» »

Kdaj kupiti/vgraditi klima napravo?

Kdaj kupiti/vgraditi klima napravo?

matobeli ::

A kakšno obdobje v letu cenovno posebej izstopa za nakup/vgradnjo klime?

Posezonska znižanja, mrtva obdobja, akcije in tak stuff

fikus_ ::

Bo sedaj kar pravi čas za iskanje klime. Nekateri serviserji so še zasedeni, ker še niso uspeli zmontirati vseh klim naročenih v zadnjem vročinskem valu.
Trgovci že ponujajo popuste.

billy ::

Odvisno kaj kupuješ, če firmo ala micka, daikin, potem je vseeno kdaj, ker naprave držijo ceno.

Drugo pa so kakšne budget akcijske ponudbe, to pa zna biti zdaj aktualno ja, ali pa še malce kasneje, ko se bodo praznile zaloge.

matobeli ::

Iščem nek srednji razred. Torej bom kar začel gledat.

smacker ::

Včasih je veljalo, da če vzameš klimo+montažo dobiš klimo brez DDV ;)

videc ::

DDV plačaš v vsakem primeru, samo verjetno ti dajo nižji davek (9,5%).

zee ::

V tropih priporočajo Mitsubishi ali Daikin. Ko sem še najemal, sem imel priložnost poskusit obe znamki in še Panasonic.

Še najbolj drekast je bil Panasonic, ki ima neumen daljinec in je treba prav streljat, da dela. Nad Daikinom nimam nekih pripomb. Doma imamo Mitsubishi (ena zunanja enota in štiri notranje) in po pol leta in enem rednem servisu vse delajo brez problemov. Dve enoti sta prižgani praktično vsako noč v letu.

Govoril sem tudi z monterji in serviserji. V Singapurju priporočajo Mitsubishi in Daikin. Najmanj stroškov z njimi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Utk ::

Ja, če ti laufa celo leto res. Če jo imaš prižgano v povprečju 3 tedne na leto kot pri nas, je pa druga pesem...

...:TOMI:... ::

Pomalad ali jesen. Tam cca. 15 stopinj naj bo.
Tomi

matobeli ::

A kater od proizvajalcev izstopa v srednjem razredu? Po možnosti bi vzel invertersko.

To da so micke dobre ni treba posebej pisat.

Kaj pa moč? Hladil bi cca 30m2, stropi normalno visoki, brez hude fasade, sonce ni čist direktno. Grel pa nekaj manj.

Tolk da se malo pripravim na pogovore z majstri.

...:TOMI:... ::

Inverter so danes vse. Pa inverter pomeni, da je noter frekvenčnik, ne pa to, da lahko pozimi tudi greješ. To imajo vse klime.

Dobre so vse japonske firme, micka, toshiba, daikin pa tudi firme kot npr. fujitsu, lahko vzameš tudi kitajca gree. To je to, na kratko. Čim manj kompliciraj, vzameš klasiko tam 3,2 do 3,5 kW, brez dodatnih ionizatorjev in podobnih bedarij.
Tomi

jero_no1 ::

Za 30 m2 bo tud 2,5 kW čist zadost.

...:TOMI:... ::

Razlike v ceni skoraj da ni.
Tomi

aerie ::

Gre za županovo Micko ali gostilno?

matobeli ::

Iwasakijovo Micko :P

Bom zgleda vzel tisto ki bo najcenejša za svoj denar ;)

Je kakšen feature pri kateri ki je dejansko uporaben?

Recimo da je kakšno res lažje čistit...?

šernk ::

pri klimi je najboljši tiste "feature", ki ga ni. manj funkcij kot ima klima bolj boš z njo zadovoljen.

za osnovno očistit filter so vse iste. za drobovje pa ne vem. po štirih ali petih letih še ni bilo potrebe po tem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gufy123 ::

jaz sem za enosobno stanovanje slabih 30m2 dve leti nazaj vzel Inventor. To je dejansko budget varianta za cca 600€. Če lahko, se stegni dlje in vzami nekaj boljšega.
Kaj bi si želel boljše:
- manjša glasnost
- boljša regulacija temperature. Če nastavim na 23 ali 24 stopinj je po kaki uri že ornk mraz v stanovanju. Ok, boljš to, kot pa da ne hladi
- malo boljšo regulacijo smeri pihanja: ta ima samo gor-dol. Nekaj se sicer da štelat levo-desno na roke ampak ne deluje ravno. Pa ko jo zaženeš, vedno vrže v neko srednjo pozicijo in je treba na roke popravljat, da piha čim bolj pod strop.

matobeli ::

Kako pa je v splošnem z delovanjem pri nizkih temperaturah?

