» »

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

nokaut240 ::

Imam VDSL internet 10/4, 2xIPTV, telefonijo. Na modemu imam vse porte zasedene. Kabel za internet gre na switch, iz switcha pa na dva računalnika. Kaj naj naredim, da bom lahko gledal televizijo na računalniku z vlc playlisto ? Šel sem po teh navodilih http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t..., pa ne gre. Sem pobrskal po forumih, pa vsak po svoje pove :) Prosim, če mi kdo razloži tako, da bom vedel, kaj narediti. Sem tudi probal, da sem kabel, ki je v STB, izklopil pa ga dal v računalnik, vendar ni bilo nič bolje.

celebro ::

V VLC-ju moraš nastaviti samo tisti port, kot je opisano v točki 2.1 na podanem linku, potem mora delat. Če imaš kakšen požarni zid / antivirusni program, ga začasno izključi, mogoče ta blokira. Pa malo potrpljenja rabiš ko zaženeš VLC, včasih traja nekaj časa, da se vzpostavi povezava za IPTV.

VLC znajo zmesti tudi dodatni mrežni adapterji, kakšen Wireless ali pa VirtualBox-ov adapter. Lahko poskusiš še te začasno onemogočit.

nokaut240 ::

Pa uporabim ta kabel za internet ali onega, ki je priključen v stb ?

MonkeyHead ::

Samo pol se ne čudi če bi ti pričelo druga dva TV-ja kockat.

nokaut240 ::

Sem iz drugega TV izklopil kabel ter ga vklopil v računalnik, potem pa sem še izklopil antivirus in firewall. Stvar deluje ! Samo nekaj me zanima: na hd programih, ki imajo bitrate višji od 15 mbit/s (SLo 1, Anixe) šteka. Isti čas imam še vklopljen prvi TV. Se pravi, da moja linija ne prenese več kot 20 mbit/s (približno) ? Sicer sem od centrale oddaljen 250m zračne razdalje, in še pred letom dni sem se pogovarjal z t-2, da bi imel lahko tudi 40 mb/s internet (oz. internet+tv= 40 mb/s) ??

MonkeyHead ::

Se ti linija omeji glede na porabo.

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Po vsej verjetnosti tvoje računalno ne prežveči HD vsebine..

celebro ::

Zračna razdalja je lahko precej drugačna kot dolžina kabla. Če se kanali samo zatikajo, potem je možen problem tudi premalo zmogljiv procesor v kombinaciji s tem predvajalnikom. Če pa ima slika žive predele barv, tako da imaš npr. pravokotnike v odtenkih markerjev (za besedila na papirju), potem je preslaba linija.

IPTV bi načeloma moral delati tudi na priključku za internet, ter preko switcha. Zdaj, ko ti dela, pa namesto izključenega firewalla raje samo dodaj izjemo za VLC.

gruntfürmich ::

pri novejših modemih lahko tv in internet spremljaš po enem kablu iz modema. ter nič nastavljanja (friptv)
pri starejših rabiš 2 kabla in s tem 2 mrežni. pa ip drug, pa porti... same težave. sem se zajebaval par dni po forumih da sem zrihtal. ampak trenutno nimam linkov pri sebi.
probaj da ti zamenjajo modem in si s tem olajšaj življenje. pa dobi fripTv!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

STASI ::

Si bom kar tole temo sposodil.
Na računalniku bi rad spremljal t-2 iptv. Sem probal za VideoLAN kot tudi za Multicasttv Nasštimal sem kot je napisano na t-2 forumu -nastavil na port 5000, izklopil firewall in antivirusnega. Pa mi zadeva ne dela. Morda kake ideje?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

jRk0 ::

vdsl1, 2 al optika? (pr vdsl1 port samo za multicast posebaj na modemu)
You fuck up once, you loose two teeth.

gruntfürmich ::

frip tv si dobi. to je zakon. vlc je kozlarija na kvadrat. sicer sem ga usposobil, vendar je kozlaje.
morda ti ne dela ker rabiš 2 kabla iz modema v matično (in s tem 2 mrežne)!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

če imaš 2 kabla in 2 mrežne:
prikaz pretoka - dostopni odvod - vmesnik skupinskega... vpiši svoj pravi IP
- naslov ipv4 napiši ip kartice za tv (jst imam 10.133.133.133) - te stvari še moraš porihtati; če ne boš našel dobiš ju3.

pa še seznam kanalov moraš dobiti! (v temi ip-tv)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

STASI ::

jRk0: imam vdsl sam ne vem a 1 ali 2.

