» »

Ubuntu 11.10 nared

1 2
3
4

WarpedGone ::

Preveč je odvisen od položaja zvezd.

Včeraj sm ga pohvalu da touchscreen končno dela OK.
Jok, danes ne več. Input preko touchscreena je danes zalagan za kake pol minute. Bog ne daj da zarotiram zaslon, koordinatni sistem sicer res da obrne, ampak postane stvar čist neuporabna v 9 od 10ih poskusih - traja po pol minute da pogrunta da sm se nekam dotaknu, skače sm in tja ko zmešan, skozi trdi da je zraven pritisnjena še kaka tipka (hoče označevat text) in podobna jajca.

Na mašini, katero se da kupit s prednaloženim Ubuntujem...
Zbogom in hvala za vse ribe

Pithlit ::

WarpedGone je izjavil:

Na mašini, katero se da kupit s prednaloženim Ubuntujem...

To pa ja ni nobena garancija... kar poglej si škatle s prednaloženim windows :P .
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

Tut res.
No, danes sm pogruntal da v 11.10 tale Empathy al kaj je že, sploh ne da več nobenega cahna, da te je kdo "kontaktiral". Nobenega sporočila, nobene drugačne ikone - NIČ. Po tri četrt ure dobim klic zakaj se ne oglasm :|

Kdo je "arhitekt" tega sranja?
Zbogom in hvala za vse ribe

amigo_no1 ::

Škatle s prednaloženimi winsi so v 99% res polne bloatwarea, vendar vsaj delajo (vse dni v tednu, brez odvisnosti konstelacije Merkurja v dvojčku).

technolog ::

Ubuntu je super, prva distribucija, na kateri se je na obliki dejansko delalo. Ker pri linux hackerjih je bila vedno funkcionalnost tista v prednosti, za oblikovanje pa je vedno zmanjkalo časa (ali pa "geeki" tega niso znali). Tako da napredek je. In to se je treba zahvalit ubuntuju, je ena grafično najbolj dodelanih distribucij.

Jaz sem trenutno na 10.10, vendar ji čez pol leta poteče support. Kaj bo potem, se zaenkrat še ne ukvarjam. Dajem samo 12.04 LTS novo šanso.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Tut res.
No, danes sm pogruntal da v 11.10 tale Empathy al kaj je že, sploh ne da več nobenega cahna, da te je kdo "kontaktiral". Nobenega sporočila, nobene drugačne ikone - NIČ. Po tri četrt ure dobim klic zakaj se ne oglasm :|

Kdo je "arhitekt" tega sranja?


Empathy zelo jasno zaspila zvok, pokaze notification, modro obarva ikono messaging menuja in v empathy oknu utripa ikona ob nickname-u, od katerega si dobil IM. Ce kliknes na messaging menu se pokaze tudi tisti nickname. Pa ce imas empathy odprt se v launcherju app indicator obarva modro.

Razen ce nisi izklopil obvescanja. Potem verjetno ne vidis nic.

driver_x ::

Vseeno pa je pri Empathyju kar dolga pot, da prideš do okna s sporočilom, ki si ga dobil. Pri Pidginu sem samo kliknil ikono in ustrezno okno se je odprlo, tukaj pa moram najprej klikniti ikono messaging menija, izbrati Chat in nato v Empathyju klikniti nickname, ki mu utripa ikona. Če za to obstaja kaka bljižnica, je vsekakor premalo očitna.
Aha, pa meni, kjer je ikona za messaging, baterijo Bluetooth in ostale, se obnaša zelo čudno. Včasih je dovolj da kliknem na ikono in se meni odpre, včasih pa se takoj zapre nazaj in moram med premikanjem po meniju imeti stalno pritisnjen levi miškin gumb.

Sem pa naletel še na en bug: pri uporabi dveh monitorjev Thunderbird izgubi obrobo okna, takega okna potem ni mogoče premikati ali pomanjševati. Sicer ne vem, ali je to porblem Thunderbirda, vendar se mi kaj podobnega v Mintu, OpenSuSEtu in Fedori ni dogajalo. Rešitev za problem je bila na enem forumu opisana že leta 2008!

WarpedGone ::

Razen ce nisi izklopil obvescanja. Potem verjetno ne vidis nic.

Izklopil nisem ničesar, tut preverjal sem v nastavtivah in je vklopljeno vse na to temo.
Torej je bil včeraj le še en dan, kot tudi Empathy ni hotu delat kot bi mogu oz. je nekaj deep-down-under dovolj sralo, da so mel težave praktično vsi "višji" sistemi.

