» »

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

««
23 / 36
»»

fokz8 ::

Zdravo.

Nisem vedo kam naj pišem tole.

Gre se za študentski dom, kjer je internet na kabel in nesmeš imet routerja/switcha... zanima me na kakšen način bi lahko nardil da bi mel wireless, da nebi rabo sedet samo za mizo, oz. met potegjene kable po sobi?

hvala in lp

NeMeTko ::

Predvidevam, da je razlog za to prepoved v tem, da ne želijo nezaščitenih wireless omrežij, na katera bi se lahko priključil kdorkoli.

Če imaš switch, se lahko ugotovi, ker se vidi vsak posamezni računalnik, ki je na njemu priključen.
Drugače je pri routerju. Vidi se zgolj 1 IP oz. arp adresa routerja. Na osnovi arp adrese, se sicer da 'posumiti' da imaš router (proizvajalci imajo specifične arp adrese), vendar to lahko v večini routerjev poljubno prestaviš.
Če si uspel na mreži skriti, da imaš router, pa bo nekoliko težje skriti wireless signal. Sicer večinoma lahko nastaviš, da router ne oddaja svojega SSID-ja, vendar vsa malo boljša orodja odkrijejo tudi takšna brezžična omrežja.

Po moje bi bilo najbolje stopiti do upravljalca omrežja in se pozanimati, če so možne tudi izjeme od pravila, če je npr. router pravilno skonfiguriran in uporablja dovolj močno geslo. Tako se izogneš morebitnim problemom in slabemu občutku, ker ne boš nikoli vedel, kdaj te bodo ujeli, da poganjaš prepovedano opremo, ki je ne moreš skriti.

fokz8 ::

NeMeTko je izjavil:

Predvidevam, da je razlog za to prepoved v tem, da ne želijo nezaščitenih wireless omrežij, na katera bi se lahko priključil kdorkoli.

Če imaš switch, se lahko ugotovi, ker se vidi vsak posamezni računalnik, ki je na njemu priključen.
Drugače je pri routerju. Vidi se zgolj 1 IP oz. arp adresa routerja. Na osnovi arp adrese, se sicer da 'posumiti' da imaš router (proizvajalci imajo specifične arp adrese), vendar to lahko v večini routerjev poljubno prestaviš.
Če si uspel na mreži skriti, da imaš router, pa bo nekoliko težje skriti wireless signal. Sicer večinoma lahko nastaviš, da router ne oddaja svojega SSID-ja, vendar vsa malo boljša orodja odkrijejo tudi takšna brezžična omrežja.

Po moje bi bilo najbolje stopiti do upravljalca omrežja in se pozanimati, če so možne tudi izjeme od pravila, če je npr. router pravilno skonfiguriran in uporablja dovolj močno geslo. Tako se izogneš morebitnim problemom in slabemu občutku, ker ne boš nikoli vedel, kdaj te bodo ujeli, da poganjaš prepovedano opremo, ki je ne moreš skriti.


ja se strinjam ja, ker pol te znajo tut vržt iz študentskega doma.no samo tako za info me je zanimalo, ker sovražim kable...bom pa stopil do osebja in povprašal...hvala za info:)

Abutre ::

Zdravo

Mene nekaj zanima. V 2 nadstropju imamo tisti beli router od SIOLa. V tem nadstropju imamo tudi povezano z kablom TV komunikator in pa v celotnem nadstropju dela wireless. Zdaj rad bi v 3 nadstropju nastavil wireless in pa povezal TV komunikator.

A moram vlečt kable ali bo en router dovolj, da bo to vse delovalo oz. kaj mi sploh priporočate.

Hvala

NeMeTko ::

Bojim se, da boš moral vleči dva kabla - enega za 'zunanje omrežje' (TV komunikator -> ADSL modem) in drugega za 'notranje omrežje' (accesspoint zgoraj -> router spodaj).

