» »

email

email

Ikspe ::

Pred leti sem uporabljal nek email s katerim se nisem mogel povsod registrirat. Mislim da je bil hotmail. Ali pa mogoče yahoo.
Odkar imam gmail nimam nobenih težav z registracijami na portalih.
Ve kdo v čem je fora tega in kateri emaili so takšni s katerimi so težave/niso težave?

Ribič ::

Čudno se mi zdi, da portali nebi sprejemali hotmail ali yahoo naslovov, saj so ti eni izmed bolj popularnih email strežnikov. Imel sem pa že izkušnje, ko sem uporabljal nek manj znani strežnik za elektronsko pošto (imena se žal ne spomnim več). Določene spletne strani mi namreč niso dovolile registracije, saj strežnika niso prepoznale in so zahtevale naj uporabim enega iznmed znanih email domen npr. gmail. Vem pa, da so ponekod tudi blokirane domene popularnih potrošnih email naslovov npr. Mailinator.

lp

čuhalev ::

Moja izkušnja je drugačna: želeli so elektronski naslov, ki ga ni možno prosto ustvariti, torej so odpadli tako Yahoo, Hotmail kot tudi Google Mail, priporočili pa elektronski predal pri ponudniku storitve dostopa do spleta, saj naj bi tako bilo manj zlorab.

Ribič ::

To sem že tudi nekje doživel. Mislim, da je bila celo ena popularna spletna igra, ki je zahtevala takšen email pri registraciji. World Of Warcraft morda?

Napovedovan ::

Ne vem kako začeti novo temo pa bom kar tukaj vprašal.

Želim si avtomatsko forwardirati maile iz določenega naslova na nek drug določen naslov. OK to ni problem pri GMAILU naredit s filtri.
Rad bi pa še v vseh teh emailih izbrisal prvih 5 in zadnjih 6 vrstic. Kako bi pa lahko to naredil, da bi se to nardilo avtomatsko.

SeMiNeSanja ::

To bi pa moral že imeti svoj lastni mail server in potem sprogramirati nek procesor mailov.

Zakaj vraga bi brisal glavo in rep na mailih, ki si jih prepošlješ?!?
Menda si lahko predstavljaš, da to ni neka običajna procedura, ki bi jo še kdorkoli drug potreboval? Torej ne pričakuj, da boš našel nek proizvod, ki mu boš zgolj nastavil število vrstic, ki naj se brišejo.

čuhalev ::

Gre tudi brez strežnika. IMAP dobiš sporočilo, porežeš in SMTP pošlješ naprej.

Napovedovan ::

Jaakaa a lahko kej več poveš o tem kako.

Napovedovan ::

Pač jaz bi rad da tisti ki dobi email da ne vidi kdo je email poslal meni.

SeMiNeSanja ::

čuhalev je izjavil:

Gre tudi brez strežnika. IMAP dobiš sporočilo, porežeš in SMTP pošlješ naprej.

Seveda se da izvesti tudi brez strežnika, samo potem ne bo sporočilo posredovano takoj, ko bo prispelo ampak 'nekoliko kasneje' - odvisno od implementacije.

Je pa verjetno res, da bi bilo lažje zadevo naresti in nadzirati v varianti samostojnega programčka, ki ga zaženeš na nekem xy računalniku, pobira preko imap in pošilja preko smtp, kot si že napisal.

Vsekakor pa ne bo na voljo neka 'instant' rešitev, ampak si jo bo moral OP sam skupaj 'spacat'.

Python bi znal biti kar priročno orodje za kaj takega - če ga obvladaš.

Na netu je ogromno primerov, kako z Python skriptami pobirat maile ali jih pošiljati - vključno z 'prebiranjem' kaj je header, kaj pa body nekega maila. Samo moraš še obe komponenti 'zlepiti' skupaj. Morda pa se bi z malo bolj intenzivnim googlanjem našel tudi kakšen primer kode, ki že počne oboje.

SeMiNeSanja ::

Drugače pa nevem zakaj se matrat in ne uporabiti kar google groups.
Če je komu do anonimnosti, si odpre nov Google identitiy in se z njim prijavi na listo.

V Google groups imaš kar nekaj nadzora nad sporočili, tako da ti ne more kakšna baraba zaspammati celo stvar. Poleg tega lahko novince označiš, da so moderirani,...

Malo si poglej stvar, če morda nebi bila točno to, kar v bistvu potrebuješ (seveda ob ustreznih nastavitvah).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook sinhronizacija

Oddelek: Programska oprema
294931 (1472) Machete
»

Yahoo Mail za zdaj še pred Hotmailom in Gmailom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
329529 (7410) ABX
»

Gmail, Yahoo, Hotmail

Oddelek: Omrežja in internet
172608 (2213) slitkx
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216559 (13241) the_unborn
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316419 (16419) Bakunin

Več podobnih tem