Videno že PREVEČKRAT. Resno iščem neko bol porihtano alternativo, ki bi po možnosti tudi na 1024x600 zaslonu omogočala "normalno" delo - i.e. ni 10 toolbarov povsod okol, ki zavzamejo pol zaslona, pogovorna okna so pa narejena za 1600x1200 (žal na zadnji točki pade tut Ubunu - že okno Displays je širše od 600 pik in na pokončni postavitvi zaslona ne vidiš vsek knofov hkrati).
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

@sammy73

Vseeno pa je pri Empathyju kar dolga pot, da prideš do okna s sporočilom, ki si ga dobil. Pri Pidginu sem samo kliknil ikono in ustrezno okno se je odprlo, tukaj pa moram najprej klikniti ikono messaging menija, izbrati Chat in nato v Empathyju klikniti nickname, ki mu utripa ikona.


Točno tako.

Če za to obstaja kaka bljižnica, je vsekakor premalo očitna.


Ne obstaja.

Aha, pa meni, kjer je ikona za messaging, baterijo Bluetooth in ostale, se obnaša zelo čudno. Včasih je dovolj da kliknem na ikono in se meni odpre, včasih pa se takoj zapre nazaj in moram med premikanjem po meniju imeti stalno pritisnjen levi miškin gumb.


To se mi ne dogaja, ampak če se bi mi bi šlo za hrošča ali kaj drugega. Torej delovati mora tako, kot Empathy, konsistentno. Uporabnik ob kliku na App Indicator dobi vedno enak rezultat in to je izbirnik! Edina izjema, ki jo poznam je sredinski klik na SoundMenu, ki utiša zvok. Prejšnjo vedenje, kjer je uporabnik pred klikom ni vedel, kakšen bo rezultat "systray" je na voljo le še v primerih, kjer zaradi takšni ali drugačnih razlogov še ni na voljo integracija v obstoječ ali na voljo namenski App Indicator za aplikacijo.

@WarpedOne

Najdi si "porihtano alternativo" to bi bil tudi moj nasvet.

Icematxyz ::

Drugače pa komu dela/ne dela občasno TouchPad lahko začasno poskusi sledeč ukaz v primeru nedelovanja:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.peripherals.touchpad touchpad-enabled true

Če bo pomagalo bi priporočal začasno sledečo rešitev in sicer:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.peripherals.touchpad disable-while-typing false

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Ubuntu 11.10 jebeno smrdi. Terminal si ne zapomni skrivanja menija. Multimonitor support je v pisani marjetici. Empathy namesto Pidgina?! Proprietary ATI driverji se ne pustijo naloziti. Default za javo ni Sunov JVM. In to naj bi bila zadeva ki deluje out-of-the-box?

Pfej, jebemti, salabajzerji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BigWhale ::

Skrivanja kaksnega menuja? Menu je globalen v zgornji vrstici. Multimonitor sicer deluje brez vecjih tezav. To je ze tretja verzija Ubuntuja kjer je Empathy default. Za ATI driverje ne vem, ker jih se nisem testiral. Suna ni vec, Oracle je pa za Javo spremenil licenco in zato je Canonical ne sme spakirati kot default.

Se kaj?

MrStein ::

A že spet so licenco spremenili?
Kaj pa?

PS: Kaj ima veze zakaj so naredili? Šteje se končni rezultat. (razen pri "filozofiranju"...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

MrStein: tako je, šteje končni rezultat. Iz tega razloga sem nehal uporabljati Fedoro. Kot uporabniku mi je prav vseeno, kakšno "free" filozofijo se grejo, mi je pa šlo na živce, ker sem zaradi tega moral en kup stvari nameščati ročno. OpenSuSE ima v te namene non-free repozitori, kjer se moraš sicer strinjati s posebnimi licencami, a so stvari, kot so Sun (Oracle) Java, Acroreader, Flash, ... dostopne enako, kakor vse ostalo.

Je pa očitno, da ima Ubuntu zelo dober marketing, ker drugače mi ni jasno, kako je lahko tako šalabajzerska distribucija najbolj razširjena.

MrStein ::

Eh, kaj sem dobil v Inbox:


While I realize this is an upstream issue, I can't believe there's not
an Ubuntu patch even if upstream devs are unwilling to fix this.

Still seeing this same old bug behavior on Oneiric 11.10 with gnome 3.
The fact that this carried over from gnome 2.x.x shows a serious lack of
attention to usablilty/polish.