V primeru, da dobiš dovolj močan signal v 3. nadstropje lahko eventuelno preskočiš kabel za 'notranje omrežje' in accesspoint/repeater povežeš v wireless bridge s spodnjim routerjem. Če si občutljiv na hitrost in nameravaš v večjem obsegu komunicirati v okviru 'notranjega omrežja', bi se jaz kljub dovolj močnemu signalu odločil za kabelsko povezavo. Če boš zgolj po spletu brskal, pa zna zadoščati tudi varianta z repeaterjem.

Mimo kabla za TV komunikator ne boš prišel. Če pa že enega vlečeš, pa ponavadi ni velike razlike, če mu še enega dodaš....

Drugače dopuščam tudi možnost, da se motim glede tega TV komunikatorja - nisem na SIOLu, pa ne morem zagotovo reči, kakšen komunikator imaš to pri njih. Najlažje boš ugotovil, če pogledaš, kam imaš vključenega obstoječega. Če je ta vključen v modem, potem bo tudi dodatni moral biti vključen tja.

bobi004 ::

Pozdravljeni,
doma imamo Siol internet 4Mbps/INNBOX v50.u). Rad bi si uštimal internet na vikendu, ki je
oddaljen cca. 1,5 km zračne razdalje brez vidnih preprek).
V ta namen sem kupil dve TP-LINKOVI TL-WA5210g anteni.
Prvo sem "prijavil kot AP jo fiksiral in usmeril proti vikendu.
Drugo pa kot AP Client( kot v priloženih navodilih). Razdaljo anten imam doma naštimano na 1,5 -2 km na vikendu pa avtomatsko. Zadeva doma funkcionira ok(razdalja na indoor), ko pa prenesem obe anteni na svoji lokaciji pa je zadeva sledeča:
Najprej sem signal dobil (30-33dB) se povezal z internetom vendar hitrost po nekaj sekundah drastično padla kljub enakem signalu. Kasneje pa se mi je pojavilo, da je antena na vikendu najdla signal 4/5 črtic vendar v naslednjih sekunda ga ni bilo več kot tudi ne dostoPA DO interneta.
Prav tako , mi USB WIFI kartica najde signal (2 črtici oz 40%) vendar se z APdoma ne morem povezati. Če pa probam to doma (na nekaj metrov) pa np.
Vse kaže kot na slab signal, vendar sem se pred nakupom pozanimal in vsi so povedali , da to ne bi smel biti problem?? Kakšne ideje? Najlepša hvala

NeMeTko ::

To boš moral nekoga najti, ki se je že kdaj poigral s prav tem proizvodom. Nastavitve in 'muhe' so prav specifične za določen model, tako da lahko mi bolj ugibamo, kot pa res kaj pametnega svetujemo.

Morda pa boš imel srečo, pa se ti oglasi kakšen lastnik enakega para.

Očitno (ugibam) sta napravici preveč 'pametni' in se skušata nekako uglasiti med seboj, da bi se optimalno slišali. Pri tem rabita točen podatek o razdaljo (na 0,1 km natančno!). Lahko da ju že nenatančnost pri tem podatku zmede, saj naj bi sicer zmogli do 15 km razdalje.

Vsekakor boš moral ugotoviti točno razdaljo zračne linije (vzameš kakšen dober zemljevid in izmeriš - upoštevati pa moraš tudi višinsko razliko če imaš vikend nekje visoko na hribu).
Ko boš enkrat imel točno razdaljo, se pa lahko poigraš z ostalimi nastavitvami, da vidiš, katera ti največ doprinese.

Kaj več ti žal ne vem svetovati. Morda se ti kdo oglasi, ki te naprave bolje pozna.

bobi004 ::

Hvala za odgovor, bom se probal poigrati s temi razdaljami malo.
Če pa ima kdo podobno ali enako zadevo pa bi prosil, za kak nasvet.
Namreč tele antene so kar dobro zastopane po naših trgovinah in
upam, da nisem edini, ki sem jih kupil :P
LP

amigo_no1 ::

Nastavi B protokol za wifi, kanal 1, hitrost 1 mpbs, cts protection off potem moraš še natančno usmeriti anteni ena proti drugi (najtežji del, ki zahteva svoj čas).

