» »

Netflix

Netflix

««
5 / 24
»»

M.B. ::

Vsebino prikažejo vsi VPNji, problem so predvajanja.

NordVPN z akcijo 79 za 2 leti je nekje ~4 € na mesec. Kar je polovica Netflixa, pa vprašanje kak dugo bo delal, tak da zgleda je vsaj za nekaj časa konc za tuje Netflixe.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Kebo ::

Drugače sem pogruntal, da ima NordVPN 3 dnevni trial. Odpreš 10 minutni mail in odpreš nov računa na vsake 3 dni, ni najbolj praktično je pa zastonj.
Link

Jerry000 ::

Tole kar netflix dela je bedno...pol naj dajo vsaj isto vsebino k nam, ne da nekaj omejujejo. Plačuješ isto dobiš manj

Gatsu ::

To ni samo od Netflixa odvisno ampak od studijev. Mi imamo naprimer Blacklist tekočo serijo, medtem ko jo bodo Američani dobili šele čez slabo leto. Tako da imamo tudi kako stvar ki je Američani nimajo na voljo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

M.B. ::

Pa startrek novo serijo mamo, ko jo Američani nimajo.

Je pa včeraj par zanimivih Filmov prišlo k nam:
Friday the 13th, How to Lose a Guy in 10 days, War of the Worlds, Godfather I, II, III, Transformers: Revenge of the Fallen pa Dark side of the Moon, Beverly Hills Cop III, Mission: Impossible III, Star trek filmi, Lemony Snicket movie, No Strings Attached, American Beauty, A Beautiful Mind, Cast Away, Indiana Jonesi razni, Breakfast at Tiffany's, Catch me if you can, No Country for Old Men, Forrest Gump, Footloose, Foxcatcher, Top Gun, Ashley Madison (zgleda je film o vdoru v to spletno stran za afere), The usual suspects, Whiplash, Watchmen in drugi. Več na Netflixu al pa Unogs, klik na Slovenija in added in last 7 days.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Tomson ::

Kako je pa ta trenutek s podnapisi, koliko zadev je prevedenih, tako na oko, procentualno?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jerry000 ::

Torej Netflix raste pri nas...lepo. Še Spotify :)

M.B. ::

Praktično vse ima Angleške podnapise. Angleški audio imajo tudi nekatere tuje serije. Slovensko ni nič. Če bi rad imel Slovenski Netflix potem je bolj primeren Voyo al pa Pickbox. Tudi vsebine ni nič Slovenske. Zanimivo na Hrvaškem je Full house (Netflixov) in Mean streets z hrvaškimi podnapisi. To je vse od ~1000 filmov. Pri nas pa nič. Verjetno bo čez kake 2-3 leta. Tolko je baje tud v tujini trajalo da se je vmesnik prevedo pa da so prišli filmi s podnapisi gor. Je pa problem, ker potem moraš te filme od Slovenskih distributerjev kupit, da dobiš Slovenske podnapise zraven.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

slitkx ::

Ali Netflix slovenskim naročnikom omogoča spremljanje National Geographic, Animal Planet ipd. programov?

OK.d ::

Jerry000 je izjavil:

Torej Netflix raste pri nas...lepo. Še Spotify :)

Res ne vem zakaj švedi ne omogočijo tega pri nas:(
LPOK.d

M.B. ::

Netflix ni kanal, Netflix je video na zahtevo. Tako da daoločeni dokumentarci, ki so bili tam verjetno so. Med drugim je Planet Earth, Cosmos, An Idiot Abroad, The Inexplicable Universe, Lion in your living room, Life, The Hunt, Making a Murdered, Frozen planet, The Blue planet, Metropolis (o mestih), Edge of the Universe, Human planet, Chef's Table, idr. Naravovarstvenih Dokumentarcev je kr dosti. Ostalih pa tudi.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Jerry000 ::

in, kako je kaj z netflixom? Je več vsebine? Je vreden 10€/mesec?