--
You received this bug notification because you are subscribed to a
duplicate bug report (799097).
https://bugs.launchpad.net/bugs/40872
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WarpedGone ::

Reported by Miles Lane on 2006-04-23

Status: Confirmed


The Joel Test: 12 Steps to Better Code:
Moja ocena:
1. Do you use source control? -- verjetno da Ja
2. Can you make a build in one step? -- verjetno da Ne
3. Do you make daily builds? -- verjetno da Ja
4. Do you have a bug database? -- verjetno da Ja
5. Do you fix bugs before writing new code? Ne
6. Do you have an up-to-date schedule? -- očitno da Ne - dela se, kar se komu zlubi
7. Do you have a spec? -- očitno da Ne
8. Do programmers have quiet working conditions? -- očitno da Ne vsi
9. Do you use the best tools money can buy? -- očitno da Ne vsi
10. Do you have testers? -- očitno da Ne (uporabnik != tester)
11. Do new candidates write code during their interview? -- verjetn da je neki v tem stilu
12. Do you do hallway usability testing? -- očitno da Ne

8x Ne : 4 x Ja

A score of 12 is perfect, 11 is tolerable, but 10 or lower and you've got serious problems. The truth is that most software organizations are running with a score of 2 or 3, and they need serious help, because companies like Microsoft run at 12 full-time.


Je še kdo presenečen nad 'kvaliteto'? Js ne več...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Default za javo ni Sunov JVM. In to naj bi bila zadeva ki deluje out-of-the-box?


A že spet so licenco spremenili?
Kaj pa?

PS: Kaj ima veze zakaj so naredili? Šteje se končni rezultat. (razen pri "filozofiranju"...)


OpenSuSE ima v te namene non-free repozitori, kjer se moraš sicer strinjati s posebnimi licencami, a so stvari, kot so Sun (Oracle) Java, Acroreader, Flash, ... dostopne enako, kakor vse ostalo.


Kot je rekel @BigWhale:

Oracle Oracle ukinja licenco "Operating System Distributor License for Java" (DLJ) za Java.

Glede ostalih neumnosti in mnenj, do katerih ste opravičeni pa kar veselo filozofirajte naprej. ;)

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

MrStein: tako je, šteje končni rezultat. Iz tega razloga sem nehal uporabljati Fedoro. Kot uporabniku mi je prav vseeno, kakšno "free" filozofijo se grejo, mi je pa šlo na živce, ker sem zaradi tega moral en kup stvari nameščati ročno. OpenSuSE ima v te namene non-free repozitori, kjer se moraš sicer strinjati s posebnimi licencami, a so stvari, kot so Sun (Oracle) Java, Acroreader, Flash, ... dostopne enako, kakor vse ostalo.

Je pa očitno, da ima Ubuntu zelo dober marketing, ker drugače mi ni jasno, kako je lahko tako šalabajzerska distribucija najbolj razširjena.


Sun Jave ni vec! Oracle Java 7 JDKja ne mores prenesti na racunalnik dokler ne kliknes I AGREE gumba na webu. Ce openSuSe omogoca instalacijo Oracle Java 7 JDK/JRE brez, da bi sel a Oracle web in tam kliknil I AGREE, potem so to skupaj nahekali in vprasanje, ce je to skladno z Oracle licenco ali pa so od Oracla dobili kaksno exkluzivno licenco za distribucijo Java 7.

Bi bil vesel vsakrsnjega screen shota, ki potrjuje to kar ti trdis. Kakor vidim Oraclov web site, se Windows verzije ne morem dol potegniti, ce prej ne kliknem Agree. Kako je pa MS to resil, da ni treba JDK/JREja instalirati po tem, ko instaliras Windows?

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

2. Can you make a build in one step? -- verjetno da Ne

Build cesa? Build celotne distribucije? Enega paketa? Enega programa? Ce imas stvari v launchpadu, ti launchpad sam dela builde. Pushnes v repozitorih in gres v queue, potem se pa naredijo buildi za vse platforme, ki jih imas podprte v paketu. Sam CD se pa potem zgradi z nekaj shell komandami. Ja, tudi to se lahko avtomatizira in verjetno tudi je.

WarpedGone je izjavil:

5. Do you fix bugs before writing new code? Ne

Katere buge? Mission critical buge? Show stopperje? Buge, ki so v bistvu feature requesti? NIHCE ne popravi vseh bugov preden zacne pisati novo kodo. Tudi MS ne, ceprav mozakar trdi, da ja. Ce bi to drzalo, potem v Windows Visti ne bi bilo nobenega buga ali pa v XPjih in v MS Knowledge bazi ne bi bilo nobenega entrija, ki bi bil oznacen kot 'workaround'.