Z dvema Canyon cn wf-511 ali podobnim bi v navezi z spajky home-made canteno pomoje lažje usmeril kot pri tebi.
Ta model dosega z navadnim usb ključkov lepe razdalje:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic....


brw,
upoštevaj da tvoja antena seva v tem snopu:
http://pliki.interprojekt.pl/wiki/Wiki....
Beamwidth (HPBW)
Horizontal: 60°
Vertical: 30°

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bobi004 ::

OK vnesel tele nastavitve, samo nikjer ne morem omejiti hitrosti pa cts protekcije ne najdem.
Grem na vikend prevert ce bo kj novga :P
hvala

bobi004 ::

OK, hvala za info, zadeva je začela funkcionirat.
Nastavil sem b protokol ter kanal in povečal razdaljo z 2km, kar je tudi dejanska razdalja,na 10km.
Zanima me pa še, ali lahko antena, katera na vikendu sprejema wifi signal od doma, le tega tudi naprej brezžično oddaja, ali moram kupiti router?
Če se da, kako jo nastavim kot repetitor ali.....
Hvala še 1x
lp

MWMW ::

Mene pa zanima, kako bi povezal tri poslopja brezžično v eno omrežje.
Shema:



Razdalja med točko A in B je 36 m, razdalja med točko B in C je 84 m. Razdalja med točkama A in C je 100m, vendar so vmes 3 stavbe (ni vidne povezave).
Na točki A imam že postavljeno omrežje in dostop do interneta, rad bi pa v isto omrežje povezal še stavbo B in C.
Ali bi wireless repeater bridge deloval? Se pravi na vseh treh logacijah wrt54g + DD-WRT? Poslopje B ima kovinsko fasado (Trimo), v poslopju A in C imam možnost notranje montaže (na okensko polico).
//

NeMeTko ::

Če imaš vmes 3 zgradbe, boš imel resen problem. Z repeaterji na strehah zgradb, ki zastirajo signal, bi morda nekako rešil zadevo, vendar se s tem stvari tudi dražijo, latenca povečuje, zanesljivost pada.

Nisi navedel, za kakšno povezavo se to gre. Ali se povezujete trije prijatelji, ali se gre za podjetje, ki ima prostore v treh zgradbah. Če je govora o podjetju, bi raje razmišljal, kako bi napeljal optiko med zgradbami. kot pa se ubadal z wireless rešitvijo. Če pa se povezujete prijatelji... bi morda bilo dobro najti še enega v tistih zgradbah vmes, ki bi vam posredoval signal?

MWMW ::

Ja, gre za manjše družinsko podjetje. Namestiti repearter na kateri koli stavbi vmes med točko A in C ne pride v upoštev. Povišanje latence me ne moti. To omrežje bo namenjeno za prenašanje manjših datotek. Napeljati optični kabel na vse tri lokacije bi predstavlj po mojih ocenah večji strošek kot to brezžično omrežje.
Je pa že napeljan telefonski kabel (cca 120m) med točko A in C prav za ta namen, vendar tista oseba, ki je to takrat urejala ni dokončala dela. Niti sam ne vem, kako bi ga priklopil v omrežje.

Je pa prioriteta pripeljati omrežje do stavbe C, medtem ko do stavbe B ni tako nujno.
//

NeMeTko ::

Če imaš napeljan neizkoriščen telefonski kabel, bi gor lahko navesil dva xdsl modema. Včasih smo marsikateri internetni priklop reševali na ta način preko zakupljenih paric, jaz sem imel tako 2Mbitno povezavo na 8 km razdalje in je brezhibno delovala.

Žal ti ne vem svetovati, kaj od te opreme je danes za dobiti in kdo jo ima na voljo - bo treba malo pogooglat. Morda se najde tudi kaj napol zastonjskega na ebay. Vsekakor opcija, ki ti jo priporočam za raziskati, če že imaš telefonski kabel, ki ni izkoriščen.

Tisti zadnji del med stavbo C in B pa potem lahko še zmeraj premostiš z WiFi.