Za micke gledam da grejo do -20.

Gledam tremutno tam do jurja, z vgradnjo vred, oziroma z nekaj doplačila ker sem v 2 nadstropju.

luky ::

Včeraj sem nabavil konzolno izvedbo GREE 3,5 kw, hladi in greje. Za začetek deluje dobro, kako bo naprj pa bomo vidli. Stala me je jurja z montažo.
luky!

RejZoR ::

Folk je butast. Lepo kupi klimo spomladi al pa jeseni, ko vsi monterji gledajo v luft in ko ti še ni (več) vroče. Folk vedno navali zadnji moment, ko so vsi zasedeni in jim že teče od jajc, klime zmanjkujejo na vseh koncih, al pa tolk časa mečkajo, da je že sredina poletja, pol pa rečejo "Ma sej je že pol poletja mimo, brezveze". In seveda to vsako leto ponavljajo.

Roko na srce, boli te kurac kdaj so akcije, vsak nakup je strošek, pa če je v akciji al pa ne. Ko pa boš cenil, da prideš domov v hladno stanovanje, pa boš cenil vsak evro, ki si dal za klimo, pa tud če je bila totalno preplačana. Sam jo imam že cca 10 let če ne več. Niti ne vem več kolk točno je bla, mislim da okol 600-700€ (montaža 0€ ker smo jo zmontiral sami). Zibro na hitre spojke, da smo jo lahko sami zmontiral. Vredna vsakega evra, dela bp že ves čas.

Boš za naslednje poletje lepo pripravljen in se boš samo smejal na hladnem glupemu folku, ki čist vsako leto paničari in komplicira, ko je že nevzdržno vroče...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

luky ::

RejZoR je izjavil:

Folk je butast. Lepo kupi klimo spomladi al pa jeseni, ko vsi monterji gledajo v luft in ko ti še ni (več) vroče. Folk vedno navali zadnji moment, ko so vsi zasedeni in jim že teče od jajc, klime zmanjkujejo na vseh koncih, al pa tolk časa mečkajo, da je že sredina poletja, pol pa rečejo "Ma sej je že pol poletja mimo, brezveze". In seveda to vsako leto ponavljajo.

Roko na srce, boli te kurac kdaj so akcije, vsak nakup je strošek, pa če je v akciji al pa ne. Ko pa boš cenil, da prideš domov v hladno stanovanje, pa boš cenil vsak evro, ki si dal za klimo, pa tud če je bila totalno preplačana. Sam jo imam že cca 10 let če ne več. Niti ne vem več kolk točno je bla, mislim da okol 600-700€ (montaža 0€ ker smo jo zmontiral sami). Zibro na hitre spojke, da smo jo lahko sami zmontiral. Vredna vsakega evra, dela bp že ves čas.

Boš za naslednje poletje lepo pripravljen in se boš samo smejal na hladnem glupemu folku, ki čist vsako leto paničari in komplicira, ko je že nevzdržno vroče...

Popolnoma se strinjam s tvojo ugotovitvijo. Ko švicamo kot nori potem gremo v nakup...
luky!

juve91 ::

Kaksne pa so kaj klime od firme gorenje? Kaksne izkusnje?

BorutK-73 ::

RejZoR je izjavil:

Zibro na hitre spojke, da smo jo lahko sami zmontiral. Vredna vsakega evra, dela bp že ves čas.

Škoda da ni več takšnih klim. Jaz ima isto zibro na hitro spojko in sem jo lahko sam zmontiral.

RejZoR ::

luky je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Folk je butast. Lepo kupi klimo spomladi al pa jeseni, ko vsi monterji gledajo v luft in ko ti še ni (več) vroče. Folk vedno navali zadnji moment, ko so vsi zasedeni in jim že teče od jajc, klime zmanjkujejo na vseh koncih, al pa tolk časa mečkajo, da je že sredina poletja, pol pa rečejo "Ma sej je že pol poletja mimo, brezveze". In seveda to vsako leto ponavljajo.

