» »

Katero pečico kupiti?

Katero pečico kupiti?

Mare3 ::

Katero pečico do nekje 500€ priporočate?

mojsterleo ::

Kakšno kombinirano, mikrovalovi+pečica se še najbolj splača (mikrovalovi/grill/konvekcija), edino če rabiš zelo veliko pečico.

Recimo Whirlpool Jet Chef serija:
http://www.bigbang.si/gospodinjski-apar...

RejZoR ::

Bi rekel, da govori o navadni vgradni pečici in ne o mikrovalovni oz napultni varianti.
Vsekakor si moraš najprej pošlihtat kaj pričakuješ od pečice.
Izvlečna vodila, ventilacijska, dvojna zasteklitev za hladnejšo sprednjo šipo (če imaš majhne otroke, da se ne opečejo), touch kontrole ali vrtljivi knofi, knofi, ki se skrijejo oz so skoz zunaj itd itd. Pirolize za tak denar žal ne boš dobil, imajo pa vsaj nekatere Bosch pečice posebne stranske plošče, ki se odstranijo in so namenjene za lažje čiščenje... Ko nekako veš kaj iščeš je precej lažje omejit izbor.
Če imaš indukcijsko ploščo pa moraš obvezno vzet tako pečico, ki ima na zgornji strani ventilator, ki nato hladi indukcijsko ploščo od spodaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

obstaja tudi vgradna verzija omenjene pecice .... dal sem samo primer na brzino.
realno gledano se navadno pecico ne splaca kupovat, ker se v povprecnem gospodinjstvu ne uporablja tolk. kombinirana mikrovalovka je zelo solidna rec ker lahko v njej peces, kuhas, pogrevas, odmrzujes skratka skor vse. edina slabost je, da ima manj prostora kot navadna pecica.
ampak pro kuhar verjetno itak ne bo iskal nasvetov po slo tech forumu,lol.

Mare3 ::

No ja ravno zato iščem nasvete ker niti ne kuham jaz hehe. Je pa govora o vgradni pečici ja, prosil bi za kakšno povezavo kje naj gledam.

kondezator ::

mojsterleo je izjavil:

obstaja tudi vgradna verzija omenjene pecice .... dal sem samo primer na brzino.
realno gledano se navadno pecico ne splaca kupovat, ker se v povprecnem gospodinjstvu ne uporablja tolk. kombinirana mikrovalovka je zelo solidna rec ker lahko v njej peces, kuhas, pogrevas, odmrzujes skratka skor vse. edina slabost je, da ima manj prostora kot navadna pecica.
ampak pro kuhar verjetno itak ne bo iskal nasvetov po slo tech forumu,lol.


pro kuhar ne bo uporabljal mikrovalovov :))

webstar ::

RejZoR ::

Gorenje BO 5443 AX za 502,99 EUR v Merkurju.
http://www.gorenje.si/gospodinjski_apar...

Izvlečna teleskopska vodila, ventilacijska, trojna zasteklitev (hladna šipa), prevleka za lažje čiščenje in bang on cena če ti odgovarja srebrna barva in znamka Gorenje. Vsaj men osebno se zdi dost ok zadeva in tud na pogled ne deluje crappy.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

mikrovalovne pecice s konvekcijo so funkcijsko povsem enake kot navadne. lahko peces z al pa brez mikrovalovov. fora je samo v tem da dobis vse v eni kisti, in je vec funkcij uporabe. jaz navadne pecice sploh ne uporablam vec odkar mam mw.

blue ::

@MojsterLeo
Katero pečico imaš ?
Moja sharp ima samo on in off za žar in pica gumb. Ne moreš ne vem kaj noter spečt ;)

RejZoR ::

Mikrovalovke so dobre izključno za pogrevanje. Vse ostalo je čist neuporabno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blue ::

Mikrovalovke so super ZA KUHAT, ne pečt..
Ko enkrat razumeš kako deluje in izpiliš "tehniko" lahko marsiakaj narediš v njej..
npr. čokoladna torta v šalici, kuhana koruza, ovseni kosmiči, kuhan krompir, "cvrta" slanina, čaj...

mojsterleo ::

blue je izjavil:

@MojsterLeo
Katero pečico imaš ?
Moja sharp ima samo on in off za žar in pica gumb. Ne moreš ne vem kaj noter spečt ;)
whirlpoolov jet chef

Mikrovalovke so dobre izključno za pogrevanje. Vse ostalo je čist neuporabno.
odvisno kakšno maš. tiste za 50 evrov res niso za nič drugega kot pogrevanje in kuhanje. boljše zadeve imajo dandanes gril, posebne grelne pladnje, konvekcijo (=funkcija navadne pečice, vključno z nastavitvami stopinj).
dejansko niti navadne pečice niti štedilnika skoraj ne potrebujem več.