NeMeTko ::

Poglej si proizvod na tem linku. Nekaj podobnega bi rabil za 100/100 Mbit povezavo na telefonski parici. Tudi cena ni 'iztirjena', če s tem trajno rešiš svoj problem (245USD za PAR). Lahko pa dodaš še splitter na oba konca in še vedno uporabljaš linijo tudi za telefonijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

emmentaler ::

živijo
zanima me sledeča stvar....
Smo v študenskem stanovanju in imamo brezžičen internet, router je pa prilastnikih eno nadstropje nižje.
Problem je, ker je signal vredu samo v dnevni sobi zato me zanima, ali je možno oz. smiselno, da bi z cimri kupili dostopno točko, in jo brezžično povezali z spodnjim routerjem??
Z routerji imam izkušnje, z AP pa ne...ubistvu ne vem ali gre to da je brezžično povezana z routerjem?
hvala

emmentaler ::

živijo
zanima me sledeča stvar....
Smo v študenskem stanovanju in imamo brezžičen internet, router je pa prilastnikih eno nadstropje nižje.
Problem je, ker je signal vredu samo v dnevni sobi zato me zanima, ali je možno oz. smiselno, da bi z cimri kupili dostopno točko, in jo brezžično povezali z spodnjim routerjem??
Z routerji imam izkušnje, z AP pa ne...ubistvu ne vem ali gre to da je brezžično povezana z routerjem?
hvala

NeMeTko ::

Nabavite en 'Wireless Extender' - zadnje dni so nekaj delali reklamo za nekega Hoferjevega, če se ne motim. Zadeva je poceni in preprosta in bo rešila vaše potrebe.

Žal se še noben ni oglasil, ki bi to zadevo dejansko kupil, da bi povedal, če je vredna tistih cca. 30€.

emmentaler ::

Aha..zgleda zanimivo....
Kako pa je AP? Bi se dalo povezat z spodnjim routerjem brezžično??
Moram preverit vse opcije, ki pridejo v upoštev...
Ker tale extenderji delujejo samo z določenimi routerji+dražji so kot pa AP recimo....
+zelo mala izbira teh repetitorjev je....Pa prebral sem na nekem forumo da bi se naj hitrost celo prepolovila, samo to ne vem če bo res...

NeMeTko ::

Pri AP je odvisno od tipa firmware-a na njemu. Nekateri delujejo izključno preko žične povezave, medtem ko drugi nudijo tudi možnost brezžične povezave na drugi router. Vsekakor, predenj se odločiš za nakup AP, na spletu poišči 'user manual' in ga preštudiraj - se bolje obnese, kot samo vpogledati v datasheet.

bizy12 ::

Pozdrav.
Imam rutar Tp-LINK Tl-WR740N, ki sem ga dobil zraven v paketu pri telemachu. Imam ga zraven računalnika v zgornjem delu hiše sobo s prenosnikom pa imam v spodnjem. Signal ima zelo slab domet včasih ena črtica včasih pa tudi ne lovi zato me zanima kako naj si povečam domet signala oz. ali pomaga če kupim to omrežno kartico?
http://www.mimovrste.com/artikel/249002...

Spajky ::

Postavi ruter anteno vodoravno in nastavi TX Rate na manj fixno, npr. 12Mbit ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bizy12 ::

Anteno mam vodoravno TX rate prosim za pomoč kje naj to spremenim tukaj?http://192.168.0.1/

NeMeTko ::

Kar samo od tega da postaviš anteno vodoravno, se tudi ne bo zgodil čudež.

Vsaka antena ima svoj vzorec širjenja signala in zgolj s postavitvijo v vodoravno lego ni nujno, da boš signal optimalno širil v smeri prenosnika. Tukaj lahko na sliki vidiš primere, kako se širi signal, odvisno od tega, kakšno 'navadno' antenco uporabljaš.
Tista antenca na routerju meni deluje kot da je tam okoli 7 dbi, tako da ima že ožji snop širjenja (ki se pa mestoma zaradi odbojev razprši). Če upoštevaš, da seva najbolj optimalno v kotu 30 stopinj glede na os antene, potem boš vedel v katero smer bi bilo najbolj optimalno obračati anteno. Če tudi tako ni bistvene izboljšave signala, lahko probaš premestiti router malo sem ali tja - včasih že 1m premika naredi čudežno spremembo.
Če vse ostalo odpove, imaš še vedno možnost nabaviti bolj usmerjeno anteno, ki ne bo sevala v vse smeri, ampak jo lahko usmeriš, da bo šl signal tja, kjer ga dejansko potrebuješ.