Imam samo en kabel in eno mrežno. In zadeva je izvedljiva.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Vanadium ::

povej kaj ti piše na modemu, kateri tip.

STASI ::

K pridem domov bom preveril.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

STASI je izjavil:

jRk0: imam vdsl sam ne vem a 1 ali 2.
Imam samo en kabel in eno mrežno. In zadeva je izvedljiva.


če imaš stari modem, boš lahko samo ali brskal po internetu ali samo gledal televizijo; z eno mrežno kartico. ker gre točno iz določenega priključka na modemu tv signal ven.
če pa imaš drug modem, pa lahko gre po enem kablu in televizija in internet na tvojo eno mrežno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

STASI ::

Modem je SmartCOM SVM104.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

mislim da si oplel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

STASI ::

A bi rabil drug modem?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

najbolje je da dobro stestiraš stvari. na mojem je enaka oznaka, in tv imam na izhodu lan 4. če boš imel tv samo na enem izhodu in ne boš mogel brskati obenem, rabiš drugega ali pa še eno mrežno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

-odprite VLC in pritisnite CTRL+P (Preferences)
-spodaj levo obkljukate Show settings "All"-s tem se omogočijo napredne nastavitve
-v meniju gremo na Input/Codecs - na desni pri UDP portu vnesemo pravi port, ki je za t2 "5000", pri MTU pa imam "1492", potem pa še obkljukamo "Force IPv4"
-gremo v meni "Video" in nato kliknemo "output modules" - pri "Video output modules" izberemo možnost iz seznama "OpenGL video output"
-nato v levem meniju izberemo meni "Stream output" in nato "Access output"
-V Access output sem v okence kjer piše "Multicast output interface" vpisal IP mrežne kartice, ki jo uporabljam za internet, v okence "IPv4 multicast output interface adress" pa sem vpisal IP mrežne kartice, ki jo uporabljam zgolj za IPTV
-zadevo shranite in ponovno zaženite program.

Jaz sem nato odprl playlisto programov in zadeva je delovala.


to je postopek za vlc. pa recimo ip daj 10.133.133.133; na kartici in na vlc.ju. na kartici še masko 255.255.255.0 in brez prehoda

pa v skrajni sili če še odstraniš vse druge podpore razen za IPv4 na kartici; morda kaj bremza...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

STASI ::

Nekako sem usposobil.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

zdaj pa si še lahko potegneš dol program za snemanje po urniku za vlc. dobra zadeva in funkcionira.
če ne boš našel ti javim kasneje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Picero ::

Ali lahko kdo pomaga se meni. Sem na T-2, imam vklopljeno TV, ADSL2.
Racunalnik imam priklopljen na router (Asus WL-500G), ta pa je priklopljen na modem s 4imi porti.
VLC sem nastavil tako kot je napisano, za playlisto odpiram www.rula.net/t2/t2tv.m3u. Spisek mi pokaze, ne morem pa odpreti programov.
Kaj bi lahko bilo narobe?
Sumim, da imam mogoce kaj narobe vpisano pod multicast output interface (tu imam vpisan IP racunalnika, kot ga vidi router), vse mozno pa sem poizkusil vpisati tudi pod IPv4 multicast output...
Ali pa mogoce kaj stopa tudi router in moram tam sprostiti kaksen port?

STASI ::

gruntfürmich je izjavil:

zdaj pa si še lahko potegneš dol program za snemanje po urniku za vlc. dobra zadeva in funkcionira.
če ne boš našel ti javim kasneje.

Kateri program je to?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t...
http://arakar.ifastnet.com/andrej/softw...

probaj še frip tv za foro: http://friptv.sourceforge.net/

programsko shemo pa lahko kar odpiraš z beležnico in jo spreminjaš po mili volji. vedno svežo dobiš na t2 forumu na prvi strani ip tv na računalniku.

