» »

Ponudba in povpraševanje med delavci in delodajalci in prezivetje s 650 evri na mesec

Ponudba in povpraševanje med delavci in delodajalci in prezivetje s 650 evri na mesec

«
1
2 3

jype ::

jype ::

Super Sonic> Dost neroden za firmo če ima direktor 43 kratnik najnižje plače.

Zakaj? Vsak ima tako plačo, kot jo zna izpogajat od delodajalca.

Pri blagajnikih je manjši problem verjetno v tem da če zahtevaš preveč, potem vzamejo naslednjega v vrsti, ki je s ponujenim zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Blinder ::

jype je izjavil:

Super Sonic> Dost neroden za firmo če ima direktor 43 kratnik najnižje plače.

Zakaj? Vsak ima tako plačo, kot jo zna izpogajat od delodajalca.


Vsak ima tako plačo, kot jo zna izpogajat od delodajalca + sociala/par condicio.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

RejZoR ::

To o izpogajanju plače je en navaden larifari. Ko prideš tja te sicer sprašuejjo kolk bi imel kar je pri delavcih, ki jih zavezuje kolektivna pogodba en navaden bullshit, pol pa al sprejmi minmalca al pa bojo pač vzel naslednjega v vrsti, ki pa bo zadovoljen s tem. Kot je že nekdo omenil zgoraj.
Pogajajo se lahko direktorji in ostali kravatiarji, ki imajo individualne pogodbe, ne pa navadna raja, ki jih itaq butfuckajo na vseh koncih in vedno so prvi, ki jih odrežejo ko gre za "varčevanje" in zadnji, ko bi morali dobiti kakšne nagrade. Toliko o tem kolk se pri nas ceni delovno silo, kjerkoli že to je. So izjeme ampak jih lahko prešteješ na prste orenk štorastega mizarja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Sergio ::

Exactly, RejZoR. Temu se lahko pa tudi reče razmerje med ponudbo in povpraševanjem. Right? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

RejZoR ::

Glede na to da krepko prevladuje minimalc or worse je ponudba bolj kot ne nikakršna...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Isotropic ::

kaksnih nagrad ni oz. stimulacij?
sergio ni vse ponudba in povprasevanje... lahko mas tam enega delavca, ki bo sam stal pa te gledal, alpa bo prisel do tebe pa ti postregel s tehnicnimi podatki, nasveti...
temu se res bolj rece buttfucking, ne pa p in p, konkurenca...

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

RejZoR> Glede na to da krepko prevladuje minimalc or worse je ponudba bolj kot ne nikakršna...

Zato je pa toliko lažje izpogajat višjo plačo, kolikor imaš več znanja na področjih, kjer usposobljenih ljudi primanjkuje.

Na blagajni lahko dela vsak, ki pozna številke in vsaj približno govori slovensko, v jedrsko elektrarno sedet in pritiskat AZ gumb ko se prižge rdeča lučka, pa lahko pošljemo samo ljudi, ki bodo znali ukrepati tudi takrat, ko se bo prižgala vijoličasta lučka in bo smrdelo po žveplu.

Več v temi Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Smurf ::

Seveda da je ponudba in povprasevanje. Ce imas znanje, ki ga ima redko kdo in gre hkrati za iskano znanje, potem imas dosti vecjo moc pri pogajanju.

edit: me je prehitel jype :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

loki3000> lahko mas tam enega delavca, ki bo sam stal pa te gledal, alpa bo prisel do tebe pa ti postregel s tehnicnimi podatki, nasveti...

Prepričan sem, da znajo dobri delodajalci to ceniti in nagraditi.

Če ne, naj delavec da odpoved in poišče boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Super Sonic ::

"Zakaj? Vsak ima tako plačo, kot jo zna izpogajat od delodajalca."

Sej nisem rekel, da je narobe. Rekel sem, da je nerodno, ker se pri takšnih deviacijah zna zgodit kakšno "Delo revije".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

RejZoR ::