Seveda pa ti nič ne pomaga, če imaš na drugi strani anteno, ki slabo lovi. Večinoma antene v prenosnikih niso 'bogvedikaj' in nekje solidno delujejo do 30m, če vmes ni ovir. Tisti USB, ki ga omenjaš, pride z malo, mislim da 2 dbi antenco. Včasih lovi bolje, kot lovi prenosnik, včasih pa ni opaziti razlike. Jaz imam za 'bolj zahtevna okolja' dodatno 8 dbi anteno, ki jo privijačim namesto tiste originalne, kar se seveda tudi malo pozna pri sprejemu. Še bolj pa se pozna večja 'svoboda', ker lažje premeščaš anteno naokoli in iščeš mesto, kjer je najboljši sprejem.

Žal se pri teh rečeh ne da nič 'izračunati' ampak moraš stvari preizkusiti. Kar se pri enemu obnese, lahko pri tebi odpove na celi črti.

TX rate bi moral znati spodoben router avtomatsko prilagajati stanju povezave (nastavitev auto).
Imaš pa poleg TX rate še nekaj parametrov, s katerimi se tudi lahko igraš. Poglej si to stran, kjer piše nekaj na to tematiko.

bizy12 ::

ma probavam vse možno pa ni nič bolše... kaj pa če bi kupil ta adaptor http://www.mimovrste.com/artikel/253002..., oz. katero anteno mi priporočate ali al omrežno kartico ki pi pripomogla k bolši moči signala.

Oldi ::

Signal mora nekako iz zgornjega v spodnji štuk in če imaš gosti železobeton je kriza. Probaj premakniti modem nekam, kjer bi signal lažje poslal v spodnji štuk.
Probal sem vrsto adapterjev in zares dober je bil samo Alfa1 od WlanSat spletne trgovine. Izmerjena moč točno 1W in to na treh primerkih. Tudi sprejemnik je izredno občutljiv. Potem imaš pa še možnost usmerjene antene, ki jo moraš usmeriti v pravo smer, sploh ni rečeno, da v smer prenosnika, morda skozi vrata, okno, ali naravnost v tla. Super ti bo pa delalo, če greš s kablom iz zgornjega štuka v spodnjega, tam pa anteno, sam imam tako in je signala v obeh štukih kot toče, imam pa seveda Mimo router z dvema zunanjima antenama.

NeMeTko ::

To moraš potem kupiti dve - z eno samo nisi nič naredil. Pa na koncu boš moral prenosnik s kablom priklopiti na zadevo.

Za ta denar lahko ravno tako kupiš repeater oz. tzv. 'range extender'.

Ali si kaj poskusil preklopiti tisti tvoj router na '11b only' varianto wifi povezave? Občutljivost na 11b je boljša, kot pa če izbereš 11bgn. Poleg tega ti priporočam, da se probaš poigrati tudi z RTS Treshold (postopoma ga zmanjšij in opazuj če se kaj izboljša). Vsekakor ne glej samo na to, koliko črtic signala imaš. Tudi če imaš samo dve črtici od petih, se da še komunicirati. Ne bo šli s 150Mbit/s, bo pa šlo - bolje da na 11Mbit dela uporabno in stabilno, kot da na 150Mbit/s kar naprej 'padaš dol'.

Jaz imam za prenosnik TP-Link TL-WN722N USB adapter, ki ga dobiš za cca. 15€, kar vsekakor ni prevelika investicija.
Ne vem, ali sem dobil podstavek že zraven, ali sem ga takrat kupil posebej, je pa zelo priročen, da ne rabiš zadevo imeti vključeno direktno v prenosnik. Zraven sem vzel še 8 dBi anteno od TP-Link, ki jo po potrebi privijačim namesto originalne.

