» »

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

««
36 / 36
»
»»

simnov ::

c23po je izjavil:

Mogoče je najbolje, da kakšnega znanca prosiš za pomoč, če jo sploh potrebuješ. Iz tvojih postov ni razumeti, kaj te pravzaprav tare. Če pomoč potrebuješ, moraš problem detajlno opisati.


Tare me , če je možno , da router prejema signal iz modema brezžično in žično. In oddaja kot eno povezavo.

mat xxl ::

To je totalna neumnost ! Se vidi, da se ti ne sanja, zakaj bi to želel sploh ?

Daniel ::

simnov je izjavil:

c23po je izjavil:

Mogoče je najbolje, da kakšnega znanca prosiš za pomoč, če jo sploh potrebuješ. Iz tvojih postov ni razumeti, kaj te pravzaprav tare. Če pomoč potrebuješ, moraš problem detajlno opisati.


Tare me , če je možno , da router prejema signal iz modema brezžično in žično. In oddaja kot eno povezavo.


Malo bolj se potrudi z opisom. Pri tvojih zapisih niti tisti, ki se s tem ukvarjajo že celo življenje ne vedo kaj bi sploh rad dosegel.

c23po ::

simnov je izjavil:

c23po je izjavil:

Mogoče je najbolje, da kakšnega znanca prosiš za pomoč, če jo sploh potrebuješ. Iz tvojih postov ni razumeti, kaj te pravzaprav tare. Če pomoč potrebuješ, moraš problem detajlno opisati.


Tare me , če je možno , da router prejema signal iz modema brezžično in žično. In oddaja kot eno povezavo.

Sledeče tare nas, ki bi ti radi pomagali:
- uporaba termina "signal": Naprave uporabljajo radio za prenos signalov in te "signale" ustrezno predelajo. Šele s predelanimi signali (podatkovni paketi) digitalne naprave lahko nekaj počnejo.
- uporaba besede "povezava": pri digtalnih napravah tega termina ni. Digitalni paketi potujejo po omrežju. Pri tem jih usmerjevalniki (routerji) in stikala (switchi) pravilno preusmerjajo k napravam, katerim so namenjeni.
- uporaba besedne zveze "oddajati kot eno povezavo": pač, "povezav" ni zato ni možno oddajati kot eno povezavo.
- uporaba besedne zveze "prejeti signal iz modema brezžično in žično": modem je naprava signale prevaja iz enega medija in/ali načina prenosa v drugega. Iz telefonske povezave v lokalno omrežje, iz optičnih medijev v električne, iz radijskih povezav v kable... Noben modem (s katerim se bova midva srečala) ne "oddaja" obenem brezžično in žično.

Ker se izražaš diletantsko in ne poslušaš nasveta, ti ne moremo pomagati. Zato še enkrat: opiši svoje omrežje in problem. Začni z: "imam napravo X, ki je preko priključka A povezana z ... WiFi je na nabravi Y...", potem bo.
Računalniki nimajo spominov.

MrStein ::

simnov je izjavil:

c23po je izjavil:

Mogoče je najbolje, da kakšnega znanca prosiš za pomoč, če jo sploh potrebuješ. Iz tvojih postov ni razumeti, kaj te pravzaprav tare. Če pomoč potrebuješ, moraš problem detajlno opisati.


Tare me , če je možno , da router prejema signal iz modema brezžično in žično. In oddaja kot eno povezavo.

Zakaj?
Da bi dosegel večjo hitrost?
Rezervo v primeru izpada ene povezave?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

MrStein je izjavil:

simnov je izjavil:

c23po je izjavil:

Mogoče je najbolje, da kakšnega znanca prosiš za pomoč, če jo sploh potrebuješ. Iz tvojih postov ni razumeti, kaj te pravzaprav tare. Če pomoč potrebuješ, moraš problem detajlno opisati.


