» »

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

««
5 / 36
»»

Poldi112 ::

Ce te zanima hardware router ti ne znam svetovati. To sem napisal zato, ker sem videl, kakne zanic routerje se da kupiti (vsaj enega). Od software routerjev vem da so odlicni freesco in coyote od malih, slackware je pa bojda distribucija, ki je zelo primerna za to. Ampak slacka se nisem probal. Nisem si se vzel casa naucit se linux :)

kunigas ::

A mogoče kdo ve, kje se da najceneje dobit kabel za RJ45?
ASAP

Kunigas
Pax!

Quod scripsi, scripsi.

Poldi112 ::

V tech trade je 55sit/m trdozilni. Pomoje je to dobra cena. Jaz sem kupil sicer mehkozilnega, ker nisem vedel, da rabis trdozilnega za 100Mb, sem pa dal decembra nekje 40sit/m. V watt elektro.
Lahko pa da je kje ceneje. Sej ce ga ne rabis ne vem koliko pol cena ni tako bistvena.
LP

Tomi ::

Sicer res nisem pogledal cele teme, ampak mislim, da tega specifičnega problema še ni imel nihče.

Imam namreč domači računalnik, ki ima preko USB-ja kabelski modem na Povezavi 1. Potem imam navadno UTP mrežo med domačim računalnikom in mojim prenosnikom, to je Povezava 2.
Sedaj pa se dogaja včasih slednje. Če je Povezava 2 aktivna, moram subnet na Povezavi 1 prestaviti iz 255.255.255.128 (privzeto) na 255.255.255.0 ali obratno, ker drugače ne dela uplink na nobenem računalniku. To je ponavadi rutina, ko prižgem oba. Sicer sta oba na kupu, tako da se ne pretegnem preveč, ko to delam. Samo me pa moti.
Pa OS-ja sta ob WinXP Pro.

Kakšna pametna delujoča ideja?
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Cuoresportivo ::

ja na povezavi 1 maš kabelski modem gor, ki je sharan verjetno(ics), pol pa maš na povezavi 2 samo dhcp narejen. bi moglo delat. vse bi moralo najt samodejno.tak imam jaz namreč.
lep pozdrav(best regards)

alex32 ::

Sem v dilemi? Slisal sem da se zadeve sesuvajo z routerji, ce uporabljas mule in edonkey recimo.
Imel bom ADSL in tri neodvisne pc.
Naj raje kupim switch z dinamicnim IP-jem kot varianto z routerjem in staticnim Ip-jem?
Kater je dober router (ne Frescoo), ima kdo izkušnje?

mlakar ::

Imam eno uprašanja in se opravičujem če sem ga spregledu!


Jst mam ADSL ---- Rutor-----in potem sam en kabl v zgorni štuk, zgor mam pa dva kompa. Problem je pa sledeč:
En komp ima Win 98se in dve mrežni, drug ma pa sam eno mrežn in sta povezana z cros kablom. Zdej me pa zanima, kje se naštima prei 98 winsih, da nastaviš pozezavo za adsl tm mi da sm možnost za navaden modem, nikjer ne najdem da mi nastavu recmo za širokopasovno povezavo?


HVALA LP

Cuoresportivo ::

probaj naret naslednje možnosti takole:

1. comp 1 v zg. štoku: ip 192.168.0.1
comp 2 v zg štoku: ip 192.168.0.2

pa na drugem vklopi dhcp(pol pa daj na samodejno, ne rabiš pisat ip-ja).

2. drugač bi pa moral da na prvem compu, koje povezan z routerjem ics(internet conection sharing), samo ne vem, če ima to win98se.

3. ali pa potegni še en kabel gor(patch ne cross)
lep pozdrav(best regards)

mlakar ::

Ne za še en kabl ni možnosti! Drugač pa ne najdem, kje se povezat z širokopasovnim netom, povsot je sam za modem, sam za adsl ni, tko kot je pri xp-jih?

Kje se bi dal to najdt???

