» »

Netflix

Netflix

««
7 / 24
»»

Egidij88 ::

Tavher je izjavil:

Se strinjam. Da kot slovenec želiš slovenščino je normalno in tvoj ponos pa četudi obvladaš angleško. Nekdo se pač raje podjarmi angleščini ker je ta jezik oh in sploh in ker ga uporablja se čuti več vrednega. Pač vsak po svoje.


Jaz raje izberem angleške podnapise ali pa nič. Prevod je prevod, ni dobesedno isto, kar nekdo v filmu reče. Slovenski podnapisi so mi prav moteči, če gre za film/serijo v angleščini.

Jerry000 ::

Tukaj se kregate za subjektivno reč. Good luck

Gatsu ::

telexdell je izjavil:

Lepo, da se učite tujih jezikov z gledanjem filmov. Če se ne motim, na Netflix izbereš vsebino in nato še podnapise. Če bi bilo možno izbrati slovenske podnapise, bi se še vedno lahko učili angleščine, če podnapisov sploh ne bi izbrali. Zakaj torej drugim oporekati nekaj, kar vas sploh ne prizadene?
Za večino serij in filmov v bazi Netlix slovenski podnapisi že obstajajo (Opensubtitles.org, Podnapisi.net). Spremeniti bi morali le aplikacijo, da bi omogočala nalaganje teh podnapisov in bi dobile na stotine več naročnikov brez, da bi sami imeli dodatne stroške s prevodi.

@meo5468 pa pojdi z angleščino na Kitajsko, Japonsko, Latinsko Ameriko... ali Italijo, Francijo, Rusijo...Prej boš v Evropi in ZDA srečal kitajsko govorečega kot pa v omenjenih državah angleško govorečega.


Ja najboljš da začnejo še filme iz travnikov gor dajat... Slovenski prevodi na teh straneh so velikokrat totalna katastrofa in direktni prevod brez da človek ki prevaja gleda film, tako da je cel kup napak in ti bi tako sranje dajal poleg storitve ki jo zaračunaš?

Je pa čudno da na slovenskem Netflixu ni nemških podnapisov, so pa angleški, italijanski in madžarski.

telexdell ::

Gatsu je izjavil:



Ja najboljš da začnejo še filme iz travnikov gor dajat... Slovenski prevodi na teh straneh so velikokrat totalna katastrofa in direktni prevod brez da človek ki prevaja gleda film, tako da je cel kup napak in ti bi tako sranje dajal poleg storitve ki jo zaračunaš?

Je pa čudno da na slovenskem Netflixu ni nemških podnapisov, so pa angleški, italijanski in madžarski.

Če ima program možnost to še ne pomeni, da jo moraš tudi koristiti. Ker zaradi tega ne bi naročnina bila nič dražja, tudi nihče ne bi bil oškodovan. Ti bi npr. gledal kot, da možnosti za odprtokodne podnapise sploh ni. Nekomu drugemu, pa bi mogoče to koristilo. Je to tako težko razumeti?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Gatsu ::

Ne ti očitno ne razumeš da je to plačljiv servis od katerega se pričakujejo neki standardi in spoštovanje avtorskih pravic ipd. In ne moreš od takega servisa pričakovat, da ti bo skozi uradno aplikacijo dovolil dostop do nekih zunanjih podnapisov. Potem boš pa fasal na heldesku na tono zahtevkov zaradi slabe sinhronizacije ipd teh podnapisov.

Je pa imel Netflix addon za kodi podporo za podnapise in se lahko s tem malo poigraš pa probaš če še deluje.

telexdell ::

V Kodiju ni možno nalagati odprtokodnih podnapisov v NETFLIX aplikacijo. Bi pa naj to šlo od Kodi 18.x naprej, kateri je trenutno v beta verziji in uradno izide po novem letu.
Drugače pa, če bi napisali aplikacijo zgolj tako, da bi bilo možno kaj dodati bi se zaščitili pred tvojimi strahovi, saj sami ne bi omogočali dostopa do ničesar, razen do svoje baze. Ker pa tega ne omogočajo imajo pa kakšen milijon ali dva manj naročnikov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

sarma832 ::

a ve kdo kako je z tem slovenskim Netflixom. A se splača- je dovolj filmov, ali je izbira zelo omejena?