Mikrohard ::

Vsebin je iz meseca v mesec več... https://unogs.com/countrydetail/

Če ti je pa vredno 10€ na mesec, moraš pa sam preveriti. Nimajo vsi enakega okusa...

Jerry000 ::

Super link. Je kje kakšen seznam izven netflixa da vidim kaj imamo v sloveniji na razpolago? Kaj na netflixu tudi brišejo filme? Vidim rubriko expired na tem linku.

fpbs ::

Netflix Recommended TV List 2017 Includes LG, Samsung and Sony:
http://www.avsforum.com/netflix-recomme...

M.B. ::

@Jerry000: Na strani Unogs, ki jo je omenil Mikrohard lahko izbereš Slovenijo in vidiš vse filme, ki so na voljo. Primer Vse v Sloveniji. Ni glih idealno za iskanje filmov, ampak Netflix interface je še malo bolj zanič. Nov film, ki je prišel par tednov nazaj je Terminator Genesys, pa dva speciala Dave Chappela pa najbolj uporabno enih deset Turških filmov in serij. :)

Na Netflixu je film za omejen čas. Odvisno pač kak dolgo majo pogodbo podpisano. In potem na Unogs kake 3-4 dni prej vidiš da je naprimer serija z 6 sezonami čez 3 dni ni več. Al pa 20 filmov zgine od katerih bi 3 rad pogledal. Pač lepota clouda. V ameriki bo 1. aprila zginlo kar nekaj serij: X-files, Buffy, Angel, Bobs burgers, etc. Ker poteče pogodba s Foxom. Včasih se pogodbo potem podaljša in stvari pridejo nazaj, včasih pa ne in vsebina se znajde na Amazon Prime/Hulu kje drugje. Stvar je pač taka da Netflix ni več edini in cena pogodb postaja vedno večja, ker je več konkurence med streaming platformami in se Netflixu ne splača več met vsega, zato dela svojo produkcijo, kjer pa ima on pravice.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Jerry000 ::

Hm...ni mi všeč da brišejo filme. Je kakšen program, storitev ki ponuja veliko filmov (tudi starih)? Podobno kot Spotify kjer najdeš vse živo muske od nove do stare.

M.B. ::

Knjižnica, al pa torrenti. Nevem če imaš kaj drugega.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

leiito ::

Mikrohard je izjavil:

Vsebin je iz meseca v mesec več... https://unogs.com/countrydetail/

Če ti je pa vredno 10€ na mesec, moraš pa sam preveriti. Nimajo vsi enakega okusa...


Amazon Prime Video je prvi mesec zastonj, prvih šest €2.99 in potem €5.99, postaja tudi pomemben kreator vsebin, poleg tega bosta Netflix in Amazon za Slovence ena od opcij za HDR vsebine.

A propos, BBC bo medtem začel oddajati že v HLG, sploh ne vidim razloga, sploh ob Kodiju, zakaj bi kdo sploh še rabil slovenske programske sheme.

RejZoR ::

Mikrohard je izjavil:

Vsebin je iz meseca v mesec več... https://unogs.com/countrydetail/

Če ti je pa vredno 10€ na mesec, moraš pa sam preveriti. Nimajo vsi enakega okusa...


Probaš prvi mesec in prečekiraš zastonj kaj ponujajo. Če ti odgovarja se naročiš. Ko te mine prekineš. Osebno mi je kar fajn storitev čeprav pogrešam kakšne filme in serije. Verjetno jih amerikanci imajo, pri nas pa jih ni ker smo pač tretirani pod vzodni blok evrope or something...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

leiito ::

Že, ampak zdaj je postal aktualen HDR in HD audio, na torrentih so prisiljeni žrtvovati kakovost, da je manjši file, in ob tako nizkih cenah Netflixa in Amazon Prime Videota in porastu 4K vsebin, nisem prepričan, da se še splača matrat.