LP

Cuoresportivo ::

ja na mrežni povezavi v winsih najdeš vse omenjeno. tam daš desni klik na tcp/ip in pol nastaviš zgoraj napisano. če daš dhcp mora najt vse samodejno. ker ti v bistvu comp , ki ima dve mrežni deluje kot switch, torej je to isto kot če daš še na router en switch gor za razširitev.in pol ti drugi comp vzpostavlje internetno povezavo preko prvega v zg. štoku.
moj primer:
jaz imam glavni comp za router(non stop vžgan), tu imam not dve mrežni. ena mrežna je povezana z kabel modemom, druga mrežna gre v HUB(vseeno kater port na HUBU). potem pa imam še dve mašinci, v vsaki po ena mrežna, in pol ju samo dam v hub z patch kablom.
ip-ji si sledijo kar po vrsti 192.168.0.1, xxx.xxx.xxx.2,xxx.xxx.xxx.3, to je zaradi mreže.

ti samo lepoip -je prav vpiši pa bo vse delovalo, pa masko , pa glej da je maska na obeh mašinah enaka. more delat. garant.
lep pozdrav(best regards)

mlakar ::

Evo to sm jst use našelu. Pol pa zalaufam še Internet connecton Wizard. Pol so pa sam te možnosti:

1. I want to sing for a new internet account (telefonline in connectet to my modem)
2. I want to trensfer my exsisting internet account to this computer (telefonline in connectet to my modem)
3. I want to set up my internet connectin manually, or i want to connect trough a local area network (lan

In pol jst izberm tretjo možnost, te šeenkrat upraša za ip in se čarovnik ugasne in kao da je uspešno končano, sam net ne dela??


Ni pa za nobeno širokopasovno povezavo možnosti!

Prosm za pomoč, ker se mi že mal modi:'( :\

Hvala LP

Cuoresportivo ::

ma to delaš narobe. tu si nardil samo kako boš dostopal na net, preko mreže je že prav, samo prvo moraš mrežo nardit. greš na pmrežno soseščino=>desni klik =>lastnosti=>tcp/ip in pol nastaviš kot sem zgoraj opisal.
lep pozdrav(best regards)

mlakar ::

Evo men mreža dela čist normaln!!!
Sam net še manjka;(( ;((

LP

Cuoresportivo ::

hja zdaj sem se spomnil kaj še moraš nardit, včeraj je bila že malo pozna ura za možgane.
v add/remove programs(dodaj/odstrani programe)=>dodat moraš eno komponento windowsov in sicer greš semle:

nadzorna plošča=>dodaj/odstrani programe=>jeziček windows-namestitev=>orodja za internet=>skupna raba internetne povezave.

in potem bi zadeva morala delovat. glede nastavitev , pa če kaj ne bo delalo sporoči. zadeva zna včasih bit zelo jebena glede nekompatibilnosti sistemov. upam da bo delovalo.
lep pozdrav(best regards)

Wolverine ::

Eno vprasanje: sosed ima od mene speljan internet, vse dela ok, problem je samo, ko ugasne racunalnik mene diskonekta, kar me zelo moti.Imam Network Bridge nastiman.

Hvala
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Cuoresportivo ::

routerja verjetno nimaš. to nabavi pa bo vse ql.
lep pozdrav(best regards)

Tical ::

Doma imamo kableski internet in dva računalnika. Ker sem hotel imeti dostop do interneta na obeh računalnikih sem se odločil da bom v enega vstavil dve mrežni kartici in ga povezal z drugim( na obeh računalnikih teče win98). Vse skupaj sem instaliral po navodlih kot piše na tej strani http://www.practicallynetworked.com/sha....
Vse lepo in prav dokler ne zaženem internet exporerja kateri seveda ne dela oziroma se http strani ne prikažejo. Ko zaženem Winipcfg je prostor kjer bi mogla biti zapisana številka DHCP Serverja prezen. Tudi gumbov release in renew nemorem stisniti. Sem probal vse skupaj reinštalirati vendar brez uspeha. Če ma kdo kako idejo bi ka prosil da mi sporoči.
Hvala!!!

ali3n ::

Poizkusi še tako, kot je opisano v članku... klik. Ni DHCPja, je ročno...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tical ::

Hvala bom probal!!