Verjemi da ne znajo. Svoje področje obvladam bolj kot ga bom kdajkoli potreboval, pa me zato ne cenijo nič bolj. Vodja enote sicer ve za moje znanje ampak mi to pri plači ne koristi kaj dosti. Poleg tega pa vidim koliko nas cenijo, ko kravatarji zgoraj ne upoštevajo niti nasvetov, ki jih dam(o) kot oseba, ki ima direktni kontakt s strankami, kako bi se prodaja izboljšala. Seveda nas z vseh strani šopajo za doseganje planov in nas filajo s številkami, sam kaj men to pomaga, če pa nimajo posluha za osnovne stvari. Bog ne daj da jim omeniš kakršnokoli zvišanje plače, ker bojo vsi dobil rdeče pike in bojo skakal v luft kako si sploh upaš kaj takega vprašat. Men bi namreč že to veliko pomenil, da prodaja laufa, ne pa da moram skoraj gledat v zrak ker nekdo nad mano nima posluha za izboljšave. Po drugi strani pa se iz tega dostikrat vprašam zakaj bi se metal po zobeh, če tud kravatarjem dol visi. Opravim svoje delo, naprej od tega pa se ne mislim naprezat, vsaj ne za tako plačilo kot ga dobivam in pri neposluhu vodstva...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

RejZoR> Verjemi da ne znajo. Svoje področje obvladam bolj kot ga bom kdajkoli potreboval, pa me zato ne cenijo nič bolj. Vodja enote sicer ve za moje znanje ampak mi to pri plači ne koristi kaj dosti.

Daj odpoved. Če se znaš prodat kot vrhunski, ti bodo zagotovo tudi plačali dodatno, še posebej če se to pozna pri rezultatih.

RejZoR> Poleg tega pa vidim koliko nas cenijo, ko kravatarji zgoraj ne upoštevajo niti nasvetov, ki jih dam(o) kot oseba, ki ima direktni kontakt s strankami, kako bi se prodaja izboljšala.

Torej je kriv kravatar in je edina smiselna poteza, da lastnik podjetja odpusti kravatarja. Če tega ne moreš doseči, moraš poiskat boljšega delodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

billy ::

Nekako imam občutek, da v današjih časih težje menjaš službo, kot pred 3 ali več leti, tako da kaj takega narediti, je malce neivno.

Razen seveda, če si orenk stručko.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

BALAST ::

A za politike pa je dovolj 2500+ € NETO, ko so en mesec plačevali za letake in se dobrikali medijem. Potlej pa ne znajo niti razmišljat z glavo, ampak samo z lobiranjem. Pa npr. fakultetnim profesorjem z nazivom dr. in mag. ki imajo 2000+ € NETO pa predavajo samo 140ur na mesec?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

-valvoline- ::

Naj te supersonic zaposli v njegovem podjetju,tam daj prošnjo,saj se je hvalu da majo prodajalci po khm 1000e in več.Če se prav spomnim.Knede SS ?

:D

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

amigo_no1 ::

jype, ko če tako omenjaš menjavo delodajalca, imaš pri sebi že na zalogi naslednjo službo (seveda boljšo kot je sedanja), ki jo lahko začneš opravljati v roku 3 mesecev ?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

RejZoR ::

jype je izjavil:

RejZoR> Verjemi da ne znajo. Svoje področje obvladam bolj kot ga bom kdajkoli potreboval, pa me zato ne cenijo nič bolj. Vodja enote sicer ve za moje znanje ampak mi to pri plači ne koristi kaj dosti.

Daj odpoved. Če se znaš prodat kot vrhunski, ti bodo zagotovo tudi plačali dodatno, še posebej če se to pozna pri rezultatih.

RejZoR> Poleg tega pa vidim koliko nas cenijo, ko kravatarji zgoraj ne upoštevajo niti nasvetov, ki jih dam(o) kot oseba, ki ima direktni kontakt s strankami, kako bi se prodaja izboljšala.

Torej je kriv kravatar in je edina smiselna poteza, da lastnik podjetja odpusti kravatarja. Če tega ne moreš doseči, moraš poiskat boljšega delodajalca.


Tvoje trditve držijo samo na papirju, v praksi pa je situacija drugačna. Daj odpoved. Super. Vsekakor. Kam pa naj grem potem? V drugo firmo, kjer bom spet na istem? Why bother?

Druga trditev pa takisto. Gre za podjetje, kjer nista v vodstvu 2 ali 3 osebe ampak gre za ogromno mašinerijo. Verjetnost, da se bo karkoli kmalu spremenilo je tko verjetno kot to da mi bojo plačo povečali na jurja neto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

technolog ::

Situacija je dejansko širša.

Na področju prodaje računalniške opreme se je pojaviljo ogromno spletnih trgovin in prodajalci klasičnih trgovin gredo v nižanje stroškov, ki jih imajo z razliko s spletno trgovino, torej kader (prodajalci) in prostor. Najlažje seveda kader, tukaj se žal vedno da rezat, do minimalne plače. To je razlog da plača limitira proti minimalni predpisani.

Pa boste rekli, saj imamo tudi druge spletne trgovine, naprimer s parfumi, oblekami in ostalim? Kakšna je razlika?

