» »

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

bastadu ::

Pekča imam šele nekaj časa in me zanima slednje:
V CloneCD-ju hočem kopirati en CD, tako da bi se kopiralo neposredno iz CD-ROMa na CD-R (prez image fajla). "Glavni buffer" in "Pomožni buffer" se začneta lepo polniti (do 100%), ko pa začne presnemavati, se pa spraznujeta brez, da bi se med tem pomnila. Tako prideta oba buferja na 0% (glej sliko spodaj) in potem zrasteta do cca 10% in padeta spet na 0%. Se pravi, da snema po presledkih. S posnetim CDjem ni v delovanju nič narobe, ampak se mi zdi, da to ni ravno dobro. Pa še čas presnemavanja se zelo poveča (več kot 10 minut na CD je too much)... A se komu sanja, kaj bi lahko naredil, da bi se buffer sproti polnil?

CD-ROM je na primary master, CD-RW pa na secondary master.

Sodom ::

Daj CD-ROM na slave!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

matevzm ::

Zakaj bi dajal CD-Rom na slave? Tudi trenutna konfiguracija je dobra.
Verjetno ne more tako hitro brati CDja. Lahok da je CD-ROM prepocasen, lahko da je CD spraskan ali drugace slabse berljiv in je potrebno vec casa za branje.

TESKAn ::

Po moje ti CD - rom ne bere pač tolk hitro...sej če so cd - ji posneti vredu, pol po moje ni problema.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bastadu ::

Mislim, da hitrost CD-ROMa nebi smel biti problem, saj sem hitrost branja testiral z istim CDjem, ki sem ga prepisoval, pa je povprečje nekje 22×, kar bi moralo biti dovolj... CD je pa čisto nov, tak da praske niso problem... Še kakšna ideja?

Sodom ::

Hm samo glej na primary channelu lahko maš samo eno Master napravo. Ali????????????????

Se pravi, da bi to naj bil disk.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

bastadu ::

Disk je na UDMA66 kontrolerju (HPT366), čisto ločeno od CD-ROMov/RWjev, tak da to nima veze...

Sodom ::

Aja, sem mislil, da maš drugačno zmešnjavo ;>
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Han ::

Verjetno ima CD, ki ga želiš prekopirati, določeno vrsto zaščite - neveljavne sektorje naprimer. Bralec zato poskusi večkrat prebrati sektor, takrat pa se zapisovalcu izprazni buffer...

On-the-fly kopiraj samo nezaščitene plošče, za vse ostale naredi najprej image na disk.

bastadu ::

Če pa dam pečenje na 6× pa gre lepo OnTheFly, sam kaj, ko je 6× tko malo... Pa CD-ROM (oz. DVD-ROM Pioneer 103s) ne bi mogel biti problem, saj mi v Nero CD Speed-u naredi kar dobre rezultate... A se komu kej sanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tedybear ::

bastadu:
imam isti probelm kajti sploh ne morem posneti iz cdja na cd...kaj naredim? kliknem tam save first to disk ampak traja skupaj 20 minut....
torej če ti dela na 6x 100% ne jamraj in snemaj...meni ne dela ne na 2x !
:D
KABEL RULA!!!

Kriko ::

Ne CloneCD bere drugače zaščite in se to ne dogaja tako, tako da to ni razlog. Res preglej malo kontakte pa probaj zamenjat pozicije hardware.
Si probal z drugo verzijo CloneCD-ja! Kako pa ti kak drug program peče!

bastadu ::

Za kopiranje (CD to CD) uporabljam samo nerota, kompilacije pa delam v Nerotu. Vendar kompilacije tako zmeraj z diska pečem, tak da tam ni problema... Da bi pa prestavlu hardwer pa nevem no, saj mam tak vsakega na svojem kontrolerju, da bi moglo laufat, vendar ne...

Binji ::

Kaj je ta cd session at once al disc at once? Ce je session at once pol snema vsako session posebej in dela tku.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

bastadu ::

Ne, mam nastavljen na DAO...

mobisuxguru01 ::

men se isto dogaja, sicer ne pri vseh CDjih in tudi ni važno kaj je na CDju posnet, mam pa Toshibo DVD 1502 ki bere z 48x cdje, pa TEaca 16x, tko da si najprej naredim image fajl na disk pol pa to zbrnam, sicer traja še enkrat dlje kot on the fly, ampak se s tem ne obremenujem preveč, dvd in rw sta vsak na svojem IDEju, tko da pojma nimam za kaj pri de do tega

če pa boš našel rešitev se pa priporočam

lp

bastadu ::

Čudna so pota gospodova...
:D

TheHijacker ::

Enabli DMA za pekač in CD-ROM.

100% rešitev. Če pa slučajno ne dela si pa nalož tanove IDE Busmaster driverje, če imaš VIA plato.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

100% imam enablan DMA, pa nimam VIA plate, da bi si lahko updejtal kakšne IDE driverje...

bastadu ::

Prišel sem do ugotovitve, da mi CD-ROM (oz. DVD-ROM) med ripanjem ne bere dosti hitro. To mislim predvsem zato, ker se CD med ripanjem vrti zelo počasi, skoraj neslišno, če pa kaj npr inštaliram, pa se vrti ko nor... Ne vem no, a je sploh kaka pomoč za to?

atamama ::

ej Bastadu se mi zdi ko ti hocejo drugi pomagat da si malo prepameten.cdrw in cdrom morata biti skupaj oz ločena od diska.cdrw obvezno na sekondari master,cdrom pa na sekondari slave.vedno peči z clone cd-jom ker ti prepozna zaščito,nero pa tega ne ve.SI RAZUMEL.tako mora delati razen ce je cd ze slabo spečen
mama+ata

Kriko ::

Če sta CD-R/DVD in RW na istem kablu bo delovalo vse skupaj malenkost hitreje in pravilno priklopljeni je tako (če je sploh kaj pravilno) le da se na ta način ne da snemat On-The Fly in te na to opozori tako nero kot cloneCD v trenutku ko hočeš delat kopijo. Če želiš jvalitetne in malo uničenih cd-jev (seveda če nimaš burnproof....) ti priporočam tak priklop kot ti je povedal, torej na istem kablu.

