» »

Hekerji napadli japonskega orožarja Mitsubishi Heavy

Hekerji napadli japonskega orožarja Mitsubishi Heavy

Reuters - V podjetju Mitsubishi Heavy Industries so danes uradno potrdili, da so njihove računalniške sisteme napadli hekerji. Ni še znano, ali so dejansko tudi odtujili kakšne podatke, kar trdijo neuradno viri. Japonski časnik Yomiuri piše, da naj bi bilo okuženih okoli 80 računalnikov na sedežu podjetja in v razvojno-raziskovalnih obratih.

Mitsubishi Heavy Industries je glavni japonski orožar, saj izdeluje podmornice in rakete, opremo za jedrske reaktorje, motorje, vodna plovila, vlake ipd. Sedanji napad je prvi večji hekerski napad na japonsko orožarsko industrijo. V podjetju so že uvedli izredni nadzor in preiskavo, s katerima bodo ugotovili, ali so napadalci pridobili kakršnekoli občutljive podatke. Več bo znanega v prihodnjih dneh.

18 komentarjev

Blisk ::

Počasi se resno sprašujem, ali so hekerji res tako dobri in noben "povprečno" dobro nastavljen sistem ni več varen pred njimi.
Ali pa imajo tele firme zelo slabo nastavljene sisteme, da se to dogaja.
Naprimer zadeva nastavljena pred 5 leti ali več in od takrat naprej nobene nadgradnje..... kar mi je precej bolj realna možnost.

Lonsarg ::

V 99% gre za napad od znotraj, bodisi izdajalec, bodisi en, ki nevede svoj ralunalnik kompromizira. Ker dosti varnostnih sistemov nima nobene obrambe proti svojim lastnim računalnikom, če je en kompromiziran, to je problem. Kar me čudi, samo redki majo poštiman tako, da noben računalnik nima vpogleda v večje količine podatkov, da tudi napad od znotraj ne bi bil kaj dosti učinkovit. Ljudje, ki to zrihtajo tudi računajo, podjetja pa šaprajo, samo to je, denar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Looooooka ::

pocasi se je treba vprasat zakaj so take zadeve sploh povezane na zunanje omrezje.Ce prodajas rakete in podmornice potem imas verjetno dovolj denarja da das tistim usluzbencem, ki morajo met dostop do zunanjih omrezij laptope.In seveda prepoves hrambo kakrsnih koli dokumentov na le-teh.

FireSnake ::

Looooooka: se popolnoma strinjam (tudi sam em o tem že razmišljal) ... ni mi jasno, zakaj mora biti računalnik, na katerem so občutljivi podatki, omrežen :P

Azgard: s tvojimi 99% se pa nikakor ne morem strinjat ... že samo zaradi tega, ker je možnost SQL injectiona (pre)mnogokrat enostavna opcija za napad.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Lonsarg ::

Ne vem kako ti razumeš številko 99%, ampak to je še vedno en od 100. Trdiš da lahko ta trenutek vdreš v več kot 1% serverjev(posodoblenih in vzdrževanih, drugega ne štejemo, ker tam je druga zgodba), mal huda no, še 1% je prevelka cifra, sm še preveč rekel.

gnilojabolko ::

Ne vem kje sem že prebral je skupina Anonymus so kao ameriški Fed.
Me zanima če je to res in če ima to kakšno povezavo s to novico.

Blisk ::

FireSnake je izjavil:

Looooooka: se popolnoma strinjam (tudi sam em o tem že razmišljal) ... ni mi jasno, zakaj mora biti računalnik, na katerem so občutljivi podatki, omrežen :P

Azgard: s tvojimi 99% se pa nikakor ne morem strinjat ... že samo zaradi tega, ker je možnost SQL injectiona (pre)mnogokrat enostavna opcija za napad.


to ne bo držalo.
SQL injection je velika možnost, vendar imaš orodja, ki preprečujejo to, če tudi je php aplikacije zelo luknjasta.

Pa tud to je neumnost, da ne bi imel računalnika omreženega s pomembnimi podatki. Ker danes ti računalnik nič ne koristi, če ni v mreži.
Je potem samo še malo boljši pisalni stroj.

Verjamem pa, da je res več vdorov od znotraj, z raznimi trojanci in podkupljenimi uslužbenci.

FireSnake ::

Blisk je izjavil:


Pa tud to je neumnost, da ne bi imel računalnika omreženega s pomembnimi podatki. Ker danes ti računalnik nič ne koristi, če ni v mreži.
Je potem samo še malo boljši pisalni stroj.


