» »

Peka CD-jev

Peka CD-jev

cortez ::

Peka CD-jev

Ojla ! Na novem cdrw pekaču Benq 48x16x*48 se mal probu peko cd-jev in tko se zapeku Audio CD na 48X hitrost. Na cd se mi je vse zapisal, sam ni ni zaprlo cd-ja in tudi ni mi delu , ne v HIFI-ju niti na PC. Za peko uporabljam NERO. Kakšne veze ma uni speed check preden zapečeš cd v nerotu? Ko sem probu ta speed check, mi je povprečno kazal 22,5 . Ali ima to kakše veze, s kakšno hitrostjo pečeš? Ker če bi se držu tega, da ne bi prekoraču teh 22.5, pol bi lahk peku sam do 16X, sam pa probu na 48X in mi je sporočil, da se cd zapeku brez problemu?! In tudi do underbufferinga ni prišlo. Sej vem, da se audio cd-je ne peče z prevelikimi hitrosti (ponavadi pečem audio cd z 8x), sam kakšna je tista zgornja meja za peko audio cd-jev? Katere stvari se pol sploh da pečt z 48 hitrostjo, da bo stvar delovala?

Hvala za odgovore.8-O

mercho ::

pa si v nerotu označu da gre za audio cd? ker če si, bi ti mogu sam zaključit cd in ga uštimat d ga lahko berejo Hi-fi naprave.

speed check sploh ni pomemben rajši peči z majnšo hitrostjo - je bl gvišno sploh pa - a je tko težko počakat kšno minutko več? in da smo si na jasnem o teh 48X hitrostih: pekač začne pečt z nekajkratno hitrostjo in jo počasi povečuje in upal bi si trdit da nikoli ne doseže 48X hitrosti.

LuckyMato ::

Priporočal bi ti, da pečeš audio CDje z najmanjšo hitrostjo, ki ti jo pekač omogoča (verjetno 4X). Ne bo ti verjetno problem počakati, saj toliko audio CDjev pa verjetno spet ne pečeš, ali pa ?;)

RamOne ::

Brez zamere, ampak je prov zanimivo da tipo dobi po 4 mesecih odgovor na problem. :D
Me zanima kaj je ze vse prej probal in kako je stvar resil...
too tought to die!

iration ::

LOL! Ta je dobra, ja.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Blisk ::

Lahk da je bil CD zaščiten.

cortez ::

Stari, carji ste !!

ma nč nisem probavu, itak cd-je pečem s feurio-tom, pa še to sam to 16X

a mogoče kdo ver, kako najboljše povezad IDE naprave ? jst mam tko
1 IDE kabel : Master: HD1, Slave: prazno
2 IDE kabel : Master :CDRW, Slave : DVD.
Prov?

povejte, kakšna je najboljša kombinacija ..

lp:D :D :D :D :D :D :D :D

`DoC ::

Jst mam pa P Master - Disk; P Slave DVD; S Master CD-RW. To je verjetn najboljsa kombinacija ki ti koristi pri kopiranju on the fly. Poleg tega pa na samo pečenje cd-jev čez cd-rw ki je na svojem ide-ju poteka bolj zanesljivo.

lp
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

BaRtMaN ::

Nikar na isti kanal dajat diska in optičnega pogona! Diski so ATA-100 večina, opt. pogoni pa vsi ATA-33- Kot pri ramih, se vodilo prilagodi počasnejšemu, česar si ne želiš.
On the fly lahko kopiraš tudi, če sta oba pogona na istem kanalu, samo ne veliko programov zaganjat (WinAMP, browser, SETI/F@H,... poleg programa za pečenje), ker se sistem preveč zaposli s poganjanjem teh aplikacij in pride do prekinitve pisanja. Dandanes ima vsak pekač BurnProof/JustLink, ampak vseeno ne tvegati slabše berljivega CDja. Pa tudi kopirati on the fly raje ne pri visokih hitrostih. Tam nekje 16x je čisto spodobna hitrost.

Sam imam takole:
Primary IDE:
M: disk
S: disk
Secondary IDE:
M: DVD-ROM
S: CD-RW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100824 (25333) nuclear
»

V kolikšnem času vam posname poln 700MB CD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644712 (3821) Lime
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526659 (5573) City
»

Šumenje "prepečenega" glasbenega CD-ja

Oddelek: Zvok in slika
161905 (1638) ssokec
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321648 (1282) AnWar

Več podobnih tem