» »

Plače v big bangu?

Plače v big bangu?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

billy ::

Znanca zanima, kakšne so kaj plače v big bangu, trgovec, blagajničar, skladiščnik...

Pozna kdo koga, ki dela tam, in mu ni nerodno govoriti o plači ?

The Player ::

blagajniki so znani po tem, da imajo nizke plače, kako je v big bangu pa ne vem, dvomim, da je tam kaj bolje.

Super Sonic ::

Ja minimalc oz. po mojih info se govori okoli 650€ + neki dodatki (uspešnost,prevoz).

Dost neroden za firmo če ima direktor 43 kratnik najnižje plače.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

billy ::

no ja, če je firma uspešna, naj pač ima direktor takšno plačo, ampak če se ne motim je big bang v rdečih številkah?

Kakorkoli, hvala za podatek o 650 neto.

Tr0n ::

650 je se prevec za to, kar delajo, oziroma ne delajo, tile prodajalci.

jype ::

Zheegec ::

billy je izjavil:

Znanca zanima, kakšne so kaj plače v big bangu, trgovec, blagajničar, skladiščnik...

Pozna kdo koga, ki dela tam, in mu ni nerodno govoriti o plači ?

V Bigbangu nočeš biti v skladišču ali na blagajni. Čeprav tudi tam traja doolgo, da zadevo res obvladaš čakajo ljudje v vrsti in je potem plača precej shit. Že za novega prodajalca za osnovno plačo je vrsta 20 ljudi, večina od katerih si pa več tudi ne zasluži...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Se pravi začetna bruto plača blagajničarja v BB je 930 EUR bruto (650 neto)?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

detroit ::

mislim da tudi končna:/
Skero

billy ::

No ja, če je res plača blagajničara 650 neto, niti ni tako švohno. Dvomim, da imajo kje blagajničarji boljše plače, razen pač tam, kjer še skrbijo za ostale stvari.

Problem pri blagajničarju je to, da nikakor ne more vplivati na promet, kar recimo prodajalec lahko. Isti problem ima pomoje skladiščnik.

ali se motim ?

technolog ::

Grdi, grdi, yjpe. >:D Premaknil tudi moj pametni post v offtopic!

technolog je izjavil:

Situacija je dejansko širša.

Na področju prodaje računalniške opreme se je pojaviljo ogromno spletnih trgovin in prodajalci klasičnih trgovin gredo v nižanje stroškov, ki jih imajo z razliko s spletno trgovino, torej kader (prodajalci) in prostor. Najlažje seveda kader, tukaj se žal vedno da rezat, do minimalne plače. To je razlog da plača limitira proti minimalni predpisani.

Pa boste rekli, saj imamo tudi druge spletne trgovine, naprimer s parfumi, oblekami in ostalim? Kakšna je razlika?

1. Pri računalniških spletnih trgovinah je dosti več konkurence
2. Ravno za prodajo računalniških stvari v splošnem velja, da so kupci bolj vešči internetnega kupovanja. To pomeni, da bo večina kupcev kupovala prek interneta, mogoče pa si bo prej šla izdelek v klasično trgovino samo ogledat.

In v tem je problem, zakaj so v računalniških trgovinah plače nizke.

billy ::

Pa imajo dejansko prodajalke v H&M boljšo plačo?

V kakšni "fancy" štacuni s parfumi, verjamem da je višja, saj tudi verjetno trgovci v apple store imajo boljšo plačo, kot v big bangu ?

blue ::

pomoje se ti splača iskati delo prodajalca v kakem harvey normanu.
Vedno ko kupujem tam imam občutek, da jih šolajo kako se prodaja.. V glavnem bi rekel, da so med boljšimi prodajalci v Sloveniji..

In ko se naučiš prodajat greš lahko prodajat karkoli :) (jadrnice, sončne elektrarne, avtomobile.. )

Super Sonic ::

In v tem je problem, zakaj so v računalniških trgovinah plače nizke.


Prej v tem, da direktor BB, če podatki držijo, na leto dobi 516 plač, prodajalec pa 12 :).

V kakšni "fancy" štacuni s parfumi, verjamem da je višja, saj tudi verjetno trgovci v apple store imajo boljšo plačo, kot v big bangu ?