[SkA] ::

Poldi112: Nevem kdo ti je reku da rabiš za 100Mbit trdožilen kabel. To je neumnost. Rabiš samo kabel kategorije Cat 5, še raje pa Cat 5E, ki je ustrezno vezan. V večini se danes povsod uporabljajo mehkožilni kabli ker jih je lažje polagati in urejati.

Tomi: Meni glede tvojega problema ni nekaj čisto jasno, in sicer kako sploh dobiš v povezavi 1 subnet 255.255.255.128??

Tomi ::

[SkA]: sem uredil že pred nekaj časa. Problem je bil v tem, da je imel prenosnik samo moje lokalne DNS nastavitve. Kot sem dodal še Arnesove, je zadeva začela normalno delati. Logično, samo jaz tega nisem videl prej.
metrodusa.blogspot.com

[SkA] ::

AJa, lol. Vredi pol, sam de dela :D

Z-lot ::

Hmmm, prenesimo torej nekaj te teorije v prakso. Opisal bom primer dileme, po katere rešitvi so povpraševali že mnogi, a celostnega in zadovoljivega odgovora nikjer nisem zasledil.

Torej, predpostavimo da imam dva do največ tri računalnike. Rad bi jih preko ustreznega usmerjevalnika povezal med seboj in z internetom (dinamični ADSL), tako da bi do njega obvezno dostopali vsak zase (ločeno). Občasno bi priklopil še četrti računalnik
To povezavo bi rad naredil tako, da s konfiguracijo mreže ne bi imel težav (torej bi lahko uporabljal p2p kliente za freeware programe in kajpak tudi dinamične ftp strežnike za moje slike, ki bi jih rad delil s prijatelji), prav tako pa bila dolgoročno zanesljiva. Tudi hitrost povezovanja aplikacij v internet bi morala biti hitra (maksimalna), brez izgub.

Torej, k vprašanjem. Kaj je bolje: switch ali router (in kateri model bi bil najboljši glede na moja pričakovanja)? Oboje seveda za razumno ceno.

Cokolesnik ::

Seveda bo boljši router. On bo namreč opravljal ne le funkcijo switcha (da bodo lahko računalniki nastopali v mreži in si izmenjevali podatke), temveč tudi funkcijo skupnega dostopa do interneta (torej bodo vsi, priključeni nanj, imeli dostop do interneta - router bo v tem primeru priključen na adsl modem).

In v routerju se nastavi preusmerjanje prometa, kar pomeni, da lahko na vsakem od računalnikov, ki so povezani na router, teče kakršenkoli strežnik (ftp, p2p, web itd.) - dostopen tako v okviru lokalnega omrežja kot tudi od zunaj, le vsak mora imeti unikaten - še neuporabljen port za svoj servis (npr. na prvem računalniku lahko ftp strežnik teče na portu 4000, na drugem pa 4001, na tretjem pa 4002, na prvem lahko ima emule odprt port 4003, na drugem lahko ima odprtega 4004 in tako naprej).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

l_jst ::

Jst mam pa en problemček an kerga kolkr sm tole prebrou ste že doskrat skor odgovoril pa nikolo čist. Torej mam dva raćunalnika povezana w hub in potem naprej prek ADSL-ja na internet. Oba lahko lepo dostopata do interneta, vendar pa imam probleme, ko sem hotu vspostavt LAN. Na prvi mašini, ki ma winske XP sm pognou postavitev omrežij (LANA) ustvaru disketo in tm lepo inštaleru use tist na drug komp, ki ma winse 98. No edini problem zdej je, da se te dve mašini med sabo ne vidta in ne poznata.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Cuoresportivo ::

prvo oni wizard se meni osebno zdi za en qrc(iz izkušenj govorim). potem prvo preglej kable . na kakšnih vodilih so mrežne: pci:pci ali pci:isa. jaz vem da sem imel težave zarad tega ker je bila ena na isa vodilu(stari pc pač). potem poglej, če imaš isti workgroup(delovna skupina). zdaj edino ne vem, verjetno je isto kot pri kabelskem, vklopi dhcp pa more vse samodejno najt. nekaj od tega ziher nima. aja še nekaj. vse protokole zbriši pa jih na novo naloži, to ful jebe v win98se. lahko mi verjameš,ker kolko sem hodil z mrežnimi inžinerci okol po firmah pa to delal, je blo to kaj sem naštel ponavadi pa zadnje omenjena zadeva.
lep pozdrav(best regards)

Z-lot ::

Mini vprašanje: Ali se kabel, ki pelje iz ADSL modema, lahko direktno priklopi na switch?