WarpedGone je izjavil:

6. Do you have an up-to-date schedule? -- očitno da Ne - dela se, kar se komu zlubi

Schedule cesa? Jaz tocno vem kdaj moram peljati mularijo v solo. A si to mislil? Drugace pa Canonical planira tako featureje, kot bug fixe.

WarpedGone je izjavil:

7. Do you have a spec? -- očitno da Ne

Spec cesa? :> Enkrat si poglej kako se na Developer Summitih pisejo specifikacije in kako se action itemi dodeljujejo.

WarpedGone je izjavil:

8. Do programmers have quiet working conditions? -- očitno da Ne vsi

Programerji morajo imeti working conditions kjer se dobro pocutijo. Ce je to tisina naj bo tisina, ce pa nekdo rad poslusa glasbo naj jo pa poslusa. Nekaterih nas pa sunder v pisarni ne moti prav prevec, ce pa nas, si pa damo slusalke na glavo.

WarpedGone je izjavil:

9. Do you use the best tools money can buy? -- očitno da Ne vsi

Vsi developerji v MSju imajo Quad Xenon procesorje 48GB rama, 1TB SSD diskovja? Ja, HW in ostala SW orodja so pomembna, ampak 'best tools money can buy' definicija je priblizno tako ohlapna, kot elastika na dedkovih gatah.

WarpedGone je izjavil:

10. Do you have testers? -- očitno da Ne (uporabnik != tester)

Canonical ima cel QA team. Cudno, ne?

WarpedGone je izjavil:

12. Do you do hallway usability testing? -- očitno da Ne


Nimam pojma.

WarpedGone je izjavil:


A score of 12 is perfect, 11 is tolerable, but 10 or lower and you've got serious problems. The truth is that most software organizations are running with a score of 2 or 3, and they need serious help, because companies like Microsoft run at 12 full-time.



To pravi tip, ki hkrati trdi, da je CVS povsem ok in mu niso jasni osnovni nacini team worka in grupnega razvoja kode. Programirjanje v parih in tako naprej. On bi kr vsacga programerja v svojo pisarno zaprl. Najbrz zato k ma take bedne programerje k nucajo 15 minut, da so 'in the zone'. Cisti amaterji. OSS programerji se sam mal zazrejo v kodo pa ze vidjo matrico.

driver_x ::

BigWhale je izjavil:

Sun Jave ni vec! Oracle Java 7 JDKja ne mores prenesti na racunalnik dokler ne kliknes I AGREE gumba na webu. Ce openSuSe omogoca instalacijo Oracle Java 7 JDK/JRE brez, da bi sel a Oracle web in tam kliknil I AGREE, potem so to skupaj nahekali in vprasanje, ce je to skladno z Oracle licenco ali pa so od Oracla dobili kaksno exkluzivno licenco za distribucijo Java 7.

Bi bil vesel vsakrsnjega screen shota, ki potrjuje to kar ti trdis. Kakor vidim Oraclov web site, se Windows verzije ne morem dol potegniti, ce prej ne kliknem Agree. Kako je pa MS to resil, da ni treba JDK/JREja instalirati po tem, ko instaliras Windows?


OpenSuSE 11.4 ima v repozitorijih Sun (tako piše) Javo 1.6.u26. Vsi potrebni paketi so dostopni v repozitoriju, pred namestitvijo je potrebno klikniti I AGREE. Če se ne motim, mi je tudi zadnji Ubuntu namestil Javo 6 (OpenJDK), torej je govora o 6. verziji Jave in ne 7. O Javi (Oraclovi) 7 v OpenSuSEtu ni ne duha ne sluha. Kako z Javo v Windowsih nimam pojma.

WarpedGone ::

BW:
Canonical ima cel QA team. Cudno, ne?

Po rezultatih sodeč bi morali nagnat vse od šefa do snažilke. Ker njihov produkt je porazen na praktično vseh frontah razen Hype.
Ostali tvoji odgovori so pa zgleda iz enega drugega vesolja, v tem mojem se dejstva ne skladajo s tvojimi trditvami.

To pravi tip, ki hkrati trdi, da je CVS povsem ok in mu niso jasni osnovni nacini team worka in grupnega razvoja kode. Programirjanje v parih in tako naprej. On bi kr vsacga programerja v svojo pisarno zaprl. Najbrz zato k ma take bedne programerje k nucajo 15 minut, da so 'in the zone'. Cisti amaterji. OSS programerji se sam mal zazrejo v kodo pa ze vidjo matrico.