Še večja neumnost je, da ti nekdo ukrade občutljive podatke o raketah. Zdaj pa izbiraj ...

Govoril sem o mreži navzven ... računalo je še vedno lahko priklopljeno na lokalno mrežo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Blisk ::

FireSnake je izjavil:

Blisk je izjavil:


Pa tud to je neumnost, da ne bi imel računalnika omreženega s pomembnimi podatki. Ker danes ti računalnik nič ne koristi, če ni v mreži.
Je potem samo še malo boljši pisalni stroj.


Še večja neumnost je, da ti nekdo ukrade občutljive podatke o raketah. Zdaj pa izbiraj ...

Govoril sem o mreži navzven ... računalo je še vedno lahko priklopljeno na lokalno mrežo.


Saj kolikor vem so take zadeve prikloplene lokalno, preko firewalla pa tudi ven....
Dvomim, da imajo tak računalnik direkt na zunanjo linijo po možnosti še z win XP ali windows 7.

Good Guy ::

ja Blisk :)) :))

FireSnake ::

Blisk je izjavil:

preko firewalla pa tudi ven....


In zdi se mi, da je tale požarni zid za hekerje le neslana šala :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Blisk ::

FireSnake je izjavil:

Blisk je izjavil:

preko firewalla pa tudi ven....


In zdi se mi, da je tale požarni zid za hekerje le neslana šala :)


ma res si ne znam predstavljat, da bi mela taka resna firma tako šalabajzasto vse skupi naštimano!

Good Guy ::

Vse skupaj je najbrž urejeno tako kot povsod drugod.

lokalno HKOM omrežje v katerega se dostopa preko secureID(če pač nisi v hiši). Za dostop na internet znotraj tega hkoma, je pa pač nek rack server z linux firewallom.

FireSnake ::

Blisk je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Blisk je izjavil:

preko firewalla pa tudi ven....


In zdi se mi, da je tale požarni zid za hekerje le neslana šala :)


ma res si ne znam predstavljat, da bi mela taka resna firma tako šalabajzasto vse skupi naštimano!


Jaz tudi ne, ampak se špara povsod, kjer se le da .... dokler ne gre kaj narobe.

Spominjam se nekoga, ki dela za eno slovensko banko, je rekel, da ga je kar strah, ker imajo za varnost slabo poskrbljeno ... opozarja, pamak naleti na gluga ušesa - je škoda denarja, baje.
Ko se pa kaj zgodi, so pa vsi drugi krivi, samo ekonomisti, ki jim je glavno vodilo le dobiček, ne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Blisk ::

Ja sej to je vsepovsod v državni upravi, kar nekaj se flika, ko pa pride do zajeba zarad slabe opreme, je pa sistemc kriv....

Maxtor2000 ::

Sej pri VOYO (pop tv-24ur) tudi lahko zastonj gledaš vse vsebine če se malce "spoznaš".
Včasih smo pri Siolu imeli "vse" programe sedaj pa tukaj ;)

Bananovec ::

Strog zaprtokodni sistem, skodiran samo za to podjetje any1? Samo to pomoje OGROMNO stan.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

erunno ::

Maxtor2000 je izjavil:

Sej pri VOYO (pop tv-24ur) tudi lahko zastonj gledaš vse vsebine če se malce "spoznaš".
Včasih smo pri Siolu imeli "vse" programe sedaj pa tukaj ;)


V primeru so bili na vodilnih položajih tako "premeteni" da so tehnike prisilili (ali so pa leteli) da so podpisali izjave da se strinjajo z tehničnimi rešitvami kakršne so.

Tehniki se dobro vedli, da lahko kdorkoli pride in gleda zastonj vse kanale.

Tuki se bo po možnosti ugotovili, da je bila srž problema sped da je imel domenski admin imel uporabnisko ime/geslo kombinacijo: admin/admin ali pa kaj podobno lahkega kakor menda v DigNotar-ju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam avtomobilov

Oddelek: Pomoč in nasveti
118756 (7945) sandmat
»

Kdaj kupiti/vgraditi klima napravo?

Oddelek: Loža
496760 (4459) Ganon
»

Samsung pokazal osemjedrni Galaxy A7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12445957 (42452) opeter
»

Asus po poti AMDja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
52955 (2620) LordPero
»

Prvi prototip laserskega televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5910118 (6914) uporcek

Več podobnih tem