Pa zanima me kako je z podnapisi. A se da kako preprosto naštimat slovenske podnapise?

drvo ::

Izbira je velika, redno se dodajajo nove stvari. Slovenskih podnapisov pa ni.
No, so za en film in serijo gotham. Ko se prijaviš imaš en mesec zastonj, pa se lahko sam prepričaš, če ti ustreza.

avani ::

Kaj pa so vaši top picks na Netflixu? Moji so :
narcos
master of none
Archer
Judah Freilander

Punca pa rada gleda the good wife

M.B. ::

Z Super Netflix Addonom za Chrome, lahko dodaš dodatne podnapise v Netflix. Ker se predvaja v HTML5 videu, kjer je možno stvari dodajat. Edino problem je najt take, ki ustrezajo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

krepki ::

avani je izjavil:

Kaj pa so vaši top picks na Netflixu? Moji so :
narcos
master of none
Archer
Judah Freilander

Punca pa rada gleda the good wife

the 100
glitch

Cruz ::

Celotna serija Friends je dosegljiva po novem.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

shadeX ::

Vidu ravno včer ko sem iskal kaj novega za pogledat. Na koncu sem zaspal pred dokumentarcem od auschwitz-a.

:))

CyberDuck ::

Cruz je izjavil:

Celotna serija Friends je dosegljiva po novem.


Za to se lohk men zahvalte :)

vinkop ::

se vedno je precej premalo materiala v slovenskem netflixu...sploh pa 4K vsebine in podnapisi bi bili nuja....poznam nekaj prijateljev starih od 40 do 50 let, ki bi se takoj narocili na to storitev, ce bi bila malo bolj profesionalna....

hojnikb ::

CyberDuck je izjavil:

Cruz je izjavil:

Celotna serija Friends je dosegljiva po novem.


Za to se lohk men zahvalte :)

a je v HD al spet kakšen 480p ?
#brezpodpisa

Konlov ::

vinkop je izjavil:

se vedno je precej premalo materiala v slovenskem netflixu...sploh pa 4K vsebine in podnapisi bi bili nuja....poznam nekaj prijateljev starih od 40 do 50 let, ki bi se takoj narocili na to storitev, ce bi bila malo bolj profesionalna....

Jest tud...8-)

vinkop ::

hojnikb je izjavil:

CyberDuck je izjavil:

Cruz je izjavil:

Celotna serija Friends je dosegljiva po novem.


Za to se lohk men zahvalte :)

a je v HD al spet kakšen 480p ?

ni ta pravi HD, sem pricakoval boljso kvaliteto glede na to da se placa...ravnokar preveril pri sosedu, ki je narocen na netflix...

PandaFlow2 ::

vinkop je izjavil:

se vedno je precej premalo materiala v slovenskem netflixu...sploh pa 4K vsebine in podnapisi bi bili nuja....poznam nekaj prijateljev starih od 40 do 50 let, ki bi se takoj narocili na to storitev, ce bi bila malo bolj profesionalna....


Slovenija je eden izmed najmanjših (sploh jezikovno gledano) trgov za Netflix, tako da imajo najbrž druge prioritete ko se gre za podnapise/dubbing...

J.McLane ::

Še malo od konkurence, HBO GO je sedaj na voljo brez vezave na operaterja za 6,99 €/mesec, ni slabo, če bi le uspel sploh kaj TV gledat.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Joze_K ::

J.McLane je izjavil:

Še malo od konkurence, HBO GO je sedaj na voljo brez vezave na operaterja za 6,99 €/mesec, ni slabo, če bi le uspel sploh kaj TV gledat.


ne razumem teh HBO programov...
zakaj so različni, če pa že na enem samem dobiš vse v arhivu - ali se motim?

Če imaš HBO-GO ali rabiš Siol-ov HBO paket? Ali so na HBO1, 2 še kake druge vsebine?

In pa če vzameš HBO neodvisno od operaterja ali ga lahko vključiš preko SIOL škatle?

Hvala, J

J.McLane ::

Mislim da je fora v tem da je sam HBO GO še vedno zelo okrnjen, preko Siol box sigurno ne gre samostojno, smart-tv podpora je zelo omejena, ne podpira Android TV, v bistvu moraš streemat s telefonom preko Chromecasta. Za vsebino pa nisem preverjal ali je na voljo takoj ko je premiera na programu ali ne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

vinkop ::

pojavil se mi je problem pri netflixu....do sedaj je lepo delovalo od vceraj zvecer pa ko pritisnem na tipko netflix napise da se ne more povezati....internet deluje na televizorju in povsod....kako bi lahko enostavno to resil? hard reset se mi nekako ne dopade, ker bom izgubil nastavitev slike....

