» »

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

««
6 / 36
»»

madrfakr ::

firmware sm 14dni nazaj upgradeov. pa ni blo razlike sploh. Dons zjutri sm pa vse kar je blo od Siola pobrisu (pppoe, enternet...) pa se mi zdi da se mal bolj lepo obnaša. pa mi ni čist jasn kako je to možno8-O

Groovy ::

pregledal mail, vendar nisem zasledil (lahko da spregledal) rešitve za sledeč problem...

ADSL -> router -> 2x computer

Mreže dela, internet ne. Če se na net povežem mimo routerja samo z enim kompjutrom, net dela. Tako da je nekaj narobe z routerjem!
Zdaj me pa zanima kaj je treba še naštimat po tem ko poženeš routerjev čarovnik za povezano LAN -> WAN. (vse je naredil brez napak, tudi povezavo)
Gateway, IP na routerju in kompjutrih,... Kaj in kako?!:O

Thanx
I am the captain of my soul

boyan64 ::

Zakaj ne delajo linki na prvi strani v zvezi z navodili in nastavitvami 2mrežni in ADSL? Rabim nujno.

boyan64 ::

Vsi Linki iz prvega posta (Gandalfar-ja) še vedno ne delajo. Zakaj?

Gandalfar ::

Popravljeno. Hvala.

robinzon ::

Mene pa zanima nekaj glede mreze.

Imam mrezo s 4 imi racunalniki, ki so povezani preko huba, vsi imajo 100Mbitne mrezne kartice in tudi hub je 100 megabiten.

Vendar mi v winXP pise (na onih desno spodaj racunalnikih, ko kliknem gor), da je mreza 10 megabitna.

a je problem v mreznih kablih? nekej sem slisal, da je treba samo nekaj prevezati in bodo kabli za 100megabitno mrezo, to drzi?

Poldi112 ::

Potrebujes trdozilni kabel in pravilno moras razporediti zicke v konektorju (tako da se ti motnje max. iznicujejo)

Poldi112 ::

Lahko pa da imas mrezne nastavljene na 10Mb. Dovolj da samo eno, ker potem vse na 10 delajo.

robinzon ::

hvala.

kako pa so po vrsti pravilno razporejene zicke?

boyan64 ::

Gandalfar:
Hvala za popravke, toda če se ne motim sem septembra 2003 ko sem doma instaliral deljenje interneta preko dveh mrežnih kartic (XP in win-98 pc-ja) gledal neka druga navodila, kjer so bile razne opcije nastavitev PC-jev z različnimi operacijskimi sistemi. Bilo je zelo pregledno in uporabno. Mislim, da je bil članek in ne kot post v forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boyan64 ()

boyan64 ::

Gandalfar:
Evo sem našel, kar sem iskal. Ta prispevek je bil med linki. Daj ga nazaj na prvo stran, ker je zelo uporaben, za take kot sem jaz, ko čez nekaj mesecev pozabijo, kako so stvari nastavili oz za novince.
Deljenje povezave

CaqKa ::

robinzon:
na tej strani imaš nekje v sredini slikco kako morejo biti barve.. sicer je pa članek o tem kako se naredi ta kabel.

Urajmal ::

Mogoče kdo ve kako bi naredil avtomatsko internet povezavo v winsah xp do adsl. Ne poveže se mi če dam samo povezavo ampak bi še moral pritisniti 'Connect'. Če pa odprem IE pa se prvih cca. 45s ne more povezat... Any idea...:'(

KoReNJe ::

1. Najboljboljsa in najlazja komninacija za domace omrezje z internetom:
internet modem--switch--NIC(n)
Mozno tudi brez switcha
2. Za dolocevanje omejitev dolocenim PCjem pri dostopanju na internet (oziroma nadzor nad paketi):
internet modem--PC(linux)--switch--NIC(n)
Mozno tudi brez switcha ali z drazjem switchom brez PC(linux)

V drugem primeru morate paziti zaradi nekompatibilnosti mreznih kartic. Tako naprimer ce imate realtek mrezno v linuxu in viarhine v drugih PCjih, omrezje ne bo delalo zanesljivo (prenos do 300KB/s namesto 9MB/s pri 100mbps nic-u). Zato imam jaz viarhine mrezne v PC(linux) in realtek mrezne v drugih pcjih.
Sicer se bo pa kmalu splacalo kupovati 1gbps mrezne kartice zaradi hitrejsih trdih diskov.
v glavnem...