(nekdo me je strašil, da to ni mogoče)

Cuoresportivo ::

ne ne gre to. edino če imaš router. isto je pri kabelskem modemu oz jaz imam tak oz nimam. imam hub(switch) , pa ne gre to kaj ti sprašuješ.
lep pozdrav(best regards)

CaqKa ::

z-lot:
ja baje da lahko, če imaš od siola več ipjev dodeljenih (tak sem jaz tole temo razumel)
na kablu pa tega ne moreš ker ne delijo po več ipjev za obične uporabnike.. samo za firme.
tak da če imaš samo en ip potem rabiš router.

l_jst ::

, vklopi dhcp pa more vse samodejno najt. nekaj od tega ziher nima. aja še nekaj. vse protokole zbriši pa jih na novo naloži, to ful jebe v win98se. lahko mi verjameš,ker kolko sem hodil z mrežnimi inžinerci okol po firmah pa to delal, je blo to kaj sem naštel ponavadi pa zadnje omenjena zadeva.


Dobr ostalo uzgori mam use. Torej kje se uklop ta dhcp? Pa kartica je ena zravn na matični (torej mislm, da PCI, druga je pa cihr PCI (tolk pa PC spet ni str oz. mrežna je nova). A to morm pol use tcp/ip protokole k so tm gor naložene zbrisat pa jih šeenkrat naložit? Jao, če to ne bi bla fotrova mašina.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Cuoresportivo ::

@i_jst:

v win98se: pri tcp/ip-> lastnosti, daš na samodejno vse, potem-> greš na jeziček wins-> spodaj daš dhcp.

win xp: vse daš na samodejno, pa je avtomatsko s tem vklopljen.


p.s. danes sem nabavil router. a ve kdo mogoče kak se morjo porti odpret da vredi dela. low id imam. ali je to off topic.
lep pozdrav(best regards)

Cokolesnik ::

>> cuoresportivo: nastavljanje routerja se ponavadi izvaja prek brskalnika tako, da vtipkas njegov IP, npr. http://192.168.0.1 in sledis nadaljnim navodilom.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

RamOne ::

Koncno sem se prebil cez vse skupaj...
A vseeno nisem nasel odgovora na moje vprasanje, ki je sledece:

Najprej situacija:
imam 3 kompe: 1-linux, 2-winxp, 3-win98.
In zelim povezat vse skupaj v mrezo preko hub-a.
Do sedaj so vsi compi delali v win* preko mreze bp.
Se vedno se compa 2-winxp in 3-win98 vidita v mrezi, zdej pa glav nel:

KAKO nastavt in skonfigurirat linux (mandrake 9) da se bo tudi le-ta videl v omrezju in bojo ostali kompi vidni na njem?

Kaksen HOWTO?


hvala
too tought to die!

Gandalfar ::

boyan64 ::

Kratko vprašanje:
Imam dva PC-ja. V enem (XP) dve mrežni preko katerega tudi drugi (WIN98) dostopa do ASDL interneta.
Ali bi bila hitrost dostopa drugega (WIN98) kaj drugačna če bi imel router ali pa bi ostala enaka kot je sedaj? Koliko na dostop v primeru kod ga imam jaz vpriva kvaliteta računalnika kateri ima dve mrežni kartici?