Za parfume ne vem, sem pa pred kratkim spoznal eno fajn punco iz trgovine z oblačili, ki je malo višje rangirana (trgovina se nahaja v BTCju, LJ) in kot vodja trgovine dobi v povprečju čez 1300€ neto, je pa res, da dela tudi 2 vikend na mesec. Tudi njene podrejene ne dobijo ravno 650€, ampak več.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

technolog ::

Prej v tem, da direktor BB, če podatki držijo, na leto dobi 516 plač, prodajalec pa 12 :).


Misliš, da je kaj drugače z direktorjem kake spletne računalniške trgovine?

Super Sonic, res je, v vseh ostalih fohih so boljše plače, edin računalničarji so na minimalcih, večinoma res iz razlogov, ki sem jih napisal.

-valvoline- ::

Prodajalci-ke so skoraj vsi na minimalc+prevoz+malica+ nekega bonusa za delo med vikendi vse skupaj max700e.Nadure skoraj nikoli ne dobijo plačane.Tako pač je.Še najslabše gre prodajalkam tekstila in obutev,plače so katastofalne nekatere prodajalke ne vidijo centa pol leta.Sestrična je nek cajt delala v neko tekst. trgovino najmanj po 200 ur na mesec,plača pa 300-400e.Kako je to mogoče če je minimalc 500e. Zakonodaja očitno ne deluje.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Ja, če prodajaš Murine cunje, potem gotovo je tako...

koyotee ::

to je zato, ker ti tankaš kurilca
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

billy je izjavil:

Znanca zanima, kakšne so kaj plače v big bangu, trgovec, blagajničar, skladiščnik...

Pozna kdo koga, ki dela tam, in mu ni nerodno govoriti o plači ?


Lahko. Iz prve roke, ker sem bil včeraj na zaposlitvenem razgovoru za delovno mesto prodajalca na oddelku elektronike.

Osnovna plača NETO brez dodatkov je 540€.
Plačan prevoz, plačana malica
Potem je možnost dobiti stimulacijo, ki lahko dosega 65% neto plače pod določenimi pogoji.

Delo je dvoizmensko, kar že vemo. Dopoldan od 8:15 do 16:00 in popoldan od 13:15 do 21:00.
V popoldanski izmeni se delajo sobote in to cel dan 8:00 do 21:00

Tako obsežnega zaposlitvenega razgovora, ki je trajal celo uro in 10 minut še nisem imel v življenju.

Kar se tiče pa Harvey Normana pa je moj pogled takšen, da so slabi prodajalci. Sicer jih silijo, da pridejo do tebe ampak dejansko niso kaj prida , da bi znali svetovat na področju zabavne elektronike. Včasih delujejo kar preveč posiljeno, kar je politika podjetja, ki jim vsiljuje agresiven pristop prodaje in seveda imajo tudi visoko stimulacijo na lastno prodajo. Konkurenca med zaposlenimi je zato strupena.
Me je pa zmotilo tudi, da sem doživel arogaten odnos prodajalke v Harveyu , ki je na vsak način želela uveljavljati svojo voljo. Prav tako imajo zelo slabo fleksibilnost pri prodaji na gotovino. Če človek kupi televizor na gotovino za 1200€ pričakuje, da bo popust večji od standardnih 5%.

Imamo določen procent ljudi, ki kupujejo preko neta, vendar masa kupcev vseeno hodi v trgovine, da lahko v živo preizkusijo izdelek, se prepričajo o funkcionalnosti, kar preko neta ni možno. Jaz še vedno grem v trgovino, če planiram nakup v večji vrednosti, kot je recimo TV, laptop, telefon.... Enostavno so določene panoge, kjer si človek na podlagi slik ne mroe podati svojega mnenja. vsak doživlja nakup po svoje.