Jerry000 ::

Jah...glede na to da Netflix nima dost filmov, pa tut novih nima (katere jaz gledam) mi je torrent še najbližji. Zaluštalo se mi je gledat npr. Policisko akademijo, pa Warcraft...so ti filmi v Netflixu? Nop, torej torrent it is :). Sicer pa maš programe kateri streamajo iz torrenta

leiito ::

Programi streamajo s torrenta? Kje pa to najdeš?

Jerry000 ::


M.B. ::

Warcraft je na Google play. Cena sposoje pa višja kot Kino karta. Nevem zakaj je to tak drago. In to SD HD kvaliteta je še 1EUR dražje in stane 5EUR. Vsaj trije deli Policijske akademije so tudi gor. Je pa tako sposojanje seveda bistveno dražje od Netflixa. Kjer za 7EUR mesečno gledaš kar želiš. In glede na mojo statistiko sem najmanj gledal Netflixa 10ur na mesec, kar je po uri še vedno poceni. Največ pa 52.

EDIT: pa tudi datoteke se da kr stisnit, ko sem backupiral filme lahko 2urni film 1080 z H265 kodekom spraviš na 5GB brez neke velike izgube.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Jerry000 ::

Ja, to rentanje je tudi drago. No, saj ni panike, vidim da ni to zame (še). ostajam na trenutnem sistemu gledanja.

RegulusDraco ::

situacija na netflixu? je na voljo že kaj več serij in filmov?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

BadWolf ::

Imam Netflix že od začetka, pa razmišljam, da bi ga odjavil. Ponudba je bl meh

RegulusDraco ::

tnx. Sem šel na uradno stran pogledat in vidim, da lahko spet vklopim testni mesec, kar me malo preseneča. Morda je minilo že toliko časa odkar sem testiral (testiral sem takoj, ko je Netflix prišel v Slovenijo) ali pa sem takrat imel drug račun, nevem več.

Malce več izbire je kot jo je bilo takrat...... upam sicer, da zbirko kaj posodabljajo..

Blade Runnerja ni gor.
Shawshank Redemption ni gor.
.....
Star trek filmi so gor, huray.
Interstellar ni gor.


No, vsaj Peppa pig je gor.

Bom videl, če je ta reč dejansko boljša od alternative.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

L1nK ::

peppa pig, worth 10€
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Gatsu ::

Men se zdi več kot vredno 12€ na mesec. Je praktično edini vir 4K materijala za te naše nove tvje. Produkcija lastnih serij je vedno boljša in boljša - samo letos naj bi investirali par miljard dolarjev v nove serije in filme. Z določenimi TV hišami, so se dogovorili za redno dodajanje novih delov serij takoj ob izidu npr The Blacklist, Better Call Saul, The 100 itd. Gledaš lahko na do 4 napravah hkrati - se pravi si lahko deliš naročnino s kolegi...

Jerry000 ::

Gatsu je izjavil:

Men se zdi več kot vredno 12€ na mesec. Je praktično edini vir 4K materijala za te naše nove tvje. Produkcija lastnih serij je vedno boljša in boljša - samo letos naj bi investirali par miljard dolarjev v nove serije in filme. Z določenimi TV hišami, so se dogovorili za redno dodajanje novih delov serij takoj ob izidu npr The Blacklist, Better Call Saul, The 100 itd. Gledaš lahko na do 4 napravah hkrati - se pravi si lahko deliš naročnino s kolegi...

Ja, to deljenje je ql, sam ko nimajo SLO podnapisov (nekateri se glede na to odločijo proti)

Gatsu ::

Kar za nas "mlade" nebi smel bit problem. Nekaj se je sicer govorilo, da Netflix išče prevajalce, tako da morda pa bo v prihodnosti vsaj nova roba z slo podnapisi. Jaz sem zaenkrat izredno vesel, da je praktično vsa nova roba takoj pri nas.

Jerry000 ::

Nekaj časa nazaj sem slišal (lahko da narobe, popravite me prosim), da naj bi Netflix odstranis region restriction? Torej da bomo tudi mi deležni enake vsebine kot USA? Kolikor vem ima USA največ vsebine.

scipascapa ::

ja paket za 12€ za 4 račune je 3€ na osebo.