Ko ni vsebine, je uporabno tudi kritiziranje avtorja. Kritiziraj raje njegov pristop kako da ni dober.

5 let stari odprti bugi govorijo zase. Kljub temu da jih zapirajo brez popravkov, ker dovolj časa ni nihče na novo zajokal.
Zbogom in hvala za vse ribe

carota ::

@WarpedOne, te razumem. Razumem pa tudi Ubuntu team. Uporabniki si želijo tako zanesljivosti kot novosti. Ubuntu se je odločil investirat več časa v novosti in veliko ljudem to odgovarja, sicer bi naložili LTS verzijo.

P.S.: najbrž "zanesljivost" v zgornjem odstavku ni prava beseda, a ustreznejše ne najdem. :)

WarpedGone ::

Ubuntu se je odločil investirat več časa v novosti in veliko ljudem to odgovarja, sicer bi naložili LTS verzijo.

Ko bi le bila LTS kej bistveno drugačna. Nism od včeraj na ubuntu vlaku ...
Zbogom in hvala za vse ribe

dzinks63 ::

Nova izdaja vsakih 6 mesecev ni pravi pristop. Ubuntu in tudi ostale Linux-e bi morali izdajati na dve leti, vse kar je vmes, bi lahko ponujali le kot beta preizkusne verzije. V tem času bi speglali OS do stabilne verzije, tako pa dobimo le neke polizdelke. Drugače pa vprašanje (sam nisem iskal), a je na netu kakšen pdf z inštrukcijami linux ukazov za terminal, pred desetletji sem imel knjigo za dos, nekaj v tem smislu bi rabil. Še vedno imam težave, ko na netu najdem zanimiv program za linux , katerega ni v programskem središču in ga potem ne znam instalirati.

b ::

@dzinks63: jaz sem pred leti prebral kar nekaj knjig, iz vsake sem se naučil nekaj novega, ti pa težko svetujem, katera bi bila OK.

linuxcommand.org zgleda zanimivo tako na uč...

WarpedGone ::

Obstaja, le da ni za "linux terminal" ampak je za apt, emerge, rpm, ... To so razni "managerji" za nameščanje softvera - tut na različnih nivojih delovanja.

Na ubuntuju kraljuje apt, ki pozna "deb" format pakiranja softvera. Če dobiš kej v rpm imaš pretvornike (npr. alien). Čist surovi princip so pa kaki tar.gz paketi, kjer morš zadeve običajno še skompajlat (in po možnosti še brskat po odvisnostih...) Najbolje, da se zapodiš v google in naštudiraš zadevo. Tut če najdeš kak PDF je takoj vprašanje kolk je up-to-date s konkretno distribucijo.

Glede izdaj: vse skup izhaja iz največje linuxove moči, ki je hkrati tut največja slabost: odprtost. Če nisi hitrejši od drugih, bodo drugi vzeli kar si že naredu in to izdali. Da so hroščati in problematični se bo pokazalo šele potem, ko te bodo že zdavnaj pohodili.

LTS bi imel smisel če bi pred izzidom že vsaj eno leto bil zunaj kot non-LTS distribucija.
Zbogom in hvala za vse ribe

dux ::

Za tiste, ki hočejo stabilnost in Ubuntu pride po moje v poštev LTS.2 release (10.04.2 ali več, 12.04.2 ali več).
Upanje je v nasih odlocitvah

WarpedGone ::

Hvala za namig. Ko pride nov SSD iz Nemčije bom našraufal gor tole. Unity pa naj še par let zori predno se ga spet dotaknem ...
Zbogom in hvala za vse ribe

BaToCarx ::

dzinks63 je izjavil:

Nova izdaja vsakih 6 mesecev ni pravi pristop. Ubuntu in tudi ostale Linux-e bi morali izdajati na dve leti, vse kar je vmes, bi lahko ponujali le kot beta preizkusne verzije. V tem času bi speglali OS do stabilne verzije, tako pa dobimo le neke polizdelke. Drugače pa vprašanje (sam nisem iskal), a je na netu kakšen pdf z inštrukcijami linux ukazov za terminal, pred desetletji sem imel knjigo za dos, nekaj v tem smislu bi rabil. Še vedno imam težave, ko na netu najdem zanimiv program za linux , katerega ni v programskem središču in ga potem ne znam instalirati.