In tukaj tvorijo segment kupcev družine- oče, mama , hčerka, sin, ki nima svojih financ, da bi si kupil laptopa za 800€, kar pomeni, da je potrebno v trgovino, ker klasičen oče 40 let ne zaupa najbolj internetu, mama pa še manj.

kar se tiče prodajalcev pa je razlika ali je prodajalec študent, ki mu je to samo part time job, ki delajo večinoma škodo tej branži. Harvey Norman zaposluje ljudi, študent je pač z mislimi, da zasluži za zabavo, lahkotno življenje, itak pričakuje , da bo diplomiral , imel službo za 2500€ neto in užival brezskrbo do upokojitve. Pa kaj še.

zato so zaposlitve študentov v branžah zavabne elektornike v 99% škodljive, ker se je med ljudmi vzpostavil občutek, da imajo trgovine nesposoben kader, ki nima interesa, da bi dejansko vzpostavil komunikacijo na relacijo kupec - prodajalec. tega študenti ne znajo, nočejo, jim dol visi, ker itak je z mislimi, da bo nekoč velik kekec z super plačo.

Se pa stanje izboljšuje, daj tudi podjetja ugotavljajo, da v času splošne recesije ni vedno najboljša rešitev študent, ker ti zbija prodajo.

Isotropic ::

da bo diplomiral , imel službo za 2500€ neto in užival brezskrbo do upokojitve. Pa kaj še.

:D

billy ::

kako to,da ima BB neto plače 540, če je minimalna neto plača 572 neto ?

jype ::

billy> če je minimalna neto plača 572 neto ?

532 je.

MadMax ::

Minimalna bruto je 748,10EUR, kar ob predpostavki, da ima zavezanec izključno ta prejemek in nič olajšav nanese nekih 531.44EUR neto.

Zmešnjava in slaba volja nastaja tudi zaradi takih gostilniških tračarij, "sem slišal od prjatla, mu je povedu znanc od tegapatega, un sigurn ve".
Sicer pa je zgodovina minimalnih plač tule: http://www.durs.gov.si/si/aktualno/mini...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kmetek ::

Mislim, da je obdobje 2 let od lani sprejete minimalne plače,da mora priti na 748,10€ bruto?

billy ::

ah, wtf

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

znaša minimalna plača za delo s polnim delovnim časom, opravljeno od 1. januarja 2011 dalje 748,10 evrov, kar v neto znesku pomeni 572,27 evrov

what am i missing?

Brias ::

tko ena izkusnja z harvey normana ...

neki casa nazaj mi je znanec ki je delal v normanu razlozil situacijo ...

ker zgodilo se je sledece in mi ni bilo jasno ...


fotr od kolega je kupoval prenosnika in home PC, oboje za cca par let, fotr je neki delu u 3d studio max-u, sin pa je pac mal g33ku ...

in pac smo prediskusiral, c2q masine, namenska grafa na laptopu, gaming grafa na pc-u, heavy duty firma-model laptopa zarad hlajenja .. etc etc...

in se je odlocu za enga HP prenosnika za nekje 1300 eur in PC za 1k ...

v normanu ker je na nek kredit vzel ki mu je sedu ...

in ... od kolega fotr gre po sihtu to iskat .... kolega gre tud proti normanu ker je se neki hotu eno drugo misko ... in ko pride do normana ... vid fotra .. z cist XY prenosnikom in XY home pc-om ... in prodajalec zraven ... in kolega popizdi.. kao WTF to to se nismo zmenl ... in fotr rece da mu je prodajalc svetoval, da je to ok, da je ta prenosnik cool, da je ta pc cool, da so integrirane grafe zdej ( to je blo leta 2006-2007 ) ok ...

prenosnik 750 eur / celeron / int. grafa ...
home PC 550 eur / celeron / int grafa ...

in kupi ...

kolega ves razpizden klice mene... he he jaz pa zvrcnem kolega/znanca ki tud tela v normanu, bil je druga smena ... in mu razlozim - ga prasam ...WTF

in pravi a je prodal pol TA XY1 pc in TA XY2 prenosnik?

in jaz ... DA

in on ... to so ZVEZDA artikli ( 20 eur bonusa po prodanem artiklu ) ... vsak oddelek ima par zvezda artiklov z katerimi so prodajalci stimulirani, pa ceprav je DALEC STRAN OD TEGA KAR RABIS ...

pa se j**i ...


tako da verjemite, ko prides v normana, in vprasas... rabim to pa to pa to pa to .... bos napaden da kupis .... zvezda artikel :)

MadMax ::

billy:
http://www.racunovodja.com/izracuni/pla...