Bizkit45 ::

seveda enkrat ne bo več region restrictiona..problem so licence, ki so jih nekatere hiše kupile za dlje časa. Dokler zadnja licenca za določeno vsebino ne poteče na našem območju, potem netflix ne sme objaviti na svojih straneh - it is that easy. Je pa res da Netflix ne prodaja več licenc tako na veliko kot jih je včasih, saj ima svoj program (Netflix ofc) da te vsebine širi/prodaja. Včasih se je vsebino bolj izplačalo prodati čezoceanski hiši za bajne denarje, danes je več denarja v online naročninah. In ravno te vsebine sedaj ne smejo biti predvajane direktno na Netflixu.

RegulusDraco ::

L1nK je izjavil:

peppa pig, worth 10€


i know, right.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

OK.d ::

Moraš imeti pa res srečo, da naletiš na film s slo podnapisi8-O
LPOK.d

RejZoR ::

Bizkit45 je izjavil:

seveda enkrat ne bo več region restrictiona..problem so licence, ki so jih nekatere hiše kupile za dlje časa. Dokler zadnja licenca za določeno vsebino ne poteče na našem območju, potem netflix ne sme objaviti na svojih straneh - it is that easy. Je pa res da Netflix ne prodaja več licenc tako na veliko kot jih je včasih, saj ima svoj program (Netflix ofc) da te vsebine širi/prodaja. Včasih se je vsebino bolj izplačalo prodati čezoceanski hiši za bajne denarje, danes je več denarja v online naročninah. In ravno te vsebine sedaj ne smejo biti predvajane direktno na Netflixu.


Te licence so totalen oxymoron. Na eni strani jokajo okoli piratstva, na drugi strani pa omejujejo folk, ki LEGALNO želi do vsebin s PLAČEVANJEM. Ne veš al bi se smejal al jokal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

scipascapa ::

točno tako.....naj odprejo že enkrat ta jebeni digitalni svet, Zemlja je ena, zakaj bi se omenjevali?

Jerry000 ::

A je med vas kaj takšnih ko imaste paket za 12€ (SLO) in to delite z 4 frendi (torej si razdelite ceno)? Me zanima kako funkcionira.

GrX ::

Jerry000 je izjavil:

A je med vas kaj takšnih ko imaste paket za 12€ (SLO) in to delite z 4 frendi (torej si razdelite ceno)? Me zanima kako funkcionira.


Ne, ker za 12€ / m res ne bom kompliciral..

RejZoR ::

Jerry000 je izjavil:

A je med vas kaj takšnih ko imaste paket za 12€ (SLO) in to delite z 4 frendi (torej si razdelite ceno)? Me zanima kako funkcionira.


Razlika je samo v ločljivosti in številu naprav na katerih lahko naenkrat gledaš.

Osnovni je ena naprava in SD ločljivost, srednji je na 2 napravah in HD video, najvišji je na 4 napravah v UHD ločljivosti. Drugih omejitev ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jerry000 ::

Vem da ni omejitev, je pa cena super če si z 4imi deliš :)

mimox ::

Jerry000 je izjavil:

A je med vas kaj takšnih ko imaste paket za 12€ (SLO) in to delite z 4 frendi (torej si razdelite ceno)? Me zanima kako funkcionira.


Mi imamo tako in je super. Funkcionira tako, da imamo vsak svoj profil (4 lahko narediš) in vedno greš pač na svoj profil (naprava si itak zapomni). Lahko pa brez težav uporabljaš več naprav (PC, TV, telefon). Zadeva se tudi sinhronizira: točno kjer na eni napravi nehaš gledati, lahko na drugi od tam gledaš naprej. Sploh pri smart TVju je zelo priročno, saj šele ko se navadiš na netflix vidiš kakšen pain in the ass je downloadanje vsebine, prenašanje le te na USB, vtikanje USBja v TV, ...
Mimogrede: sam tudi rad pogledam kakšen dokumentarec, ki se ga drugače verjetno nebi spravil vlečti iz neta. Bi pa lahko bilo več vsebin in upam da pridemo sčasoma na zahodni nivo.
Za 3€/mesec mislim, da ne moreš prekositi te rešitve :)

Jerry000 ::

mimox je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

A je med vas kaj takšnih ko imaste paket za 12€ (SLO) in to delite z 4 frendi (torej si razdelite ceno)? Me zanima kako funkcionira.


