» »

Vihar v Yahooju po razrešitvi Bartzove

Vihar v Yahooju po razrešitvi Bartzove

CNet - Razrešitev Carol Bartz s položaja izvršne direktorice Yahooja ni minila mirno, kot bi si vodilni v Yahooju želeli, ampak je povzročila pravcati vihar. Začela ga je kar Bartzova, ki je bila že prej znana po svoji neposrednosti, ki je poklicala Fortune in podala ekskluzivni intervju o razrešitvi.

V torek je bila v New Yorku, ker je imela za sredo načrtovano predavanje na Citigroupovi tehnološki konferenci. V torek ob 18. uri je poklicala Yahoojevega predsednika Royja Bostocka, kot je bila dogovorjena, ta pa je začel po telefonu brati napisan pravniški dokument, s katerim jo je obvestil o razrešitvi. Imela je dve uri časa, da se odloči, ali bo odstopila prostovoljno ali pa jo bodo razrešili. To je Bartzovo tako zelo razburilo, da je Bostocka označila kot strahopetca, naslednji dan pa je poklicala medije in jasno ter precej vulgarno povedala, kaj si misli o početju Yahooja. O svojem začasnem nasledniku Timu Morseju sicer pravi le najboljše. Hudega ji vsekakor ne bo, saj ima svoje zlato padalo in bo prejela 10 milijonov dolarjev odpravnine.

V Yahooju se medtem dogajajo zanimive stvari. Business Insider piše, da naj bi nekdanji izvršni direktor Jerry Yang skupaj z Davidom Filom, s katerim imata v lasti že skoraj desetino Yahooja, poizkušal podjetje prevzeti. Roy Bostock se z Yangom ne gleda najlepše, domnevne Yangove nakane pa naj bi spor še poglobile. Viri pravijo, da naj bi Yang že imel zaprto finančno konstrukcijo za izvedbo prevzema.

Lastniki podjetja pa niso zadovoljni niti s trenutnim upravnim odborom. Hedge sklad Third Point, ki ima v lasti 5,1 odstotka Yahooja, želi zamenjavo celotnega odbora. Po njihovem mnenju je bila Bartzova za položaj neprimerna že od začetka, upravni odbor pa jo je predolgo podpiral. Glavna napaka je bila zavrnitev Microsoftove ponudbe za prevzem. Microsoft je tedaj za Yahoo ponujal 31 dolarjev za delnico, danes pa je Yahoo vreden slabih petnajst dolarjev po delnici. Samo vnovična menjava izvršnega direktorja po njihovem mnenju ne bo rešila ničesar, zato Yahoo potrebuje prevetritev celotnega vodstva.

21 komentarjev

Roger ::

sicer pa, zakaj Yahoo, ce je tuki google?
...tudi vam!

mjk ::

enostavno ... ker dokler ni bing dokazal, da lahko ponudiš še kaj več kot samo nekaj zadetkov se je google zmigal in dodal cel nabor funkcij, ki jih vidiš sedaj na svoji desni.

torej ... yahoo je lahk sam dober za porošnika --- je pa res, da so zamudili marsikaj :P

igor0203 ::

One proof more why women should stay at home. >:D

Gregor P ::

Če je takoj tekla jokati novinarjem, da so jo odpustili in jim šla izdajati vse podrobnosti, potem dejansko ni bila primerna za neko vodilno mesto, kjer potrebuješ človeka z "mirnimi živci" na katerega se lahko vedno zaneseš in ga tudi lahko vedno odpustiš; za to "uslugo" ga tudi drago plačaš.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ales85 ::

Ne bom trdil, da je to kar je naredila ok, ampak odpustiti po telefonu in po telefonu prebrati obvestilo?

opeter ::

igor0203 je izjavil:

One proof more why women should stay at home. >:D


That's right. Women should cook and rise children. ;)

Sicer pa, to je zelo žalostno, kar se z Yahoojem dogaja v zadnjem času. Nekoč je bil zelo zanimiv iskalnik, mail pa imam pri njih že od vekomaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Brane2 ::

Meni se zdi ravno nasprotno.

Baba "ma jajca".

Ena od redkih.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Looooooka ::

Nikjer nisem prebral ce je bla ZA ali PROTI Microsoftovi ponudbi.Tistga dne se je dalo lociti sanjace od realistov.

Brane2 ::

Če sem prav razumel, takrat je še ni blo zraven. Njo so najeli potem, ko so zajebali stvar.

Kar je zanimivo, tale izjava bi jo lahko stala $10M, kot je znašal njen "golden parashute", pa jih je kljub vsemu poslala u kurac.

Ponavadi so CEOti veliko večje piz*de. Ob takih eksplozivnih ločitvah dajejo sladkobne izjave od "ločitvah življenjskih poti", "drugačnih pogledih" itd.

Tale pa direktno "ma gonite se u 3PM"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

broken/link ::

Hudega ji vsekakor ne bo, saj ima svoje zlato padalo in bo prejela 10 milijonov dolarjev odpravnine.

preprosto bi napisali v klavzulo, da v primeru, da da kakršnkoli interviju po odpustitvi, da jo stožijo za ta denar in ga mora vrnit ... pa bi ženska mal drugače govorila o svojem bivšem podjetju :)

Brane2 ::

Saj so.