1. Pri računalniških spletnih trgovinah je dosti več konkurence
2. Ravno za prodajo računalniških stvari v splošnem velja, da so kupci bolj vešči internetnega kupovanja. To pomeni, da bo večina kupcev kupovala prek interneta, mogoče pa si bo prej šla izdelek v klasično trgovino samo ogledat.

In v tem je problem, zakaj so v računalniških trgovinah plače nizke.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

amigo_no1> jype, ko če tako omenjaš menjavo delodajalca, imaš pri sebi že na zalogi naslednjo službo (seveda boljo kot je sedanja), ki jo lahko začneš opravljati v roku 3 mesecev ?

Seveda. Pravzaprav sem vabljen v štiri naslednje službe (od katerih so mi v vsaki morali ponudit višjo plačo, kot jo imam trenutno, da sem sploh prišel na "razgovor"), a je verjetnosti, da bi zapustil sedanji aranžma zelo malo, ker se tako dobro v teamu še nisem počutil nikoli.

RejZoR> Kam pa naj grem potem? V drugo firmo, kjer bom spet na istem?

Očitno v drugo firmo, kjer boš na boljšem. Če je ni, jo boš žal moral ustanovit (a sem prepričan, da obstaja - morda moraš le pogledat čez mejo, kar pa v EU ni tak problem).

Aja, mimogrede - novo službo se vedno išče ves čas, odpoved pa se vroči staremu šefu takrat, ko je nova pogodba podpisana.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

-valvoline- ::

Dejstvo je da Slovensko gospodarstvo ne prenese višjih plač kot so sedaj,celo so skoraj vsa podjetja v rdečih številkah. Po obdavčitvi plač in prispevkov smo No1,to je tut dejstvo.Važn da mamo dobr plačan javni sektor in armado državnih parazitov ki so plačani za celodnevno degustacijo kavic.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

-valvoline-> Po obdavčitvi plač in prispevkov smo No1,

Ne, nismo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

amigo_no1 ::

Čestitam če si tako iskan.Večina, ki jih poznam žal nima te sreče (pravzaprav so komaj našli sedanjo službo).

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

knesz ::

jype je izjavil:

-valvoline-> Po obdavčitvi plač in prispevkov smo No1,

Ne, nismo.

, ampak [nadaljuj stavek] (argumentirano, če je možno).

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

amigo_no1> Čestitam če si tako iskan.Večina, ki jih poznam žal nima te sreče (pravzaprav so komaj našli sedanjo službo).

Še vedno iščemo primerne ljudi, pa jih ne najdemo. Delo je težko in naučiti se je treba ogromno, a plače niso slabe in nikogar ne gonimo preko njegovih zmožnosti.

Žal to pomeni, da moramo kljub silni brezposelnosti ljudi "uvažat".

-valvoline-> Dejstvo je da Slovensko gospodarstvo ne prenese višjih plač kot so sedaj

Plača je stvar dodane vrednosti, ki jo vsak zaposleni prinese.

knesz> , ampak [nadaljuj stavek] (argumentirano, če je možno).

Tax rates of Europe @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

telen ::

jype je izjavil:


Seveda. Pravzaprav sem vabljen v štiri naslednje službe (od katerih so mi v vsaki morali ponudit višjo plačo, kot jo imam trenutno, da sem sploh prišel na "razgovor"), a je verjetnosti, da bi zapustil sedanji aranžma zelo malo, ker se tako dobro v teamu še nisem počutil nikoli.

Ti si fenomen. In takih kot si ti je 1%.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

-valvoline-> Po obdavčitvi plač in prispevkov smo No1,

Ne, nismo.


In kje so v evropi više? (že procentualno, upoštevajoč navzgor neomejen zdravstveni in penzijski harač). Ja pa definitivno plačamo davkov+prispevkov državi največ v evropi tisti, ki imamo med 2-3K€ plače...

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

technolog ::

Vedno, ko so delali raziskave po računalniških trgovinah, so bile glavne pripombe na nestrokovno usposobljenost zaposlenih. To pomeni, da zaposleni večinoma govorijo nekaj v tri krasne, brez nekega globjega in celostnega razumevanja.

In jasno je, da če si profi lahko rešuješ ta problem, vendar ni gotovo, da bo trgovec ugotovil tvojo dodano vrednost in ti zato dal višjo plačo.

P.s.:
https://secure.wikimedia.org/wikipedia/...
Tale seznam je zavajujoč. Stolpec max income rate pove samo, koliko je največja obdavčitev, ne pa pri kakšnem znesku se začne. Tako imaš lahko neko hipotetično državo, ki ima samo 30% največji davek, ampak ga plačaš že če imaš več kot 1000EUR letnega prihodka s podjetjem. In taka je naša slovenija.