Izak ::

Prebral sm že celotno temo (hmm je uzelo precej časa), prebral članke, prebral monitor,... Imam pa še zmirej nekaj vprašanj. Imam računalnik z adsl dinamičnim paketom. Drugi tedn dobim še enega. Rad bi da imasta oba povezavo v internet z svojim ip naslovm. V kratkem bom pa dobil še enega (server) ki bo služil kot web, ftp server in bo 24 ur on-line. Kaj mi priporočaste? Razmišljam o routerju in vsak računačnik posebej na router. Gre se mi tudi za varnost. Bi blo enostavnejše vse skupej z statičnim naslovom? Ali bi blo bujše server na router ter oba računalnika preko switcha na router... Naj me kdo prosim malo bolj razjasni. K sm totalno zmešan po celodnevnem branju o ruterjih, stikalih in hubih... ;((


Lepa hvala vsem! :8) :))

ali3n ::

@ U^F^O: praviš da boš imel dinamični IP; zadostoval bi že hub in prek njega povežeš oba računala z ADSL modemom; vendar je bolje uporabiti switch (usmerjanje paketov na točno določen računalnik); če ti gre pa za varnost (firewall) pa že v štartu kupi router in prek njega poveži oba računala (in kasneje še server);

glede dinamičnega IPja: ima dobro lastnost, da omogoča hkratno povezavo 4ih računal (na vseh 4ih nastaviš username in password od siola, siol vsakemu dodeli svoj IP in to je to); "slaba" lastnost je avtomatski odklop na vsakih 24 ur, in dodelitev novega IPja (včasih dobiš še starega, ni pa nujno);
če misliš imet server, je problem menjave IPjev rešljiv z uporabo DynDNS servisov (strežniki ki te sledijo), lahko se pa tudi odločiš za statični IP (brezplačna storitev).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Izak ::

Najlepša hvala...:)) Zbistrili ste mi glavo. :D

Izak ::

Še nekaj me zanima. Je mogoče po utp kablu cat 5 speljati dve ethernet omrežji. To mislim tko da di routerja ki bo v moji sobi spelje iz vrhnjega štuka en kabel namesto dva. Dva pa zato ker bom gor meu server in še en navaden računalnik. Ker enkrat sm brau dva 4 žičke pri ethernet ostanejo neizkoriščene... Jst bi jih izkoristu tko da bi meu še eno povezavo.

Hvala.

Urajmal ::

da

Cuoresportivo ::

mam eno vprašanje. sam imam doma kabelski net in home lan. Zvezano imam vse preko 4 portbega routerja. videl sem pa tam v knjigici od kabl modema, da se da modem direkt na hub ali switch zvezat in potem računalnike na porte tudi gor . Zdaj me zanima ali je potrebno potem, da ima vsak pc svoj ip(tak kot je pri adslu) ali ne?

Kolega namreč pravi da mu je arnes dodelil še en ip na kablskem dostopu. ali je to možno?

Namreč jaz sem šel zadevo testirat sam pri sebi doma, ker imam še en hub doma v rezervi. in ko sem zvezal tak kot je v knjigici narisano, pa sem na enem kompu vzpostavil povezavo na net, je ne drugem ko sem tud vzpostavil par sekund pozneje javlo error kao da je ip v uporabi.
Zdaj jaz sicer ne vem(vsaj do včeraj sem vedel), samo kolk jaz vem, ma kabl statični ip in da če hočeš preko switcha ali huba naret network, da si pol pač dal v en komp dve mrežni in da je potemtakem moral bit en komp non stop vžgan. Naj me kdo popravi če se motim.

prilagam še sliko. prosil bi za pomoč, ker da se preričam kaj sem do sedaj govoril. nekak se mi dozdeva da sem bil v rahli zmoti.

lep pozdrav(best regards)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ali3n ()