Po odhodu je lahko pričakovala $10M, razen če pošlje glavonje u ku*ac.

Pa jih je vseeno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Maxtor2000 ::

Če je bila CEO je verjetno dovolj denarja dobila. Itaq jo boli kita druga Tita za njih in teh 10mio $.

Brane2 ::

Nisem še srečal takega. Si v javnem življenju okrog sebe zasledil podoben primer ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

igor0203 ::

Za 10mio$ bi jim jaz samo rekel "See ya on Bahamas" :D

roli ::

Ženska vsekakor ni glupa in po mojem mnenju je naredila cisto prav. Jaz bi tudi znorel in poslal vse v k***, če bi me po telefonu poklical sodelavec in mi prebral (ne povedal), da me več nočejo v podjetju. Po telefonu? Čudno, da ni kar po SMSu.
http://www.r00li.com

nekikr ::

In če bi to pomenilo, da si dobil 10mio....bi še vedno znorel in poslal vse tja nekam? :)
Mene osebno ne bi motilo, če bi me udpustili preko SMSa ali morda celo oglasa v časopisu...za primerno odpravnino seveda :)

SuperVeloce ::

Odvisno, kakšni so tvoji dohodki med službovanjem :)

Gregor P ::

To so top menedžerske funkcije v zasebnih podjetjih, kjer so v igrah ne samo milijoni, ampak milijarde; meni se zdi povsem logično, da lahko že v minuti izgubiš službo, pa niti ni potrebno, da si ti kriv ... zato ponavljam, tako visoke menedžerske plače + vse mogoče odpravnine, da ti je praktično vseeno, če se ti kaj takšnega pripeti (še vedno lahko živiš mirno v vseh svojih vilah in od/plačuješ za vse svoje mercedese in ferrarije, če malo karikiram).

Ni ti pa treba vsega požreti, še vedno lahko svojim delodajalcem osebno, ali preko odvetnika poveš vse kar ti leži na duši in ohraniš lastno dostojanstvo (+ še kakšen milijon)... ampak ne pa kar tako medijem, zato ker si užaljen.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Phantomeye ::

Gregor P je izjavil:

To so top menedžerske funkcije v zasebnih podjetjih, kjer so v igrah ne samo milijoni, ampak milijarde; meni se zdi povsem logično, da lahko že v minuti izgubiš službo, pa niti ni potrebno, da si ti kriv ... zato ponavljam, tako visoke menedžerske plače + vse mogoče odpravnine, da ti je praktično vseeno, če se ti kaj takšnega pripeti (še vedno lahko živiš mirno v vseh svojih vilah in od/plačuješ za vse svoje mercedese in ferrarije, če malo karikiram).

Ni ti pa treba vsega požreti, še vedno lahko svojim delodajalcem osebno, ali preko odvetnika poveš vse kar ti leži na duši in ohraniš lastno dostojanstvo (+ še kakšen milijon)... ampak ne pa kar tako medijem, zato ker si užaljen.



znanec, ki je postal v.d. direktor firme, ki je ne bom imenoval (ena večjih državnih), je v paketu dobil na svoja pleča stvari za katere on sploh ni bil kriv. Rekel je, da nikoli več ne želi takšne funkcije.

Gregor P ::

Zato pa so takšne funkcije po svetu plačane z vsaj 15 ali več tisoč evrov mesečno + bonitete, odpravnine ipd. in jih običajno opravljajo strokovnjaki, ki se zavedajo svojih odgovornosti/dolžnosti (npr. če menedžerju kakšen večji delničar svetuje naj naredi kakšno "uslugico" za njega, potem se pa izkaže, da je škodoval podjetju in je lahko celo kazensko odgovoren za svoje ravnanje):| ...

... in iz enakega razloga (nestrokovnjaki običajno po političnem ključu vodijo podjetja na podlagi njim na roko napisanih zakonov itd.) verjetno pri nas nihče ni odgovoren za nič (marsikje je morda to tudi splošno priznana "kompenzacija" za premajhne menedžerske plače):(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

SuperVeloce ::

Če se prav spomnem, je za Bobinaca v letu, v katerem nas je potem "zadela" kriza, letelo skoraj 300.000eur bruto =D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Yahoo kupuje Tumblr

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
65792 (4657) tt2advanced
»

Marissa Mayer nova Yahoojeva izvršna direktorica

Oddelek: Novice / Ostale najave
64990 (3934) Magic1
»

Thompsonovo zavajanje o izobrazbi odneslo kadrovnico

Oddelek: Novice / Ostale najave
246093 (4401) Jst
»

V boj za Yahoo neuradno še Google

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
54148 (3538) Phantomeye
»

Carol Bartz razrešena s položaja izvršne direktorice Yahooja

Oddelek: Novice / Ostale najave
124475 (3697) antonija

Več podobnih tem