IMO edini pravi pokazatelj davka je vsota (v EUR) deljeno z BDP (oboje na prebivalca). Pa še to bi se lahko debatiralo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

-valvoline- ::

...Žal to pomeni, da moramo kljub silni brezposelnosti ljudi "uvažat"....

Iščejo se črnci za 2e na uro.Začelo se je pri fizikalcih,nadaljuje se pri tehničnem kadru tudi programerjih.Kapitalizem deluje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> Ja pa definitivno plačamo davkov+prispevkov državi največ v evropi tisti, ki imamo med 2-3K€ plače...

To morda res drži, vsekakor pa nismo država z najvišjimi davki. Progresija pri nas je kriminalno nizko postavljena - s 1500 neto plače že plačaš dohodnino po najvišji stopnji.

telen> Ti si fenomen. In takih kot si je 1%.

Hvala, ampak nisem bil vedno tak - šele ko sem spoznal pravila igre in znal prepričljivo predstaviti svoje znanje potencialnim strankam in/ali delodajalcem, sem postal vse tisto, kar bi že prej lahko bil, pa nisem znal.

-valvoline-> Iščejo se črnci za 2e na uro.Začelo se je pri fizikalcih,nadaljevalo se pri tehničnem kadru tudi programerjih.Kapitalizem deluje.

Ne trabunjaj. Manj kot 15 evrov neto na uro pri nas ne dobi nihče, mora pa seveda obvladat svoj posel, sicer si z njim težko pomagamo in ga sploh ne zaposlimo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

-valvoline- ::

telen je izjavil:

jype je izjavil:


Seveda. Pravzaprav sem vabljen v štiri naslednje službe (od katerih so mi v vsaki morali ponudit višjo plačo, kot jo imam trenutno, da sem sploh prišel na "razgovor"), a je verjetnosti, da bi zapustil sedanji aranžma zelo malo, ker se tako dobro v teamu še nisem počutil nikoli.

Ti si fenomen. In takih kot si je 1%.

Edini je na tem svet

Pa edini v Slo ki *bajno* služi in je brez avta.
:))

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

BALAST ::

Ni edini, ampak glede na odgovornost ki jo imaš od 1. dneva novega delovnega mesta, se ti ne zdi smiselno metat star kolektiv v nič.
Če bi pa imel npr. 4mesece uvajalne dobe za višjo plačo in nikakršne odgovornosti, te pa nihče ne bo jemal resno. RESNO!

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

nuclear ::

S 650€ danes ni možno preživet.

Ok dejmo se vprašat. Zakaj cene rastejo? Zato, ker je vedno več denarja v pretoku. Zakaj je vedno več denarja v pretoku? Zato, ker ga eni tiskajo preveč(beri kriminalci v ameriški vladi). Zakaj ga ameriški kriminalci tiskajo? Zato ker lahko, ker je folk naiven. Zakaj je folk naiven? Zato, ker ko so mladi se jim j za life, važno da se majo fajn, tako pa tudi potem IQ in logika šepa, da jih lahko ameriški kriminalci nategujejo.

Kaj je basen te zgodbe?
Masovna crkotina v prihodnosti.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

-valvoline- ::

nuclear je izjavil:

S 650€ danes ni možno preživet.

Ok dejmo se vprašat. Zakaj cene rastejo? Zato, ker je vedno več denarja v pretoku. Zakaj je vedno več denarja v pretoku? Zato, ker ga eni tiskajo preveč(beri kriminalci v ameriški vladi). Zakaj ga ameriški kriminalci tiskajo? Zato ker lahko, ker je folk naiven. Zakaj je folk naiven? Zato, ker ko so mladi se jim j za life, važno da se majo fajn, tako pa tudi potem IQ in logika šepa, da jih lahko ameriški kriminalci nategujejo.

Kaj je basen te zgodbe?
Masovna crkotina v prihodnosti.

Predvsem zarad špekulativnih dejanj.In da surovin zmanjkuje,medtem ko se število prebivalcev na zemlji povečuje,pa tut standard v revnih državah.To je razlog in ne tiskanje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

PaX_MaN ::

S 650€ danes ni možno preživet.