pogrejem lahko vodo za čaj (pri 1000W traja okrog 10 minut za 3 velike lončke), odmrznem, skuham riž/makarone, spečem krompir, meso, ribe, čevapčiče, zelenjavo, biskvit za torto, piškote (tiste na štanco). koher sam še za kavo uporabljam lol. nobenih nadležnih loncev, vse je skuhano v krožnikih in šalcah. za peko uporabiš peki papir, in je vse čisto ko suza. nobenega olja, madežev, nič.

edina slabost je, da je mikrovalovna manjša kot navadna pečica, zaradi zaščite. celega piščanca še spravim not v mojega jet chefa, kaj več pa ne. zdej če misliš nekaj ful čarat s pečenjem, mogoče taka zadeva res ni zate.

RejZoR ::

Ko smo nazadnje probal "kuhat" v mikrovalovki je stvar trajala dlje kot na navadnem štedilniku. Pa še to ni to ker pride struktura futra čist drugačna kot če se kuha na klasičen način.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koyotee ::

u mikrovalovki kuhajo tisti, ki sploh ne znajo kuhat. Vsakič ko bi rad pomešal, moraš odpreti vrata. Zrezke pečeš na peki papirju? Za 3 skodelice čaja greješ vodo 10 min? Če pa to ni potrata energije... Just fuc.... epic :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mare3 ::

RejZoR je izjavil:

Gorenje BO 5443 AX za 502,99 EUR v Merkurju.
http://www.gorenje.si/gospodinjski_apar...

Izvlečna teleskopska vodila, ventilacijska, trojna zasteklitev (hladna šipa), prevleka za lažje čiščenje in bang on cena če ti odgovarja srebrna barva in znamka Gorenje. Vsaj men osebno se zdi dost ok zadeva in tud na pogled ne deluje crappy.


Ta ne izgleda slaba, hvala za predlog jih bom malo zbral skupaj in primerjal.

RejZoR ::

koyotee je izjavil:

u mikrovalovki kuhajo tisti, ki sploh ne znajo kuhat. Vsakič ko bi rad pomešal, moraš odpreti vrata. Zrezke pečeš na peki papirju? Za 3 skodelice čaja greješ vodo 10 min? Če pa to ni potrata energije... Just fuc.... epic :D


No ja, za skodelico čaja si dam ponavad na 2 minuti in 700W pa je res zelo vroča voda. Pa za stvari pogret (torej že skuhane) je fajn. Že pečen burek, zmrznjen direkt iz zamrzovalnika v 5 minutah vroč kot bi ga ravno spekel. Večina ostalega futra pa v 2 minutah če je bilo prej samo v hladilniku. Za ta del je zadeva 1A.
Kuhat in pečt not pa nekak ni smiselno in za tisto rabiš proper pečico. Z ventilatorjem se vse živo speče zelo hitro in enakomerno (pač spet odvisno kaj delaš).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

koyotee je izjavil:

u mikrovalovki kuhajo tisti, ki sploh ne znajo kuhat. Vsakič ko bi rad pomešal, moraš odpreti vrata. Zrezke pečeš na peki papirju? Za 3 skodelice čaja greješ vodo 10 min? Če pa to ni potrata energije... Just fuc.... epic :D
Ne vem zakaj bi sploh kaj mešal. V keramiki se stvari kot so riž, makaroni... itak ne prilepijo na dno. Juhe pa itak da ne bom v mikrovalovki kuhal (čeprav bi lahko). Pri gretju vode je kul to, da fukneš not skodelice, naštimaš 10 minut, in greš lahko med tem cajtom delat kej bolj pametnega, kot pa da stojiš pred štedilnikom in čakaš kdaj bo zavrel (v mikrovalovki je časovno rezultat skoraj vedno isti). V glavnem pečem na peki papirju ja, v čem je problem? Lepo ga zaviješ in vržeš v smeti, ko je peka končana.
Glede energije pa ne pametovat prosim. Sem skoraj 101% da kakšna steklokeramična grelna plošča porabi veliko več, če ne drugega ker gre veliko toplotne energije v nič pri ohlajanju (razen če lonec gor pustiš na plošči dokler ni hladna, lol). Sicer pa nikomur ne mislim polagat besed v usta.
Povedal sem svoje mnenje, lahko se upošteva, lahko ne. Vse je odvisno od potreb.

pingo76 ::

mojsterleo je izjavil:

blue je izjavil:

@MojsterLeo
Katero pečico imaš ?
Moja sharp ima samo on in off za žar in pica gumb. Ne moreš ne vem kaj noter spečt ;)
whirlpoolov jet chef

Mikrovalovke so dobre izključno za pogrevanje. Vse ostalo je čist neuporabno.
odvisno kakšno maš. tiste za 50 evrov res niso za nič drugega kot pogrevanje in kuhanje. boljše zadeve imajo dandanes gril, posebne grelne pladnje, konvekcijo (=funkcija navadne pečice, vključno z nastavitvami stopinj).
dejansko niti navadne pečice niti štedilnika skoraj ne potrebujem več.

pogrejem lahko vodo za čaj (pri 1000W traja okrog 10 minut za 3 velike lončke), odmrznem, skuham riž/makarone, spečem krompir, meso, ribe, čevapčiče, zelenjavo, biskvit za torto, piškote (tiste na štanco). koher sam še za kavo uporabljam lol. nobenih nadležnih loncev, vse je skuhano v krožnikih in šalcah. za peko uporabiš peki papir, in je vse čisto ko suza. nobenega olja, madežev, nič.

edina slabost je, da je mikrovalovna manjša kot navadna pečica, zaradi zaščite. celega piščanca še spravim not v mojega jet chefa, kaj več pa ne. zdej če misliš nekaj ful čarat s pečenjem, mogoče taka zadeva res ni zate.


Kako zgleda delat makarone ali riž v mikrovalovki? No neuko oko že deluje packarija.

fosil ::

Riž bi še razumel, ampak
spečem krompir, meso, ribe, čevapčiče

tega pa ne razumem 8-O
Ne vem če bi si želel priti na kosilu k MojstruLeotu, verjetno si naziva mojster nisi prislužil zaradi svojega kuhanja :D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

mojsterleo ::

pingo76 je izjavil:

Kako zgleda delat makarone ali riž v mikrovalovki? No neuko oko že deluje packarija.
Zelo enostavno. Konkretno riž lahko daš v lončke (recimo 50g/lonček) ali pa v večjo posodo (400g), doliješ nekaj vode (tukaj rabiš malo občutka), in stisneš knof za kuhanje na max. Ko zavre, zmanjšaš jakost nekje na pol.
Zdej moja pečica ima funkcijo, ki sama zaznava temperaturo vode, tko da ko zavre, zniža jakost sama od sebe. Nekje 13-15 minut in zadeva je fertik. Nobenega ekstra inputa. Če je v lončkih, dodaš kar pač hočeš (mleko, sladoled) in poješ. Nobene packarije s kastrolami.

tega pa ne razumem 8-O
Ne vem če bi si želel priti na kosilu k MojstruLeotu, verjetno si naziva mojster nisi prislužil zaradi svojega kuhanja :D
Pečen krompir, losos, čevapčiči... so fantastični. Večkrat potrjeno. Pečenje je nemastno, ostane skoraj perfekten originalen okus. Če nisi džanki za zdravo hrano, potem ti mogoče to res ne bo všeč.

Mislim da že zahajamo v off topic, da ne bo kak trigger friendly mod začel brisat postov ............

pingo76 ::

Junkie za zdravo hrano sem, a se mi zdi vse skupaj konkretno sumljivo. Moj najbolj zvesti prijatelj je še vedno teflonkica in palmina mast (palmin) za ribe in meso. Krompirja zaužijem malo, ravnotako testenin... veliko pa je zelenjave ki pa ni toplotno obdelana. Če pa že je le rahlo popečena ala čajniz.
Mikrovalovko pa uporabljam izključno za odtajanje. Crknila ravno mesec dni nazaj in mi zato ta tema prav pride.

koyotee ::

mojsterleo, upam da nimaš partnerke
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mojsterleo ::

Ne morem verjet, da na forumu imenovanem slo-tech naletim na toliko neodobravanja, ko gre za tehnologijo, kot je mikrovalovna pečica. Okej, ne rečem na kakšni kulinarika.net, ampak slotech? Šokiran sem gospodje.
Malo si preberite mislim da zadnjo VIP revijo, kjer priporočajo nakup mikrovalovne pečice (take z grillom in konvekcijo), še posebej tistim, ki pečice ne uporabljajo veliko. Ravno danes sem jo prebral, in je spot on ravno na tole temo.