Mi imamo tako in je super. Funkcionira tako, da imamo vsak svoj profil (4 lahko narediš) in vedno greš pač na svoj profil (naprava si itak zapomni). Lahko pa brez težav uporabljaš več naprav (PC, TV, telefon). Zadeva se tudi sinhronizira: točno kjer na eni napravi nehaš gledati, lahko na drugi od tam gledaš naprej. Sploh pri smart TVju je zelo priročno, saj šele ko se navadiš na netflix vidiš kakšen pain in the ass je downloadanje vsebine, prenašanje le te na USB, vtikanje USBja v TV, ...
Mimogrede: sam tudi rad pogledam kakšen dokumentarec, ki se ga drugače verjetno nebi spravil vlečti iz neta. Bi pa lahko bilo več vsebin in upam da pridemo sčasoma na zahodni nivo.
Za 3€/mesec mislim, da ne moreš prekositi te rešitve :)

To pa nisem vedel da se lahko ustvarijo 4 računi znotraj enega subscriptiona. Torej potem se med računi nič ne synca? Samo znotraj enega računa?
Edino kar je drawback je da ni SLO podnapisov.

PandaFlow2 ::

Jerry000 je izjavil:

To pa nisem vedel da se lahko ustvarijo 4 računi znotraj enega subscriptiona. Torej potem se med računi nič ne synca? Samo znotraj enega računa?
Edino kar je drawback je da ni SLO podnapisov.


Niso prav posebej racuni, ampak samo profili. Profil izberes ob vstopu v aplikacijo, in vsak profil ima povsem svoje suggestione, playlisto, ipd.

Zakaj skoda, da ni SLO podnapisov? Vzemi to kot brezplacni tecaj angleskega jezika...

mimox ::

Jerry000 je izjavil:


To pa nisem vedel da se lahko ustvarijo 4 računi znotraj enega subscriptiona. Torej potem se med računi nič ne synca? Samo znotraj enega računa?
Edino kar je drawback je da ni SLO podnapisov.


Med računi se nič ne synca, jst nimam pojma kaj ostali gledajo. Meni pa daje predloge glede na moje izbrane najljubše serije in filme.

Osebno imam raje kvalitetne ang podnapise kot pa te slovenske, ki jih dobiš na netu. Nemalokrat sem namreč opazil pri SLO podnapisih napake - recimo točno se je videlo da prevajalec ni gledal serije ampak je le prevajal iz angleških podnapisov. Tam pa lahko potem popolnoma zgrešijo odnose med ljudmi (v angleščini ni vikalne oblike).

Jerry000 ::

PandaFlow2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

To pa nisem vedel da se lahko ustvarijo 4 računi znotraj enega subscriptiona. Torej potem se med računi nič ne synca? Samo znotraj enega računa?
Edino kar je drawback je da ni SLO podnapisov.


Niso prav posebej racuni, ampak samo profili. Profil izberes ob vstopu v aplikacijo, in vsak profil ima povsem svoje suggestione, playlisto, ipd.

Zakaj skoda, da ni SLO podnapisov? Vzemi to kot brezplacni tecaj angleskega jezika...

Zame ni problem, za ostale pa je (s katerimi bi delil). Jaz bi predvsem rad angleške podnapise, kar pa sklepam da že itak je.

scipascapa ::

««
5 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney Plus (Disney+) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6211257 (487) opeter
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21131577 (3242) Pithlit
»

Netflix znižal cene v manj razvitih državah, tudi Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14115247 (6778) Gregor P
»

Deljeni Netflix račun (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8814662 (2777) Doew
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25594680 (71233) Tr0n

Več podobnih tem