Nisem še slišal v poročilih da bi kdo umrl ker ima premajhno plačo/prenizko socialno/je brezposeln.
Hell, še brezdomcem se večinoma uspeva preživljat.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

technolog ::

@nuclear: malo preveč paranoičen pogled. Cene rastejo == inflacija, da se spodbuja gospodarstvo. Če cene ne rastejo, potem ljudje šparajo denar in gospodarstvo obstane. To, da cene rastejo je spodbuda, da z denarjem čimprej kupijo nek izdelek, ker bo čez nekaj časa nemara dražji.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Super Sonic ::

Naj te supersonic zaposli v njegovem podjetju,tam daj prošnjo,saj se je hvalu da majo prodajalci po khm 1000e in več.Če se prav spomnim.Knede SS ?


Ne vem če sem jaz avtor te izjave, bi se pa z njo vsekakor strinjal. Dober kader bo vedno dobro plačan, če ne se mu ne reče dober kader.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

St235 ::

ja ta me vedno nasmeje, z 650€ se ne da preživet. Mogoče ne 5 člansko družino, ampak če pa sam sebe nekdo ni sposoben spravit čez mesec z 650€ potem se mora pa fino zamislit nad svojimi navadami. Se spomnim izjave enga delvca v proizvodnji: Ove plače su tako loše, da ni dve kutije ne mogu da popušim na dan.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

nuclear ::

-valvoline- je izjavil:

To je razlog in ne tiskanje.

Komedija.

Če izračunaš, si lahko včasih za 150.000SIT dobil letalonosilko. Danes ti ostane tistih 100-200€ za drobtinice, ko plačaš vse položnice.
Cene rastejo, plače statično minimalne. Kila hljeba je 3EUR. To je skor jurja SIT(ok 792 SIT) po starem sistemu. Včasih je bil kruh 150SIT.

Surovin je dovolj.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

St235 ::

Včasih pa stegno od antilope za kožo od krokodila. in?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

PaX_MaN ::

Če izračunaš, si lahko včasih za 150.000SIT dobil letalonosilko. Danes ti ostane tistih 100-200€ za drobtinice, ko plačaš vse položnice.

Včasih je bajtina izolacija mal bl ... izolirala. Včasih nisi mel naročenih deset revij. Včasih nisi torrentiral 24/7 na netsih. Včasih nisi kupoval drage zdrave hrane. Včasih ...

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44, še kak vir za te podatke? Je to specifična obdavčitev specifične povprečne osebe?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

technolog ::

Goody je izjavil:

mtosev je izjavil:

http://www.nationmaster.com/graph/tax_t...



http://www.forbes.com/2007/05/03/forbes...


Tole pa bo pravo, ja. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Poldi112 ::

nuclear je izjavil:


Cene rastejo, plače statično minimalne. Kila hljeba je 3EUR. To je skor jurja SIT(ok 792 SIT) po starem sistemu. Včasih je bil kruh 150SIT.


Ne, 3 EUR je bilo 719 SIT in to je, po tvoji metodi zaokroževanja, dobrih 500 SIT.
Kruh dobiš pa tudi precej ceneje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

St235 ::

Ena slika, par številk brez vsakega vira ali obrazložitve? Kaj vse bodo enkateri sprejeli kot dokaz svojih blodenj.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

cink44, še kak vir za te podatke? Je to specifična obdavčitev specifične povprečne osebe?


Ti piše koliko ti ostane v žepu (neto) če imaš letno plačo (strošek delodajalca) 200k, 50k, 100k, 1M

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

m0LN4r ::

Dans porabi štirčlanska družina za hrano + osnovna higienska sredstva + obvezne položnice, več kot 500€ na mesec z budget špar izdelki.
Pax Man ti hočeš povedat, da naj ljudje živijo brez elektrike, vode, komunale, telefona, najemnine, kvalitetne hrane (budget), kurjave, potrebščin ?

Jaz mam z dobro polovico 300EUR povprečno mesečno stroškov samo za stanovanje. Pa to brez rtv prispevka in telefona. Za bone porabiva 20x2,5EUR = 50EUR za eno osebo. Še dobr da za vikend mi domači dajo za jest, pa pijem zastonjski domači bezgov sok.

Če pa nebi mel statusa, bonov, pa še avto do šihta, zavarovanje... Bi pa mel še ornk več stroškov in to sam za 2 osebi na 37mˇ2
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

St235 je izjavil:

Ena slika, par številk brez vsakega vira ali obrazložitve? Kaj vse bodo enkateri sprejeli kot dokaz svojih blodenj.


Ja pa še v takšni brezvezni reviji kot je Forbes a ne. (matr sam številke so, sam mal boljš moraš pogledat).

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823160229 (125049) jype
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10527918 (21899) St235
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016804 (14488) čuhalev
»

Koliko neto je 1500 bruto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5542444 (40566) BlueRunner

Več podobnih tem