» »

Whirlpool mikrovalovka

Whirlpool mikrovalovka

miha1135899 ::

Pozdravljeni,

kot darilo mami kupujem tole:https://www.mimovrste.com/prostostojece...

Zanima me izkusnje kaksnega morebitnega uporabnika? Zeljo ima, da bi kaj s paro skuhala, ampak ne vidim, da bi imela pecica tank za vodo. Torej je to bolj imitacija parnega kuhanja in se vse samo v tisti posodi dogaja? Tako s tankom sem pri nas pravtako na mimovrste zasledil samo Panasonicovo, se enkrat drazjo, nekaj modelov ima tudi LG in Sharp, vse kar sem nasel je pa bolj staro - se ni obneslo?

Kaksen drug predlog za kaksno 'orng' mikrovalovko?

Hvala in lp

#000000 ::

Ne kupuj mikrovalovke z žarom, NEVER, ker ga bo uporabila enkrat ali še takrat ne, je pa dražja varijanta če ima žar.

Mikra je prešvoh, kup kaj močnejšega če hočeš pa bolj zdravo pa morda konvektomat oz. konvekcijsko pečico, bo dražja ampak za večno, pa svašta lahko delaš z njo, od kruha, peciva, do mesa zelejnave uglavnem ni da ni.

miha1135899 ::

Sej ta je mikrovalovka, zar, konvekcija (forced air), pa se tisto na paro.

Kaj je konvekcija sploh ne vem? A ni to navadna pecica s prisilnim krozenjem zraka, pac tisti ventilator dodan? To je verjetno ze tud nasa vgradna pecica ventilacijska ene 5 let stara?

Zar je kot vidim bolj kot ne standard ze, prva stvar, ki ga ima vsaka pecica nad 100€, no pa tud pod. Konvektomat sem zdajle hitro pogledal, najde same tiste gostinske, nic namiznega v stilu mikrovalovke. V tem podrocju sem cist mrzu, kaksn link bi bil dobrodosel :)

#000000 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

tejka ::

miha1135899 je izjavil:

Sej ta je mikrovalovka, zar, konvekcija (forced air), pa se tisto na paro.

Kaj je konvekcija sploh ne vem? A ni to navadna pecica s prisilnim krozenjem zraka, pac tisti ventilator dodan? To je verjetno ze tud nasa vgradna pecica ventilacijska ene 5 let stara?



Imam predhodnico že veliko let. Konvekcija je v bistvu klasična pečica na vroči zrak :) Jaz jo uporabljam kot klasično mikrovalovko (pogrevanje hrane, mleka, vode) in kot navadno pečico.
Za kuhanje s paro ima dodano neko posodo, kamor naliješ vodo ... skoraj nikoli uporabljeno pri meni, sodelavec pa pravi, da to redno uporabljajo za zelenjavo.

Pa si dobro pogledal mere te pečice? Pečica namreč kar konkretno zasede pult ...

mojsterleo ::

Mi imamo par let whirlpoolovo 6th sense pečico. Zadeva kombinira uporabo mikrovalov in grilla (navadne pečice) za optimalne rezultate. Ena od opcij je para(uporablja se poseben pripomoček, ni pa nujno). Meni najbolj uporaben je crisp za optimalno peko pečene zelenjave (npr krompir, bučke) ter meso. Konvekcija ni drugega kot simulacija navadne pečice , npr za peko piškotov. Sam osebno si rad v mikrovalovki delam tudi opečene kruhke. Uporabna je za odmrzovanje. Kot pri vsaki kuhariji tudi pri mikrovalovki avtomatske funkcije rade odpovejo, zato je treba probavat dokler ne dobiš tistega pravega.
Slabost mikrovalovke je tudi ta, da zasede kar precej prostora, in pa glede na velikost ne moreš ravno pripravljat velikih porcij hrane naenkrat. Če mama rada raziskuje kuharijo in nove načine priprave hrane, bo zadeve pomoje vesela, v nasprotnem primeru ji raje za ta denar kupi raje kakšne počitnice na kokosovih otokih. :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero pečico kupiti?

Oddelek: Loža
3711901 (4434) Mare2
»

Pogrevanje hrane v mikrovalovki 2016 - (bad or good)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114552 (11763) okidoki
»

Ve kdo kaj o mikrovalovnih pečicah?

Oddelek: Loža
325910 (3924) mojsterleo
»

Mikrovalovke škodljive ali ne? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17844169 (39097) Gandalfar
»

katero mikrovalovko?

Oddelek: Kaj kupiti
133020 (2886) cekr

Več podobnih tem