Ampak s tem smo itak že malce off... Tebe zanima koliko boš konec meseca dobil izplačano, ne pa vesoljska znanost ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tilen ::

Niti malo ni off. Vpišeš bruto, klikneš "izračunaj" in dobiš neto. Malice in prevoza ne računaj, ker to porabiš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

billy ::

čudi me, da imajo na ministerstvu za delo, napačen izračun?

Invictus ::

billy je izjavil:

No ja, če je res plača blagajničara 650 neto, niti ni tako švohno. Dvomim, da imajo kje blagajničarji boljše plače, razen pač tam, kjer še skrbijo za ostale stvari.

Problem pri blagajničarju je to, da nikakor ne more vplivati na promet, kar recimo prodajalec lahko. Isti problem ima pomoje skladiščnik.

ali se motim ?


A ti to resno da je 650 EUR dobra plača ali samo trolaš? Si poskusil s to plačo živeti?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Za prodajalca, je dobra.

Za blagajničarja, pa še bolj.

To je podobno..kot če bi pred 1000 leti imel vrt par kvadratnih metrov, kaj več, kot za golo preživetje ne moreš računati s tem.

koyotee ::

1000€ bruto je 700€ neto
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

guest #44 ::

Več kot 750 ne niti sanjat.

Tilen ::

jverne, neto?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

guest #44 ::

neto ja

SmeskoSnezak ::

Place za zacetek so kot omenja zgoraj rupsi31:
Lahko. Iz prve roke, ker sem bil včeraj na zaposlitvenem razgovoru za delovno mesto prodajalca na oddelku elektronike.

Osnovna plača NETO brez dodatkov je 540€.
Plačan prevoz, plačana malica
Potem je možnost dobiti stimulacijo, ki lahko dosega 65% neto plače pod določenimi pogoji.

Skupaj z dodatki ne prides nad 700evrov so rekli kolegu, pa jim je rekel hvala lepa in odšel kar ven iz pisarne sredi razgovora.
@ Pusti soncu v srce... @

guest #44 ::

Ne razumem, a je imel boljšo ponudbo ali je odšel zgolj iz principa? Ždet doma brez pribite pare tudi ni neki dostojanstveno.

bozicek ::

Jah ni ane, samo ce bi vsi tako naredili (ampak res vsi), bi bili tudi delodajalci prisiljeni dvigniti placo.

Sam na zalost ni tako, ker rabis za prezivetje in vsak evro prav pride ce ga nimas
Darila letos samo za poredne

billy ::

ne bluzi...takšno delo ne more biti bolje plačano v osnovi. lahko so edino dodatki za uspešnost.

potem morajo iti vsem plače gor.

fosil ::

Odvisno kaj pričakuješ od prodajalca.
Meni se zdi precej absurdno da firme vlagajo enormne zneske v reklamo in prostore, potem pa šparajo pri prodajalcih.
Dejansko je pa ravno prodajalec tisti od katerega je odvisno kako zadovoljna bo stranka.
Tako je!

kmetek ::

točno tako, preveč se daje v reklame in 3/4 takoj roma v smeti.

billy ::

ja...ravno zaradi tega toliko vlagajo v reklame, etc...da imajo pač prodajalci zelo enostavno vlogo in temu primerno plačo, ker pač vse kar rabi narediti prodajalec je neko osnovno informiranje stranke, osnovno svetovanje, ostalo pa tako že naredi reklama.

verjetno so ugotovili, da je tako bolje, ne vem, oni že vedo, če vodijo ta posel.

Včasih so bili prodajalci na tržnici, pred vhodom v svojo štacuno in se dobesedno "drli", da naj pride folk kupit...kaj takega se danes več ne more početi :)

c3p0 ::

Mi ne pride na kraj pameti, da bi poslušal prodajalca, praktično nikjer. Po 5 minutah googlanja večinoma o produktu veš več kot oni. Bog pomagaj ubogim param, ki se zanašajo na njih in potem končajo z "zvezda" artiklom.

billy ::

Ampak ti verjetno tudi ne kupiš v big bangu, ampak na netu, kjer je ceneje. Takšni geeki, kot ti, večino hodijo v štacune samo pogledat zadevo, naročijo pa potem drugje.

