bi to že predlani v bug report napisal... :P)
pa ne da je očitno, da testira če je disk večji od fajla namesto enak ali večji...

No upam, da se res kaki korak naprej naredi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Sem attachal patch k bug reportu. Jutri bom pa se enkrat brcnil folk na #ubuntu-desktop. Glavni problem tega buga je bil to, da je bil ze reported upstream ampak ni nihce nicesar naredil glede tega.

Na zalost ni edini paket, ki je tak, resourci od Canonicala so pa omejeni.

MrStein ::

Zgleda da je šlo skoz.

Hecno, pred enim letom sem vprašal tam "What should be done to have it committed as soon as possible?"
Pa noben ni znal izdaviti, da naj attacham diff.

Predvsem oni Sebastien Bacher zgleda kot da je sam sebi namen. Skoz nekaj pametuje, kaj koristnega pa ne pove.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Sebastien je eden izmed tistih, ki drzijo Ubuntu pokonci. Kolicina dela, ki ga tip opravi je v bistvu enormna.

Men sicer ni vsec, da je slo tole zdele kr skoz, ker nisem uspel stestirat. K sem koncno nasel masino z DVDjem, sem vtaknil not DVD-R, pa je brasero rekel, da je gor 5.7 GB prostora. :/ Sicer tkole na uc zgleda vse ok. Anyway, zdaj bo sel fix v Quantal, Precise in Raring. :) SRU je Stable Release Update

No, nekako je jasno, da je fajn, da se attacha patch in se stvar po moznosti se stestira (vec ljudi, ne samo tisti, ki je patch naredil). Vsekakor pa pomaga, da koga opozoris na bug, maintainerji nimajo problemov s tem, ce jim narocis naj nek patch applajajo. Samo vsi delajo po principu, the bigger the heat, the more important the update. In bug, s katerim ima samo en tezave, pa se to zlo redko, se na listo uvrsti zlo nizko.

Za takle manjsi, precej trivial, bug je zmeri najboljs narest kr patch, ga stestirat, attachat k bugu, pol gres pa na IRC in zatezis package maintainerju. Ali pa komu v #ubuntu-desktop. Tam je velik ljudi iz evrope, pa ne rabis niti cakat na kaksno obskurno uro, da se ljudje zbudijo. :)

MrStein ::

Sebastien je pred časom en bug komentiral "ne, ne bo popravljen. Ni šans. Če bi (pa ne bo), bi monitorji eksplodirali". Čez leto dni pa je bug bil pofiksan. Nič ni bilo novic o eksplozijah.

Verjetno ima dobre dneve in slabe dneve....

Še vedno pa velja kririka: če je naslednji korak patch in se to direktno vpraša, zakaj ne pove?

(to večkrat opažam: folk vloži desetkrat večji trud v izgovarjanje ter ples okoli vroče kaše, kot pa bi bilo treba za dejanski korak naprej)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian preklopil z GNOME na XFCE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10925694 (21814) enadvatri
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180773 (146712) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133561 (96447) Icematxyz
»

Linux Mint 12 zunaj, ponuja dobro staro gnome izkušnjo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4914323 (10409) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166592 (139239) Icematxyz

Več podobnih tem