Cuoresportivo ::

tak bom rekel, hitrost same povezave oz kvaliteta povezave ni kaj boljša. mogoče je hitrost pc -ja boljša , ker imaš /če imaš router , potrebna samo ena mrežna karta. že če daš eno mrežno not je sistem malce počasnejši, kaj šele dve. pri routerju je tudi prednost to, da pc-ja nodvisno dostopata na net(beri: en ne raboi bit non stop vžgan). mel sem oboje, trenutno imam kabelski dostop in router, ter 3 pc je, eden od 3 ima win98se. dela vse vredi, in hitro. na enem se non stop nekaj dl, na drugi pa se non stop nekaj brska po netu, pa se nekak drastično ne pozna. odločitev je na tebi. sistem z routerjem je pač bolj komforten, če se lahko tako izrazim.
lep pozdrav(best regards)

boyan64 ::

Hvala za odg in nasvet
To, da je router komfort sem prebral, ampak tale komfort pač nekaj stane, kartica pač manj.
Zaenkrat bom pustil tako kot imam.

Cuoresportivo ::

od planeta pride nekje do 10.000 sit 4 portni router z firewallom in ostalimi cvetkami, ki jih ponuja.

cena se nahaja TUKAJ

opis pa TUKAJ

Sam imam takega, pa sem dokaj zadovoljen. Samo ga je treba pravilno konfigurirat pa je zadeva super.
lep pozdrav(best regards)

Poldi112 ::

[SKA]

To da rabim trdozilni kabel za 100Mb so mi povedali en serviser en prodajalec. In to po tistem ko sem si par dni razbijal glavo s tem, zakaj dela samo na 10 Mb. Res je da pri mehki zili tudi dela 100Mb, ampak samo na kratko razdaljo (moja konkretna je bila mocno cez 50m).
Zdaj mi bos ti verjetno rekel da imas 80m dolg mehkozilni kabel, ki ti dela na 100Mb ?
Dvomim

LP

Poldi112 ::

Manjka mi en in: en serviser IN en prodajalec.
Mehko zilo uporabljajo za telefon

KoKi ::

no da se jaz malo zagnjavim, ker sem nekaj bral pa mi ni najbolj jasno.

mam adsl, do sedaj 1 PC, vendar bom si v kratkem nabavo se enega, pa bi rad oba povezo. switch, hub, router in kabli, kaj vse rabim?

no zgledalo pa bi naj tak:
1. oba PC-ja bota povezana na net.
2. oba bota povezana med sabo.
3. ker ne bom nabavo monitora, tipkovnice.., ampak samo "kisto", bi mogo z tega novega PC-ja se delat (sem ze vido ko je en na solskem PC-ju delo po svojem)

ja kaj naj recem? z mrezo se se nikoli nisem ubado.

LP

srnjak ::

!koki!, če te prav razumem, bi ti povezal dva računalnika na internet (in hkrati tudi na interno mrežo).
Če imaš dinamični IP, potem je dovolj samo hub ali switch in stvar bi morala delat.
Če pa imaš statičnega, pa moraš imeti router, ali pa v enem računalniku 2 mrežni kartici. Torej, ena za povezavo na internet, drugo pa za notranje omrežje. Pri slednji varianti moraš imeti računalnik, ki je povezan s svetom vedno vklopljen, če hočeš z drugim it na internet.

Iztok Smolic ::

Imam račualnik z dvema mrežnima (usmerjevalnik) ter drugega - odjemalca. Na obeh je Win XP.
Najprej sem hotel deliti povezavo kot je opisano v članku (ni mi postavilo IP usmerjevalnika...)
Nato sem hotel to narediti preko čarovnika za domače omrežje, kjer se rač. enostavno ne najdeta. Ne vem kaj moram nastaviti pri odjemalcu da bi dobil povezavo in da bi se rač. sploh videla mad sabo.

Preiskal sem že teme, članke ampak nikjer ne piše o nastavitvah

Hvala

Lp Iztok

Iztok Smolic ::

To sem rešil! :D

Zdaj me pa zares zanima kako se da rešiti ta problem:
usmerjevalnik vidi odjemalčeve datoteke in svoje le z uprabo bljižnice \\ime_rac ; odjemalec pa vidi v mapi omrežna mesta le svoje datoteke ne pa od usmerjevalnika

(nekaj podobnega je imal tudi Simko v njegovi temi Toda tisto z ipji ne prime...

Hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

f|ction ::

Ker je odgovorov polnomnogo in ker res nism mogu vseh prebrat bom oprašanje zastavil kar takole:
zaenkrat imam dva računanika priklpoljena na switch..switch pa na adsl modem.
Na enmu so Win XP, na drugemu pa Win 98.(Vem da je taka povezava ne najbolj varna)
In problem je ker se kompa ne vidita.P am zagnav konekšn vizard..pa z hardwerom je vse prav..od fizične do aplikacijske plasti..sam tadva se ne vidita..vedno in vedno imam probelme ko povezujem 98 in xp!Sj nekako jih že povežem sam to z crossover.
Drugac pa je ena mrezna na nforce2 chipsetu, druga level one..switch je planetov!
Nastavil sm subnet mask enak..ip-je razlicne.Ime omrezja enako-oziroma to je nastavil konekšn vizard.
Mogoče ideje doborodošle.
Konec tedna bom postavil : modem--linux router--switch--3kompi tako da bom verjetnu rabu se mal nasvetov:)

Hvala

Cuoresportivo ::

pozdravljen

torej , če prav razumem maš v enem compu 2 mrežni? če je tako potem, nimaš ti pravega kabla. maš crossover, moraš pa imet patch. V obeh mašinah imej mrežni kartici na istem vodilu, torej pci-pci(jaz sem imel v eni mašini na isa v eni pa na pci in me je to zafrkavalo).

ip-ji se razlikujejo samo v zadnji cifri torej npr: 192.168.0.x itd., maska je ista, nastaviš edino prehode od tvojga isp-ja. Namesto vsega tega lahko vklopiš tudi dhcp(Dynamic Host Configuration Protocol ), ki ti nastavi vse samodejno.

če ti to ne bo v pomoč, piši. še prej pa preveri ta ČLANEK . Mogoče ti bo v pomoč.
lep pozdrav(best regards)

f|ction ::

Couresportivo.ce si odgovarjal meni-ker ne vem cist tocno komu si.

Glde kablov ni problemov!To mam v malem prstu.Pravim da sz crossover kablom sem povezoval ko sta bila samo dva racunalnika povezana neposredno.
Zdj sm sicer dobu naimig da bi na masini ki mam wi98, naredu eno shared mapo..ker ce nima nobene potem se baje ne vidita.
Se vedno sm resil probleme, ampak zdj mi pa gre to ze mal na zivce..pa vprsam tu koga ce ve za kako hitro resitev.
Rzumem vse o povezavi,o ipjih itd... clanke ze znam skoraj na pamet..delam raziskovalno o tem..ampak wedno me zajebava ta povezava med 98 in xp.

Cuoresportivo ::

sja tebi sem odgovarjal. saj tud sam nisem točno razumel dobro tvojga posta. no tisto da pa morš sharat eno mapo, je pa res. če pa to ne reši blemov, pa probaj na win98 odstranit vse protokole vključno z mrežno kartico, pa pol na novo namesti vse nazaj. to je pri meni vedno rešilo probleme, saj sem bil v podobnih težavah kot ti.
lep pozdrav(best regards)

madrfakr ::

Mam en problem, pomoje z routerjem. Adsl privezan na router levelone 1405tx (Uplink) in ta na dva računalnika.Internet dela ok, problem pa je ker me kar naekrat vrže dol. Router dela normalno naprej kot da ni nič(mreža normalno). Pol morm pa zmer router ročno odklopit iz štroma(resetirat) pa spet neki cajt dela. PPPoe mam od siola; timeoute mam pa vse ugasnjene!

Za odgovor se že naprej zahvaljujem:))

Cuoresportivo ::

to je ziher router. verjetno se resetira samo router in ne tud modem. potem je router. probaj update firmware naret. ali pa vgradit kak cooler v router, tak sem jaz nardil na k...... planet routerju. pa zdaj dela, brez da kaj dol meče oz se resetira. poglej pa tud nastavitve.
lep pozdrav(best regards)

Zgodovina sprememb…

««
5 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329136 (29592) ignats
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725609 (6475) fpopla87
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951167 (22917) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622312 (21228) MTB
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543312 (18852) imallears

Več podobnih tem