V štacune hodi druge vrste folk, kot slo tek geeki.

c3p0 ::

Niti to ne. "Geeki" kar naročimo v tujini, npr. amazon.de, ebay. Nazadnje tudi ponve, peglajzl, nože in ostalo. Tukaj vse že čez 2 dni preko DHL, poštnino notri dobiš že pri enem artiklu.

/OT

St235 ::

Slovenija ne pozna minimalne plače kot take. poznamo samo minimalno izplačilo za delo. Torej, ti nekomu lahko daš mesečno plačo 500€ bruto. Samo če on dela cel mesec potem mu moraš izplačat minimum, ki je 748,10€ BRUTO. Če pa bo taisti delavec naprimer an bolniški, pa mu boš seveda plačal 80% od njegove bruto plače v pogodbi, torej 500€.

Torej minumalna plača, ni tisto kar piše v pogodbi ampak tisto kar dobiš plačano , če dejansko delaš.

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

Osnovna plača NETO brez dodatkov je 540€.


Kriminal.

jype ::

Ganon> Kriminal.

Tako je. Plača za 168 ur dela na mesec bi morala biti stvar pogodbe med delodajalcem in delavcem, ne pa nekih državnih omejitev.

billy ::

Potem bi bila pri nas minimalna plača tam nekje pri 300 eur, ali še nižja.

RejZoR ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Place za zacetek so kot omenja zgoraj rupsi31:
Lahko. Iz prve roke, ker sem bil včeraj na zaposlitvenem razgovoru za delovno mesto prodajalca na oddelku elektronike.

Osnovna plača NETO brez dodatkov je 540€.
Plačan prevoz, plačana malica
Potem je možnost dobiti stimulacijo, ki lahko dosega 65% neto plače pod določenimi pogoji.

Skupaj z dodatki ne prides nad 700evrov so rekli kolegu, pa jim je rekel hvala lepa in odšel kar ven iz pisarne sredi razgovora.


Men je sploh hecen folk, ki pride na razgovor za navadnega prodajalca z iluzionarno idejo, da bojo služili 2 jurja evrov na mesec. Halo. Ko sem jezst prišel na razgovor je bil isto tam en tak tip. Ni mi jasno kaj tak folk sploh hodi na take razgovore če več kot očitno živijo v oblakih. Lahko se hecaš s plačami pri privatniku kjer boš ti res stručko in te bo lastnik firme (verjetno) znal cenit. So tud taki. Oz v srednje veliki firmi. Čim se oddaljiš na trgovine tipa BB, Merkur, Harvey, Obi, Bauhas in slično gre za masovne "obrate" kjer je delovna sila vedno tretirana kot potrošni material in plače so temu primerne.

fosil je izjavil:

Odvisno kaj pričakuješ od prodajalca.
Meni se zdi precej absurdno da firme vlagajo enormne zneske v reklamo in prostore, potem pa šparajo pri prodajalcih.
Dejansko je pa ravno prodajalec tisti od katerega je odvisno kako zadovoljna bo stranka.


Pri nas pa je ravno obratna situacija. Kader, vsaj kar se poznamo med centri na oddelkih kjer delamo se mi zdi da folk kar zelo obvlada in imamo povsem proste roke, tako da folka ne posiljujemo z artikli, ki bi nam prinašali stimulacijo pri plači. Zato tud sam vedno probam dat kupcu točno tisto kar rabi. Seveda probaš napeljat na mal dražjo stvar če pokaže interes ampak folk, ki mu prodaš stvar ob kateri gre ven vesel in bo z zadevo zadovoljen, tak se bo sigurno še vrnil. Je treba gledat dolgoročno, ne da vsakega nategneš 1x pa nikoli več vidiš. Ampak ponekod očitno silijo zaposlene točno v tak sistem. Kar se men zdi velik lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757296892 (44736) starfotr
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25937726 (30595)          
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425347 (20713) Mato989
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530756 (27731) Matko

Delavec ni dobil plače (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37465241 (53685) Kenpachi

Več podobnih tem