Roko na srce, boli te kurac kdaj so akcije, vsak nakup je strošek, pa če je v akciji al pa ne. Ko pa boš cenil, da prideš domov v hladno stanovanje, pa boš cenil vsak evro, ki si dal za klimo, pa tud če je bila totalno preplačana. Sam jo imam že cca 10 let če ne več. Niti ne vem več kolk točno je bla, mislim da okol 600-700€ (montaža 0€ ker smo jo zmontiral sami). Zibro na hitre spojke, da smo jo lahko sami zmontiral. Vredna vsakega evra, dela bp že ves čas.

Boš za naslednje poletje lepo pripravljen in se boš samo smejal na hladnem glupemu folku, ki čist vsako leto paničari in komplicira, ko je že nevzdržno vroče...

Popolnoma se strinjam s tvojo ugotovitvijo. Ko švicamo kot nori potem gremo v nakup...


Že, ampak kako da folk ne dojame, da se poletje zgodi... vsako poletje? Ni to neka anomalija, ki te preseneti iznenada. Če ti je bilo vroče lansko leto, pa letos, ni hudič, da ti bo vroče tud naslednje leto. Ampak namesto, da bi bil lepo na hladnem že lansko leto bo folk še 2 leti študiral, mater kako mi je vroče, mogoče bi blo drugo leto pametno kupit klimo. Repeat.

BorutK-73 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Zibro na hitre spojke, da smo jo lahko sami zmontiral. Vredna vsakega evra, dela bp že ves čas.

Škoda da ni več takšnih klim. Jaz ima isto zibro na hitro spojko in sem jo lahko sam zmontiral.


Zibro se je preimenoval v Qlima. Tud pod tem imenom nimajo nič več? Takrat se mi sploh ni zdelo neki drago kot bi pričakoval, če ima tak sistem že gor. Celo skupno gledano je bilo krepko cenejše tud če vštejem inox cevi, varjenje za zunanji nosilec pa vrtanje in vse kar smo pač sami naredil za montažo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

...:TOMI:... ::

Gorenje je nek kitajc. Izkušnja: klima letnik 2014 je letos crknila, počila je zunanja enota, plin je ušel ven. Lahko bi švasali, pa bi potem malo naprej od zvara počilo... Tako smo vzeli novo toshibo. Gorenje so dali noter, ker je bil razpis in projekt na ključ, tako so dali samo najcenejšo robo noter v objekt. Žal.

Pa saj ni samo s klimami tako. Z vsemi stvarmi je. Gume (obvezno 15. vsi k vulkanizerju, ali celo čakati na 1. sneg) , kuriva (kurilca naročit sredi zime, drva kurijo še mokra...), servis koles (spomladi, obvezno), servis smuči (1 dan pred smuko ali celo na smučišču).

Folk je čuden. Blesav. Neumen. Serviserji vseh vrst pa popizdevajo med sezono, izven sezone se pa čohajo po jajcih, namesto, da bi lepo konstantno imeli neko delo. Seveda, če bi ljudje tudi bili pametni, bi bilo tako.
Tomi

Siddh ::

Imamo gorenje, kupljeno v začetku sezone, nek osnoven model ne vem ali je 2,5 ali 3,5kw. Deluje odlično, precej tiho če daš ventilator na nižjo hitrost, regulacija deluje super, še posebej mi je všeč da je loputa obrnjena proti stropu, na večini klim sem opazil da je loputa vedno obrnjena navzdol in je skoraj nemogoče nastaviti da klima piha pod strop brez da bi pihalo direkt po tebi spodaj. Pri tej klimi pa sem lahko brez problema neposredno pod njo. Ima tudi funkcijo da daljinec neseš v drugo sobo in bo klima regulirala temperaturo v drugi sobi.


konspirator ::

zee
Imaš Mitsubishi heavy industries ali electrics ?

Popusti in akcije so v trgovinah ponavadi aprila/maja.

Siddh
Loputa se na večini da nastaviti med: na največ 45° navzdol glede na horizontalo in nazaj do horizontale.


