» »

Težave s TV tunerjem (DVB-C) - nujna pomoč!

Težave s TV tunerjem (DVB-C) - nujna pomoč!

LordBebo ::

Pozdravljeni.

Kupil sem PCTV QuattroStick Nano USB TV tuner, ki omogoča spremljanje kabelske TV, in sicer preko A/V adapter kabla:

ftp://ftp.pctvsystems.com/TV/documentation/Hardware_quick_start_quide/PCTV_520e_Final%20print_R2.pdf
(slika je na drugi strani priročnika pod št. 5)

V resnici ta kabel ne izgleda tako, ampak ima štiri priključke, rumenega, rdečega, belega in črnega, nekako tako:



Zdaj nimam pojma, kam naj vtaknem drugi konec svojega koaksialnega kabla za kabelsko TV. Do sedaj je bil en konec v posebni vtičnici v steni, drugi konec pa v TV sprejemniku. Kam pa gre tukaj drugi konec? Na slepo sem ga nataknil na rumeni priključek (paše gor na te tri barvne priključke).

Žal med iskanjem programov priloženi program TVCenter ne najde nobenega programa. Med iskanjem se sicer izpiše Searching ... S2, S3, S4,... ampak po končanem iskanju na seznamu najdenih programov ni nobenega. Najde samo nekaj radijskih.

Nimam izkušanj in ne vem, če sem stvar sploh pravilno priklopil na A/V adapter. Kaj bi lahko bilo narobe? Pošteno me je zafrustriralo tole, zato bom zelo zelo hvaležen vsakemu za kakršenkoli nasvet. Lepa hvala.

zavajon ::

Ta kabel na sliki ni za TV signal, ampak za analogni video + audio signal.
Rumeni činč - Composite video
Bel in rdeč činč - audio
S-video - Y, C video (nekoliko drugače sestavljen composite)

Torej uporabiš ali S-video ali rumeni činč.

TV signal, ki ga dobiš preko koaksialca je drugače sestavljen.
Ta kabel je namenjen temu, če bi želel preko tega tunerja predvajati signal iz kakšne naprave, ki ima video izhod (npr. kamera, STB).
Če praviš, da je ta tuner DVB-C, bi najbrž moral imeti kakšen kabel, ki bi bil na drugi strani koaksialen. Če ga nisi dobil, vprašaj proizvajalca, kako si je on zamislil sprejem DVB-C.
Sicer pa ne vem, če se ti splača, kajti pri nas so vsi DVB-C programi razen TVSLO zaklenjeni, tako da bi potreboval tak tuner, ki bi imel modul za dekodirno kartico.

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

LordBebo ::

Hvala za pomoč. Ja res je, tale koaksialni nastavek se je skrival v škatli, v navodilih ni niti omenjen, sem priključil prek njega in zdaj že veselo gledam TV na PCju :)

Ampak - zakaj so blokirani DVB-C programi?!?
Če naročim Amis digitalno TV, bodo programi kaj blokirani, če jih bom poskušal gledat prek tunerja?

Anyway, lepa hvala obema.

Gapi ::

Pri operaterju ponavadi dobiš naroćniško kartico ki jo vstaviš v CI kartico ali v STB. Tukaj ti pa piše da predvaja free DVB-C programe torej ni namenjena za uporabo v omrežju ker je večina programov zaklenjenih. Preveri kako je to pri tvojem operaterju.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435780 (75308) zavajon
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208401 (4040) predrag000
»

Kako priklopit dvb-c sprejemnik na lcd monitor

Oddelek: Zvok in slika
82815 (2651) bond007
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425711 (22279) icek
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507080 (5147) Tiash

Več podobnih tem