Tud jaz nisem vedel, ko sem prvič prišel v stik z ubuntu, pa sem malo googlal. Ker ga rabim samo za ssh na njega (brez monitorja, brez "desktopa") in sem si potem našel neke apt get komande (pozabu zdej) za instalacijo 32bit "dlljev" in za kompajlat (da maš make pa tako). Potem sem pa na win opdiral paketke (tar,zip,karkoli je ze) z programi in bral readme pa tako kjer piše po navadi postopek. In se mi zdi da je kar standardiziran na:

wget www na link za dl
tar -xvzf blabla.tar.gz
cd blabla
./configure
make
make install

Neki takega je.

Aja pdf hmm nevem, recimo daj v terminalu/ssh napiši: man man (je ku neka bilija, ukazi pa tko) al pa man imeprograma .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Icematxyz ::

O Javi (Oraclovi) 7 v OpenSuSEtu ni ne duha ne sluha.


Točno tako.

Drugače pa vprašanje (sam nisem iskal), a je na netu kakšen pdf z inštrukcijami linux ukazov za terminal, pred desetletji sem imel knjigo za dos, nekaj v tem smislu bi rabil.


Lahko preizkusiš CLI Companion:

CLI Companion



WebUpd8

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

dzinks63 ::

Hvala za namig, sem tudi sam malo pogledal naokoli : GNU/Linux Command-Line Tools Summary, zadeva je obširna, mogoče celo malo preveč.

Jst ::

Potegnil sem CD in ga inštaliral v VBox. Zanimivo, da med inštalacijo ugotovi, da se inštalira v virtualca. Dal sem check updates during install, ampak me je vseeno, ko sem prvič zagledal namizje, čakalo 148 popravkov, kljub temu, da je ravno izšel. Po inštalaciji teh, je zahteval restart, nato sem inštaliral VBox Guest Additions, nakar je ubuntu rekel, da ima nov hardware. Sem inštaliral to.

Prvi vtisi: Unity mi je za zaslone 16:9 bolj všeč, kot pa MSjev beta Metro interface. Sicer ubuntuja ne bom uporabljal, ampak sem porabil teh 20 min samo zato, ker me je zanimalo, kakšen feeling ima pri uporabi kot nazadnje, ene par let nazaj, ko sem ga sprobal. In prvi vtisi so zelo pozitivni. Razen startup sounda, ki je enak, ko na National Geografic v kakšni oddaji kaše afriško stepo z antilopami. Potem pa narrator začne o predatorjih in plenu. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dux ::

@Jst: Mislim, da je zvok ob zagonu praktično edina stvar, ki je že ves čas enaka.

Glede števila popravkov - mislim da si naletel na gnome 3.2.1. Sicer pa je kmalu po izidu izide precej več popravkov (na začetku se odkrije res ogromno napak, in potencialnih hroščev). Kasneje se to umiri. tukaj imaš seznam posodobitev za teden 17.10-23.10. Vidiš da imajo vse podprte različice (razen 11.10) 10 posodobitev ali manj.
Upanje je v nasih odlocitvah

Jst ::

Čudno mi je bilo samo to, ker me je vprašal - če se prav spomnim - če želim med inštalacijo potegniti popravke. Ampak popravki so bili na voljo šele kasneje, ko je inštalacija bila že gotova.

Anyway, tale Unity se mi zelo dopade, nekaj kar loči ubuntu od drugih distribucij. Samo lahko bi delal na podoben način, kot pri Operi, ko imaš spodaj ikonco, da se prikaže taskbar ali skrije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sims ::

@Ice ...

gsettings set org.gnome.settings-daemon.peripherals.touchpad touchpad-enabled true

Tole je meni aktiviralo touchpad. Hvala. Sedaj dela BP.

MrStein ::

A to je neki skriti dogovor, da ekran za izbiro časovnega pasu suxa?
(kdor ne pozna, naj malo pogugla, preleti bug tracker ali proba nekaj izdaj Ubuntu)

Torej ta teden (ubuntu-11.10-desktop-i386.iso) je tako, da je nad zemljevidom sveta napis "Where are you?", predizbrana pa je Ljubljana.

Možnost 1: You don't gove a shit. (verjetno že refleksno, če si dolgoletni Ubuntu user)
Možnost 2: Kot heker veš, da ima LJ in MB isto časovno cono, tako da pustiš kot je.
Možnost 3: Ugotoviš, da dejansko gre za lokacijo, ne pa (le) za časovni pas. Vpišeš Maribor (nakar ponudi na izbori nekaj "izvedenk" tega imena).