Škoda za Zibro klime, da so jih kanibalizirali in ukinili one za samomontažo.
--

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Gorenje nima slabih. Doma imamo dve že cca 10+ let. Dela dobro. Enostavno za uporabo. Gets job done.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

konspirator ::

Gorenje sestavi, kar jim Kitajci pripeljejo.
Ne priporočam, ker je to navadna tombola.
--

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

konspirator je izjavil:

Gorenje sestavi, kar jim Kitajci pripeljejo.
Ne priporočam, ker je to navadna tombola.


Kitajc lahko tudi dela kakovostno. Ampak temu primerno tudi plačaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RejZoR ::

Gree je dost poznana firma tud pri nas. Pa folk ve, da je največji proizvajalec klim na svetu? In še Kitajski za povrhu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nekikr ::

Vzemi Vox, ima vitamin C filter/listek/whatever. Ko imaš prižgano klimo, če zraven piješ še čaj (brez limone, da ni preveč C vitamina), si zdrav ko riba. Ne, ne hecam se. Zraven sem dobil vitamin C filter :)

Magic1 ::

nekikr je izjavil:

Vzemi Vox, ima vitamin C filter/listek/whatever. Ko imaš prižgano klimo, če zraven piješ še čaj (brez limone, da ni preveč C vitamina), si zdrav ko riba. Ne, ne hecam se. Zraven sem dobil vitamin C filter :)

Kaj če bi raje limono stisnil na en robček in ga dal med filtre? Efekt bo verjetno veliko boljši.
Magic

barakus ::

Karkoli vzames bo za hlajenje ok. Inverterske so pa itak vse klime.

BorutK-73 ::

Siddh je izjavil:

Imamo gorenje, kupljeno v začetku sezone, nek osnoven model ne vem ali je 2,5 ali 3,5kw. Deluje odlično, precej tiho če daš ventilator na nižjo hitrost, regulacija deluje super, še posebej mi je všeč da je loputa obrnjena proti stropu, na večini klim sem opazil da je loputa vedno obrnjena navzdol in je skoraj nemogoče nastaviti da klima piha pod strop brez da bi pihalo direkt po tebi spodaj. Pri tej klimi pa sem lahko brez problema neposredno pod njo. Ima tudi funkcijo da daljinec neseš v drugo sobo in bo klima regulirala temperaturo v drugi sobi.

Pri "standardnih klimah" je notranja vedno obrjena tako da piha mrzli/topel zrak proti tlom, zgoraj je pa zajem zraka.
Edine klima ki imajo tako kot ti omenjaš, so talne klime.

ps
Lepo se to vidi na reklami na desni strani (izklopite adblock za S-T).

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

V tem je ralzika:
 loputa obrnjena gor

loputa obrnjena gor



 loputa obrnjena dol

loputa obrnjena dol



billy ::

Lopute vedno pihajo mrzel zrak proti stropu, ker se tam zadržuje topel zrak.

Seveda je možnost kontrole gor dol, levo desno, ampak praviloma se mora razpihovat tako.

Bizkit45 ::

a ni bolj logično, da klima črpa topel zrak pod stropom in piha mrzlega tja, kjer se nahaja človek (spodaj)?

billy ::

Da tebi ohladi ja, da pa ohladi prostor pa ne.

Imaš modele klim, ki imajo IR senzor, zaznajo kje je človek in potem v njega usmerijo izpuh, če želiš doseči to kar si vprašal.

Tribal ::

Klime pihajo hladen zrak proti stropu samo zato ker hladen zrak pada in bi v primeru pihanja proti tlem ohlajal samo pri tleh., s tem ko piha v strop se zrak v prostoru premeša in dejansko ohladi prostor cel ne samo pri tleh.

Pri gretju je ravno obratno saj topel zrak se dviguje in zato ga klima piha v tla.

Bizkit45 ::

tudi za IR sem že slišal in ponovno obratno kot ti razlagaš :)
IR naj bi bil zato, da zaznava človeka in ne piha tja kjer se nahaja, saj vemo da klima v glavo ni OK. Pri meni je optimalno da piha dol, saj tako zrak najbolje kroži (vsaj v mojem flatu).

Don Vincenzo ::

Nabavite si tole klimo in ne bo nič pihalo
imam jo in je vrhunska
http://www.samsung.com/si/air-condition...