Cuoresportivo ::

prilagam link do navodil, ker se slika slabo vidi. na strani 23 je opisana zadeva.
lep pozdrav(best regards)

ali3n ::

kablaši imaste, kakor vem, dodeljen samo en IP -> se pravi so vsi ostali računalniki "zadaj" nujno na routerju (računalnik, ki deli ali pa HW router);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Cuoresportivo ::

ja saj, jaz sem istega mnenja. samo mi je tip rekel, da so mu na arnesu dodelili še en ip in da sedaj samo čaka, da ta ip dodeli drugi mašni. imel pa bo preko huba nareto, ampak tak kot naj ne bi šlo(ker ne vem od kdaj ima kabl dinamični ip, samo zarad tega ne more it tak). hvala za odgovor. bom pa poročal, kak se bo zadeva odvijala.me res zanima.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

spet nekaj: a je možno , če maš kabelski modem naret na usb , naret deljenje internetne povezave z crossover varianto. namreč kolega ni vedel da mam na usb, mislil je da mam mrežno noter in je zato kupil samo dve mrežni. Sporihtala sva vse kot treba(to sem naredil nič koliko krat že), pa na drugu mašini ne dela internet, mašini se vidita, mreža dela. Sumljivo mi je malo, da na prvi mašini- usmerjevalnik, ni javilo, da je ip 192.168.xxx.xxx kao deljen(ono okno kaj je tam v članku) in je kar normalno šlo dalje. JE možno da je krivo to da je modem na usb in da more it na mrežno kartico?
lep pozdrav(best regards)

ali3n ::

probi USB - not, mrezna - ven na drug komp;
nimam izkušenj z usbji, sam verjetno je narjena "navidezna" mrežna kartica? al pa kak ppp dialer?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Cuoresportivo ::

nisem čist razumel to not pa ven. ja jaz tud mislim da tisto ni kao prava mrežna, samo virtual. drugač pa sistem je čist na novo naret, mrežne delajo, kompa se vidita, net pa ne dela. še prvo je bla fora, da ko je bil crossover noter v drugem kompu, net ni delal nikjer, pol pa je oni slučajno ven dal, pa je začelo delat, zdaj sma nekak nastavila da dela vsaj na enem, dokelr ne odkrijem napake. kak morejo bit določeni ip ja drugi mrežni v prvem kompu? ip npr 192.168.0.2, mas, 255.255.255.0, gateway 192.168.0.1, pa dns od ispja. a je to prav. na drugem kompu pa ip npr, 192.168.0.3, mask isto, gateway 192.168.0.1, dns od ispja. pa to?
lep pozdrav(best regards)

ali3n ::

prvi komp je tist, k je direkt na internetu in daje internet drugemu kompu
mrezna ki vodi do drugega kompa naj ma IP 192.168.0.1, subnet 255.255.255.0, gateway - pusti prazno, vpisi samo se DNSje od kablelskega ponudnika

v drugem kompu (tist ki je za prvim) pa npr. 192.168.0.2, subnet 255.255.255.0, gateway 192.168.0.1, vpisi dnsje od kablelskega ponudnika
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Cuoresportivo ::

že deluje. kriva je bila 98se. sma odstranla vse protokole, pa vse nazaj na novo naložla pa deluje, pri istih številkah. hvala.
lep pozdrav(best regards)

Mitja K ::

Prebral vse in tudi nekaj razumel, vprašanje če dovolj :D ?

Imam ADSL statični IP in povezal bom 2 PC v mrežo kasneje morda več.
Rabim:
ruter 4 portni (10/100)
omrežne kartice (so integrirane na mamaplati 10/100)
kabel (ki zmore 100 Mb največja dolžina povezava od ruterje do PC je 15m)

Je to to...????

Sedaj pa kateri ruter, da bi emule delal da ne bi imel lowID ter problemov s sesipanjem mreže zaradi slabega ruterja. Razmišlam v smeri LevelOne FBR-1405TX (http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i..., D-Link DI-604(http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i... ali nekaj podobnega. V cenovnem rangu do 20k oz. tukaj nekje raje manj kot več, razen če je za več $$$$ kakšen tehten razlog.

Kateri kabel bi priporočali (morda oznaka) želim, da bi povezava res delala z 100Mb in ne 10Mb. Cena mi za teh nekaj metrov ne bi smela predstavljati težav...