Motion ::

A se da netflix gledat prek vpn-ja da bi imel dostop tudi do vsebin ki so na voljo samo za amere?

vinkop ::

Motion je izjavil:

A se da netflix gledat prek vpn-ja da bi imel dostop tudi do vsebin ki so na voljo samo za amere?

bo slo z VPN-jem, ampak potem rabis se ameriski netflix racun....z slovenskim ali bilokaterom drugim racunom ne mores spremljati amerov....

alkor ::

da se gledati tudi s slovenskim racunom bp. samo ta pravi vpn moras imeti- expressvpn .
LP, a

mumbo ::

In potem imaš dostop do ameriških vsebin s slovenskim računom?? Mam netflix, v bistvu si ga delimo s frendi pa se je ne pritoževal da je ful premalo vsebin glede na ZDA. To bi blo pol super zanj. Meni je sicer dovolj zaenkrat, je pa tudi res da se mi zdi da sem že vse boljše serije pogledal (Narcos, Mindhunter, House of Cards, Stranger Things..)

Je ta expressvpn plačljiv oz kolko plačaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mumbo ()

alkor ::

tako je.

https://www.expressvpn.com

placljiv je.
LP, a

Kurzweil ::

Sem hotel testirat 1-mesečni trial in vidim, da je treba že vnesti Master card/Paypal/etc account ob registraciji - ne hvala.

mayne ::

Kot pri vsakem normalnem trialu.

Kurzweil ::

@mayne, to pa absolutno ni res. Že recimo NBA in Eurolague nimata za testno obdobje (kadar je) tega. Delajo pa še par drugih kardinalnih napak, recimo to, da ni možna uporaba PaySafe Carda (danes polovica mularije za online gaming eksistira s tem, ker še pač nimajo MC ali PP), da je izbor smešno slab in ohlapen, da ne naštevam dalje - I will pass!

no comment ::

Še en Slovenec, ki je (ne)glasoval z denarnico in pritožbo vložil v Slotek. Poglejmo, če so prebrali in če jim je kaj mar...

Kurzweil ::

no comment je izjavil:

Še en Slovenec, ki je (ne)glasoval z denarnico in pritožbo vložil v Slotek. Poglejmo, če so prebrali in če jim je kaj mar...


In kaj natančno si hotel povedat? Ali si zgolj hotel biti pameten? Ko že ravno pametuješ, sem včeraj hotel pisat na Netflix Slovenija in niti nimajo FBja, iskat mail na njihovi strani se mi pa ni dalo več, vemo kdo gre h koritu... Drugače pa kaj ima narodnost s pošiljanjem pritožb in ticketov (morda obstajajo tudi kakšni stereotipi glede tega?!)? ;(( Ne pametuj preveč, če ne zmoreš kaj bolj intelektualnega napisat, raje ne komentiraj in pa kot, da bi zaradi moje pritožbe spremenili svoj model, ki ga imajo po celem svetu. Kot rečeno @no comment, ne bodi preveč pameten, ker pišeš neumnosti.

no comment ::

Tudi v tvojem lamentiranju o tem zakaj ne boš probal Netflixa ni bilo nič "intelektualnega". Ampak, razumem, to je stvar, ki jo je Slotek NUJNO moral zvedet. Mission accomplished.

P.S. Ne jemlji se (in drugih) preresno, še Netflix te ne, zakaj bi se ti ;)

edit: pismo, spet sem pozabu sarcasm tage vklopit in izklopit. eh, ja...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Kdaj bo začel netflix šopati 200mio produkcije filmov?