Ishmael ::

Don Vincenzo je izjavil:

Nabavite si tole klimo in ne bo nič pihalo
imam jo in je vrhunska
http://www.samsung.com/si/air-condition...


Pa kaj bolj šumi kakor klasična klima ?

billy ::

Bizkit45 je izjavil:

tudi za IR sem že slišal in ponovno obratno kot ti razlagaš :)
IR naj bi bil zato, da zaznava človeka in ne piha tja kjer se nahaja, saj vemo da klima v glavo ni OK. Pri meni je optimalno da piha dol, saj tako zrak najbolje kroži (vsaj v mojem flatu).


Odvisno od funkcije. IR lahko nastaviš da piha mimo človeka, lahko pa po človeku. Lahko pa tudi zazna, da ni človeka v prostoru in preklopi na "eco način". Te tri funkcije ima od micke IR sistem. Ampak je bolj kot ne neuporabna zadeva v malih prostorih.

Don Vincenzo je izjavil:

Nabavite si tole klimo in ne bo nič pihalo
imam jo in je vrhunska
http://www.samsung.com/si/air-condition...


Na kak način pa kroži zrak, če gre pihanja? Ima kakšen high tech nov izmenjevalec lufta?

Edina pametno opcija, da ne piha direktno je od LG klima, ki je ploska, kvadratna, ta piha levo desno gor dol od sebe in ne direktno v prostor:



Sem jo hotel nabavit ampak zavzame preveč prostora na steni in spet ni primerna za stanovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Don Vincenzo ::

Ishmael je izjavil:

Don Vincenzo je izjavil:

Nabavite si tole klimo in ne bo nič pihalo
imam jo in je vrhunska
http://www.samsung.com/si/air-condition...


Pa kaj bolj šumi kakor klasična klima ?


Nič ne šumi sploh je ne slišiš ker odaja samo mrzel zrak 0,3 metra na sekundo

Zgodovina sprememb…

billy ::

Don Vincenzo je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Don Vincenzo je izjavil:

Nabavite si tole klimo in ne bo nič pihalo
imam jo in je vrhunska
http://www.samsung.com/si/air-condition...


Pa kaj bolj šumi kakor klasična klima ?


Nič ne šumi sploh je ne slišiš ker odaja samo mrzel zrak 0,3 metra na sekundo


Kako hitro pa ohladi prostor, recimo iz 28 na 24? tak...30 kvadratov, 2.5m visok strop?

Ishmael ::

Don Vincenzo je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Don Vincenzo je izjavil:

Nabavite si tole klimo in ne bo nič pihalo
imam jo in je vrhunska
http://www.samsung.com/si/air-condition...


Pa kaj bolj šumi kakor klasična klima ?


Nič ne šumi sploh je ne slišiš ker odaja samo mrzel zrak 0,3 metra na sekundo


Kaj ventilator sploh ne deluje pri tem načinu ?
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Magic1 ::

Seveda deluje. Marketinški triki, notranja enota oddaja 19dBA na minimumu, torej normalno piha. Zadeva ima samo dodatne luknje čez sprednjo stranico, da kvazi razprši. Pod tako klimo ni ravno prijetno bit ob hlajenju. Za gretje je pa itak zanič, ker greje zrak zgoraj, namesto da bi ga pihalo dol.
Magic

billy ::

Hja wow, micka FH pa ima najnižjo jakost 20dBA, s tem da ima ob tej jakosti 4 kubike pretoka. Ampak to sploh ni koristno, ker je prešvoh, se ne more vzdrževat temperature, sploh ne, edino če bi bilo zunaj manj kot not, tako da dvomim da je Samsung uporaben?

Ganon ::

Bizkit45 je izjavil:

a ni bolj logično, da klima črpa topel zrak pod stropom in piha mrzlega tja, kjer se nahaja človek (spodaj)?


In tudi najbolj logično in idealno je, če ti piha v glavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4116 117 118 119 )

Oddelek: Kaj kupiti
59201146263 (811) OutOfTheBox
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830033 (24195) BorutK-73
»

Temperatura v pisarni

Oddelek: Loža
485882 (3798) energetik
»

montaža klimatske naprave - kdo pozna koga, ki naredi poceni?

Oddelek: Loža
4011715 (8420) cekr
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15743670 (35718) energetik

Več podobnih tem