Tare me , če je možno , da router prejema signal iz modema brezžično in žično. In oddaja kot eno povezavo.

Zakaj?
Da bi dosegel večjo hitrost?
Rezervo v primeru izpada ene povezave?


Večjo hitrost wifi mi ne potegne dovolj.

MrStein ::

Potem pa samo kabel daj in je problem rešen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

MrStein je izjavil:

Potem pa samo kabel daj in je problem rešen.

kabel je premalo

HolyFuck1 ::

kabel je premalo

Kabel ni in nikoli ne bo premalo. Če si ga polagal v trenutnem tisočletju, je skoraj 100% zmožen prenašati 1000Mbps, kar te pride 125MB/s.

Veliko prej je težava v tvojem routerju, ali napravi, s katero prejemaš wifi signal.

PrimozR ::

Ali obstaja kak info, če je morda možno na Telekom optiki ne uporabiti A1 modem (router/switch/AP) in pri A1 priključiti svoj (spodoben) router direktno na Telekomovo škatlico? Iz Telekomove opreme gre namreš Ethernet kabel v WAN port A1 'modema'...

V paketu je samo internet brez drugih storitev, tako da switchanje na TV in telefon ni potrebno. Ideja zgolj zaradi manj porabe in manj gretja v omarici.

Lonsarg ::

Najboljša rešitev je se dogovoriti da ti dajo dober modem/ruter da ne rabiš sploh svojega. Jaz sem pri A1 dobil Fritz in je bil na istem nivoju ali še boljši kot katerikoli 3rd party ruter ki sem ga imel prej.

Daniel ::

PrimozR je izjavil:

Ali obstaja kak info, če je morda možno na Telekom optiki ne uporabiti A1 modem (router/switch/AP) in pri A1 priključiti svoj (spodoben) router direktno na Telekomovo škatlico? Iz Telekomove opreme gre namreš Ethernet kabel v WAN port A1 'modema'...

V paketu je samo internet brez drugih storitev, tako da switchanje na TV in telefon ni potrebno. Ideja zgolj zaradi manj porabe in manj gretja v omarici.


Pa če poskusiš priklopiti? Glede na to, da je tole praktično ethernet je lahko problem samo, če je v kakem čudnem VLANu, ki ga potem modem postavi direkt na porte.

dg-0 ::

PrimozR je izjavil:

Ali obstaja kak info, če je morda možno na Telekom optiki ne uporabiti A1 modem (router/switch/AP) in pri A1 priključiti svoj (spodoben) router direktno na Telekomovo škatlico? Iz Telekomove opreme gre namreš Ethernet kabel v WAN port A1 'modema'...

V paketu je samo internet brez drugih storitev, tako da switchanje na TV in telefon ni potrebno. Ideja zgolj zaradi manj porabe in manj gretja v omarici.


Meni je uspelo.
Setup je:
A1 ISP/Telekom (GPON) optika -> ONT -> Ethernet -> OpenWrt router. A1 modem počiva zapakiran v škatli.

Nekako iz glave:
OpenWrt, naredi nov interface na wan portu, nastavi VLAN ID 3902 za A1 internet, (za IPTV je drug) in PPPoE podatke, ki jih najdeš v nastavitvah Modema. Dodaj v Firewall zone.



Verjetno bi lahko še ONT zamenjal s primernim GPON SFP modulom, ampak ne moremo biti vsi Tomaž Zaman. :/
Verjetno ne rabim posebej poudarjat da je tak setup uradno nepodprt, zato ne težit revežem na ISP supportu za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dg-0 ()

MrStein ::

O tem smo že pisali večkrat. Išči A1,3902...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ravno včeraj sem dobil RAM za router, tako da je vse skupaj še v povojih, ampak ideja je poganjati pfSense, ne OpenWRT. Našel sem pa tudi navodila za Mikrotik.

