» »

Na straneh PHP.net odkrite piratizirane vsebine

Na straneh PHP.net odkrite piratizirane vsebine

ZDNet - Googlovi pajki imajo navado, da prelezejo celotni splet in si ob tem zapomnijo vse, kar vidijo. Pri tem občasno naletijo na strani, ki so jih avtorji želeli ohraniti zase, a tega niso pravilno storili. Prejšnji teden je bil tako odkrit seznam osebnih podatkov zaposlenih in študentov na Yalu, kar lahko ima resne posledice za prizadete ljudi, danes pa so na straneh PHP.net odkrili zakladnico piratske vsebine, ob kateri se lahko nasmehnemo.

Raziskovanja se je lotil Stephen Chapman z ZDNet. Na internetu se je namreč znašla povezava do podstrani http://id.php.net/downloads/, ki je sicer ta hip že nedelujoča, a je še včeraj gostila marsikaj. Najti je bilo mogoče kopijo Microsoft Flight Simulatorja X, presnete filme z blu-rayjev itd. Zato je Chapmana zanimalo, odkod je Google zvedel za ta naslov. Nekaj kopánja po Googlovem iskanju, ki ga je opisal na svojem blogu, razkrije najverjetnejšega kandidata. Nekje na internetu se je znašla povezava do Linuxove distribucije (http://id.php.net/downloads/src/redhat/..., ki je gostovala na teh straneh. Ker strežnik ni bil pravilno nastavljen, je bilo mogoče tudi sprehajanje po direktorijih in Googlovi pajki so se prebili vse do vrhnejga http://id.php.net/downloads/.

Zanimivo je, da je bil ta naslov javno dosegljiv vsaj od maja 2009, kot je pokazal Internet Archive.

11 komentarjev

denial ::

Še vedno je tudi v Google webkešu: KLIK
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

weby ::

Končno bodo pri MPAA lahko koga tožili in dejansko dokazali, da je res kriv piratiziranja filmov :P

smihael ::

pol bojo ugotovil pa da jim website brez phpje ne laufa :D

Bistri007 ::

Domena .id je Indonezija.

Za seznam PHP mirrorjev glej http://si.php.net/get/php-5.3.8.tar.bz2...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Jupito ::

Hehe, pred leti sem na podoben način prišel pri do "repair manuala" za svoj avto. Na voljo samo registriranim članom? Registriraj mojo rit! :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Gilbes ::

Jaz pa do elektro shem za TV

jlpktnst ::

To je varianta skrivanja ključa pod predpražnikom...

CaqKa ::

bolj deluje kot da je bil ftp eden izmed takih ki so slabo zavarovani in si ga je grupa brez vednosti lastnika strežnika podjarmila. /speedtest

FireSnake ::

Jupito je izjavil:

Registriraj mojo rit! :D


Uf, pa smo poslovenili še eno ameriško neumnost ... :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JesusChrist ::

Naj jim nekdo dokaže (sedaj ko je brisano), da je v datoteki res tisti piratski film in ne nekaj čisto drugega, ampak tako poimenovano :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Bistri007 ::

JesusChrist je izjavil:

Naj jim nekdo dokaže (sedaj ko je brisano), da je v datoteki res tisti piratski film in ne nekaj čisto drugega, ampak tako poimenovano :))

Kot sem zgoraj napisal, to je Indonezijski mirror pri ponudniku PT Pasifik Satelit Nusantara. Kakšna je raven (c) zaščite v .id je pa druga stvar...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google bo v iskanju prikazoval resničnost trditev

Oddelek: Novice / Ostale najave
3710295 (8258) mtosev
»

nadgradnja PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
132182 (1771) c3p0
»

Blogi na WordPressu pogost vektor napada

Oddelek: Novice / Varnost
104889 (4283) win64
»

[php] compile php-ja z gettext supportom

Oddelek: Programiranje
101051 (924) jelly
»

Postavitev foruma v lokalnem omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
61199 (1155) atlet

Več podobnih tem