In še zadnje če prav morda ne sodi ravno v to nit kako je z požarnim zidom. Je strojni dovolj na ruterju ali je priporočljivo še imeti na vsakem PCju programskega (npr. Norton)?

Hvala na pomoči že vnaprej!

Poldi112 ::

Tisto kar si nastel je vse kar rabis, dokler imas do 4 racunalnike. Potem rabis nov switch.
Glede kabla, kkupis trdozilni utp kat.5 (5e?).

Trubadur ::

mitja kerga kol boš izbrau ne boš falil....
Berite Thomasa!

bastadu ::

Imam eno vprašanje glede članka Deljenje internet povezave... In sicer kmalu dobimo kabel in bom delil net med več PCjev... V članku je slika, kjer je v lastnostih mrežne še jeziček Sharing. Tega jezička jaz nimam in ne vem zakaj? Ali se ta jeziček pojavi šele takrat, ko dejansko teče net povezava skozenj?

UGOLUB2 ::

Imam eno vprašanje imam 8portni switch in 3 računalnike na 2 win98 se in na enem win xp pro . Na tem ko je win xp imam 1 mrežno kartico na drugih pa še nič in preko te mrežne kartice imam internet. Imam vprašanje kako bi vspostavil povezavo za domače omrežje in omogočil skupno rabo internetne povezave na vseh 3 računalnikih. Jaz sem mislil narediti nekako tako:

1.RAČUNALNIK(win89se kot server 2 mrežni ena na modem druga na switch - ta rač. bi bil 24h vklopljen)

2.RAČUNALNIK(win89se 1 mrežna povezava na switch)

3.RAČUNALNIK(winxp pro 1. mrežna povezava na switch)

Zanima me če bi bila moja varianta izvedliva in kako ???

Vgradil bom vrjetno Livel one mrežne kartice!

Ali bi bilo dobro da bi server ali 1.PC povezal na UPS??

In ali je potrebna na serverju 1.PC dodatni firewell za zaščito??

Prosil bi da mi gdo tole zazloži!!

Če pa vam ni za pisati na dolgo in široko v forum pa mi lahako poveste vse natančno na MSN messengerju moj e-mail je uros_golub@hotmail.com!

Prosil bi da mi to razložite čim bolj natančno saj se s to stvarjo ukvarjam prvič in bi jo rad naredil čim prej!!!!

Na vseh računalnik bodo mrežne kartice na pci vodilu 2 in 3 računalnik sta novejša 2=750mhz in 3=2400mhz, žal računalnik ki bi ga uporabil kot server pa je le 133mhz ali je to mogoče da bi bil ta 133mhz računalnik kot srver. Mrežno bi naredil z 8žilnim UTP kablom ki bi bil napeljan približnno takole:

1.PC=1.nastropje hiša(ta bi bil server(133mhz))

2.PC=1.nadstropje hišta(750mhz)

3.PC=klet hiša(2400mhz)

Skratka mere kablov od switcha do računalnika nebodo presegale meje (100m ? ? ?)

Prosim če mi razložte čim bolj natančno in razumljivo!!!

LP Uroš GOLUB

Za odgovore se že naprej zahvaljujem
GoLuB- PROSIM ZA POMOČ ZA ODGOVORE SE NAPREJ ZAHVALJUJEM!!!

speed machine ::

Jz mam pa sam eno vprašanje. Če bo povezano 14 računalnikov v mrežo z 10Mbit hubom (Ethernet Multi-port 10 Base-T Hub firma INTELLINET), koliko bi se lahko pričakovali realni prenosi. Bi delovale igre ki podpirajo network normalno? Recimo nezahtevne igre, pri katerih se prenaša po največ 7KB/s. Slika huba. Al bi rabu za takšno povezavo switch?

Gandalfar ::

Delal ti bo ampak 10Mbit pa hub.. to bo dost pocas .. bolj se ti splaca dat tistih 10k pa si omislit 100Mb switch .. razlika je ocitna

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

bastadu
Dosti je da imas v racunalniku delujoco mrezno kartico, da imas zavihek sharing. Naj bi bil pa sharing pri diskih (desni gumb na c: in v meniju nekje na sredini.

golub
verjetno se da. Samo na win98 moras narediti deljenje internetne povezave (malo preberi clanke-nisem siguren da w98 to podpirajo).
Lahko pa vzames kako linux distribucijo prirejeno za router (freesco, clarkconnect,...)