Tisti Alfa1, ki ga omenja Oldi je pa prava zverinica - če bi danes kupoval zadevo, bi se najbrž tudi dam odločil zanj. V nekaterih trgovinah na eBay, ga ponujajo celo z usmerjenimi antenami po zelo ugodni ceni. Obstaja tudi že verzija z 2W oddajne moči - stane pa na eBay vsega 20-22€.

Idealna investicija, če greš nekam na potovanje in se lahko priklopiš na gostiteljev WiFi, ki pa se nahaja na skrajnem robu dometa (murphyjev zakon pravi, da dobiš zmeraj tisto sobo/apartman, ki ima najslabši signal).

bizy12 ::

Ja probal sem ze vse te varjante od 11b only pa do 11 bgn mix-ed pa tud vse kanale sem sprobal ne vem ce nisem vsaj 20 krat dol pa gor po hiši letu. Sej včasih mi lovi 1,2 včasih 3 črtice samo povezati pa se noče. K grem vn in sobe malo bližje pa se takoj poveže pa tud k sem dal odpravljane težav mi piše nej izklopim pa vklopim rutar potem pa dela nekej časa dokler se ne disconecta.

bizy12 ::

Pa še k dam 11b only sem mi včasih tud poveže do 3 črtice samo k grem na internet se mi stran nalaga do 20s oz se mi sploh ne naloži

NeMeTko ::

Včasih je treba vzeti vrtalnik v roke in potegniti kabel.
WiFi je popularen, ampak vedno se pač ne da (ali pa ne splača). Z glavo skozi zid pa WiFi za vsako ceno riniti? Razmisli, če se splača.

Z močnejšim oddajnikom in anteno boš verjetno nekako stabiliziral povezavo, ne boš pa imel neke resne hitrosti.

bizy12 ::

aha sedaj sem naročil TL-WN722N USB adapter, če ne bo pomagalo bom pa še močnej rutar, pa verjem da bi že zvrtal če bi bilo to mogoče sam je cirka 8-10 sten za prevrtat ce bi hotu kabl do sobe potegnt

Brane22 ::

@MWMW:

Dobijo se usmerjene antence - korožniki, skupaj z Rx/Tx elektroniko in switchem za EThernet, namenjene point-to-point povezavi.

Cena ni nevemkako visoka, ti pa, če prav razumem, imaš možnost izkoriščati odboj signala.

Recimo kaj v tem stilu od Mikrotika:

SXT 5HnD

Oldi ::

Včasih je signala dovolj, a če gre za kopico poti signala, se pravi da se signal večkrat odbije in gre za več poti, je na koncu dobljena mešanica neužitna.
Imam Mimo router, v zgornjem štuku je palčka od routerja, spodaj pa ena usmerjena, lahko pa komot daš tudi tam palčko. Moraš pa prevrtati eno luknjo fi 10 ali še manj, skozi katero stlačiš kabel. Lahko pa greš tudi po cevi od antene, telefona ali elektrike.
Lohk pa daš na stopnišču briđ, tam ni treba nič vrtati, morda rabiš samo mal kabla, da je ena antena v zgornjem štuku, druga v spodnjem.
Samo ta varianta ima slabo stran, da se ti mora telefončkov WiFi prestavljati iz ene AP na drugo, pri Mimo in dveh antenah pa tega seveda ni.

Glede Alfe pa je na netu menda ful enih ponaredkov. V tisto 2W varianto ne verjamem kaj dosti, celo glede 1W sem bil skeptik, dokler nisem pomeril. Sicer sem pa pomeril še 2 druga obična in 2 kao še boljša oh in sploh adapterja od istega proizvajalca in sta bila oba ful slabša (po moči in sprejemu), nič oklopljen radijski del.., da ne omenjam omenjena dva obična. 2W radijske moči iz USB napajanja je huda umetnost, morda dokler je prometa malo, ko pa oddajnik dela pol časa ali še več, pa hitro zmanjka toka iz USB-ja.