AnWar ::

Fora je to da cloneCD snema z največ z 8X hitrostjo. jst mam plextorja 24X snemanje pa rabim 10 min. Cd-je bere ( odvisno od cd-ja če je zaščiten tudi po 2 ure ). Tisto Buffer pa, ki pada in narašča pa je čist normalno!:)

bastadu ::

atamama: Kje si prebral, da imam katerokoli pogon preklopljen zraven diska??? Tega niti po pomoti ne bi naredil... Kolikor pa jaz vem, je bolje, če je vsak pogon na svojem kablu, in le tako se lahko peče OnTheFly. Jaz imam oba drajva na svojem kablu (in disk na svojem seveda), pa moram dati na 6× pečenje, če hočem kopirati OnTheFly. Se pravi, da mi CD-ROM ne prenaša podatkov dovolj hitro...
Pa CloneCD sam od sebe ne prepozna zaščite, zato rabiš dodatne programčke...
Za 100% kopijo pa itaq vem, da je zadevo najbolje zripati v image in nato zapečt sliko. Sam če maš oba drajva na istem kablu, lahko pečeš sam posredno (z ripanjem), če pa maš vsakega na svojem, pa lahko OnTheFly ali pa z ripanjem... vsekakor je prednost, če maš vsakega na svojem kablu.

kriko: pr teb pa tak vem koliko je ura...

DeeYeey: kako ne snema. Meni normalno snema z takšno hitrostjo, kot imam RWja (torej 16). Sem skopiral že vse vrste zaščitene CDje, pa mi ni nobenga bral več od 15min. Nimaš pravih nastavitev v CloneCDju, zato se ti tako dolgo matra z branjem...

Kriko ::

Ne vem kaj si mislu z tem kar si o meni napisal, če pa ne štekaš malo zajebancije ti nisem kriv, žalu nikoli nisem nobenega!! Bom pa zaradi spoštovanja do mnenja drugih umaknu kar sem napisal!

Nekaj pa ne razumem. Kako imaš oba drajva na svojem IDE kanalu in disk na svojem??
Ja za kopirat originale je potrebo za pravilno nastavitev CloneCD-ja še dodaten programček. Priporočam Copy Protection Detection ki se mi je izkazal za bolj zauplivega kot Clony, no vsak ima svoje izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

bastadu ::

Na plošči imam pač 4 IDE konektorje in vsak ima dva kanala... in tako še imam enega prostega.
Moj najljubši programček za prepoznavanje zaščite je Perfect Copy, ki dela skupaj s CloneCDjem in mu avtomatsko spremeni nastavitve glede na zaščito CDja...

AnWar ::

Jst imam verzijo ColneCd 3.3.4.1 pa ne rabiš nobenih dodatnih programčkov, ko snemaš cd-je s clone cd si samo ( izbereš v clone cd: protcd, audiocd, karaoke, CD-ROM,... )! Zdej sem štimal v clone cd pa zdej mi rabi 5 minut za cd:)
bastadu:
Probaj ta špil Shogun totoal war, men ga je bralo 1:34 minut ampak s Teac 540E.

bastadu ::

DeeYeey: Tisto ti nastavitev v CloneCDju samo približno nastavi glede na to, ali snemaš podatke, AudioCD, AudioCD+... Če hošeč, da ti bi pravilno (in predvsem hitro) brebral npr. SafeDisc zaščito, moraš imeti prave nastavitve, za katere poskrbijo dodatni programčki...
Igre Shogun totoal war pa nimam, tako da ne morem poskusiti, ampak prepričan sem, da je ne bi bralo tako dolgo, kot tebi....

AnWar ::

Dej mi tvoj naslov pa ti bom poslal po pošti ta špil:)

bastadu ::

Daj mi twoj mail:\

Jux ::

Ej a ste kdaj vi vsi pametnjakovici pomislal da je bralnik cdjev (torej DVD rom) v kurcu. Da enostavno ne zna tolk hitr brat cdje na RAW nacin.
To da je vsak cd na svojmu kanalu je cist kul, jst bi edno preveril naslednje: 1. ali je dma enablan? 2. ali imam zadnje driverje za IDE kontrolerje? 3. ali je problem v cd pisalniku (> koliko casa potrebuje za peko cdjev iz diska?) 4. ali je problem v dvd-romu (koliko casa potrebuje za samo branje iz cdja - sam pravis da gre pocasi, poizkusi zamenjati dvd-rom z sosedovim cd-romom, morda ti noce brat v RAW z vec kot 6x hitrostjo).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

bastadu ::

1. dma je enejblan
2. driverji so čist cool
3. z diska spečem poln cede v nekaj več kot 5ih minutah (tu ni problem)
4. na to zadevo tudi sam najbolje sumim in sem skoraj 100% da je to krivo... Verjetno si bom kar nov CD-ROM nabavu:P

AnWar ::

dr_yeey@volja.net>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469127 (7333) charly5650
»

NAJ SOFT za SNEMAT

Oddelek: Programska oprema
151438 (1097) BaRtMaN
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526670 (5584) City
»

Šumenje "prepečenega" glasbenega CD-ja

Oddelek: Zvok in slika
161912 (1645) ssokec
»

A glasbeni CDji se ne dajo presneti??

Oddelek: Zvok in slika
71703 (1485) Wox

Več podobnih tem