Kurzweil ::

@no comment, jaz sem lepo napisal, da je moteče, da za trial vnašaš podatke kreditne kartice ali paypala, ti pa si začel stresat drek iz svojih ust. Prvo kar je, ti si posvem nepomemben osebek in ta komentar poleg vsega niti ni bil namenjen tebi. Če bi ti kapnilo sem s tem "intelektualnim" hotel povedat, da si pisal prezpredmetne neumnosti in zgolj nek normalen stavek bi bil dovolj, po možnosti vsaj dokaj slovničen. Kaj za boga je "lamentiranje" veš samo ti, zakaj pišeš Slotek tudi nihče ne ve... in ne ne jemljem sebe resno, kot vidiš tudi Netflix ne jemljem resno, ti pa si tako nepomemben tako, da tebe pa že skoraj preziram. In še enkrat te sprašujem, a to je nek stereotip, da Slovenci kao ne pišejo proper ticketov in pritožb, ali hočeš spet izpadit pameten? :D Vse kar sem hotel povedat je, kot rečeno, da je neumnost, da je treba vnašat naprimer MC in PP accounte in da ni možna uporaba naprimer PaySafeCarda, ti pa si hotel malce pozornosti in si pač napisal ta kupček drekeca, ki je izraz tvojega... če ne veš kaj bi pisal, raje ne piši... na tak način se boš prej osmešil, kot pa izpadel dejansko frajer če že v RL ne gre...

@Vazelin, ravno 10 dni nazaj je izšla celotna sezona nove serije (po knjigi) z naslovom Altered Carbon, ki je bila najdražja serija do sedaj, vsaj glede na vložen denar na posamezno epizodo. Kar pa je še na čakanju za ogled, ko bo čas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

no comment ::

Če je Altered Carbon $9mio na epizodo, je The Crown potem dražja. Sem pogledal prvi del Altered Carbon in bil precej razočaran nad fotografijo in scenografijo. Upam, da gre v naslednjih delih na boljše.

Pa še za intelektualce.

Okapi ::

Ne vem sicer, kaj si pričakoval, ampak recimo ulične scene so v Altered Carbonu kakšnih 5x bolje narejene kot recimo v Star Treku (v zadnjem delu, ko so bili na Qo'noSu).

no comment ::

Kot pravim, pogledal sem samo prvi del, in v njem ni videt desetmiljonskega razkošja. Še tam kjer bi lahko pokazali, so zamaskirali ambient z minimalno globinsko ostrino. Ampak to je stvar režije/fotografije, ni nujno, da šparajo s tem.

Me pa zanima koliko so zapravili za npr. The Man in High Castle, The Deuce, The Knick... Vem, drug žanr, ampak se takoj vživiš v okolje in lahko tudi samo GLEDAŠ.

Kurzweil ::

@no comment, torej pametuješ po prvem delu. Če vsaj približno normalno vidiš, potem boš priznal, da serija ne zgleda ceneno, kot če bi imela povprečen budget, sploh pri sci-fiju v takšnem okolju. Koliko so stale posamezne epizode, sezone in celotna serija pa je sila preprosto najti, še posebej če ti osnovna raba googla ne predstavlja preveliko oviro. Če ti ne bo šlo z googlom, lahko pogledaš naprimer tudi na IMDB. Sicer pa takole gledat čez palec in primerjat serije je neumno, recimo Game of Thrones, če ne bi "outsourcal" za render razne Indijce namesto studie v ZDA in podobne, bi bil neprimerljivo dražji, pa je to samo eden aspekt pri celotno produkciji. Če smo že pri Altered Carbon je bolj smešno, kje je denar ko gre za igralsko zasedbo... par igralcev je milo rečeno smešnih in povsem zgrešenih.

Motion ::

alkor je izjavil:

tako je.

https://www.expressvpn.com

placljiv je.


kar sem bral ni glih tako fajn kot se oglašuje, predvsem se folk pritožuje da si samovoljno odtrgajo naročnino čeprav ma folk naštimano na ročno obnavljanje naročnine in podobno,... PA niti ni tolk poceni pa še svojega ip ja nimaš možnosti dobit,...

vinkop ::

alkor je izjavil:

da se gledati tudi s slovenskim racunom bp. samo ta pravi vpn moras imeti- expressvpn .

poglej ga modreca....ne zavajaj ljudi tukaj...jaz imam angleski in ameriski 4K netflix in z angleskim ne vidim vsebin, katere so namenjene za ameriko....tudi za ameriskim IP ali DNS ne gre...drugace pa vam priporocam raje kak smartdns namesto vpn-ja....jaz uporabljam smartdnsproxy....

rezator ::

Sem opazil, da je odvisno kje živiš, saj nimamo tukaj vseh filmov, kot naprimer v Nemčiji. Z ženo imava zdaj Netflix kakšen mesec. Se da kako na smart TV urediti, da imamo iste filme kot Nemčija, ZDA?