Dalje nisem gledal, ker instaliram iz enega drugega vzroka.

(seveda nobenega helpa ali razlage nikjer za videt - hej, mogoče pa je takoj tam, za enim pritiskom na 9 znakov dolgi shortcut, ki je opisan v izvorni kodi nikoli releasane verzije te aplikacije, dostopne samo na domači mreži enega od razvijalcev)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Na strani "Who are you?" je gumb "Continue" disablan?
V photoshopu se vidi 0,98% drugačen odtenek, kot drugi gumbi.
Na LCD pa res ni neke razlike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Meni ni jasno, zakaj in kaj naredi inštalacija ubuntu-11.10-desktop-i386.iso v VBoxu, ko ti napiše, da inštaliraš v VBox HD. To mi je padlo v oči, za časovni pas LJ je pa prav tako čudno.


---

Anyway, včeraj ko sem se sprehajal s psom, sem kot vedno poslušal TNT podcast, v katerem so izpostavili zelo dobro idejo. Desktop ne bodo nikoli osvojili. Pač, tako je in nimaš kaj. Je pa možnost, da bi z novim UI Unity zadevo speglali in se dogovorili z izdelovalci tablic. Unity je kot nalašč za wide screen 16:9 ali več in ker bi jim izdaja za tablice prinesla prepoznavnost in bi morda preko izdaje za tablice ljudje probali ubuntu tudi na Desktopu, če ga imajo že na tablici. Sync bi bil itak potem enostaven. Ali pa bi izdelovalci prenosnikov med ponudbo dali tudi ubuntu certified prenosnik - da dela out of the box.

Mark Shuttleworth bi se moral na trdo in obširno pogajati, da bi se projekt izvedel, ampak sedaj imamo samo iPad, ki obvladuje večino tržišča. Android naj ostane na telefonih in naj ga končno optimizirajo na raven iPhone-a. Čeprav je Intel najavil, da bodo po Ice Sandwich začeli s projektom za Android. Intel si obupno želi v trg pametnih mobilnih telefonov in sedaj se je spajdašil z Googlom. Na našo žalost...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

@Sims

Tole je meni aktiviralo touchpad. Hvala. Sedaj dela BP.


Super. Kot piše, če bi se to ti "random" ponavljalo (zaenkrat) poskusi še drugo vrstico (se pravi obe skupaj).

@Jst

nakar je ubuntu rekel, da ima nov hardware. Sem inštaliral to.


Da, to je novost v Ubuntu 11.10. Se pravi uporabnik (VirtualBox) lažje doseže Unity 3D izkušnjo.

Desktop ne bodo nikoli osvojili. Pač, tako je in nimaš kaj. Je pa možnost, da bi z novim UI Unity zadevo speglali in se dogovorili z izdelovalci tablic.


Unity lupina se dobro počuti tako na namizju, kot na tablici, kar je za moje pojme uspeh. Kaj točno je pa "vstopna točka" uporabnika pa niti ni tako pomembno, ker Ubuntu je zaenkrat dostopen na širokem naboru naprav in to se mi zdi prednost.

@dux

Mislim, da je zvok ob zagonu praktično edina stvar, ki je že ves čas enaka.


Tudi na tem področju se obetajo spremembe:

By the time of the next Ubuntu 12.04 LTS release there should hopefully be a fully finished and debugged new sound theme.


Ubuntu Needs a New Sound Theme

dux ::

@IceMatxyz: blog je iz avgusta 2010 in od takrat se v enem letu ni zgodilo prav veliko. Zato dvomim, da bo kaj. Ampak se pustimo presenetiti.
Upanje je v nasih odlocitvah

Jst ::

>Unity lupina se dobro počuti tako na namizju, kot na tablici

Mark Shuttleworth se je odločil, da bo konkuriral na Desktop OS trgu. Po sedmih letih ni prišel niti do enega odstotka. Se ti ne zdi, da je čas, da bi si postavili prioritete, pogledali vase kje so dobri, kje slabi in glede na to reagirali? Tablice z Unity bi za moje pojme bil uspeh. Nimaš nobene deep konfiguracije (kot pri telefonih), resolucija tablic, vsaj iPada je 1024 × 768, če se ne motim,... Ne vem no, po moje bi lahko uspešno zarezal v ta trg. Release cycle na 6 mesecev pa bi userji bili veseli, ker bi v lifetime-u naprave dobili vsaj 3 ali 4 update.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

Saj pravim, Unity lupina se dobro počuti tudi na tablici in tudi na tablici lahko uporabljaš oziroma boš lahko uporabljal Ubuntu. Torej če ti je to zanimiva področje, kjer se vidiš, da bi uporabljal Ubuntu sam v tem ne vidim težave, ker zagotovo podjetje Canonical zanimajo tako majhni prenosniki, kot tablice, še posebej na ARM platformi.