TL;DR: očitno se da, če bodo težave se pač priklopi priložen modem za test in se supportu teži od tam naprej. Vprašaj je zaenkrat samo še pfSense.

tiborrr ::

Primoz, poskusi še IPFire, malo bolj moderna zadeva na osnovi Linuxa, ne BSD-ja (SMT podpora).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

Malo je trajalo (tudi zaradi M.2 SSD-ja, ki je očitno pravi čas crknil), ampak gre tudi na pfSense. Naredil VLAN na portu, ki je WAN, nastaviš 3902 ID, MTU pa pri PPPoE username in password. Sem sicer samo na hitro stestiral in preveril, da dela, dodatni testi pa kasneje, ko zrihtam pisarno :)

d4vid ::

Danes mi je crknil nek poceni DLink gigabit switch, ki služi za deljenje povezave od OPNsense ruterja v virtualki naprej do računalnikov in APja.
Iščem zamenjavo, ker pa sem začel počas nabirat opremo za homelab, me zanima switch za v omaro.

Kaj priporočate, tam 20-24 porten in gigabiten, oz. ugoden 2.5Gbit?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Preseren ::

Nov uporabnik na T-2. Optika pripeljana v hišo, deluje na T-2jev router.
Rad bi v omrežje dodal še en router, ker je hiša prevelika, da bi T-2jev vlekel po celi hiši.
T-2jevega routerja ne morem prestaviti v bridge ali delati karkoli drugega, ker imajo vse zaščiteno.
sedaj sem nabavil statični IP, da bi lahko to mojo konfiguracijo omogočil, na T-2 me sprašujejo po Mac adresi.
Jim moram dati Mac njihovega routerja ali mojega dodatnega?

Hvala,
P.
SEO na https://www.seos.si

Daniel ::

Vse si pomešal. Lahko bi zgolj dodatno dostopno točko priklopil na obstoječ T2 modem.

Po MAC naslovu pa te najbrž sprašujejo ker predvidevajo, da boš za modemom v bridge priklopil svoj router in potem boš spet rabil še dodatno dostopno točko za njim, če bo ta router pri modemu.

Preseren ::

Ja ne, to da enostavno v njihov router priklopim še en router ne dela, to že vem. Zato iščem druge opcije.
SEO na https://www.seos.si

Daniel ::

Dela, če priklopiš v pravi port in pravilno skonfiguriraš lasten router (onemogocen dhcp in požarni zid). Dela sicer tudi z vklopljenim požarnim zidom in dhcp ampak potem so naprave za tem routerjem v ločenem omrežju.

Invictus ::

Preseren je izjavil:

Ja ne, to da enostavno v njihov router priklopim še en router ne dela, to že vem. Zato iščem druge opcije.

Seveda dela, sam na tvojem routerju ne smeš zadeve priklopiti na WAN port.

In pol izklopiš še DHCP...

20 let stare fore...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

Iščem, pa ne najdem. Trenutno imam wifi omrežje zaščiteno z geslom in LAN kablovje na 192.168.0.x subnetu in drugo public wifi na 192.168.2.x. Na teraso želim dodati še en access point za wifi z obema omrežjema in da uporablja dhcp od primarnega routerja. Ali moram delat VLAN tagging, da bo znal primarni router ločiti, za katero wifi omrežje je šlo ali je kaj enostavnejšega? Imam ddwrt (lahko tudi zamenjam za openwrt).

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Ne si komplicirat zivljenja z vec omrezji.

Bodisi das njihov router v bridge nacin in je tvoj glavni, ce to ne gre pusti njihovega kot glavnega in vse ostale ruterje daj v "acces point mode". Torej izklopljen DHCP in VSE povezave naj bodo LAN-LAN, WAN porte moras v tem primeru pustit prazne na svojih ruterjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
36 / 36
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329212 (29668) ignats
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725627 (6493) fpopla87
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951185 (22935) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622322 (21238) MTB
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543318 (18858) imallears

Več podobnih tem