Na računalniku predvidevam, da se da.
Some people feel the rain. Others just get wet.

M.B. ::

Včasih je delovalo preko vsakega VPN. Potem je pa Netflix začel bannat IPje iz katerih se več različnih userjev poveže in so najverjetneje VPNji. Glede na članek bi naj ExpressVPN, NordVPN in VyprVPN še delovali. Lahko pa še vedno danes dela jutri pa ne. Za smart TV bi delovalo, če lehko na Routerju VPN nastaviš. Določeni namreč to omogočajo. Ampak potem gredo vsi podatki preko VPNja. Nihče pa ti ne garantira, da ti VPN ne gleda po podatkih za kakimi gesli al pa kaj podobnega.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Mr.B ::

Kurzweil je izjavil:

@mayne, to pa absolutno ni res. Že recimo NBA in Eurolague nimata za testno obdobje (kadar je) tega. Delajo pa še par drugih kardinalnih napak, recimo to, da ni možna uporaba PaySafe Carda (danes polovica mularije za online gaming eksistira s tem, ker še pač nimajo MC ali PP), da je izbor smešno slab in ohlapen, da ne naštevam dalje - I will pass!

V tujini imaš netflix kartice. Včasih so bile od 10€ dalje.. Sedaj so samo od 20€ (al 15€).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matevz96 ::

rezator je izjavil:

Sem opazil, da je odvisno kje živiš, saj nimamo tukaj vseh filmov, kot naprimer v Nemčiji. Z ženo imava zdaj Netflix kakšen mesec. Se da kako na smart TV urediti, da imamo iste filme kot Nemčija, ZDA?

Na računalniku predvidevam, da se da.


Ja obstaja velika razlika v številu naslovov, glej to stran:

https://www.finder.com/netflix-usa-vs-w...

Kolikor vem Netflix blokira VPNje in ne gre.
#hooldthedoor

Konlov ::

Torej če si pri nas naročen, proti plačilu dobiš caa 20% vsebine, ki jo dobijo v USA?

krepki ::

Še te vsebine ,ki je pri nas ne moreš pregledat,ker je je res veliko,razen če cele dneve presediš pred tv jem,ne razumem zakaj ne naročite in se prepričate kako je z tem,saj lahko po preteku poskusnega obdobja prekinete in se vam naročnina ne kasira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

rezator ::

krepki je izjavil:

Še te vsebine ,ki je pri nas ne moreš pregledat,ker je je res veliko,razen če cele dneve presediš pred tv jem,ne razumem zakaj ne naročite in se prepričate kako je z tem,saj lahko po preteku poskusnega obdobja prekinete in se vam naročnina ne kasira.


Ta je pa res pametna. Sem že naročen in si želim pogledat točno določen film, ki ga ni. Ko googlam, pa piše, da je na Netflix-u. In sicer v Nemčiji in ZDA (in mogoče še kje...)

Po na tej povezavi sem našel: Slovenia

204 Serij

555 Filmov

17.63% Glede na serije v ZDA

12.08% Glede na filme v ZDA
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

RegulusDraco ::

krepki je izjavil:

Še te vsebine ,ki je pri nas ne moreš pregledat,ker je je res veliko,razen če cele dneve presediš pred tv jem,ne razumem zakaj ne naročite in se prepričate kako je z tem,saj lahko po preteku poskusnega obdobja prekinete in se vam naročnina ne kasira.


jaz sem z netflixom relativno zadovoljen. Dela zelo zanesljivo, kvaliteta streaminga je odlična (tako slika kot zvok sta super).

Me pa moti majhna izbira filmov in serij. Rad bi pogledal tudi kak film za katerega vem da je na voljo drugod po svetu, na slovenskem netflixu pa pač ne.

Za primerjavo pa naj omenim da Amazon Prime ni nič boljši glede izbire filmov. Je pa Amazon Prime _bistveno_ slabši glede izbire serij. Tako da če želite streaming servis, preizkusite Netflix.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.
««
7 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney Plus (Disney+) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6211257 (487) opeter
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21131569 (3234) Pithlit
»

Netflix znižal cene v manj razvitih državah, tudi Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14115246 (6777) Gregor P
»

Deljeni Netflix račun (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8814661 (2776) Doew
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25594678 (71231) Tr0n

Več podobnih tem