NeMeTko ::

bizy12 je izjavil:

aha sedaj sem naročil TL-WN722N USB adapter, če ne bo pomagalo bom pa še močnej rutar, pa verjem da bi že zvrtal če bi bilo to mogoče sam je cirka 8-10 sten za prevrtat ce bi hotu kabl do sobe potegnt

Če imaš 8-10 sten vmes + ploščo, je že čudež, da sploh še zaznaš signa ;)

Jaz imam v istem nadstropju 3 stene vmes, pa sem dal na oba konca usmerjene antene, da se npr. da spodobno gledat dnevnik na rtvslo v živo preko spleta. Je pa res, da je še nekaj drugih motečih faktorjev v igri.

Drugače pa bi moral ogromno pridobiti že samo s tem, ko bi izvrtal luknjo čez ploščo in v spodnje nadstropje postavil dodaten accesspoint/router. Je pa večni problem v tem, da nikoli ne moreš v naprej reči 'toliko in toliko boš pridobil'.
Koneckoncev ne rabiš kupiti nov accesspoint, ampak lahko pobereš nekaj rabljenega na Bolhi in tako držiš investicijo v mejah.

bizy12 ::

ja sej prej k sem imel en starej rutar od telemaha netgear http://support.netgear.com/product/WPN8... ki je bil brez antenc mi je brez problema tud z eno črtico delal sedaj pa 1 teden od kar so mi ga zamenali s tp-linkom mi lovi tud do dve črtice ali pa celo 3tri pa se vseno noče povezat je pa res da sem prej imel netbook acer apire one, sedaj pa sem kupil(v roku enga tedna) http://www.mimovrste.com/artikel/275049... lahko da ma ta tuk slabši sprejem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizy12 ()

Oldi ::

Če je signala klikor toliko zadosti, ti nobeno povečanje moči ali občutljivejši sprejemnik ne pomagata čisto nič. Pomaga le omejitev na čim nižji WiFi standard, ki lažje shaja z množično odbitimi signali.
Sam sem imel nekaj časa usmerjeno anteno pri varovalkah, ki je lovila signal iz zgornjega štuka brez vmesnih sten, 3m antenski kabel pa skozi cevi od 230V do prostora, ki je dodatni 2 steni oddaljen (ena stena vzdolž, druga počez) in je delovalo super. Antena je usmerjena in na miru pod stropom, premikanje po spodnjem štuku je ne moti... Mora pa biti vsaka antena čim bolj oddaljena od stene in stropa - načeloma.

NeMeTko ::

Pri WiFi zadevah ni problem le v tem, s koliko črticami prenosnik zazna router - tudi router mora prenosnik zaznati z dovolj močnim signalom, drugače se zveza ne bo vzpostavila.

Z novim routerjem si dobil močnejši signal do sobe, oddajaš pa še vedno enako šibkega.
Če sedaj novi router manj občutljiv, čeprav se z večjo močjo dere naokoli, je pa rahlo naglušen v primerjavi s starim, imaš takoj problem. Ko boš dobil tisti ključek, boš videl, če se kaj pozna. Eventuelno si potem kje izposodi usmerjeno anteno in preizkusi, koliko lahko z njo profitiraš.

@Oldi - za takšne hece imam jaz 3m USB kabel, pa kar USB ključek premestim na mesto boljšega sprejema in se tako izognem izgubam v antenskem kablu.

Oldi ::

3m kable sem dobu đabe, za priklop WiFi adapterja na morju, kjer si ponavadi zrihtam brezplačni WiFi, pa imam 12m podaljšek iz 1A in dela super. Včasih je pač treba dat usmerjeno anteno z adapterjem na kopalniško okno ali jo obesiti na kak žleb :)

NeMeTko ::

Oldi je izjavil:

3m kable sem dobu đabe, za priklop WiFi adapterja na morju, kjer si ponavadi zrihtam brezplačni WiFi, pa imam 12m podaljšek iz 1A in dela super. Včasih je pač treba dat usmerjeno anteno z adapterjem na kopalniško okno ali jo obesiti na kak žleb :)

Dobro znan problem... tudi jaz sem na dopustu imel anteno na zunanji strani okna, da sem lovil wifi od najemodajalca.

bizy12 ::

evo dobil pa preizkusil sem adapter sedaj pa deluje mam kr tm stalno po dve črtici
hvala za pomoč

bizy12 ::

Še eno vprašanje kaj pa če rutar z podporo rdd-wrt spremenim v wi-fi repeater naprimr, da kupm linksys wrt 54gl a morem do tega repeterja kabl potegnt? Al je dost da ga sam povežeš brezžično pa v elektriko pa ga postavm nekam na sredino?