RejZoR ::

Če smo tehnofreaki še ne pomeni, da moramo zato odobravat mikrovalovno tehnologijo tud če je zanič za določene stvari...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

rejzor tema je: kaksno pecico kupiti. moje mnenje je, da nima smisla navadne, ampak je boljse kupit tako ki ima vec funkcij in je bolj uporabna. kaj in koliko bo kdo v njej pogreval,odmrzoval, pekel in pripravljal je pa stvar okusa. seveda brez problema kuham na navaden koher, samo ene zadeve so dobile boljsi, cistejsi in ucinkovitejsi redirekt.
ne nameravam vec debatirat v tej temi o off topic stvareh.

RejZoR ::

Jah jezst sem edini predlagal konkretno zadevo. Če išče klasično pečico jo verjetno tud rabiš in je nekako nesmiselno sploh debatirat o mikrovalovkah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mare3 ::

Mikrovalovne ne rabim ker jo imam in mi ni ravno všeč ker hrana izgubi okus ko jo dam iz mikrovalovke. Po izkušnjah je mnogo bolje navadna pečica zato jo tudi nameravam kupiti. Tako da mikrovalovna pride v poštev samo takrat ko se mudi ali ko je potrebno kaj odtajat. Bi bil pa vesel za povezave do točno določenih pečic da bi jih lahko primerjal. ;)

bauci ::

Evo en konkreten odgovor na tvoje vprašanje, ki jih na Slo-techu kronično primankuje.
Greš na internetno stran GA (vtipkaš v iskalnik Ga oz gospodinjski aparati) in tam najdeš trenutno 193 vgradnih pečic z vsemi podatki in jih lahko tudi primerjaš med sabo.

737 ::

Kdor uporablja teflonsko posodo, si naj prebere nekaj o izhajanju strupenih plinov iz teflona pri visokih temperaturah (pečenje palačink):
http://mojevro.finance.si/274309
http://www.gibanje.org/?id=2597

dzinks63 ::

OT:
Pravi teflon (polimer -CF2-) je izredno stabilna in nereaktivna zadeva. Nekako mi ni jasno, kako je sploh lahko škodljiv, njegova kemijska struktura je ena izmed najmočnejših in najstabilnejših.

Od vseh polimerziatorjev ima teflon najboljše mehanske , termične in kemične lastnosti: obstojen v širokem temp. Področju od –90 stopinj do +259 stopinj. Odporen je tudi proti agresivnim kemikalijam in topilom.Zaradi dragih surovin in zapletenega postopka omejuje njegovo uporabo cena.

Če pa so ponve za kuhanje in pečenje preoblačili z kakšnimi cenejšimi in bolj nestabilnimi polimeri, je pa možno marsikaj, tukaj ne bi vsega metal v en koš.

K temi, pečico kupi takšno katera tebi ustreza, prodaja se čuda raznoraznih variant. Sam še vedno prisegam na klasiko.

RejZoR ::

Pečica ne dosega temperatur preko 250°C... V industrijski rabi pa se tako ali tako uporablja samo rostfrei iz higienskih razlogov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

c3p0 ::

Moja gre do 275°C ;)

Fizikalko ::

Evo, tusi sam sem v precepu, katero vzet...

Ogrevam se za tole Gorenjevo:

http://www.gorenje.si/gospodinjski_apar...

Kako mnenje?

HomeEdition ::

Verjetno je dobra, ti pa zelo svetujem da vzameš pečico s pirolizo, ker to je pa izum takoj za toplo vodo, sicer malo podraži zadevo sam je pa vredno!

RejZoR ::

Piroliza je stvar tega kako vesten si. Če redno čistiš pečico je imo vseeno. Če pa pustiš, da se maščoba zažiga 5 let brez da bi jo kdaj očistil, pol pa rabiš pirolizo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

HomeEdition ::

Maš prav sam men se ne da vsakič ko kaj pečem skoraj zlomit roke da vse očistim pa potem kupovat neka specialna čistila itd. enostavno po potrebi prižgem pirolizo na koncu z vlažno krpo obrišem prah in konec - pečica je kot nova in to v vsakem najbolj zakotnem vogalu.

Mare2 ::

Evo, obujam temo. Gorenjevi pečici je odpovedala ura, strošek zamenjave bi bil 120 EUR. A je kaka dobra pečica, ki ni Gorenje, za cca 300 - 360 EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pogrevanje hrane v mikrovalovki 2016 - (bad or good)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114552 (11763) okidoki
»

Whirlpool mikrovalovka

Oddelek: Loža
51998 (1791) mojsterleo
»

Mikrovalovke škodljive ali ne? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17844163 (39091) Gandalfar
»

Škodljivost mikrovalovne pečice.

Oddelek: Problemi človeštva
3911689 (10720) Pyr0Beast
»

katero mikrovalovko?

Oddelek: Kaj kupiti
133018 (2884) cekr

Več podobnih tem