Tarzan ::

Sam pravim, da je Linux že nad 1%. Če se ven odreže države, ki imajo največ piratskega softwera na računalnikih, (kitajska, srbija, bosna,...) potem je cifra po mojem že bližja dvema procentoma. Vseeno nizka, ampak stanje se izboljšuje. Prepočasi.

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Dalje nisem gledal, ker instaliram iz enega drugega vzroka.

Namreč da vidim, če so bug #658004 - brasero claims dvd image is too large for disc popravili. Seveda niso.

No, zdaj sem jim napisal kaj je napaka in v kateri vrstici je.
Mogoče jim zdaj ta one banana job rata narediti v enem letu. Ali dveh. Mogoče pa ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bosmla ::

Od izzida 11.10 sem (amatersko) ze dva nizkocenovna 15" prenosnika opremo s sanjavim malim... vse delalo (in se dela) out-of-the-box jaz in uporabnici (prej sta uporabljali samo Win) zelo navduseni.
Mislim da ce bi prodajali Ubunto-ready prenosnike (za taksne internet pa "word" uporabnike) bi sli procenti hirto gor...

MrStein ::

Kako "ready"?
EEE PC je imel eeebuntu že preinstaliran.

Jst je izjavil:

Meni ni jasno, zakaj in kaj naredi inštalacija ubuntu-11.10-desktop-i386.iso v VBoxu, ko ti napiše, da inštaliraš v VBox HD.

Hmm, kje pa bi to naj napisalo? Jaz nisem opazil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Jst je izjavil:

Potegnil sem CD in ga inštaliral v VBox. Zanimivo, da med inštalacijo ugotovi, da se inštalira v virtualca. Dal sem check updates during install, ampak me je vseeno, ko sem prvič zagledal namizje, čakalo 148 popravkov, kljub temu, da je ravno izšel. Po inštalaciji teh, je zahteval restart, nato sem inštaliral VBox Guest Additions, nakar je ubuntu rekel, da ima nov hardware. Sem inštaliral to.

Na namizju mi nič za update ni javilo. A je enako obvestilo kot v prejšnjih verzijah?
Med instalacijo sem prav tako dal "check updates during install".

Kako pa ti dela? Koliko RAM-a si mu dodelil?
Zanimivo, tule piše da je Recommended Minimum System Requirements 1 GiB RAM, tule pa 512 megabytes.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

>Sam pravim, da je Linux že nad 1%.

Linux je v vseh STBjih, večini domačih SOHO routerjev, sedaj na telefonih in teh naprav je toliko več, da tudi linux server market zasenči. Žal pa je na Desktop področju takšno stanje, kot pri brskalniku Opera. Obsojena sta stati v kotu in jokati. Ampak v primeru linuxa, ki se je že dokazal na drugih področjih, ga je riniti na consumer market tako, kot da bi z bagrom hodil na šiht. Žal ima ubuntu kup problemov, da bi se uveljavil na recimo 10% desktop marketu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

trnvpeti ::

kaksne probleme ima ubuntu?

Jst ::

MrStein: Površinsko dela super, dodelil sem mu 2GB rama, pa sem potem opazil, da bi lahko 512 brez razlike, ker ga imam samo za easy ride. Da vidim kam so prišli, kje bom med normalno uporabo programov, ki pridejo zraven, naletel na kakšen error (kar se mi je do sedaj vedno zgodilo - no, moram pa priznati, da sem ga nazadnje probal ene 2 leti nazaj). Najbolj me je pa zanimal Unity. IN kar sem videl, mi je všeč, kar sem zgoraj tudi opisal, kje bi jaz videl priložnost rešitve buga #1. :)


>kaksne probleme ima ubuntu?

Bomo (smo že večkrat) povedali, sedaj je čas, da še zadnjič odpeljem psa ven in grem potem pod tuš...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian preklopil z GNOME na XFCE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10925694 (21814) enadvatri
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180772 (146711) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133561 (96447) Icematxyz
»

Linux Mint 12 zunaj, ponuja dobro staro gnome izkušnjo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4914323 (10409) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166574 (139221) Icematxyz

Več podobnih tem