StarMafijec ::

Zanima me, kako nastaviti omrežje?

Torej imam router (ali switch), nanj sta brezžično povezana dva računalnika, en ima Win XP, drugi Win 7. Internetna povezava deluje na obeh bp. Sem pa potem želel vzpostaviti mrežo (rabila bi se za prenos in uporabo datotek), a ne dela čisto pravilno. Sem nastavil enako ime mreže v nastavitvah. Mreža kakor toliko deluje, se vidijo mape v skupni rabi, a ko bi rad prenašal datoteke, to ne gre oz. prenese se le kaka datoteka, več pa ne. No, če se zažene kak mp3, komad se odvrti do kake minute, potem se tudi takrat povezava prekine.

Kaj bi bil lahko vzrok temu problemu? Kaka kompatibilnost OS ali pa to, da wireless na škatli deluje z dvema računalnika in ga to "preobremeni"?

axee ::

Kompatibilnost OS-jev sploh ni problem, jaz bi takoj posumil na nestabilno delovanje wirelessa na tvojem routerju. Da si 100% poveži oba računalnika preko kabla. Za kater router pa gre?

StarMafijec ::

Hvala za odgovor. Ne vem za kateri router gre (ni pri meni to). Povezati računalnika preko kabla bi bilo težko (nimam pravega kabla pa še težko bi bilo premestiti računalnik).

StarMafijec ::

Gre za router cisco linksys. Težava je pa na računalniku z OS Windows XP. Pri prenašanju datotek z Win XP na Win 7 sistem se prekine wireless povezava na Win XP. Pa to ne glede na to na katerem računalniku zaženem ta prenos.

Enterprise ::

Eno vprašanje za DD-WRT uporabike:
Doma moram na novo postavit par računalnikov, pa sem rekel da bom ob tem še posodobil routar. Imam Linksys E2000, ko sem ga kupil sem takoj flashal gor DD-WRT in sama učinkovitost je mnogo boljša. No, danes po kakem letu in pol gledam gor naloženo verzijo in zadnjo stable verzijo na spletni strani pa je še vedno ista, tudi Wikipedia pravi, da je bila zadnja stable objavljena 27 July 2008. Ali je to res, ali gledam narobe? Mi je kar malo čudno da v štirih letih nebi bilo nobene posodobitve ...

Lonsarg ::

Jah, saj kar se dogaja v novih verzijah so bolj ali manj zgolj funkcije, tak da če ti nič ne manjka se ne sekirat.

Enterprise ::

No, potem pa bom pustil pri miru :)
Hvala!

hudini ::

Prosim za pomoč.

Doma imam VDSL-T2----->Rutar WRT54GL------>PC(wifi povezava)
------>ANDROID TABLIČNI RAČUNALNIK(wifi)
------>ANDROID TELEFON(wifi)

Torej,PC je povezan z rutarjem(wifi) in povezava deluje brez problema.Ko se povežem z TABLICO na rutar prav tako deluje brez problema.Če povezavo na tablici prekinem in se povežem na rutar z telefonom je tudi vse ok.Kadar pa hočem biti povezan na rutar z TABLICO in TELEFONOM hkrati pa se pojavi problem,povezava deluje samo na TABLICI ali pa samo na TELEFONU.Torej ne morem biti povezan z rutarjem z obema napravama hkrati,kje bi bil problem?
««
23 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329083 (29539) ignats
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725572 (6438) fpopla87
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951162 (22912) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622308 (21224) MTB
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543310 (18850) imallears

Več podobnih tem