TriSiX ::

Prebral sem samo pol teme in upam da ni v drugi polovici to kar me zanima!

Zaenkrat imam en comp in ADSL. V kratkem bom verjetno nabavil še router in dodal še en comp (vse bo WinXP PRO).

Ker "fizično" živim bogu za nogo in pri meni doma ADSL ni delal, se vse to dogaja pri moji punci!

V čudoviti "navidezni" svet bi seveda včasih rad pokukal tudi od doma, kjer imam ISDN!

Zanima me, če bom potreboval za ADSL fiksni IP, da bom lahko potem uporabljal Remote desktop ali VNC? (verjetno da, saj moraš vedeti IP) Alii je še kakšna druga varianta?

Ali se je potem sploh možno povezati z lokalnim compom, ki je za routerjem?! Kolikor sem gledal VNC in Remote desktop imata oba samo možnost vnosa IP-ja ciljnega compa in nič drugega! Edino, če bi mogoče šlo tako, da bi lahko na routerju nastavil kateri računalnik je tisti glavni, na katerega naj me poveže!

Hvala, LP!

falotXP ::

Imam sledeči primer:
Rad bi postavil brez-žično povezavo s sosedom, da bi si delila ADSL povezavo!
Imam Callisto821 ADSL modem, zanima me pa, kaj vse še potrebujem?
Ali je že dovolj Router z dostopno točko(brezžičen) in Brezžična PCI mrežna kartica z zunanjo anteno? Razdalja je cca.30m! Ali je to vse kaj potrebujem??

Flamer ::

jaz mam pa par problemov z mulo. POvezavo sem do sedaj vzpostavlajal kar na vsakemu PCju svojo, a sem sedaj to naredil preko gatewaya, ker sem hotel sprobirati kako bi delalo ce bi imel statični IP. IN ker milsim sedaj na to preklopiti, bi nujno moral rešiti naslednjo težavo. V muli se mi namreč ne connecta z HighID, samo z LowID. Če se povezem kot ponavadi, t.j. da vsak zase zdialupa, ni problema, tako pa je. Hec je da nimam nobenih firewalolov niker, niti onega od windowsov. Tako da res ne vem v čem je problem. A mogoče kdo ve za kaj se gre??

falotXP ::

Ali obstaja kak način, da bi delil povezavo, naprimer 2048 na 2 dela, tako da bi vsa dostopal z hitrostjo 1024Mb/s?

CaqKa ::

kot prvo.. ja da se...
kot drugo.. zmotil si se za faktor 210
kot tretjo.. realizacija bi bla možna z kaki dobrim routerjem/svičem (nad 80 ksit) ali pa z računalnikom ki ima nameščen kaki mini linux za routanje.


/edit.. ja še ena možnost je.. lahko inštaliraš netlimiter na obe mašini in ga PAMETNO naštelaš hkrati pa še tak da na tisti mašini ki ni tvoja morš naštelat tak, da ga oni drugi nebo znal sam preštelat.

morda bi šlo tudi če bi qos naštelal v winsih na 50-60% tega še pa nisem probal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Flamer ::

OK, ugotovil sem kje se kaj stima. V ICS properties mas setting in applications. Tam das kere porte bi rad meu forwardane. hec je da mula sedaj dela napol. na ed2k se lah konektam, na KAD pa le z LowID. katere porte se rabim met odprte za kad?? Rab bi se vedel katere porte zahteva mIRCov DCC in MSN.

CaqKa ::

izklopi vse firewalle..
zalaufi oni program ki pač ne dela z firewallom
naredi povezavo. medtem ko je delujoča povezava ofnaš cmd odtipkaš "netstat -all" pogledaš keri porti so ofnani pri tej aplikaciji in jih ofnaš.