Picero je izjavil:

Ali lahko kdo pomaga se meni. Sem na T-2, imam vklopljeno TV, ADSL2.
Racunalnik imam priklopljen na router (Asus WL-500G), ta pa je priklopljen na modem s 4imi porti.
VLC sem nastavil tako kot je napisano, za playlisto odpiram www.rula.net/t2/t2tv.m3u. Spisek mi pokaze, ne morem pa odpreti programov.
Kaj bi lahko bilo narobe?
Sumim, da imam mogoce kaj narobe vpisano pod multicast output interface (tu imam vpisan IP racunalnika, kot ga vidi router), vse mozno pa sem poizkusil vpisati tudi pod IPv4 multicast output...
Ali pa mogoce kaj stopa tudi router in moram tam sprostiti kaksen port?


najprej probaj če je brez routerja ok. šele potem z routerjem začni rihtat (probaj se igrat okoli nastavitve za multicast in podobno). drugače pa preglej t2 forum.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

umexteacher ::

switch boš moral nastavit (izklopi tudi firewall in/ali antivirus na računalniku)

ally12 ::

Imam T2 net in sem že lahko spremljal IPTV na računalniku. Ko sem na laptopa naložil Windows 7, pa se je zapletlo - IPTV ne dela več. Ima kdo kakšno idejo, kaj je razlog? Hvala za pomoč.

gruntfürmich ::

z win7 so problemi.
vklopi FW. meni brez njega tv ne dela.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

srus ::

Verjetno je problem v nastavitvah firewalla. Začasno ga izklopi in poglej če je začelo delati. Instaliraj si še wireshark in v VNC odpri Tools - Messages okno (Ctrl M), da dobiš malo več informacij kaj se dogaja.

jonystar ::

Živjo, imam probem in sicer mi je nehal delovati T2 IPTV na računaliku. Dva dni nazaj je delovalo vse tako kot mora zdaj pa nič več. Probal sem že naslednje stvari:

- povezava računalnika direktno na modem, ni delalo nič.
- resetiral sem router(Linksys EA 6350), ni delalo nič.
- probal bratovo playlisto(njemu deluje), ni delao nič.
- izklopu sem firewall in AV, ni delalo nič.

Res nevem več kaj bi lahko bilo narobe, ker nisem spreminjal nobeni nastavitev v VLCju ali routerju, edina stvar, kar se je naredila je, da je bil patch tuesday ampak nevem če bi kakšen od updateov kaj zašuštral. Ma mogoče kdo kakšno idejo kaj naj še probam?

DennisDee ::

Zdravo,

Ker sem pred nakupom Android box-a, sem zadeve hotel malo sprobati na racunalniku (MB Pro) pred samim nakupom (Kodi testiranje za IPTV). No takole je zadeva sla:

Priklopljen sem na VDSL1 (40m stran od centrale), imam pa Smartcom modem (imam svoj router). Ker je LAN4 nastavjen samo za video, klicem na klicni center, kjer mi nastavijo LAN3 na video+internet. Zadeva deluje po resetiranju modema, ampak celih 30 min (video in internet), se pravi lahko brskam po internetu, obenem pa gledam IPTV preko KODIja. Zgodi se po cca 30 min, da mi internet neha delati (prilagam sliko, kaj se dogaja v brskalniku). No ker je bila ze toliko ura in sem bil zaspan, sem klical nazaj danes dopoldne.

Operater na tehnicni pomoci mi pove, da nikakor ni izvedljivo, da se na en port priklopi video+internet, ces da imam VDSL1, ce bi imel VDSL2, bi se to dalo(?). Pa sem mu rekel, kako je mozno, da je vceraj ponoci delovalo, potem pa je nehalo, on trdi da ni mogoce da je bilo tako. Nastavi mi LAN3 nazaj na internet, resetiram modem in sem ponovno na zacetku.

Vprasanje:
Ali bi sprememba modema (smartcom menjam za innbox) zadevo spremenila? Imam tam lahko video+internet signal na enem portu? Ce je to mozno, mi je za Arris tv vmestnik popolnoma vseeno, tudi ce ga izklopim (sej bom mel pa na kodiju tako ali tako programsko shemo za katero placujem), ampak da se ta isti android box lahko poveze tudi na internet (youtube, browser, internetne aplikacije, ...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710027 (3446) bimmer-mb
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224348 (8507) slitkx
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105135 (21502) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483121640 (45840) Looooooka
»

SiOL IPTV preko VLC

Oddelek: Omrežja in internet
1612001 (6939) Thunder wave

Več podobnih tem