Flamer ::

Hm, jaz nimam nobenih firewallov nikjer, niti tistega v winskih. Problem mi dela ICS. Sicer sem sedaj uspel usposobiti HID connect tudi za KAD omrežje, a hudičem Webserver noče delat. Spremenil sem tudi potr na 4400 pa ne dela. A se komu kaj sanja?

fogl ::

Zakaj, če pri routerju odprem porte UDP inTCP o 0 do 99999, (torej vse) mi še vedno ne delajo vsi špili po internetu?
lp, klemen

bastadu ::

A govoriš o odpiranju portov v ClarkConnectu? Če ja, potem moreš potrebne porte forwardirat na lokalno mašino. Če pa odpiraš porte na isti mašini, sa katero boš igral igre, potem je brezveze da odpiraš te porte, ampak kar izključiš firewall.. Sicer pa je port range od 0 - 65535 in ne od 0 - 99999...

Tukaj-Sem ::

Imam en problem z dolgim LAN Kablom (cca 75 m).

Imam en Switch (Level One) poveznan na ADSL modem potem gre ena povezava v računalnik ena (75 m) pa naprej na router (Level One FBR-1405TX 4 Port) tam pa se razdeli na 2 računalnika.
Vse to dela na 10 Half Mode (če dam na 100 mi napiše kot da ni kabel vključen)

Stvar sestavim s kratkimi kabli dela. Na dolgem pa ne dela (lučka za WAN na routerju in linija na Switchu utripa počasi (na 1-2 sekundo). Če pa priključim kabel 75m direktno iz Switcha na enega od tistih dveh računalnikov (brez routerja) dela. Ta dolgi kabel je (crossover), bi pomagalo če bi bil navaden (na kratkih kablih dela oboje), oziroma če bi bile barve razporejene
(oranžna b, oranžna, zelena b, modra, modra b, zelena, rjava b, rjava)
http://www.perfectdrivers.com/howto/crossover.html
pri meni so v cross ampak ne v tem vrstenem redu, (saj bi poskusil a trenutno nimam orodja za to)

Če ima kdo kakršen koli predlog .......

Xplicit ::

imam en problem:

doma hocem postavit povezavo med dvema kompjuterjema (en navadn pc in notebook)
na obeh so windows xp, povezana pa sta z crossover cablom
sam ko zazenem NETWORK SETUP WIZARD in vse naredim kar sprasuje (kak je ker povezan, ime mreze, ...)
mo na koncu nicesar ne pokae, ne mreze ne nic (obcasno-po vecih poskusih- se pojavi kaksn connection pod network places) sam network NE DELA

a ve kdo za kaksn DOBER walkthrough s screenshoti, ker sm mal googl-u pa je vse cist na hitr opisan, sam men nikakor ne rata postavt povezave med kompjuterjema

Xplicit ::

sm nekak povezu sam se vedno ne dela tko kot bi mogl

ce pingam iz enga drug kompjuter dala vse lepo in prav
pol ce pogledam workgropu computers vidim na desktop pc-ju oba pc-ja, na notebooku, pa samo notebook pc

in iz desktop pc-ja lahko dostopam samo do shared docs in my doc oz. ce potegnem na notebooku c disk v shared folder ga na desktop pc-ju lahko odprem

iz notebooka pa preporsto ne morem dostopat do nicesar

pa na obeh sm prijavljen kot admin in tudi z istim imenom

kaj morm se na notebooku narest da bom lahko dostopal do desktop pc-ja?

Beernarrd ::

(Torej.. V zvezi z drugo temo, o resetiranju - če se kdo spomne, ... bila je plata.)
Sedaj pa postavljam omrežje na dial up.
Rač A: win98se usmerjevalec
RAč B: xp pro klient (nimam modema na pci...)
Nastavitve: A: 192.168.0.1
B: 192.168.0.2, gateway 192.168.0.1,
oba imata masko 255.255.255.0

PROBLEM: nikjer se ne vidita računalnika v omrežni soseščini. Vsak kaže le svojga.
na xpjih pingam uspešno oba.
Z njih tudi lahko dostopam na internet (ča pa v 98ki pogledam na deljeno povezavo, pa kao da je nihče ne uporablja)
na 98 pingam le sebe, onega na xp pa ne.

Kvaj narobe?
(aja imena in paswordi so na obeh enaki, workgrup takisto)
Hjelp!

Zgodovina sprememb…

««
6 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372327076 (27532) ignats
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725201 (6067) fpopla87
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11950979 (22729) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622123 (21039) MTB
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543170 (18710) imallears

Več podobnih tem